Облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 75 "2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2013 жылғы 17 сәуірдегі № 113 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 30 сәуірде № 3571 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақтөбе облыстық мәслихатының 2014 жылғы 17 маусымдағы № 06-01-02/312 хаты).
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақтөбе облыстық мәслихатының 17.06.2014 № 06-01-02/312 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 8-бабының 2-тармағына, 106-бабының 2-тармағының 4)- тармақшасына және 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 29 наурыздағы № 312 "2013 жылға арналған республикалық бюджет көрсеткіштерін түзету туралы" қаулысы және Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 27 ақпандағы № 189 "2012 жылғы бюджет қаражатының қалдықтары есебінен тиісті бюджеттік бағдарламалардың жылдық жоспарлы тағайындауларын ұлғайту және 2012 жылы республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларын 2013 жылы пайдалану (толық пайдалану) туралы" қаулысына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3471 тіркелген, 2013 жылғы 15 қаңтарда "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінің № 5-6 жарияланған) облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 75 "2013-2015 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер -
"97 846 042" деген цифрлар "104 916 531,7" деген цифрлармен ауыстырылсын,
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша -
"20 088 164" деген цифрлар "26 885 270" деген цифрлармен ауыстырылсын;
трансферттер түсімдері бойынша -
"77 090 295" деген цифрлар "77 363 678,7" деген цифрлармен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар -
"98 908 106" деген цифрлар "105 115 460,5" деген цифрлармен ауыстырылсын;
3) тармақшасында:
таза бюджеттік кредит беру -
"2 254 865,3" деген цифрлар "2 301 928,3" деген цифрлармен ауыстырылсын,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу -
"1 166 170,7" деген цифрлар "1 119 107,7" деген цифрлармен ауыстырылсын;
4) тармақшасында:
қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо -
"163 200" деген цифрлар "1 159 247" деген цифрлармен ауыстырылсын,
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу -
"163 200" деген цифрлар "1 159 247" деген цифрлармен ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
бюджет тапшылығы -
"-3 480 129,3" деген цифрлар "-3 660 104,1" деген цифрлармен ауыстырылсын;
6) тармақшасында:
бюджет тапшылығын қаржыландыру -
"3 480 129,3" деген цифрлар "3 660 104,1" деген цифрлармен ауыстырылсын.

О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 75 "Об областном бюджете на 2013-2015 годы"
Решение маслихата Актюбинской области от 17 апреля 2013 года № 113. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 30 апреля 2013 года № 3571. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Актюбинской области от 17 июня 2014 года № 06-01-02/312).
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Актюбинской области от 17.06.2014 № 06-01-02/312).
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, подпунктом 4) пункта 2 и пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 марта 2013 года № 312 "О корректировке показателей республиканского бюджета на 2013 год" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2013 года № 189 "Об увеличении годовых плановых назначений соответствующих бюджетных программ за счет остатков бюджетных средств 2012 года и использовании (доиспользовании) в 2013 году неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета в 2012 году" Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 75 "Об областном бюджете на 2013-2015 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3471, опубликованное в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник" от 15 января 2013 года № 5-6) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы -
цифры "97 846 042" заменить цифрами "104 916 531,7",
в том числе по:
налоговым поступлениям -
цифры "20 088 164" заменить цифрами "26 885 270";
поступлениям трансфертов -
цифры "77 090 295" заменить цифрами "77 363 678,7";
в подпункте 2):
затраты -
цифры "98 908 106" заменить цифрами "105 115 460,5";
в подпункте 3):
чистое бюджетное кредитование -
цифры "2 254 865,3" заменить цифрами "2 301 928,3",
в том числе:
погашение бюджетных кредитов -
цифры "1 166 170,7" заменить цифрами "1 119 107,7";
в подпункте 4):
сальдо по операциям с финансовыми активами -
цифры "163 200" заменить цифрами "1 159 247",
в том числе:
приобретение финансовых активов -
цифры "163 200" заменить цифрами "1 159 247";
в подпункте 5):
дефицит бюджета -
цифры "-3 480 129,3" заменить цифрами "-3 660 104,1";
в подпункте 6):
финансирование дефицита бюджета -
цифры "3 480 129,3" заменить цифрами "3 660 104,1".

2) 6 тармақ мынадай мазмұндағы 7 абзацпен толықтырылсын:
"халықты көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға сомасы 800 мың теңге".
3) 11 тармақта:
1 абзацтың бөлігінде:
"89 771" деген цифрлар "83 676" деген цифрлармен ауыстырылсын;
2 абзацтың бөлігінде:
"2 679" деген цифрлар "291" деген цифрлармен ауыстырылсын;
4) 15 тармақта:
1 абзацтың бөлігінде:
"260 000" деген цифрлар "547 865" деген цифрлармен ауыстырылсын;
4 абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға - 629 975 мың теңге";
5 абзацтың бөлігінде:
"2 008 691" деген цифрлар "2 308 305" деген цифрлармен ауыстырылсын;
7 абзацтың бөлігінде:
"160 905" деген цифрлар "1 744 701" деген цифрлармен ауыстырылсын;
8 абзацтың бөлігінде:
"191 427" деген цифрлар "440 055" деген цифрлармен ауыстырылсын;
10 абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 841 760 мың теңге";
11 абзацтың бөлігінде:
"1 287 938 " деген цифрлар "1 312 058" деген цифрлармен ауыстырылсын;
13 абзацтың бөлігінде:
"937 675" деген цифрлар "690 275" деген цифрлармен ауыстырылсын;
15 абзацтың бөлігінде:
"2 427 582" деген цифрлар "2 239 782" деген цифрлармен ауыстырылсын;
16 абзацтың бөлігінде:
"746 220" деген цифрлар "2 825 916" деген цифрлармен ауыстырылсын
және мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"жаңадан енгізілетін білім беру объектілерін ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға - 136 696 мың теңге;
білім беру объектілерін күрделі жөндеуге - 213 757 мың теңге;
елді мекендерді жарықтандыруға - 140 442 мың теңге;
Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысушыларына біржолғы материалдық көмек төлеуге - 13 875 мың теңге;
әкімшілік ғимараттарын күрделі жөндеуге - 43 933 мың теңге;
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 228 141 мың теңге".
5) көрсетілген шешімдегі 1 қосымшасы осы шешімдегі 1 қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.

2) пункт 6 дополнить абзацем 7 следующего содержания:
"по формированию государственной политики в сфере миграции населения в сумме 800 тысяч тенге".
3) в пункте 11:
в части абзаца 1:
цифры "89 771" заменить цифрами "83 676";
в части абзаца 2:
цифры "2 679" заменить цифрами "291".
4) в пункте 15:
в части абзаца 1:
цифры "260 000" заменить цифрами "547 865";
абзац 4 изложить в новой редакции:
"на благоустройство и озеленение населенных пунктов - 629 975 тысяч тенге";
в части абзаца 5:
цифры "2 008 691" заменить цифрами "2 308 305";
в части абзаца 7:
цифры "160 905" заменить цифрами "1 744 701";
в части абзаца 8:
цифры "191 427" заменить цифрами "440 055";
абзац 10 изложить в новой редакции:
"на развитие системы водоснабжения и водоотведения - 841 760 тысяч тенге";
в части абзаца 11:
цифры "1 287 938" заменить цифрами "1 312 058";
в части абзаца 13:
цифры "937 675" заменить цифрами "690 275";
в части абзаца 15:
цифры "2 427 582" заменить цифрами "2 239 782";
в части абзаца 16:
цифры "746 220" заменить цифрами "2 825 916";
и дополнить абзацами следующего содержания:
"на содержание, материально-техническое оснащение вновь вводимых объектов образования - 136 696 тысяч тенге;
на капитальный ремонт объектов образования - 213 757 тысяч тенге;
на освещение населенных пунктов - 140 442 тысячи тенге;
на выплату единовременной материальной помощи ветеранам Великой Отечественной войны - 13 875 тысяч тенге;
на капитальный ремонт административных зданий - 43 933 тысячи тенге;
на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах - 228 141 тысяча тенге".
5) приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.

189 502
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
68 140
029
Әдістемелік жұмыс
39 400
033
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
236 053
042
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
24 322
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
410 933
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
7 800
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
898 318
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 646 314
007
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттер
3 616 644
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
29 670
05
Денсаулық сақтау
22 936 484,6
1
Кең бейiндi ауруханалар
141 449
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
141 449
004
Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен және аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілері көрсетілетінді қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілеріне стационарлық және стационарлықты ауыстыратын медициналық көмек көрсету
141 449
05
2
Халықтың денсаулығын қорғау
504 786
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
504 786
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
166 744
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі қызметтер
203 017
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
132 674
012
2011-2015 жылдарға арналған "Саламатты Қазақстан" Мемлекеттік бағдарлама аясында бостандықтан айыру орындарында отырған және босап шыққан тұлғалар арасында АҚТҚ- инфекциясының алдын-алуға әлеуметтік жобаларды іске асыру
2 351
3
Мамандандырылған медициналық көмек
12 000 348
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
12 000 348
009
Туберкулезден, жұқпалы аурулардан, психикасының бұзылуынан және жүйкесі бұзылуынан, оның ішінде жүйкеге әсер ететін заттарды қолдануға байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
3 047 272
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
318 642
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
263 159
021
Онкогемотологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету

189 502
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
68 140
029
Методическая работа
39 400
033
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
236 053
042
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
24 322
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
410 933
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
7 800
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
898 318
271
Управление строительства области
3 646 314
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
3 616 644
037
Строительство и реконструкция объектов образования
29 670
05
Здравоохранение
22 936 484,6
1
Больницы широкого профиля
141 449
253
Управление здравоохранения области
141 449
004
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
141 449
05
2
Охрана здоровья населения
504 786
253
Управление здравоохранения области
504 786
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
166 744
006
Услуги по охране материнства и детства
203 017
007
Пропаганда здорового образа жизни
132 674
012
Реализация социальных проектов на профилактику ВИЧ-инфекции среди лиц находящихся и освободившихся из мест лишения свободы в рамках Государственной программы "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы
2 351
3
Специализированная медицинская помощь
12 000 348
253
Управление здравоохранения области
12 000 348
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
3 047 272
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
318 642
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
263 159
021
Обеспечение онкогемотологических больных химиопрепаратами

114 367
022
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегі транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
517 176
026
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторларымен қамтамасыз ету
207 016
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
400 398
036
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
25 542
046
Ақысыз медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде онкологиялық аурулармен ауыратындарға медициналық көмек көрсету
969 690
048
Аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілерінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде халыққа медициналық көмек көрсету
6 137 086
4
Емханалар
4 646 877
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 646 877
05
4
253
010
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, тұрғын халыққа, аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілерінен басқа, медициналық ұйымдарда амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
3 564 161
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаторлық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
822 812
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаторлық емдеу деңгейінде жеңілдікті жағдайларда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
259 904
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
768 772
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
768 772
011
Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен және аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілері көрсетілетінді қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация
719 795
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
48 977
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
4 874 252,6
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 522 070
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 048
008
Қазақстан Республикасына ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
43 779
013
Патологоанатомиялық союды жүргізу
91 794
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
11 469
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметі
50 596
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
984
033
Денсаулық сақтаудың медициналық ұйымдарының күрделі шығыстары
2 263 400
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 352 182,6

114 367
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
517 176
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
207 016
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
400 398
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
25 542
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
969 690
048
Оказание медицинской помощи населению в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектами здравоохранения районного значения и села
6 137 086
4
Поликлиники
4 646 877
253
Управление здравоохранения области
4 646 877
05
4
253
010
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета, в медицинских организациях, за исключением субъектов здравоохранения районного значения и села
3 564 161
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
822 812
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
259 904
5
Другие виды медицинской помощи
768 772
253
Управление здравоохранения области
768 772
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
719 795
029
Областные базы спецмедснабжения
48 977
9
Прочие услуги в области здравоохранения
4 874 252,6
253
Управление здравоохранения области
2 522 070
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
60 048
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
43 779
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
91 794
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
11 469
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
50 596
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
984
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 263 400
271
Управление строительства области
2 352 182,6