Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға арналған ауыл шаруашылығы басым дақылдарының тізбесін және субсидиялау нормативтерін белгілеу туралы
Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2013 жылғы 01 шілдедегі № 199 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 10 шілдеде № 3603 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақтөбе облысы әкімінің аппаратының 2014 жылғы 9 қаңтардағы № 14-5/53 хаты).
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақтөбе облысы әкімінің аппаратының 09.01.2014 № 14-5/53 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Облыстың ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерін қолдау, шығымдылықты және өсімдік шаруашылығы өнім сапасын жоғарлатуды 2013 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандату, тыңайтқыштардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын гербицидтермен өңдеуге жұмсалған шығындарды арзандату мақсатында Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27–бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысымен бекітілген өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидасының 8–тармағына сәйкес, Ақтөбе облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
2013 жылға арналған басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесі осы қаулының 1–қосымшасына сәйкес;
2013 жылға арналған басым ауыл шаруашылығы дақылдарын субсидиялау нормативтері осы қаулының 2–қосымшасына сәйкес;
отандық өндірушілер сатқан және отандық өндірушілерден сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (литріне, килограммына) арналған субсидия нормативтері осы қаулының 3–қосымшасына сәйкес;
отандық өндірілген гербицид жеткізушілерден сатып алынған гербицидтердің 1 килограммына (литріне) арналған субсидия нормативтері осы қаулының 4–қосымшасына сәйкес белгіленсін.
шетелдік өндірісте өндірілген тыңайтқыштар мен гербицидтердің 1 тоннасына (килограмына, литріне) субсидия нормативтері сатылған тыңайтқыштар мен гербицидтердің құнының 30% мөлшерінде белгіленсін.
2. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны Басқарманың ғаламтор–ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2012 жылғы 4 мамырдағы № 147 "Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға арналған ауыл шаруашылығы дақылдардың тізімін және субсидиялаудың нормативтерін анықтау туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3396 тіркелген, "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде 2012 жылғы 31 мамырда № 70-71 жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.

Об установлении перечня приоритетных сельскохозяйственных культур и нормативов субсидирования на повышение урожайности и качества продукции растениеводства
Постановление акимата Актюбинской области от 01 июля 2013 года № 199. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 июля 2013 года № 3603. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо аппарата акима Актюбинской области от 9 января 2014 года № 14-5/53).
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо аппарата акима Актюбинской области от 09.01.2014 № 14-5/53).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В целях поддержки сельскохозяйственных товаропроизводителей области, повышения урожайности и качества продукции растениеводства путем удешевления стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ 2013 года, удешевления стоимости удобрений и затрат на обработку сельскохозяйственных культур гербицидами в соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 8 Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить:
перечень приоритетных сельскохозяйственных культур на 2013 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
нормативы субсидирования приоритетных культур на 2013 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
нормативы на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, реализованных отечественными производителями и приобретенных у отечественных производителей согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
нормативы субсидий на 1 килограмм (литр), приобретенных у поставщиков гербицидов отечественного производства согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
нормативы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений и гербицидов иностранного производства в размере 30% от стоимости реализованных удобрений и гербицидов.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" обеспечить размещение настоящего постановления на интернет–ресурсе Управления.
3. Признать утратившим силу постановление акимата Актюбинской области от 4 мая 2012 года № 147 "Об установлении перечня приоритетных сельскохозяйственных культур и нормативов субсидирования на повышение урожайности и качества продукции растениеводства" (зарегистрированное в государственном реестре нормативных правовых актов № 3396, опубликованное 31 мая 2012 года в газетах "Актобе" и "Актюбинский вестник" № 70-71).

4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.М.Тағымовқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
А.Мұхамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А.Мамытбеков
Облыс әкімдігінің 2013 жылғы
01 шілдедегі № 199 қаулысына
1-қосымша
2013 жылға арналған басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесі

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Тагимова М.М.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким области
А.Мухамбетов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А.Мамытбеков
Приложение 1
к постановлению акимата области
от 01 июля 2013 года № 199
Перечень
приоритетных сельскохозяйственных культур на 2013 год

Ескерту. Қаулының 1 қосымшасына өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 25.11.2013 № 362 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
№ р/н
Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы
1
Дәнді дақылдар және дәнді – бұршақты дақылдар
1.1
Дәнді дақылдар (дәндік жүгеріден, қатты бидайдан, дәнді – бұршақты дақылдардан басқа) субсидиялардың базалық нормасы бойынша
1.2
Дәнді дақылдар (дәндік жүгеріден, қатты бидайдан, дәнді – бұршақты дақылдардан басқа) аймақтық ғылыми негізделген агротехнологияларды сақтай отырып өсірілген
1.3
Жаздық дәнді (қатты бидай), дәнді – бұршақты дақылдар, күздік дәнді дақылдар дәстүрлі технологиямен өсірілген (субсидиялардың базалық нормасы) бойынша
2
Майлы дақылдар
3
Картоп
3.1
Суару жүйелерін қолдану арқылы дәстүрлі технологиямен өсірілген картоп
3.2
Тамшылатып суару жүйелерін қолдана отырып өнеркәсіп үлгіде өсірілген картоп
4
Көкөніс және бақша
4.1
Суару жүйелерін қолдану арқылы дәстүрлі технологиямен өсірілген көкөніс және бақша өнімдері
4.2
Тамшылатып суару жүйелерін қолдана отырып өнеркәсіп үлгіде өсірілген көкөніс
4.3
Тамшылатып суару жүйелерін қолдану арқылы жабық топырақтағы өсірілген көкөністер (1 дақыл айналымы) (га)
4.4
Гидропоника арқылы жабық топырақтағы өсірілген көкөністер (1 дақыл айналымы) (га)
5
Жемшөптік дақылдар
5.1
Осы қосымшаның 5.2 тармағынан басқа егістікте өсірілген бір жылдық және көп жылдық жемшөптік дақылдары
5.2
Егістікте өсірілген бірінші, екінші және үшінші жылдарға көп жылдық бұршақ тектес шөптер
5.3
Шабындық жерлерді жаңарту мақсатында егілген көп жылдық шөптер бойынша (тек қана ескі көп жылдық шөп егістігін жырту ескеріледі)
5.4
майлы дақылдар, дәндік жүгері, сүрлемдік жүгері өнеркәсiптiк үлгiдегi тамшылатып суару жүйелерiн және өнеркәсiптiк үлгiдегi спринклерлік суару жүйелерiн қолдана отырып өсiрлінген
5.5
суармалы түрде көп жылдық шөптер, оның ішінде бірінші, екінші және үшінші өсу жылдарындағы көп жылдық бұршақты шөптер және шабындық және (немесе) жайылымдық жерге шөп егiп жаңарту және (немесе) түпкілікті жақсарту үшiн егiлген көп жылдық шөптер (көп жылдық шөптердiң көнежастағы егiстiгiн жырту ескерiледi) өсiрлінген
Облыс әкімдігінің 2013 жылғы
01 шілдедегі № 199 қаулысына
2-қосымша
2013 жылға арналған басым ауыл шаруашылығы дақылдарының субсидия нормативтері
Ескерту. Қаулының 2 қосымшасына өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 25.11.2013 № 362 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
№ р/н
Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы
1 гектарға арналған субсидиялар нормасы, теңге
1.
Дәнді дақылдар және дәнді – бұршақты дақылдар
1.1
Дәнді дақылдар (дәндік жүгеріден, қатты бидайдан, дәнді – бұршақты дақылдардан басқа) субсидиялардың базалық нормасы бойынша

Сноска. Приложение 1 постановления с изменениями, внесенными постановлением акимата Актюбинской области от 25.11.2013 № 362 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование приоритетных селскохозяйственных культур
1.
Зерновые и зернобобовые культуры
1.1
Зерновые культуры, (кроме кукурузы на зерно, твердой пшеницы и зернобобовых культур) по базовой норме бюджетных субсидий
1.2
Зерновые культуры, (кроме кукурузы на зерно, твердой пшеницы и зернобобовых культур) возделываемые с соблюдением зональных научно-обоснованных агротехнологий
1.3
Яровые зерновые (твердая пшеница), зернобобовые культуры возделываемые по традиционной технологии (базовая норма бюджетных субсидий), озимые зерновые культуры
2.
Масличные культуры
3.
Картофель
3.1
Картофель возделываемые с применением систем полива по традиционной технологии
3.2
Картофель возделываемые с применением систем капельного орошения промышленного образца
4.
Овощные и бахчевые
4.1
Овощные и бахчевые, возделываемые с применением систем полива по традиционной технологии
4.2
Овощи возделываемые с применением систем капельного орошения промышленного образца
4.3
Овощи, возделываемые в закрытом грунте с применением систем капельного орошения (1 культурооборот) (га)
4.4
Овощи, возделываемые в закрытом грунте на гидропонике (1 культурооборот) (га)
5
Кормовые культуры
5.1
Возделываемые на пашне однолетние и многолетние кормовые культуры, за исключением пункта 5.2 настоящего приложения
5.2
Возделываемые на пашне многолетние бобовые травы первого, второго и третьего годов жизни
5.3
По многолетним травам, посеянным для залужения сенокосных угодий, (учитывается распашка только старовозрастных посевов многолетних трав)
5.4
Возделываемые масличные культуры, кукурузы на зерно, кукурузы на силос с применением систем капельного орошения промышленного образца и систем спринклерного орошения промышленного образца
5.5
Возделываемые на поливе многолетние травы, в том числе многолетние бобовые травы первого, второго и третьего годов жизни и многолетних трав, посеянных для залужения и (или) коренного улучшения сенокосных и (или) пастбищных угодий (учитывается распашка только старовозрастных посевов многолетних трав)
Приложение 2
к постановлению акимата области
от 01 июля 2013 года № 199
Нормативы субсидий приоритетных сельскохозяйственных культур на 2013 год
Сноска. Приложение 2 постановления с изменениями, внесенными постановлением акимата Актюбинской области от 25.11.2013 № 362 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование приоритетных селскохозяйственных культур
Норматив субсидий на 1 гектар, тенге
1.
Зерновые и зернобобовые культуры
1.1
Зерновые культуры, (кроме кукурузы на зерно, твердой пшеницы и зернобобовых культур) по базовой норме бюджетных субсидий