2014-2016 жылдарға арналған Мәртөк ауданының бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 99 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 17 қаңтарда № 3743 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 3 желтоқсандағы № 148 "2014–2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014–2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер 3 245 998,7 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша 430 811,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша 31 501,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер бойынша 7 700,0 мың теңге;
трансферттер түсімдер бойынша 2 775 986,0 мың теңге;
2) шығындар 3 296 138,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру 53 785 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 63 894 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 10 109 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар
бойынша сальдо 0 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) -103 925,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану) 103 925,0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 17.02.2014 № 113 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.04.2014 № 119 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.05.2014 № 133 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.08.2014 № 138 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.10.2014 № 144 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2014 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу аудан бюджетіне мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 100 пайыздан;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер аудан бюджетіне толығымен есептеледі.

О бюджете Мартукского района на 2014-2016 годы
Решение маслихата Мартукского района Актюбинской области от 25 декабря 2013 года № 99. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 17 января 2014 года № 3743. Срок действия решения – до 1 января 2017 года
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95 и Законом Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года № 148 "О республиканском бюджете на 2014–2016 годы" Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014–2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы 3 245 998,7 тысяч тенге,
в том числе:
по налоговым поступлениям 430 811,0 тысяч тенге;
по неналоговым поступлениям 31 501,7 тысяч тенге;
по поступлениям от продажи
основного капитала 7 700,0 тысяч тенге;
по поступлениям трансфертов 2 775 986,0 тысяч тенге;
2) затраты 3 296 138,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 53 785 тысячи тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты 63 894 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 10 109 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с
финансовыми активами 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -103 925,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование
профицита) бюджета 103 925,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мартукского района Актюбинской области от 17.02.2014 № 113 (вводится в действие с 01.01.2014); от 17.04.2014 № 119 (вводится в действие с 01.01.2014); от 28.05.2014 № 133 (вводится в действие с 01.01.2014); от 05.08.2014 № 138 (вводится в действие с 01.01.2014); от 17.10.2014 № 144 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить на 2014 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджет района в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
2) по социальному налогу – по 100 процентов;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджет района.

3. Аудан бюджетінің кірісіне есептеледі:
мүлікке салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
ойын бизнесіне салық;
мемлекеттік баж;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай – ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
жерді сату.
4. Қазақстан Республикасының "2014–2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомасынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
5. Қазақстан Республикасының "2014–2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 10 бабына сәйкес 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 19 966 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1852 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 19 966 теңге болып белгіленгені басшылыққа және мәліметке алынсын.
5-1. Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 12-1 бабына сәйкес 2014 жылғы 1 сәуірден бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемақы белгіленгені мәліметке және басшылыққа алынсын.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 17.04.2014 № 119 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 2 248 616 мың теңге сомасында көзделсін.

3. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налог на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налог на игорный бизнес;
государственная пошлина;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организации нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;
продажа земли.
4. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014–2016 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014–2016 годы" с 1 января 2014 года установлен:
1) минимальный размер заработной платы – 19 966 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 852 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 19 966 тенге.
5-1. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 12-1 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы" с 1 апреля 2014 года установлена ежемесячная надбавка за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Мартукского района Актюбинской области от 17.04.2014 № 119 (вводится в действие с 01.01.2014).
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2014 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 2 248 616 тысяч тенге.

7. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 34 815 мың теңге;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011–2020 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға – 12 291 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақы төлемдерін өсіруге – 32 001 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 600 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 2 226 мың теңге;
2014 жылғы 1 сәуірден бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемақы төлеуге – 114 401 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 17.04.2014 № 119 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.08.2014 № 138 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.10.2014 № 144 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2014 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен дамытуға нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін, оның ішінде:
Ауылдық елдi мекендердi сумен жабдықтау объектiлерiн салуға және реконструкциялауға – 132 325 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 31 750 мың теңге.
Дамытуға нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 05.08.2014 № 138 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму үшін трансферттер түсімі көзделсін, оның ішінде:
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 69 255 мың теңге;
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 4 500 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 9 500 мың теңге;
санитарлық жоюға бағытталатын, бруцеллезбен ауырған жануарлардың (ірі және ұсақ мүйізді малдың) құнын (50% дейін) өтеуге – 523 мың теңге;

7. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 34 815 тысячи тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011 – 2020 годы – 12 291 тысяча тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 32 001 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 600 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 2 226 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов с 1 апреля 2014 года – 114 401 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мартукского района Актюбинской области от 17.04.2014 № 119 (вводится в действие с 01.01.2014); от 05.08.2014 № 138 (вводится в действие с 01.01.2014); от 17.10.2014 № 144 (вводится в действие с 01.01.2014).
8. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на строительство и реконструкцию объектов водоснабжения в сельских населенных пунктах – 132 325 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 31 750 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением маслихата Мартукского района Актюбинской области от 05.08.2014 № 138 (вводится в действие с 01.01.2014).
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2014 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на развитие системы водоснабжения – 69 255 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования – 4 500 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов – 9 500 тысяч тенге;
на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой – 523 тысячи тенге;

мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй салуға жобалау-сметалау құжаттамаларын әзірлеуге – 2 051 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салуға жобалау-сметалау құжаттамаларын әзірлеуге – 2 000 мың теңге;
Мәртөк ауданының Мәртөк ауылында әкімшілік ғимаратын салуға жобалау-сметалау құжаттамаларын әзірлеуге – 4 080 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 2 800 мың теңге;
автомобиль жолдарының қызмет көрсетуін қамтамасыз етуге – 7 367 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға – 8 561 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік білім беру мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына – 3 860 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мәдениет мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына – 1 883 мың теңге;
Мәртөк ауданының Родниковка, Қаратоғай, Хазірет, Жайсан ауылдарының бас жоспарларын әзірлеуге – 23 581 мың теңге;

на разработку проектно-сметной документации на строительство государственного коммунального жилья – 2 051 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 2 000 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство административного здания в селе Мартук Мартукского района – 4 080 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 2 800 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог – 7 367 тысяч тенге;
на развитие сельских населенных пунктов в рамках программы "Дорожная карта занятости 2020" – 8 561 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций образования – 3 860 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций культуры – 1 883 тысяч тенге;
на разработку генеральных планов в селах Родниковка, Каратогай, Хазрет, Жайсан Мартукского района – 23 581 тысяч тенге;

мемлекеттік органның күрделі шығыстарына – 27 000 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 17.02.2014 № 113 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.05.2014 № 133 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.08.2014 № 138 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) 17.10.2014 № 144 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

на капитальные расходы государственного органа – 27 000 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мартукского района Актюбинской области от 17.02.2014 № 113 (вводится в действие с 01.01.2014); от 28.05.2014 № 133 (вводится в действие с 01.01.2014); от 05.08.2014 № 138 (вводится в действие с 01.01.2014); от 17.10.2014 № 144 (вводится в действие с 01.01.2014).

10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2014 жылға арналған резерві 800 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 28.05.2014 № 133 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.10.2014 № 144 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. 2014 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 800 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мартукского района Актюбинской области от 28.05.2014 № 133 вводится в действие с 01.01.2014); от 17.10.2014 № 144 (вводится в действие с 01.01.2014).
11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4.

12. 2014 жылға арналған ауылдық округтер бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәртөк аудандық мәслихатының сессия төрағасы Б. Казанбаев
Мәртөк аудандық мәслихатының хатшысы А. Смағұлов
2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 99 аудандық мәслихаттың шешіміне 1 Қосымша
2014 жылға арналған Мәртөк ауданының бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 17.10.2014 № 144 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
АТАУЫ
1
2
3
4
5
І.Кірістер

12. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2014 год согласно приложению 5.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии Мартукского районного маслихата Б. Казанбаев
Секретарь Мартукского районного маслихата А. Исмагулов
Приложение 1 к решению районного маслихата от 25 декабря 2013 года № 99
Бюджет Мартукского района на 2014 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения маслихата Мартукского района Актюбинской области от 17.10.2014 № 144 (вводится в действие с 01.01.2014).
Категория
Сумма
(тыс. тенге)
Класс
Подкласс
НАИМЕНОВАНИЕ
1
2
3
4
5
I. Доходы

9 999,0
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
10 327,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
8 172,0
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
213,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
14 969,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
38 597,5
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
5 100,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
5 100,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
128 002,0
2
Әлеуметтiк көмек
110 756,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
110 756,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
27 667,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3 693,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
770,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
41 174,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
266,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
17 350,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
17 776,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
2 060,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
17 246,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
17 246,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 150,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
296,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 800,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
320 609,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
52 590,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
228,0
024
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу

9 999,0
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
10 327,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
8 172,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
213,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
14 969,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
38 597,5
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
5 100,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
5 100,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
128 002,0
2
Социальная помощь
110 756,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
110 756,0
002
Программа занятости
27 667,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3 693,0
005
Государственная адресная социальная помощь
770,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
41 174,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
266,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
17 350,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
17 776,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 060,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
17 246,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
17 246,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
14 150,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
296,0
021
Капитальные расходы государственного органа
2 800,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
320 609,4
1
Жилищное хозяйство
52 590,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
228,0
024
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020

365,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
92 080,0
1
Ауыл шаруашылығы
40 149,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
23 921,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 216,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
572,0
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 683,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
641,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 809,0
476
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика, бюджеттік жоспарлау және кәсіпкерлік бөлімі
16 228,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
16 228,0
6
Жер қатынастары
15 938,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
15 938,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 049,0
002
Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екіншісіне ауыстыру жөніндегі жұмыстар
226,0
003
Елді мекендерді жер-шаруашылық орналастыру
3 053,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
3 266,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
344,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
35 993,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
35 993,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
35 993,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
21 184,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
21 184,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
21 184,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8 590,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
12 594,0
12
Көлiк және коммуникация
31 672,0
1
Автомобиль көлiгi
31 672,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

365,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
92 080,0
1
Сельское хозяйство
40 149,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
23 921,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
19 216,0
003
Капитальные расходы государственного органа
572,0
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
1 683,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
641,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 809,0
476
Отдел экономики, бюджетного планирования и предпринимательства района (города областного значения)
16 228,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
16 228,0
6
Земельные отношения
15 938,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
15 938,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9 049,0
002
Работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
226,0
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
3 053,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3 266,0
007
Капитальные расходы государственного органа
344,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
35 993,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
35 993,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
35 993,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
21 184,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
21 184,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
21 184,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
8 590,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
12 594,0
12
Транспорт и коммуникации
31 672,0
1
Автомобильный транспорт
31 672,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 99 аудандық мәслихаттың шешіміне 4 Қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламаларының ТІЗБЕСІ
Атауы
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
Жалпы білім беру
2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 99 аудандық мәслихаттың шешіміне 5 Қосымша
2014 жылға арналған "Қаладағы аудан, аудандық манызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты" 123 бағдарламасының әкімдігінің бюджеттік бағдарламасы
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 17.10.2014 № 144 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру"
009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету"
011 "Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру"
Аққұдық а/о

Приложение 4 к решению районного маслихата от 25 декабря 2013 года. № 99
ПЕРЕЧЕНЬ
местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2014 год
Наименование
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
Отдел образования района (города областного значения)
Общеобразовательное обучение
Приложение 5 к решению районного маслихата от 25 декабря 2013 года № 99
Бюджетные программы администраторов программы 123 "Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа" на 2014 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения маслихата Мартукского района Актюбинской области от 28.05.2014 № 133 (вводится в действие с 01.01.2014).
Наименование
001 "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
008 "Освещение улиц населенных пунктов"
009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов"
011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов"
Аккудукский с\о