Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2013 жылғы 4 наурыздағы № 43 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 12 сәуірде № 1915 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 14 сәуірдегі № 118 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 14.04.2014 №  118 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге арналған келiсiм шарттарды тiркеу»;
2) «Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ғали Нәжімеденұлы Есқалиевке жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Қ. Бозымбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2013 жылғы 4 наурыздағы
№ 43 қаулысымен бекітілген
«Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге арналған келiсiм шарттарды тiркеу» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті 1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті «Жамбыл облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – тіркеуші орган) осы «Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге арналған келiсiмшарттарды тiркеу» мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің (бұдан әрі –Регламент) 1 қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетеді
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 27-бабының 12) тармақшасы және 68-бабының 3-тармағы, «Көмірсутек шикізатын қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1151 қаулысымен бекітілген «Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге арналған келiсiмшарттарды тiркеу» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi - мемлекеттік қызметті алушы) көрсетiледi.

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление Жамбылского областного акимата от 4 марта 2013 года № 43. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 12 апреля 2013 года № 1915. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 14 апреля 2014 года № 118
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 14.04.2014 № 118.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) «Регистрация контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых»;
2) «Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Искалиева Гали Нажимеденовича.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               К. Бозумбаев
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от 4 марта 2013 года № 43
Регламент государственной услуги «Регистрация контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых» 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается коммунальным государственным учреждением «Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Жамбылской области» (далее регистрирующий орган), адрес которого указан в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Регистрация контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых» (далее - Регламент).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3.Государственная услуга оказывается на основании подпункта 12) статьи 27 и пункта 3 статьи 68 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании», Стандарта государственной услуги «Регистрация контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1151 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья» (далее - Стандарт).
4. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).

5. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушы осы Регламенттің 12 тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірілмей көрсетіледі;
2) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алған кезде құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу кезінде құжаттарды алудың рұқсат берілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiмшартты тiркеу актiсi немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат www.upr-taraz.kz интернет-ресурсында орналасқан,сондай-ақ 8 (7262) 43-67-97 телефоны арқылы алуға болады.
9. Жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-15:00-ге дейін түскі үзіліспен, күн сайын сағат 9.00-19.00- ге дейін.
10. Осы Регламенттің 12 тармағында көзделген құжаттардың тізбесін толық бермеу мемлекеттiк қызмет ұсынудан бас тарту үшiн негiздеме болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету процесіндегі іс-әрекеттер тәртiбiнің сипаттамасы
11. Құжаттардың қабылдануы тіркеуші органның кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
12. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тіркеуші органға мемлекеттік қызметті алушы:
1) өтініш (еркін нысанда);
2) жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарт (түпнұсқасы үш данадан);
3) сенімхатсыз қол қоюға құқығы бар, тұтынушының бірінші басшысын қоспағанда, мемлекеттік қызметті алушының мүдделерін білдіретін тұлғаға берілетін сенімхат ұсынады.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету процессінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
1) тіркеуші органның кеңсе қызметкері;
2) тіркеуші органның жауапты орындаушысы;
3) тіркеуші органның басшысы.
14. Әрбір құрылымдық-функционалдық бірліктердің әрбір әрекеттің орындалатын мерзімдерін көрсете отырып, әкімшілік іс-әрекеттердің өзара іс-қимылы және дәйектілігінің мәтінді кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген.

5. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается не позднее пяти рабочих дней с момента подачи получателем государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 12 настоящего Регламента;
2) максимально допустимое время ожидания сдачи документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет не более тридцати минут;
3) максимально допустимое время получателем документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, составляет не более тридцати минут.
6. Государственная услуга оказывается бесплатно.
7. Результатом оказываемой государственной услуги являются акт регистрации контракта на проведение операций по недропользованию, по форме, согласно приложению 2 к настоящему Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, располагается на интернет-ресурсе http:// www.upr-taraz.kz, а также может предоставляться по телефону 8 (7262) 43-67-97.
9. График работы: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 15.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
10. Основанием отказа в предоставлении государственной услуги является непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 12 настоящего Регламента.
3. Описание порядка действий в процессе оказания государственной услуги
11. Прием документов осуществляется через канцелярию регистрирующего органа.
12. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет в регистрирующий орган:
1) заявление (в произвольной форме);
2) контракт на недропользование (оригинал в трех экземплярах);
3) доверенность лицу, представляющему интересы получателя государственной услуги, за исключением первого руководителя получателя государственной услуги, имеющего право подписи без доверенности.
13. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии регистрирующего органа;
2) ответственный исполнитель регистрирующего органа;
3) руководитель регистрирующего органа.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий каждой структурно-функциональной единицы с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.

15. Құрылымдық-функционалдық бірліктердің әкiмшiлiк iс-әрекеттерінің өзара қисынды дәйектілігінің арасындағы өзарабайланысты көрсететін схема, осы Регламенттiң 4 қосымшасында көрсетілген.
4. Шағымдану тәртiбi
16. Мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті қызметкерлердің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты жұмыс кестесіне сәйкес тіркеуші органның басшысынан осы Регламентке 1 қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша ала алады.
17. Көрсетiлген қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда шағым жұмыс кестесіне сәйкес осы Регламентке 1 қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша тіркеуші органға беріледі.
18. Қызмет көрсету кезінде дөрекілік көрсетiлген жағдайларда шағым жұмыс кестесіне сәйкес осы Регламентке 1 қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша тіркеуші органға беріледі.
19. Көрсетiлген мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушының заңнамада белгiленген тәртiппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
«Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндiруге арналған келiсiмшарттарды тiркеу»
мемлекеттік қызмет көрсету Регламентіне
1 қосымша
Тіркеуші орган
Тіркеуші органның атауы
Заңды мекен-жайы
Ресми сайты және телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
«Жамбыл облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Абай даңғылы, 133-а.
www.upr-taraz.kz
8 (7262) 43-67-97
Демалыс (сенбі, жексенбі)
және мереке күндерін қоспағанда,
күн сайын сағат
9-00 бастап
19-00 дейін,
түскі үзіліс сағат 13-00 бастап
15-00 дейін
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндiруге арналған келiсiмшарттарды тiркеу»
мемлекеттік қызмет көрсету Регламентіне
2 қосымша
Жер қойнауын пайдалану операцияларын жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу
АКТІСІ
2 ____ жылғы «__»________                                    № _____
____________________________________________________________________
(қала, аудан)
__________________________________________________________негізінде
(келісімшарт жасау негізі)
жасалған құзыретті орган __________________________________________
(құзыретті органның атауы)
мен мердігер ____________________________________________________
(мердігердің атауы)
арасында ______________________________________ келісімшарт тіркелді
(келісімшарт атауы)
____________________________________________________________________
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісін берген мемлекеттiк орган басшысының Т.А.Ә., қолы
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндiруге арналған келiсiмшарттарды тiркеу»
мемлекеттік қызмет көрсету Регламентіне 3 қосымша
Кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктердің iс-қимылдарының сипаттамасы
Іс-әрекеттер(жұмыс
барысының, ағымының) №
1
2
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктерінің атауы
Тіркеуші органның кеңсе қызметкері
Тіркеуші органның басшысы
3
Іс-әрекеттер
атауы және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу.
Мемлекеттік қызметті алушы ұсынған құжаттармен танысу, орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау
4
Аяқталу нысаны
Өтінімді тiркеу (мөртабан және кiрiс нөмiрi, күнi)
Орындаушыға жолдау
5
Орындалу мерзімі
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күн
6
Келесі іс-әрекеттің №
2
3
кестенің жалғасы
3
4
5
Тіркеуші органның жауапты орындаушысы
Тіркеуші органның басшысы
Тіркеуші органның жауапты орындаушысы
Құжаттардың толықтығына тексеру жүргізу, жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiмшартты тiркеу актiсiнің немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасын дайындау
Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiмшартты тiркеу актiсiнің немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасын қарау
Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiмшартты тiркеу актiсiн немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiмшартты тiркеу актiсiнің немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы
Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiмшартты тiркеу актiсiне немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа кол қою
1 жұмыс күн
1 жұмыс күн
30 минуттан аспайды
4
5
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндiруге арналған келiсiмшарттарды тiркеу
мемлекеттік қызмет көрсету Регламентіне
4 қосымша
Әкiмшiлiк iс-әрекеттерінің өзара қисынды дәйектілігінің арасындағы өзарабайланысты көрсететін схема:
Жамбыл облысы әкімдігінің
2013 жылғы 4 наурыдағы
№ 43 қаулысымен бекітілген
«Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті 1. Жалпы ережелер

15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий структурно-функциональных единиц в процессе оказания государственной услуги приведена в приложении 4 к настоящему Регламенту.
4. Порядок обжалования
16. Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) уполномоченных сотрудников получатель государственной услуги может получить от руководителя регистрирующего органа по адресу, указанный в приложении 1 к настоящему Регламенту, согласно графику работы.
17. В случаях несогласия с результатами оказанной услуги, жалоба подается в регистрирующий орган по адресу, указанный в приложении 1 к настоящему Регламенту, согласно графику работы.
18. В случаях некорректного отношения при обслуживании, жалоба подается в регистрирующие орган по адресу, указанный в приложении 1 к настоящему Регламенту, согласно графику работы.
19. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
Приложение 1
к Регламенту
государственной услуги
«Регистрация контрактов на
разведку, добычу
общераспространенных
полезных ископаемых»
Регистрирующий орган
Наименование регистрирующего органа
Юридический адрес
Официальный сайт и номер телефона
График работы
Коммунальное государственное учреждение «Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Жамбылской области»
Жамбылская область, город Тараз, проспект
Абая, 133-а
www.upr-taraz.kz
8 (7262) 43-67-97
Ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 15.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней
Приложение 2
к Регламенту
государственной услуги
"Регистрация контрактов на
разведку, добычу
общераспространенных
полезных ископаемых"
АКТ
государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию
№ _______                           «__» ________________ 2___ года
____________________________
(город, район)
На основании ______________________________________________________
(основание заключение контракта)
между
компетентным органом ______________________________________________
(наименование компетентного органа)
и
подрядчиком ______________________________________________________
(наименование подрядчика)
Регистрируется контракт на ________________________________________
(наименование контракта)
___________________________________________________________________
Ф.И.О., подпись руководителя государственного органа, выдающего акт государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация контрактов на разведку,
добычу общераспространенных
полезных ископаемых"
Таблица. Описание действий структурно-функциональных единиц
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование структурно-функциональных единиц
Сотрудник канцелярии регистрирующего органа
Руководитель регистрирующего органа
3
Наименование действий
и их описание
Прием и регистрация
представленных получателем государственной услуги документов
Ознакомление с представленными получателем государственной услуги документами, определение ответственного исполнителя для исполнения
4
Форма завершения
Регистрация заявления (штамп и входящий номер, дата)
Направление исполнителю
5
Сроки исполнения
не более 30 минут
1 рабочий день
6
№ следующего
действия
2
3
продолжение таблицы:
3
4
5
Ответственный исполнитель регистрирующего органа
Руководитель регистрирующего органа
Ответственный исполнитель регистрирующего органа
Осуществление проверки полноты документов, подготовка проекта акта регистрации контракта на проведение операций по недропользованию либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Рассмотрение проекта
акта регистрации контракта на проведение операций по недропользованию либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Выдача акта регистрации контракта на проведение операций по недропользованию либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Проект акта регистрации контракта на проведение операций по недропользованию либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Подписание акта регистрации контракта на проведение операций по недропользованию либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
1 рабочий день
1 рабочий день
не более 30 минут
4
5
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация контрактов на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий:
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от 4 марта 2013 года № 43
Регламент государственной услуги «Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых» 1. Общие положения

1. Мемлекеттік қызметті «Жамбыл облысы әкімдігінің табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – тіркеуші орган) осы «Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің (бұдан әрі – Регламент) 1 қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 27 бабының 13) тармақшасы, «Көмірсутек шикізатын қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1151 қаулысымен бекітілген «Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге, жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi - мемлекеттік қызметті алушы) көрсетiледi.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушы осы Регламенттің 12 тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірілмей көрсетіледі;
2) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алған кезде құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу кезінде құжаттарды алудың рұқсат берілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды.
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлігі немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат www.upr-taraz.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ 8 (7262) 43-67-97 телефоны арқылы алуға болады.
9. Жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-15:00-ге дейін түскі үзіліспен, күн сайын сағат 9.00-19.00- ге дейін.
10. Мемлекеттiк қызмет ұсынудан бас тарту үшiн:

1. Государственная услуга оказывается коммунальным государственным учреждением «Управление природных ресурсов и регулирования природопользования акимата Жамбылской области» (далее – регистрирующий орган), адрес которого указан в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги «Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых» (далее - Регламент).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 13) статьи 27 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года «О недрах и недропользовании», стандарта государственной услуги «Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1151 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья» (далее - Стандарт).
4. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
5. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается не позднее пяти рабочих дней с момента подачи получателем государственной услуги документов, предусмотренных пунктом 12 настоящего Регламента;
2) максимально допустимое время ожидания сдачи документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет не более тридцати минут;
3) максимально допустимое время получателем документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, составляет не более тридцати минут.
6. Государственная услуга оказывается бесплатно.
7. Результатом оказываемой государственной услуги являются свидетельство о регистрации договора залога права недропользования, по форме, согласно приложению 2 к настоящему Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, располагается на интернет-ресурсе http:// www.upr-taraz.kz, а также может предоставляться по телефону 8 (7262) 43-67-97.
9. График работы: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 15.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
10. Основанием отказа в предоставлении государственной услуги являются:

8 (7262) 43-67-97
Демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9-00 бастап 19-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 15-00 дейін
«Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының
кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік
қызмет көрсету Регламентіне
2 Қосымша
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепілі туралы шартты
тіркеу туралы
КУӘЛІК
2 ____ жылғы «___» _____________                          № _________
___________________________________________________________________
(қала, аудан)
Кепіл беруші: _______________________________________________________
(заңды немесе жеке тұлғаның атауы, мекенжайы,)
Кепіл ұстаушы: ______________________________________________________
(банктің атауы, оның заңды мекен-жайы)
____________________________________________________________________
Кепіл шарты: ________________________________________________________
(нөмірі, күні)
Жер қойнауын пайдалану құқығының сипаттамасы: _______________________
_____________________________________________________________________
(жер қойнауын пайдалану операциясының түрі, кен орнының толық атауы)
Келісімшарт: ________________________________________________________
(келісімшарттың нөмірі мен жасалған күні)
Міндеттеменің сомасы: _______________________________________________
(санмен және жазумен)
Міндеттемені өтеу мерзімі: __________________________________________
(күні)
Ескертпе: ___________________________________________________________
Жер қойнауын пайдалану құқығының кепілі туралы шартты тіркеу туралы куәлікті берген мемлекеттік орган басшысының Т.А.Ә., қолы
«Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының
кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентіне 3 Қосымша
Кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктердің iс-қимылдарының сипаттамасы
Іс-әрекеттер(жұмыс
барысының, ағымының) №
1
2
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктерінің атауы
Тіркеуші органның кеңсе қызметкері
Тіркеуші органның басшысы
3
Іс-әрекеттер
атауы және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті алушы ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу.
Мемлекеттік қызметті алушы ұсынған құжаттармен танысу, орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау
Аяқталу нысаны
Өтінімді тiркеу (мөртабан және кiрiс нөмiрi, күнi)
Орындаушыға жолдау
5
Орындалу мерзімі
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күн
6
Келесі іс-әрекеттің №
2
3
кестенің жалғасы
3
4
5
Тіркеуші органның жауапты орындаушысы
Тіркеуші органның басшысы
Тіркеуші органның жауапты орындаушысы
Құжаттардың толықтығына тексеру жүргізу, жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлігінің немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасын дайындау
Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлігінің немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасын қарау
Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлігін немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлігінің немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы
Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған құқығының кепіл шартын тіркеу туралы куәлігіне немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа кол қою
1 жұмыс күн
1 жұмыс күн
30 минуттан аспайды
4
5
«Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының
кепiл шартын тiркеу» мемлекеттік
қызмет көрсету Регламентіне 4 Қосымша
Әкiмшiлiк iс-әрекеттерінің өзара қисынды дәйектілігінің арасындағы өзарабайланысты көрсететін схема:

8 (7262) 43-67-97
Ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 15.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней
Приложение 2
к Регламенту
государственной услуги
«Регистрация договора залога
права недропользования на разведку,
добычу общераспространенных
полезных ископаемых
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о регистрации договора о залоге права недропользования
№ _________                          «__» ________________ 20__года
__________________________________________
(город, район)
Залогодатель: ____________________________________________________
(наименование юридического или физического лица, адрес,)
Залогодержатель: __________________________________________________
______________________________________________
(наименование банка, его юридический адрес)
Договор залога: ___________________________________________________
(номер, дата)
Описание права недропользования: __________________________________
___________________________________________________________________
(вид операции недропользования, полное наименование месторождения)Контракт: _________________________________________________________
(номер и дата заключения контракта)
Сумма обязательства: ______________________________________________
(цифрой и прописью)
Срок погашения обязательства: _____________________________________
(дата)
Примечание: ________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ф.И.О., подпись руководителя государственного органа, выдающего свидетельство о регистрации залога права недропользования
Приложение3
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация договора залога
права недропользования на разведку,
добычу общераспространенных
полезных ископаемых»
Таблица. Описание действий структурно-функциональных единиц
1
№ действия(хода, потока работ)
1
2
2
Наименование структурно-функциональных единиц
Сотрудник канцелярии регистрирующего органа
Руководитель регистрирующего органа
3
Наименование действий и их описание
Прием и регистрация
представленных получателем государственной услуги документов
Ознакомление с представленными получателем государственной услуги документами, определение ответственного исполнителя для исполнения
4
Форма завершения
Регистрация заявления (штамп и входящий номер, дата)
Направление исполнителю
5
Сроки исполнения
не более 30 минут
1 рабочий день
6
№ следующего
действия
2
3
продолжение таблицы
3
4
5
Ответственный исполнитель регистрирующего органа
Руководитель регистрирующего органа
Ответственный исполнитель регистрирующего органа
Осуществление проверки полноты документов, подготовка проекта свидетельства о регистрации договора залога права недропользования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Рассмотрение проекта
свидетельства о регистрации договора залога права недропользования либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Выдача свидетельства о регистрации договора залога права недропользования либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Проект свидетельства о регистрации договора залога права недропользования либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Подписание свидетельства о регистрации договора залога права недропользования либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
1 рабочий день
1 рабочий день
не более 30 минут
4
5
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация договора залога
права недропользования на разведку,
добычу общераспространенных
полезных ископаемых»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий: