Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2013 жылғы 4 наурыздағы № 63 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 17 мамырында № 1939 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 14 сәуірдегі № 116 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 14.04.2014 № 116 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1.Қоса беріліп отырған:
1) «Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу»;
2) «Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Жамбыл облысы әкімінің орынбасары Ғани Қалыбайұлы Сәдібековке жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Қ.Бозымбаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
А.Жұмағалиев
11 сәуір 2013 жыл
Жамбыл облысы әкімдігінің
2012 жылғы 4 наурыздағы
№ 63 қаулысымен бекітілген
«Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу» электрондық мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – Қызмет) алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін Жамбыл облысының медициналық ұйымдары, сондай-ақ «Электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – «Электрондық үкімет» веб-порталы) www.egov.kz арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 қазандағы № 1294 қаулысымен бекітілген «Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты» мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі (бұдан әрі - стандарт).
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: толық автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің түрі: транзакциялық.

Об утверждении регламентов электронных государственных услуг
Постановление Жамбылского областного акимата от 4 марта 2013 года № 63. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 17 мая 2013 года № 1939. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 14 апреля 2014 года № 116
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 14.04.2014 года № 116.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах» от 27 ноября 2000 года акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронных государственных услуг:
1) «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь»;
2) «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность»
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима Жамбылской области Садибекова Гани Калыбаевича.
3. Настоящее постановление вступает в силу с момента государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               К. Бозумбаев
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникации
Республики Казахстан
А. Жумагалиев
11 апреля 2013 год
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от 4 марта 2013 года № 63
Регламент электронной государственной услуги «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь» 1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь» (далее – Услуга) оказывается медицинскими организациями Жамбылской области, оказывающими первичную медико -санитарную помощь (далее – услугодатель), а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – веб-портал «электронного правительства»).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь» утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2012 года № 1294 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области здравоохранения» (далее -Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: полностью автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.

5. Осы регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартылулар:
1) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – жеке сәйкестендіру нөмірі);
2) алушы - электрондық мемлекеттік қызмет алатын жеке тұлға;
3) транзакциялық қызмет – пайдаланушыларға ақпаратпен өзара алмасу, төлемдерді жүргізу және электрондық цифрлық қолтаңба пайдаланумен басқа әрекеттерді талап ететін электрондық ақпараттық ресурстарды ұсыну қызметтері;
4) «электрондық үкiметтiң» веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтер көрсетуге қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – электрондық үкіметтің веб-порталы);
5) «электрондық үкіметтің» шлюзі – электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелерін ықпалдастыру үшін арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – «электрондық үкіметтің» шлюзі);
6) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі (бұдан әрі – электрондық цифрлық қолтаңба);
7) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
8) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметтер (бұдан әрі - электрондық мемлекеттік қызметтер);
9) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе;
10) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерек қоры - ақпаратты автоматтандырылған түрде жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасындағы жеке тұлғалардың бірыңғай сәйкестендірме нөмірлерін енгізу және олар туралы көкейтесті және шынайы мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және өзге субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес беру мақсатында жеке сәйкестендірме нөмірлерінің ұлттық тізілімін жасауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – жеке тұлғалар мемлекеттік дерек қоры);
11) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;

5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – индивидуальный идентификационный номер);
2) получатель – физическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
3) транзакционная услуга – услуги по предоставлению электронных информационных ресурсов пользователям, требующие взаимный обмен информацией, проведение платежей и иные действия, в том числе с использованием электронной цифровой подписи;
4) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
5) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – шлюз электронного правительства);
6) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – электронная цифровая подпись);
7) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
8) электронная государственная услуга – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
9) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – информационная система);
10) государственная база данных «физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – государственная база данных физические лица);
11) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;

12) құрылымдылық-функционалдық бірліктер - электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдар құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің немесе басқа ұйымдардың тізбесі (бұдан әрі – құрылымдық - функционалды бірліктер)
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қызмет ұсынушы әрекетінің тәртібі
6. Қызмет берушiнiң «электрондық үкiметтiң» веб-порталы арқылы қадамдық әрекеттерi мен шешiмдерi (Қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттенудің № 1 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы жеке сәйкестендiру нөмiрi және пароль көмегімен «электрондық үкiметтiң» веб-порталында тіркеуді жүзеге асырады («электрондық үкiметтiң» веб-порталында тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс – тұтынушының қызмет алу үшін «электрондық үкiметтiң» веб-порталында жеке сәйкестендiру нөмiрi мен парольді енгізуі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт – жеке сәйкестендiру нөмiрi және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын «электрондық үкiметтiң» веб-порталында тексеру;
4) 2 үдеріс – тұтынушының деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты «электрондық үкiметтiң» веб-порталының авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3 үдеріс - тұтынушының осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанын толтыруы (деректерді енгізу), сондай-ақ тұтынушының сұрау салуды растау (қол қою) үшін электрондық сандық қолтаңба тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2 шарт - «электрондық үкiметтiң» веб-порталында электрондық сандық қолтаңба тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру (сұрауда көрсетілген жеке сәйкестендiру нөмiрi / бизнес - сәйкестендiру нөмiрi және электрондық сандық қолтаңба тіркеу куәлігіндегі жеке сәйкестендiру нөмiрi / бизнес - сәйкестендiру нөмiрi арасында);
7) 4 үдеріс – тұтынушының электрондық сандық қолтаңбасының түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды тұтынушының электрондық сандық қолтаңба арқылы растау және электрондық құжатты (сұрау салуды) қызмет берушінің өндеуі үшін «электрондық үкіметтің» шлюзы арқылы автоматтандырылған жұмыс орнына жіберу;

12) структурно–функциональные единицы - перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги (далее – структурно - функциональные единицы).
2. Порядок деятельности уполномоченного органа по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через портал «электронного правительства» (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) получатель осуществляет регистрацию на веб-портал «электронного правительства» с помощью индивидуального идентификационного номера и пароля (осуществляется для незарегистрированных получателей на портал «электронного правительства»);
2) процесс 1 – ввод получателем индивидуального идентификационного номер и пароля (процесс авторизации) на веб-портал «электронного правительства» для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на веб-портале «электронного правительства» подлинности данных о зарегистрированном получателе через индивидуальный идентификационный номер и пароль;
4) процесс 2 – формирование на веб-портале «электронного правительства» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор получателем регистрационного свидетельства электронная цифровая подпись для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на веб-портале «электронного правительства» срока действия регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между индивидуальным идентификационным номером / бизнес - идентификационным номером указанным в запросе и индивидуальным идентификационным номером / бизнес - идентификационным номером указанным в регистрационном свидетельстве электронно-цифровой подписи);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности электронной цифровой подписи получателя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством электронной цифровой подписи получателя и направление электронного документа (запроса) через шлюз «электронного правительства» в автоматизированном рабочем месте услугодателя для обработки услугодателем;

9) 6 үдеріс – электрондық құжатты қызмет берушінің автоматтандырылған жұмыс орнында тіркеу;
10) 3 шарт - қызмет берушінің электрондық құжаттың (сұраудың) қызмет көрсету үшін негіздерінің сәйкестіктерін тексеруі (өңдеуі);
11) 7 үдеріс – тұтынушының электрондық құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8 үдеріс – тұтынушының автоматтандырылған жұмыс орнымен қалыптастырылған электрондық мемлекеттік қызметтің нәтижесін (электрондық құжат түрінде тіркеу туралы анықтама(талон) беру) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық сандық қолтаңба пайдалануы арқылы қалыптастырылады.
7. Қызмет берушiнiң қадамдық әрекеттерi мен шешiмдерi (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттенудің № 2 диаграммасы) осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) 1 үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін жеке сәйкестендiру нөмiрi және парольді (авторизациялау үдерісі) автоматтандырылған жұмыс орнына енгізуі;
2) 2 үдеріс - қызмет беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін экранға сұрау салудың нысанын шығару және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушының деректерін енгізуі;
3) 3 үдеріс – «электрондық үкіметтің» шлюзы арқылы «жеке тұлғалар» мемлекеттік дерек қоры тұтынушының деректері туралы сұрау салуды жіберу;
4) 1 шарт - «жеке тұлғалар» мемлекеттік дерек қорында тұтынушы деректерінің болуын тексеру;
5) 4 үдеріс - «жеке тұлғалар» мемлекеттік дерек қорында тұтынушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5 үдеріс - қызмет беруші қызметкерінің сұрау салудың нысанын толтыруы және электрондық сандық қолтаңба арқылы қызмет көрсету үшін толтырылған сұрау нысанын (енгiзiлген деректерді) куәландыру;
7) 6 үдеріс – электрондық құжатты қызмет берушінің автоматтандырылған жұмыс орнында тіркеу;
8) 2 шарт – қызмет берушінің электрондық құжаттың (сұраудың) қызмет көрсету үшін негіздерінің сәйкестіктерін тексеруі (өңдеуі);
9) 7 үдеріс – тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
10) 8 үдеріс – тұтынушының қағаз түрінде (еркін үлгісінде) тіркеу туралы қызмет нәтижесін (анықтама (талон) беру) алуы.
8. Қызмет көрсету үшін сұрау салу үлгісін толтырудың іс-әрекеттерінің сипаттамасы:
1) тұтынушының жеке сәйкестендiру нөмiрi, логин мен парольді «электрондық үкiметтiң» веб-порталына кіру үшін енгізуі;

9) процесс 6 – регистрация электронного документа в автоматизированное рабочее место услугодателя;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия электронного документа (запроса) основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в электронном документе получателя;
12) процесс 8 – получение получателем результата услуги (выдача справки (талона) о прикреплении в форме электронного документа), сформированный автоматизированным рабочим местом услугодателя. Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в автоматизированное рабочее место услугодателя индивидуального идентификационного номера и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя;
3) процесс 3 – направление запроса через шлюз «электронного правительства» в государственной базе данных «Физические лица» о данных получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в государственной базе данных «Физические лица»;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в государственной базе данных «Физические лица»;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса и удостоверение посредством электронной цифровой подписи заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в автоматизированное рабочее место услугодателя;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия электронного документа (запроса) основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя;
10) процесс 8 – получение получателем результата услуги (выдача справки (талона) о прикреплении в бумажном виде (в произвольной форме).
8. Описание действий по заполнению форм запроса для оказания услуги:
1) ввод пользователем индивидуальный идентификационный номер, логина и пароля для входа в веб-портал «электронного правительства»;

2) осы Регламентте көрсетілген қызметтерді таңдап алу;
3) «on-line қызметіне тапсырыс» кнопка көмегімен қызметке тапсырыс беру;
4) электрондық түрде сұрау толтыру және қажетті құжаттарды тіркеу:
«электрондық үкiметтiң» веб-порталы тұтынушының тіркелу нәтижесі бойынша жеке сәйкестендiру нөмiрi автоматты түрде таңдалады;
тұтынушы «сұрауды жіберу» кнопка көмегімен сұрауды куәландыруға (қол қоюға) көшуді жүзеге асырады;
5) тұтынушының электрондық сандық қолтаңба тіркеу куәлігін таңдап алуы;
6) электрондық сандық қолтаңба бойынша сұраудың куәландыруын «қол қою» кнопка көмегімен тұтынушы сұрауды куәландырады (қол қояды), содан соң сұрау қызмет берушінің автоматтандырылған жұмыс орнына өңдеуге жіберіледі;
7) қызмет берушінің автоматтандырылған жұмыс орнында сұрау өңделеді;
8) тұтынушының дисплей экранында келесі ақпарат шығарылады:
жеке сәйкестендiру нөмiрi, сұрау нөмірі, қызмет түрі, сұрау мәртебесі, қызмет көрсету мерзімі;
«Статусты жаңарту» кнопка көмегімен тұтынушыға сұрауды өңдеу нәтижелерін көріп шығуға мүмкіндік беріледі;
«электрондық үкiметтiң» веб-порталынан жауап алғаннан кейін «нәтижені көріп шығу» кнопкасы пайда болады.
9. Сұрауды өңдеуден кейін тұтынушыға келесі тәсілмен сұрауды өңдеу нәтижелерін көріп шығуға мүмкіндік беріледі:
«ашу» кнопканы басудан кейін сұрау нәтижесі дисплей экранына шығарылады.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қажетті ақпарат пен кеңесті «электрондық үкiметтiң» веб-порталының call-орталығының телефоны бойынша алуға болады: (1414).
3. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету процесінде өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
11. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық- функционалдық бірліктер:
1) қызмет беруші;
2) «электрондық үкiметтiң» веб-порталы;
3) «электрондық үкіметтің» шлюзы;
4) қызмет берушінің автоматтандырылған жұмыс орны;
5) «жеке тұлғалар» мемлекеттік дерек қоры;
12. Әр іс-қимылдың орындалу (рәсім, функция, операция) әрекетінің жүйелілігі мен мерзімі көрсетілген тақталы мәтіндік сипаттамасы осы регламенттің 1 қосымшасында келтірілген.
13. Осы регламенттің 2 қосымшасында іс-әрекеттер (№ 1, 2 диаграммалар) іс-қимылының қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграммалар берілген.
14. Алушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес, сапа және қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

2) выбор услуги, указанной в настоящем Регламенте;
3) заказ услуги с помощью кнопки «Заказать услугу online»;
4) заполнение запроса и прикрепление необходимых документов в электронном виде:
индивидуальный идентификационный номер выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в веб-портале «электронного правительства»;
пользователь с помощью кнопки «отправить запрос» осуществляет переход на удостоверение (подписание) запроса;
5) выбор регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи пользователем;
6) удостоверение (подписание) запроса – пользователь с помощью кнопки «подписать» осуществляет удостоверение (подписание) запроса электронной цифровой подписи, после чего запрос передается на обработку в автоматизированное рабочее место услугодателя;
7) обработка запроса в автоматизированном рабочем месте услугодателя;
8) у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация: индивидуальный идентификационный номер; номер запроса; тип услуги; статус запроса; срок оказания услуги;
с помощью кнопки «обновить статус» пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа на портале «электронного правительства» появляется кнопка «просмотр результата».
9. После обработки запроса получателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «открыть» – результат запроса выводится на экран дисплея;
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания Услуги
11. Структурно-функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) услугодатель;
2) веб-портал «электронного правительства»;
3) шлюз «электронного правительства»;
4) автоматизированное рабочее место услугодателя;
5) государственная база данных «Физические лица».
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему регламенту.
13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 (диаграммы № 12) к настоящему регламенту.
14. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему регламенту.

15. Алушы тарапынан электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпараттар мен ресурстарды рұқсатсыз ұстап қалудан қорғау);
16. Қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) Интернетке шығу;
2) электронды лицензия берілетін тұлғада жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес - сәйкестендіру нөмірі бар болуы;
3) «электрондық үкіметтің» порталында авторизациялау;
4) электрондық цифрлы қолтаңбаның пайдаланушыда болуы
«Медициналық-санитариялық алғашқы
көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
1-кесте. «Электрондық үкiметтiң» веб-порталы арқылы құрылымдық функционалдық бірліктер іс-қимылдарының сипаттамасы
1
Iс-қимыл № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
2
Құрылымдық функционалдық бірліктер атауы
Тұтынушы
«Электрондық үкiметтiң» веб-порталы
Тұтынушы
«Электрондық үкiметтiң» веб-порталы
3
Iс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Жеке сәйкестендiру нөмiрi және пароль бойынша «электрондық үкiметтiң» веб-порталында авторизациялау
Тұтынушының деректеріндегі бұзушылықтарына байланысты бас тарту туралы хабарлама жасайды
Тұтынушының электрондық сандық қолтаңба таңдау сұрауы бойынша қызметті қалыптастырып таңдайды
Тұтынушының электрондық сандық қолтаңба деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама жасайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық шешiмi)
Сұраудың ойдағыдай қалыптасуы туралы хабарламаны беру
Сұрау салған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама жасау
Сұрауды бағыттау
Сұрау салған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама жасау
5
Орындау мерзiмi
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2-егер тұтынушының деректерінде бұзушылық болған жағдайда;
3-авторизация ойдағыдай өтті
-
4-тұтынушының деректерінде бұзушылық болған жағдайда;
5-бұзушылық болмаған жағдайда
-
кестенің жалғасы:
1
Iс-қимыл № (жұмыс барысы, ағыны)
5
6
7
8
2
Құрылымдық функционалдық бірліктер атауы
Тұтынушы
Қызмет берушінің автоматтандырылған жұмыс орны
Қызмет берушінің автоматтандырылған жұмыс орны
Қызмет берушінің автоматтандырылған жұмыс орны
3
Iс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушының электрондық сандық қолтаңба арқылы куәландыру (қол қою) және сұрауды қызмет берушінің автоматтандырылған жұмыс орнына жіберу
Құжатты тіркеу
Тұтынушының деректеріндегі бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама жасайды
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы (электрондық құжат түрінде тіркеу туралы анықтама (талон) беріледі)
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық шешiмi)
Сұрауды бағыттау
Өтінішке нөмір берумен, сұрауды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатты көрсету
5
Орындау мерзiмi
30 секунд – 1 минут
1 минут
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
-
7-тұтынушының деректерінде бұзушылық болған жағдайда;
8-бұзушылық болмаған жағдайда
-
-
2-кесте. Қызмет беруші арқылы құрылымдық функционалдық бірліктер іс-қимылдарының сипаттамасы
1
Iс-қимыл № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
2
Құрылымдық функционалдық бірліктер атауы
Қызмет беруші
Қызмет беруші
Қызмет беруші
«Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы /«заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы
3
Iс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Жеке сәйкестендiру нөмiрi және пароль арқылы қызмет берушінің автоматтандырылған жұмыс орнында авторизациялау
Қызмет берушінің қызметкерінің қызметті таңдауы
«Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерек қорына тұтынушының деректері туралы сұрау жіберу
«Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерек қорында деректердің жоқ болуы туралы хабарлама жасайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық шешiмi)
Өтінішке нөмір берумен жүйеде сұрауды тіркеу
Сұраудың ойдағыдай қалыптасқаны туралы хабарлама көрсетіледі
Сұрауды бағыттау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
5
Орындау мерзiмi
10-15 секунд
10 секунд
1,5 минут
10-15 секунд
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
-
-
4-тұтынушының деректерінде бұзушылық болған жағдайда;
5-бұзушылық болмаған жағдайда
-
кестенің жалғасы:
1
Iс-қимыл № (жұмыс барысы, ағыны)
5
6
7
8
2
Құрылымдық функционалдық бірліктер атауы
Қызмет беруші
Қызмет берушінің автоматтандырылған жұмыс орны
Қызмет берушінің автоматтандырылған жұмыс орны
Қызмет берушінің автоматтандырылған жұмыс орны
3
Iс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Сканерленген құжаттарды тіркеумен сұрау үлгісін толтыру және электрондық сандық қолтаңба куәландыру
Құжатты тіркеу
Тұтынушының құжаттарындағы бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама жасайды
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы (еркін үлгіде қағаз түрінде тіркеу туралы анықтама (талон) беріледі)
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық шешiмi)
Сұрауды бағыттау
Өтінішке нөмір берумен жүйеде сұрауды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Қызмет нәтижесін қалыптастыру
5
Орындау мерзiмi
10-15 секунд
1,5 минут
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
6
7-тұтынушының деректерінде бұзушылық болған жағдайда; 8-бұзушылық болмаған жағдайда
-
-
«Медициналық – санитариялық алғашқы көмек
көрсететін медициналық ұйымға тіркеу» электронды
мемлекеттік қызмет регламентіне 2 қосымша
«Электрондық үкіметтің» веб-порталы арқылы электронды мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалды өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Қызмет беруші арқылы электронды мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалды өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер
«Медициналық-санитариялық алғашқы
көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу»
электрондық мемлекеттік қызметі регламентінің
3-қосымшасы
«Сапа» және «қолжетімділік» электрондық мемлекеттік қызметтің көрсеткіштерін айқындауға арналған сауалнама нысаны Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға тіркеу электрондық мемлекеттік қызметі

15. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
16. Техническое условие оказания электронной государственной услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие индивидуально идентификационного номера у лица, которому оказывается услуга;
3) авторизация на веб–портале «электронного правительства»;
4) наличие у пользователя электронной цифровой подписи.
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной
услуги «Прикрепление к медицинской организации,
оказывающей первичную медико-санитарную помощь»
Таблица 1. Описание действий структурно–функциональной единицы через веб-портал «электронного правительства»
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование Структурно–функциональные единицы
Получатель
Портал «электронного правительства»
Получатель
Портал «электронного правительства»
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на портал «электронного правительства» по индивидуально идентификационному номеру и паролю
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбором получателя электронной цифровой подписи
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя электронной цифровой подписи
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
2– если есть нарушения в данных получателя; 3–если авторизация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных получателя; 5–если нарушений нет
-
продолжение таблицы:
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование Структурно–функциональные единицы
Получатель
Автоматизированное рабочее место услугодателя
Автоматизированное рабочее место услугодателя
Автоматизированное рабочее место услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Удостоверение (подписание) посредством электронной цифровой подписи получателя и направление запроса в автоматизированное рабочее место услугодателя
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя
Получение получателем результата услуги (выдача справки (талона) о прикреплении в форме электронного документа)
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
1 минута
в течении одного рабочего дня
в течении одного рабочего дня
6
Номер следующего действия
-
7 - если есть нарушения в данных получателя; 8 –если нарушений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий структурно–функциональных единиц через услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование Структурно–функциональные единицы
Услугодатель
Услугодатель
Улугодатель
Государственная база данных «Физические лица»/Государственная база данных «Юридические лица»
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на автоматизированном рабочем месте услугодателя через индивидуальный идентификационный номер и пароль
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса о данных получателя в Государственной базе данных «Физические лица»/Государственной базе данных «Юридические лица»
Формирование сообщения об отсутствие данных Государственной базе данных «Физические лица»/Государственной базе данных «Юридические лица»
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
10–15 секунд
10 секунд
1,5 минуты
10-15 секунд
6
Номер следующего действия
-
4 – если есть нарушения; 5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы:
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование Структурно–функциональные единицы
Услугодатель
Автоматизированное рабочее место услугодателя
Автоматизированное рабочее место услугодателя
Автоматизированное рабочее место услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Заполнение формы запроса с прикреплением сканированных документов и удостоверением электронной цифровой подписи
Регистрация документа
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя
Получение получателем результата услуги ( выдача справки (талона) о прикреплении в бумажном виде (в произвольной форме))
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Формирование результата услуги
5
Сроки исполнения
10-15 секунд
1,5 минуты
в течении одного рабочего дня
в течении одного рабочего дня
6
Номер следующего действия
6
7– если есть нарушения; 8–если нарушений нет
-
-
Приложение 2 к регламенту электронной
государственной услуги "Прикрепление
к медицинской организации, оказывающей
первичную медико-санитарную помощь"
Диаграмма 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Диаграмма 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной услуги
«Прикрепление к медицинской организации,
оказывающей первичную медико-санитарную помощь»
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
___________________________________________________
(наименование услуги)

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің үдеріс сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі жөніндегі ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Жамбыл облысы әкімдігінің
2012 жылғы 4 наурыздағы
№ 63 қаулысымен бекітілген
«Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттiк қызмет регламентi 1. Жалпы ережелер
1. «Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - электрондық мемлекеттік қызметі) мекенжайы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің облыстық аумақтық бөлімшесі (бұдан әрі – Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық департаменті), мекенжайы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің аумақтық департаменті), мекенжайы стандартқа 3-қосымшада көрсетілген облыстық жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – әкімдіктер) көрсетеді.
Ресімделген құжаттарды қабылдауды және беруді Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау комитетінің аумақтық департаменті, Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитетінің аумақтық департаменті, әкімдік немесе мекенжайы стандартқа 4-қосымшада көрсетілген Халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – Орталық), сондай-ақ «электрондық үкімет» www.e.gov.kz веб-порталы арқылы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – электрондық цифрлық қолтаңба) болған жағдайда жүзеге асырады.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 10 қыркүйектегі № 1173 Қаулысымен бекітілген «Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты» медициналық қызмет стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі - стандарт).
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: iшiнара автоматтандырылған.

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылской области от
4 марта 2013 года № 63
Регламент электронной государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность» 1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность» (далее – электронная государственная услуга) оказывается областным территориальным подразделениям Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – территориальный департамент Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности), адрес который указан в приложении 1 к стандарту, территориальным подразделениям Комитетом государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее – территориальный департамент Комитет государственного санитарно-эпидемиологического надзора), адрес которого указан в приложении 2 к стандарту, местным исполнительным органам области (далее – акимат), адрес который указан в приложении 3 к стандарту.
Прием и выдача оформленных документов осуществляется территориальным департаментом Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора, территориальным департаментом Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности, акиматом или Центрами обслуживания населения (далее – Центр), адреса которых указаны в приложении 4 к стандарту, а также через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее – электронная цифровая подпись).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность» утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2012 года № 1173 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности» (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная.

4. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартылулар:
1) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрi - ақпараттық жүйе);
2) алушы – жеке және заңды тұлға;
3) бизнес - сәйкестендіру нөмірі – бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – бизнес сәйкестендіру нөмірі);
4) бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе – бұл нотариалдық қызметті автоматтандыруға, әділет және нотариалдық палаталар органдарының өзара-әрекеттестігіне арналған аппаратты-бағдарламалық жүйе (бұдан әрі - Біріңғай нотариалдық ақпараттық жүйе);
5) «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, қайта басталған және әрекет етуін тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензиялар беретін лицензиялардың сәйкестендірме нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объекттері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе (бұдан әрі - «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталы);
6) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – жеке сәйкестендіру нөмірі);
7) «жеке тұлғалар» мемлекеттік дерек қоры - ақпаратты автоматтандырылған түрде жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасындағы жеке тұлғалардың бірыңғай сәйкестендірме нөмірлерін енгізу және олар туралы көкейтесті және шынайы мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және өзге субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес беру мақсатында жеке сәйкестендірме нөмірлерінің ұлттық тізілімін жасауға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – жеке тұлғалар мемлекеттік дерек қоры);
8) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік дерек қоры - ақпаратты автоматтандырылған түрде жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалардың, филиалдардың, өкілдіктердің және жеке бірлескен кәсіпкерлік субъектілерінің бірыңғай ұлттық сәйкестендірілуін енгізу мақсатында бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімін жасауға және мемлекеттік басқару органдарына және олардың өкілеттілігі шеңберінде өзге де субъектілерге Қазақстан Республикасының заңнамасымен сәйкес олар туралы өзекті және нақты мәліметтерді беруге арналған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - «Заңды тұлғалар» мемлекеттік дерек қоры);

4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее – информационная система);
2) получатель – физическое или юридическое лицо;
3) бизнес-идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – бизнес-идентификационный номер);
4) единая нотариальная информационная система - это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее – Единая нотариальная информационная система);
5) веб-портал информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование» – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – веб-портал информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование»);
6) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – индивидуальный идентификационный номер);
7) государственная база данных «физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – государственная база данных физические лица);
8) государственная база данных «юридические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – государственная база данных юридические лица);

9) электрондық лицензия – ақпараттық технологияларды пайдалана отырып, ресімделетін және берілетін, қағаз тасығыштағы лицензияға салалас электронды құжат түріндегі лицензия;
10) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметтер (бұдан әрі - электрондық мемлекеттік қызметтер);
11) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
12) транзакциялық қызмет – пайдаланушыларға ақпаратпен өзара алмасу, төлемдерді жүргізу және электрондық цифрлық қолтаңба пайдаланумен басқа әрекеттерді талап ететін электрондық ақпараттық ресурстарды ұсыну қызметтері;
13) Қазақстан Республикасының халқына қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі – Қазақстан Республикасы халқына қызмет көрсету орталықтары арқылы, сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволар халыққа қызмет көрсету (жеке және заңды тұлғалар) процесін автоматтандыру үшін арналған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі);
14) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
15) «электрондық үкіметтің» веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтер көрсетуге қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – электрондық үкіметтің веб-порталы);
16) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі – жеке және заңды тұлғалардың төлемдерін жүзеге асыруда «электрондық үкімет» пен екінші деңгейдегі банктер, жеке банктік операциялардың түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар ақпараттық жүйелерінің арасындағы өзара іс-қимылдарды қамтамасыз ету үшін арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі);
17) «электрондық үкіметтің» шлюзі – электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелерін ықпалдастыру үшін арналған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – «электрондық үкіметтің» шлюзі);
18) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі (бұдан әрі – электрондық цифрлық қолтаңба).
2. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету жөнiнде қызмет берушi әрекетiнiң тәртiбi
6. Осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген «электрондық үкiметтiң» веб-порталы арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет берушінің қадамдық іс-әрекеттері және шешімдері (функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы):

9) электронная лицензия - лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
10) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
11) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
12) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
13) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – информационная система центров обслуживания населения);
14) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
15) веб-портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам (далее – портал «электронного правительства»);
16) платежный шлюз «электронного правительства» – автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и «электронного правительства» при осуществлении платежей физических и юридических лиц (далее – платежный шлюз «электронного правительства»);
17) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – шлюз «электронного правительства»);
18) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – электронная цифровая подпись).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма № 1 функционального взаимодействия) при оказании электронной государственной услуги через портал «электронного правительства» приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:

1) тұтынушы электрондық үкіметінің веб-порталына тіркелуді компьютердің интернет-браузеріне сақталған өзінің электрондық цифрлық қолтаңба тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады (электрондық үкіметінің порталында тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс – тұтынушының электрондық сандық қолтаңба тіркеу куәлігін компьютердің интернет браузеріне бекіту, электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін «электрондық үкiметтiң» веб-порталы тұтынушының пароль (авторизация процесі) енгізу процесі;
3) 1 шарт – логин (жеке сәйкестендiру нөмiрi / бизнес - сәйкестендiру нөмiрi) және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің түпнұсқасын «электрондық үкiметтiң» веб-порталында тексеру;
4) 2 үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты, электрондық үкіметінің веб-порталында авторландырудан бас тарту хабарламасын қалыптастыру;
5) 3 үдеріс – осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті тұтынушының таңдап алуы, көрсетілетін қызмет үшін сұрау үлгісін экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып алушы тарапынан үлгіні толтыру (деректер енгізу);
6) 4 үдеріс – «электрондық үкіметтің» төлем шлюзына электрондық мемлекеттік қызметке төлем жасау, ал содан соң осы ақпарат «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталына түседі;
7) 2 шарт – «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталында электрондық мемлекеттік қызметке төлем жасау фактісін тексеру;
8) 5 үдеріс – «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталында электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін төлемнің жоқ болуына байланысты сұрап отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 үдеріс – сұрауды куәландыру (қол қою) үшін тұтынушының электрондық цифрлық қолтаңбасын тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3 шарт – «электрондық үкіметінің» веб-порталында электрондық цифрлік қолтаңбаны тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және тізімде қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сауалда көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі мен электрондық цифрлік қолтаңбаның тіркеу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі арасындағы сәйкестендірме деректерге сәйкес келуін тексеру;

1) получатель осуществляет регистрацию на веб-портале «электронного правительства» с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи, которая хранится в интернет-браузере компьютера получателя (осуществляется для незарегистрированных получателей на веб-портале «электронного правительства»);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на портал «электронного правительства» для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на веб-портале «электронного правительства» подлинности данных о зарегистрированном получателе через логин (индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер) и пароль;
4) процесс 2 – формирование на веб-портале «электронного правительства» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор получателем электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и заполнение получателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата электронной государственной услуги на платежный шлюз «электронного правительства», а затем эта информация поступает в веб-портал информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование»;
7) условие 2 – проверка на веб-портале информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование» факта оплаты за оказание электронной государственной услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание электронной государственной услуги в веб-портале информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование»;
9) процесс 6 - выбор получателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на веб-портале «электронного правительства» срока действия регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между индивидуальным идентификационным номером / бизнес-идентификационным номером указанным в запросе и индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер указанным в регистрационном свидетельстве электронной цифровой подписи);

11) 7 үдеріс – тұтынушының электрондық цифрлық қолтаңбасының нақтылығының расталмауымен байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру;
12) 8 үдеріс – тұтынушының электрондық цифрлық қолтаңба арқылы қызмет көрсетуге сұраудың толтырылған (енгізілген деректер) нысанын куәландыру (қол қою).
13) 9 үдеріс – «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталына электрондық құжатты (тұтынушының сұрауын) тіркеу және «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталында сұрауды үндеу;
14) 4 шарт – қызмет беруші тұтынушының біліктілік талаптарға сәйкестігін тексеру және электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін негіздері;
15) 10 үдеріс - «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталында тұтынушының деректеріндегі орын алған бұзушылықтарға байланысты сұрау жасаған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11 үдеріс – тұтынушының «электрондық үкіметтің» веб-порталында құрған қызмет (электрондық лицензия) нәтижелерін алуы. Электрондық құжат уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлік қолтаңбасын пайдалануымен құрастырылады.
7. Осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген қызмет беруші арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қадамдық іс-әрекеттер және шешімдер (функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы):
1) 1 үдеріс – қызмет берушінің қызметкері электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталына логин мен парольді енгізеді (авторизациялау процесі);
2) 1 шарт - «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталында логин және пароль арқылы қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
3) 2 үдеріс - «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталында уәкілетті орган қызметкері деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
4) 3 үдеріс – қызмет берушінің қызметкерін осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдап алады, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау үлгісін экранға шығару және қызмет берушінің қызметкері тұтынушының, сондай-ақ тұтынушы өкілінің сенімхаттарындағы деректерін енгізеді (сенімхат нотариалдық куәландырылған кезінде, сенімхат өзге тәртіппен куәландырылған кезінде – сенімхаттың деректері толтырылмайды);

11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности электронной цифровой подписи получателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством электронной цифровой подписи потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса получателя) в веб-портале информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование» и обработка запроса в веб-портале информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование»;
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в веб-портале информационной системы государственной базе данных «Е-лицензирование»;
16) процесс 11 – получение получателем результата электронной государственной услуги (электронная лицензия), сформированным веб-порталом «электронного правительства». Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи сотрудника услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения (диаграмма № 2 функционального взаимодействия) при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через услугодателя приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в веб-портале информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование» для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в веб-портале информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование в веб-портале информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя, а также данных доверенности представителя получателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);

5) 4 үдеріс – «электрондық үкіметтің» шлюзы арқылы «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерек қорына, «Заңды тұлғалар» мемлекеттік дерек қорына тұтынушының деректеры туралы сұрауды жіберу, сонымен қатар, Біріңғай нотариалдық ақпараттық жүйесінде – тұтынушы өкілінің сенімхаттағы деректерін жіберу;
6) 2 шарт – «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерек қорында, «Заңды тұлғалар» мемлекеттік дерек қорында тұтынушының деректерінің бар болуын тексеру, Біріңғай нотариалдық ақпараттық жүйесіне – тұтынушы өкілінің сенімхаттағы деректерді тексеру;
7) 5 үдеріс - «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерек қорында, «Заңды тұлғалар» мемлекеттік дерек қорында тұтынушы деректерінің, сонымен қатар, Біріңғай нотариалдық ақпараттық жүйесінде сенімхаттың деректерінің жоқ болуына байланысты деректерді алуға мүмкіндік жоқ туралы хабарлама құрастыру;
8) 6 үдеріс – қағаз үлгідегі құжаттардың бар болуы туралы сұрау үлгісін толтыру және тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды қызмет берушінің қызметкері сканерден өткізеді және оларды сұрау үлгісіне тіркейді;
9) 7 үдеріс - «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталына сұрауды тіркеу және «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталында электрондық мемлекеттік қызметті өңдеу;
10) 3 шарт - қызмет беруші тұтынушының біліктілік талаптарға сәйкестігін тексеру және электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін негіздері;
11) 8 үдеріс - «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталында тұтынушының деректеріндегі орын алған бұзушылықтарға байланысты сұрау жасаған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9 үдеріс - тұтынушының «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталында қалыптастырған қызмет нәтижесін алуы. Электрондық құжат қызмет берушы қызметкерінің электрондық сандық қолтаңба қолданумен жасалады.
8. Осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген Орталық арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қадамдық іс-әрекеттер және шешімдер (функционалдық өзара іс-қимылдың № 3 диаграммасы):
1) 1 үдеріс – Орталық операторы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталына логин мен парольді енгізеді (авторизациялау процесі);
2) 2 үдеріс – Орталық операторы осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдап алады, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау үлгісін экранға шығарады және тұтынушының деректерін енгізеді;

5) процесс 4 – направление запроса через шлюз «электронного правительства» в государственной базе данных «Физические лица», государственной базе данных «Юридические лица» о данных получателя, а также в Единой нотариальной информационной системе – о данных доверенности представителя получателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных получателя в государственной базе данных «Физические лица», государственной базе данных «Юридические лица», данных доверенности в Единой нотариальной информационной системе;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в государственной базе данных «Физические лица», государственной базе данных «Юридические лица», данных доверенности в Единой нотариальной информационной системе;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных получателем и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в веб-портале информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование» и обработка электронной государственной услуги в веб-портале информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование»;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в веб-портале информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 – получение получателем результата электронной государственной услуги (электронная лицензия), сформированной в веб-портале информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи сотрудника услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения (диаграмма № 3 функционального взаимодействия) при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги через Центр приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператором Центра в веб-портале информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование» логина и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод оператором Центра данных получателя;

3) 3 үдеріс - «электрондық үкіметтің» шлюзы арқылы «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерек қорына, «Заңды тұлғалар» мемлекеттік дерек қорына тұтынушының деректері туралы сұрауды жіберу;
4) 1 шарт - «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерек қорында, «Заңды тұлғалар» мемлекеттік дерек қорында тұтынушының деректерінің бар болуын тексеру;
5) 4 үдеріс - «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерек қорында, «Заңды тұлғалар» мемлекеттік дерек қорында тұтынушының деректерінің жоқ болуына байланысты деректерді алуға мүмкіндік жоқ туралы хабарламаны құрастыру;
6) 5 үдеріс – Орталық операторы қағаз үлгідегі құжаттардың бар болуы туралы сұрау үлгісін толтырады және тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерден өткізеді және оларды сұрау үлгісіне тіркейді және электрондық сандық қолтаңба арқылы оларды сұрау үлгісіне тіркеп, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау үлгісін толтырып (деректер енгізу) куәландырады;
7) 6 үдеріс – Орталық операторының электрондық сандық қолтаңбасымен куәландырылған (қол қойылған) электронды құжат (алушының сұрауы) «электрондық үкіметтің» шлюзы арқылы «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталына жіберіледі;
8) 7 үдеріс - «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталына электронды құжатты тіркеу;
9) 2 шарт – Стандартқа сәйкес көрсетілген тұтынушы ұсынған құжаттарды қызмет беруші тексереді және электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін негіз болып табылады;
10) 8 үдеріс - «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталына электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін тұтынушы құжаттарындағы бұзушылықтарға байланысты сұрап отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9 үдеріс – Орталық операторы арқылы «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталында қалыптастырған электрондық мемлекеттік қызметтің (электрондық лицензия) нәтижесін алу.
9. Электрондық мемлекеттік қызмет үшін сұрауды толтыру және жауап алу үлгілері www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталында, сондай-ақ қызмет берушінің және Орталықтың интернет ресурстарында көрсетілген.
10. Тұтынушы электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұраудың орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: «электрондық үкiметтiң» веб-порталында «қызмет алу тарихы» және қызмет берушіге немесе Орталыққа жүгіну кезінде.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет туралы қажетті ақпарат және кеңес алу үшін байланыс телефоны call-орталығы: (1414).

3) процесс 3 – направление запроса через шлюз «электронного правительства» в государственную базу данных «Физические лица», государственную базу данных «Юридические лица» о данных получателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных получателя в государственной базе данных «Физические лица», государственной базе данных «Юридические лица»;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в государственной базе данных «Физические лица», государственной базе данных «Юридические лица»;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством электронной цифровой подписью заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса получателя), удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью оператора Центра, через шлюз «электронного правительства» в веб-портал информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование»;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в веб-портале информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование»;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя в веб-портале информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование»;
11) процесс 9 – получение получателем через оператора Центра результата электронной государственной услуги (электронная лицензия), сформированной в веб-портале информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование».
9. Формы заполнения запроса и ответа на электронную государственную услугу приведены на веб-портале «электронного правительства» www.e.gov.kz или веб-портале «Е-лицензирование» www.elicense.kz, а также на интернет-ресурсе услугодателя и Центра.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на веб-портал «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении к услугодателю и в Центр.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).

3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде іс-әрекеттер (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiне қатысатын құрылымдық функционалдық бірліктер (бұдан әрі – құрылымдық функционалдық бірліктер):
1) «электрондық үкiметтiң» веб-порталы;
2) «электрондық үкіметтің» шлюзы;
3) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзы;
4) «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталы;
5) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерек қоры;
6) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік дерек қоры;
7) Біріңғай нотариалдық ақпараттық жүйе;
8) Орталық;
9) қызмет беруші
13. Әр іс-қимылдың орындау мерзімі көрсетілген құрылымдық функционалдық бірліктер қисындық реттілік іс-әрекеттерінің мәтіндік кестелік сипаттамасы (рәсімдер, функциялар, операциялар) осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
14. Іс-әрекеттердің қисындық реттілігі арасындағы өзара байланысты бейнелейтін диаграммалар олардың сипаттамасына сәйкес осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
15. Осы Регламенттің 3-қосымшасында хабарлама үлгісін қоса электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі болатынына сәйкес өтініштер бланкілердің үлгілері және қалыптары көрсетіледі.
16. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін алушы осы Регламенттің 4-қосымшадағы сапа және қол жетімділік көрсеткіштерге сәйкес бағалайды.
17. Алушы тарапынан электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) жасырын (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) бүтіндік (ақпаратты және ресурстарды рұқсатсыз ұстап қалудан қорғау).
18. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің техникалық шарттары:
1) интернетке кіру;
2) электрондық лицензия берілетін тұлғада жеке сәйкестендiру нөмiрi / бизнес - сәйкестендiру нөмiрi болуы;
3) «электрондық үкiметтiң» порталы авторизациялау;
4) тұтынушының электрондық сандық қолтаңба болуы;
5) екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шоты немесе банк карточкасының болуы.
«Медициналық қызметке лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»
электрондық мемлекеттiк қызмет регламентiне
1 қосымша
1-кесте. «Электрондық үкiметтiң» порталы арқылы құрылымдық функционалдық бірліктердің іс-қимылдарының сипаттамасы
Iс-қимыл № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
Құрылымдық функционалдық бірліктер, ақпараттық жүйе атауы
Тұтынушы
«Электрондық үкiметтiң» порталы
Тұтынушы
«Электрондық үкіметтің» төлем шлюзы
«Электрондық үкiметтiң» порталы
Iс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушының электрондық сандық қолтаңба тіркеу куәлігін компьютердің интернет-браузеріне тіркеу
Тұтынушының деректерінде бұзушылықтарына байланысты бас тарту туралы хабарлама жасайды
Тұтынушы электрондық мемлекеттік қызметті таңдап, электрондық түрде қажет құжаттарды тіркеп сұрау мәліметтерін қалыптастырады
Электрондық мемлекеттік қызметке төлем жасау
Төлемнің жоқ болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама жасайды
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық шешiмi)
Сұрауды дұрыс қалыптасқаны туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама жасау
Сұрауды дұрыс қалыптасқаны туралы хабарламаны көрсету
Іс-әрекеттің дұрыс аяқталғаны туралы хабарламаны көрсету
Сұрау салған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама жасау
Орындау мерзiмi

3. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания электронной государственной услуги
12. Структурно–функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) веб-портал «электронного правительства»;
2) шлюз «электронного правительства»;
3) платежный шлюз «электронного правительства»;
4) веб-портал информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование»
5) государственная база данных «Физические лица»;
6) государственная база данных «Юридические лица».
7) единая нотариальная информационная система
8) центр;
9) услугодатель.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий структурно–функциональных единиц (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
15. В приложении 3 к настоящему Регламенту представлены формы, шаблоны бланков заявлений в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ), включая формы уведомлений.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги получателям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 4 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги получателям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
18. Техническое условие оказания электронной государственной услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие индивидуального идентификационного номера / бизнес-идентификационного номера у лица, которому выдается электронная лицензия;
3) авторизация в веб-портале «электронного правительства»;
4) наличие пользователя электронной цифровой подписью;
5) наличие банковской карточки или текущего счета в банке второго уровня.
Приложение 1
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
медицинскую деятельность»
Таблица 1. Описание действий структурно–функциональных единиц через веб-портал «электронного правительства»
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование структурно–функциональных единиц, информационной системы
Получатель
Веб-портал «электронного правительства»
Получатель
Платежный шлюз «электронного правительства»
Портал «электронного правительства»
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства портал «электронного правительства»
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Получатель выбирает электронную государственную услугу и формирует данные запроса прикреплением необходимых документов в электронном виде
Оплата электронной государственной услуги
Формирует сообщение об отказе в связи с отсутствием оплаты
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Отображение уведомления об успешном завершении действия
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Сроки исполнения

10-15 секунд
20 минут
1,5 минут
1,5 минут
20 секунд
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2-егер алушының деректерінде бұзушылық болған жағдайда
-
4
5-төлем жасалмаған кезінде, 6-төлем жасалған кезінде
-
кестенің жалғасы:
Iс-қимыл № (жұмыс барысы, ағыны)
6
7
8
9
10
11
Кұрылымдық функционалдық бірліктер, ақпараттық жүйе атауы
Тұтынушы
«Электрондық үкiметтiң» порталы
Тұтынушы
Мемлекеттік деректер базасы «Е-лицензиялау» ақпараттық жүйе
Мемлекеттік деректер базасы «Е-лицензиялау» ақпараттық жүйе
Мемлекеттік деректер базасы «Е-лицензиялау» ақпараттық жүйе
Iс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушы сұрауды куәландыру (қол қою) үшін электрондық сандық қолтаңба таңдайды
Тұтынушының электрондық сандық қолтаңба түпнұсқалығын расталмағанына байланысты бас тарту туралы хабарлама жасайды
Электрондық сандық қолтаңба арқылы сұрауды куәландыру (қол қою)
Өтініштің (тұтынушының сұрауы) электрондық құжат түрінде «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталына тіркеу және сұрауды «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталында өңдеу
«Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталында алушының деректерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарлама жасау
Электронды құжат (электрондық лицензия )
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық шешiмi)
Сұрауды бағыттау
Сұрау салған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама жасау
Сұрауды бағыттау
Өтінішке нөмір беріп сұрауды тіркеу
Сұрау салған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама жасау
Электрондық лицензия
Орындау мерзiмi
10-15 секунд
10-15 секунд
1,5 минут
1,5 минут
20 секунд
Лицензия алу үшін 15 жұмыс күні; лицензияны қайта ресімдеу 10 жұмыс күні; телнұсқасын алу 2 жұмыс күні
Келесі іс-қимылдың нөмірі

10–15 секунд
20 секунд
1,5 минут
1,5 минут
20 секунд
Номер следующего действия
2– если есть нарушения в данных получателя; 3–если авторизация прошла успешно
4
5 – если не оплатил, 6 – если оплатил
продолжение таблицы:
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
11
Наименование структурно–функциональных единиц, информационной системы
Получатель
веб-портал «электронного правительства»
Получатель
информационная система Государственная база данных «Е-лицензирование»
Информационная система Государственная база данных «Е-лицензирование»
Информационная система Государственная база данных «Е-лицензирование»
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Получатель выбирает портал «электронного правительства» для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности портал «электронного правительства» получателя
Удостоверение (подписание) запроса посредством портал «электронного правительства»
Регистрация электронного документа заявления (запроса получателя) в информационной системе «Е-лицензирование» и обработка запроса в информационной системе «Е-лицензирование»
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в информационной системе «Е-лицензирование»
Электронный документ (электронная лицензия)
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Электронная лицензия
Сроки исполнения
10–15 секунд
10–15 секунд
1,5 минут
1,5 минут
20 секунд
Для получения лицензий - 15 рабочих дней; для переоформления лицензии -
10 рабочих дней; получения дубликата -2 рабочих дня
Номер следующего действия

7-егер электрондық сандық қолтаңба қате болса, 8-егер электрондық сандық қолтаңба қатесіз
-
-
10-лицензия беру үшін қызмет беруші алушының біліктілік талаптарына және негіздеріне сәйкестігін тексереді
-
-
2-кесте. Қызмет беруші арқылы құрылымдық функционалдық бірліктердің іс-қимылдарының сипаттамасы
Iс-қимыл № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2345
Құрылымдық функционалдық бірліктер, ақпараттық жүйе атауы
Қызмет беруші
«Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталыҚызмет беруші Жеке тұлғалар мемлекеттік деректер базасы/заңды тұлғалар мемлекеттік деректер базасы«Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталы
Iс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
«Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталында авторландырылады
Қызмет беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар орын алғанына байланысты авторландырудан бас тарту хабарлама жасайдыҚызмет берушінің қызметкері тарапынан электрондық мемлекеттік қызметті таңдауАлушының деректерін тексеру үшін жеке тұлғалар мемлекеттік деректер базасы/заңды тұлғалар мемлекеттік деректер базасына сұрау жіберу Жеке тұлғалар мемлекеттік деректер базасы/заңды тұлғалар мемлекеттік деректер базасы алушының деректерінің жоқ болуына байланысты деректерді алуға мүмкін емес туралы хабарлама жасау
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық шешiмi)
Сұраудың дұрыс қалыптасқаны туралы хабарлама көрсету
Сұрау салған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама жасау Сұраудың дұрыс қалыптасқаны туралы хабарлама көрсетуСұраудың бағыттары Сұрау салған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама жасау
Орындау мерзiмi
10-15 секунд
20 секунд1,5 минут1,5 минут20 секунд
Келесі іс-қимылдың нөмірі
1-қызмет беруші қызметкерінің логин және пароль деректерінің түпнұсқаларын мемлекеттік деректер базасы «Е-лицензиялау» ақпараттық жүйе тексеру
-45-алушының деректерінде бар болған жағдайда, 6-егер авторландыру ойдағыдай өткен жағдайда -
кестенің жалғасы:
Iс-қимыл № (жұмыс барысы, ағыны)
6
7
8
9
Құрылымдық функционалдық бірліктер, ақпараттық жүйе атауы
Қызмет беруші
«Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталы
Мемлекеттік деректер базасы «Е-лицензиялау» ақпараттық жүйе
«Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталы
Iс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркеп, сұрау үлгісін толтыру
Электрондық құжатты «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталына тіркеу және сұрауды «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталында өңдеу
«Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталында тұтынушының деректерінде бұзушылықтар орын алғанына байланысты сұрау салған қызметтен бас тарту туралы хабарлама жасау
Электрондық құжат (электрондық лицензия )
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық шешiмi)
Сұраудың дұрыс қалыптасқаны туралы хабарлама көрсету
Өтінішке нөмір беріп сұрауды жүйеде тіркеу
Сұрау салған электрондық мемелкеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама жасау
Электрондық лицензия
Орындау мерзiмi
10-15 секунд
10-15 секунд
20 секунд

7– если в портале «электронного правительства» ошибка, 8 – если портал «электронного правительства» без ошибки
-
-
10-проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии
-
Таблица 2. Описание действий структурно–функциональных единиц через услугодателя
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование структурно–функциональных единиц, информационной системы
Услугодатель
Информационная система Государственная база данных «Е-лицензирование»
Услугодатель
Государственная база данных «Физические лица»/Государственная база данных «Юридические лица»
Информационная система государственная база данных «Е-лицензирование»
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на веб-портал информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование»
Формирует сообщение об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника услугодателя
Выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги
Направление запроса на проверку данных получателя в государственной базе данных «Физические лица»/государственной базе данных «Юридические лица»
Формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в государственной базе данных «Физические лица»/государственной базе данных «Юридические лица»
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Сроки исполнения
10–15 секунд
20 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
20 секунд
Номер следующего действия
1 - Проверка в веб-портале информационной системы Государственной базы данных «Е-лицензирование» подлинности данных логина и пароля сотрудника услугодателя
4
5– если есть нарушения в данных получателя; 6–если авторизация прошла успешно
-
продолжение таблицы:
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
Наименование структурно–функциональных единиц, информационной системы
Услугодатель
Информационная система Государственная база данных «Е-лицензирование»
Информационная система Государственная база данных «Е-лицензирование»
Информационная система Государственная база данных «Е-лицензирование»
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Заполнение формы запроса с прикреплением документов
Регистрация электронного документа в веб портале информационной системе государственной базы данных «Е-лицензирование» и обработка электронной государственной услуги в веб-портале информационной системе государственной базы данных «Е-лицензирование»
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с нарушениями в данных получателя в веб-портале информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование»
Электронный документ (электронная лицензия)
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Электронная лицензия
Сроки исполнения
10–15 секунд
10-15 секунд
20 секунд

Лицензия алу үшін 15 жұмыс күні; лицензияны қайта ресімдеу 10 жұмыс күні; телнұсқасын алу 2 жұмыс күні
Келесі іс-қимылдың нөмірі
-
8- «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталында сұрау бойынша деректер болмаған жағдайда, 9-егер деректер табылған жағдайда
-
-
3-кесте. Орталық арқылы құрылымдық функционалдық бірліктер іс-қимылдарының сипаттамасы
Iс-қимыл № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
Құрылымдық функционалдық бірліктер, ақпараттық жүйе атауы
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының автоматтандырылған жұмыс орны ақпараттық жүйе
Орталық
Орталық
Жеке тұлғалар мемлекеттік деректер базасы/заңды тұлғалар мемлекеттік деректер базасы, Біріңғай нотариалдық ақпараттық жүйе
Iс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
«Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталында авторландырылады
Электрондық мемлекеттік қызметті таңдау
Алушының деректерін тексеру үшін жеке тұлғалар мемлекеттік деректер базасы/заңды тұлғалар мемлекеттік деректер базасына сұрау жіберу
Деректерде бұзушылықтардың орын алғанына байланысты бас тарту туралы хабарлама жасау
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық шешiмi)
Өтінішке нөмір беріп, сұрауды жүйеде тіркеу
Сұраудың ойдағыдай қалыптастыру туралы хабарламаны көрсету
Сұраудың бағыттары
Дәлелдікпен бас тартуды жасау
Орындау мерзiмi
30 сек - 1 минут
30 сек
1,5 минут
1,5 минут
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4-алушының деректерінде бұзушылықтар бар болған жағдайда, 5-бұзушылықтар жоқ болған жағдайда
-
кестенің жалғасы:
Iс-қимыл № (жұмыс барысы, ағыны)
5
6
7
8
9
Кұрылымдық функционалдық бірліктер, ақпараттық жүйе атауы
Орталық
Орталық
«Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталы
«Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталы
«Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталы
Iс-қимылдың (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Электрондық сандық қолтаңба арқылы куәландырып құжаттарды тіркеп сұрау үлгісін толтыру
Орталық операторының электрондық сандық қолтаңба куәландырылған сұрау жіберу
Электрондық құжатты «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталында тіркеу
«Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталында тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың орын алуына байланысты сұрау салған қызметтен бас тарту туралы хабарлама жасау
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық шешiмi)
Сұраудың ойдағыдай қалыптастыру туралы хабарламаны көрсету
Сұраудың бағыттары
Өтінішке нөмір беріп, сұрауды жүйеде тіркеу
Дәлелдікпен бас тартуды жасау
Электрондық лицензия
Орындау мерзiмi
30 сек - 1 минут
1 минут
1 минут
30 сек - 1 минут

Для получения лицензий -15 рабочих дней; для переоформления лицензии -10 рабочих дней; получения дубликата - 2 рабочих дня
Номер следующего действия
-
8– если в веб-портале информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование» отсутствуют данные по запросу, 9 – если данные по запросу найдены
-
-
Таблица 3. Описание действий структурно–функциональных единиц через Центр
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование структурно–функциональных единиц, информационная система
Автоматизированное рабочее место информационная система центров обслуживания населения
Центр
Центр
Государственная база данных «Физические лица»/государственная база данных «Юридические лица», Единая нотариальная информационная система
Центр
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на веб-порте информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование»
Выбор электронной государственной услуги
Направление запроса на проверку данных получателя в государственной базе данных «Физические лица»/государственная база данных «Юридические лица»
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Заполнение формы запроса с прикреплением документов и удостоверением посредством веб-портал «электронного правительства»
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минута
1,5 минута
30 секунд – 1 минута
Номер следующего действия
2
3
4 – если есть нарушения в данных получателя; 5 – если нарушений нет
-
-
продолжение таблицы:
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
Наименование структурно–функциональных единиц, информационная система
Центр
Веб-портал информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование»
Веб-портал информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование»
Веб-портал информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование»
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Направление запроса удостоверенного электронной цифровой подписью оператора Центра
Регистрация электронного документа в веб-портале информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование»
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя в веб-портале информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование»
Электронный документ (электронная лицензия)
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Электронная лицензия
Сроки исполнения
1 минута
1 минута
30 секунд – 1 минута

Лицензия алу үшін 15 жұмыс күні; лицензияны қайта ресімдеу 10 жұмыс күні; телнұсқасын алу 2 жұмыс күні
Келесі іс-қимылдың нөмірі
-
-
8-бұзушылықтар бар болған жағдайда, 9-бұзушылықтар жоқ болған жағдайда
-
-
«Медициналық қызметке лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
«Электрондық үкіметтің» веб-порталы арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық іс-әрекеттің № 1 диаграммасы
Қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық іс-әрекеттің № 2 диаграммасы
Орталық арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық іс-әрекеттің №3 диаграммасы
Кесте. Шартты белгілер
«Медициналық қызметке лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын
беру» электрондық мемлекеттiк қызмет
регламентiнің
3-қосымшасы
Электрондық мемлекеттік қызметке жағымды жауаптың шығыс үлгісі
Алушыға ұсынылатын хабарлама
Хабарлама өтініштің орындалуы мәртебесінің өзгерілуі бойымен ұсынылады. Хабарлама мәтіні бар еркін жолы «Электрондық үкімет» веб-порталындағы жеке кабинетінің «Хабарлама» тарауында көрсетіледі, сондай-ақ «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерек қоры ақпараттық жүйе веб-порталына беріледі.
Электрондық мемлекеттік қызметке жағымсыз жауаптың шығыс (бас тарту) үлгісі
«Медициналық қызметке лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»
электрондық мемлекеттiк қызмет регламентiнің
4-қосымшасы
Электрондық мемлекеттiк қызметтiң «сапа» және «қолжетiмдiлiк» көрсеткiштерiн анықтау үшiн сауалнаманың нысаны Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру электрондық мемлекеттiк қызметі
1. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнiң сапасына және нәтижесiне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара канағаттанамын;
3) қанағаттанамын.

Для получения лицензий -15 рабочих дней; для переоформления лицензии -10 рабочих дней; получения дубликата - 2 рабочих дня
Номер следующего действия
-
8 – если есть нарушения, 9 – если нарушений нет
-
-
Приложение 2
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на медицинскую деятельность»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через веб-портал «электронного правительства»
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через Центр
Таблица. Условные обозначения
Приложение 3
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на медицинскую деятельность»
Выходная форма положительного ответа на электронную государственную услугу
Уведомления, предоставляемые получателю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на веб-портале «электронного правительства», а также передается в веб-портале информационной системы государственной базы данных «Е-лицензирование».
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу
Приложение 4
к регламенту электронной
государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
медицинскую деятельность»
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»  Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.