2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Меркі ауданы мәслихатының 2013 жылғы 26 желтоқсандағы № 24-3 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 27 желтоқсанда № 2085 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 75 бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 123 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 7 351 782 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 347 057 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 101 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 24 842 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 966 782 мың теңге;
2) шығындар – 7 467 226 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 48 990 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 55 560 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 570 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 25 000 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 25 000 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсім – 15 293 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -174 141 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 174 141 мың теңге;
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Меркі аудандық мәслихатының 21.04.2014 № 27-3; 24.06.2014 № 30-3; 04.09.2014 № 33-3; 17.11.2014 № 34-2; 04.12.2014 № 35-2 шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылы облыстық бюджет қаржысы есебінен субвенция көлемі 4 012 126 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес, 2014-2016 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақы мен тарифтік ставкаларының 25 пайыз мөлшерінде үстем ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.
4. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві – 5 130 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Меркі аудандық мәслихатының 21.04.2014 № 27-3; 24.06.2014 № 30-3; 04.09.2014 № 33-3; 17.11.2014 № 34-2 шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение маслихата Меркенского района Жамбылской области от 26 декабря 2013 года № 24-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 27 декабря 2013 года № 2085
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 123, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы - 7 351 782 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 347 057 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 101 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 24 842 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 966 782 тысяч тенге;
2) затраты – 7 467 226 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48 990 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 55 560 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 570 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 25 000 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 25 000 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 15 293 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 174 141 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 174 141 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Меркенского районного маслихата от 21.04.2014 № 27-3; 24.06.2014 № 30-3; 04.09.2014 № 33-3; 17.11.2014 № 34-2; 04.12.2014 № 35-2 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Предусмотреть объем субвенции на 2014 год, передаваемой из областного бюджета в сумме 4 012 126 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» от 8 июля 2005 года на 2014-2016 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии финансируемых из районного бюджета, работающим в сельских населенных пунктах в размере 25 процентов оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в сумме - 5 130 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Меркенского районного маслихата от 21.04.2014 № 27-3; 24.06.2014 № 30-3; 04.09.2014 № 33-3; 17.11.2014 № 34-2 (вводится в действие с 01.01.2014).

5. 2014 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2014 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2014 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы:
Қ. Намазов
Аудандық мәслихат
хатшысы:
І. Ахметжанов
Меркі аудандық мәслихатының

5. Утвердить бюджетные программы не подлежащие секвестрированию в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2014 год, согласно приложению 5.
7. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
районного маслихата
К. Намазов
Секретарьрайонного маслихата
И. Ахметжанов
Приложение № 1 к решению
№ 24-3 маслихата Меркенского

18229
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3834505
003
Жалпы білім беру
3637694
006
Балаларға қосымша білім беру
196811
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1004174
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1004174
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
196591
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12758
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
46367
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
18151
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
119315
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
267959
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
218606
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
Жұмыспен қамту бағдарламасы
28430
Жұмыспен қамту бағдарламасы
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10485
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
19000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
200
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
13250
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6500
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
12934
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
111191
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
15250
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
1366
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
47782
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27861
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1040
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
18881
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

18229
464
Отдел образования района (города областного значения)
3834505
003
Общеобразовательное обучение
3637694
006
Дополнительное образование для детей
196811
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1004174
037
Строительство и реконструкция объектов образования
1004174
464
Отдел образования района (города областного значения)
196591
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12758
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
46367
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
18151
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
119315
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
267959
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
218606
002
Программа занятости
28430
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10485
005
Государственная адресная социальная помощь
19000
006
Оказание жилищной помощи
200
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
13250
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6500
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
12934
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
111191
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
15250
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
1366
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
47782
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27861
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1040
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
18881
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

12245
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7200
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) Дене шынықтыру және спорт бөлімі
6921
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6921
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
43162
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
15922
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15922
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
19282
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7782
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2200
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынтын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
3000
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
3000
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
3000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
7958
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7958
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10558
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
10558
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндег
10558
12
Көлік және коммуникация
679923
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
679923
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
679923
13
Басқалар
38012
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2544
040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
2544
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
21000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
21000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8964
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

12245
006
Капитальные расходы государственного органа
7200
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
6921
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
6921
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
43162
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
15922
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
15922
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
19282
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
7782
003
Капитальные расходы государственного органа
300
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2200
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
3000
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
3000
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
3000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
7958
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
7958
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10558
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
10558
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
10558
12
Транспорт и коммуникации
679923
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
679923
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
679923
13
Прочие
38012
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2544
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
2544
452
Отдел финансов района (города областного значения)
21000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
21000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8964
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог

001. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
005. Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
014. Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
008. Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
009. Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
011. Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру

001. Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
005. Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
014. Организация водоснабжения населенных пунктов
008. Освещение улиц населенных пунктов
009. Обеспечение санитарии населенных пунктов
011. Благоустройство и озеленение населенных пунктов