"Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2013 жылғы 13 маусымдағы N 36/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 16 шілдеде N 2360 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 2014 жылғы 27 тамыздағы № 44/02 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 27.08.2014 № 44/02 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2013 жылдың 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1108 "Ауыл шаруашылығы саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысына сәйкес Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік жасайтын орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі                  Б. Әбдішев
Қарағанды облысы әкімдігінің
2013 жылғы 13 маусымдағы
N 36/01 қаулысымен
бекітілген
"Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар
дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық
шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп
беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері
үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Об утверждении регламента государственной услуги "Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства"
Постановление акимата Карагандинской области от 13 июня 2013 года N 36/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 16 июля 2013 года N 2360. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 27 августа 2014 года № 44/02
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 27.08.2014 № 44/02 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1108 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области сельского хозяйства и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области                Б. Абдишев
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 13 июня 2013 года N 36/01
Регламент государственной услуги
"Принятие местными исполнительными органами области решения по
закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и
(или) участков за пользователями животным миром и установлению
сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства"

1. Жалпы ережелер
1. Осы "Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) көрсетілетін қызметті алушы – жеке және заңды тұлғалар;
2) көрсетілетін қызметті беруші – облыстың жергілікті атқарушы органының уәкілетті органы қатысқан кездегі облыстың жергілікті атқарушы органы;
3) облыстың жергілікті атқарушы органы – Қарағанды облысының әкімдігі (бұдан әрі – облыстың ЖАО);
4) облыстың жергілікті атқарушы органының уәкілетті органы – "Қарағанды облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – облыстың ЖАО-ның уәкілетті органы).
2. "Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі облыстың ЖАО-ның аңшылық алқаптарды немесе балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін мемлекеттік қызмет алушыларға бекітіп беру туралы қағаз тасығыштағы қаулысы (бұдан әрі – қаулы) не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет конкурс өткізу арқылы:
1) аңшылық алқаптарды бекіту кезінде – Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекциясымен (бұдан әрі – 1-Инспекциясы) осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша;
2) балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелерін бекіту кезінде: халықаралық және республикалық маңызы бар – Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті, жергілікті маңызы бар - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – 2-Инспекциялары) осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша.
Балқаш көлінің балық шаруашылығы учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурсты Қазақстан Республикасы Үкіметінің актісімен құралатын комиссия өткізеді.
Жеке меншіктегі немесе жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғалардың уақытша жер пайдалануындағы жер учаскелеріндегі аңшылық алқаптары олар белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес болған және Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің ұсынымы болған кезде олардың өтінімі бойынша конкурс өткізусіз облыстың ЖАО-ның қаулысымен оларға бекітіліп беріледі.

1. Общие положения
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства" (далее – Регламент) используются следующие основные понятия:
1) услугополучатель – физические и юридические лица;
2) услугодатель – местный исполнительный орган области при участии уполномоченного органа местного исполнительного органа области;
3) местный исполнительный орган области – акимат Карагандинской области (далее – МИО области);
4) уполномоченный орган местного исполнительного органа области – государственное учреждение "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Карагандинской области" (далее – уполномоченный орган МИО области).
2. Форма оказываемой государственной услуги "Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства" (далее – государственная услуга): не автоматизированная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является постановление МИО области о закреплении охотничьих угодий или рыбохозяйственных водоемов и (или) участков (далее – постановление) за услугополучателем на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Государственная услуга оказывается посредством проведения конкурса:
1) при закреплении охотничьих угодий – территориальной инспекцией Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан (далее – Инспекции 1) по адресу, указанному в приложении 2 к настоящему Регламенту;
2) при закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков: международного и республиканского значений – Комитетом рыбного хозяйства Министерством охраны окружающей среды Республики Казахстан, местного значения – территориальными инспекциями Комитета рыбного хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан (далее – Инспекции 2) по адресам, указанным в приложении 3 к настоящему Регламенту.
Конкурс по закреплению рыбохозяйственных участков озера Балхаш проводится комиссией, создаваемой актом Правительства Республики Казахстан.
Охотничьи угодья на земельных участках, находящихся в частной собственности или во временном землепользовании физических и не государственных юридических, закрепляются за ними без проведения конкурса по их заявке постановлением МИО области при условии соответствия их установленным квалификационным требованиям и наличии представления Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан.

5. Аңшылық алқаптарды бекітіп беру кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар мыналарды ұсынады:
1) конкурс өткізу кезінде:
осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аңшылық алқаптарын бекітіп беру бойынша конкурсқа қатысуға өтініш;
осы Регламентке 6-қосымшада көрсетілген, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылдағы 21 қаңтардағы N 40 "Аң аулайтын алқаптарды бекітіп беру жөнінде конкурс өткізу ережесін және конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар (түпнұсқалары немесе нотариалды куәландырылған көшірмелері);
көрсетілетін қызметті алушы жарғысының және заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің, салық төлеуші куәлігінің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмелері – заңды тұлғалар үшін;
кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру құқығын растайтын құжаттың көшірмесі, сондай-ақ жеке куәлігінің немесе паспортының, салық төлеуші куәлігінің (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған) көшірмелері – жеке тұлғалар үшін;
конкурстық өтінімді конкурсқа қатысушылар нөмірленген беттерімен тігілген түрінде ұсынылады, соңғы беттері олардың қол қоюымен расталады;
2) көрсетілетін қызметті алушыларға осы тұлғалардың жеке меншігіндегі немесе уақытша жер пайдалауындағы жер участкелеріндегі аңшылық алқаптарын бекітіп беру кезінде:
еркін нысандағы өтініш;
осы Регламентке 6-қосымшада көрсетілген, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылдағы 21 қаңтардағы N 40 "Аң аулайтын алқаптарды бекітіп беру жөнінде конкурс өткізу ережесін және конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар (түпнұсқалары немесе нотариалды куәландырылған көшірмелері);
тиісті құқықтарды растайтын жер участкесіне сәйкестендіру құжаттарының көшірмелері;
3) көрсетілетін қызметті алушыларға бекітіп беру мерзімі аяқталған аңшылық алқаптарын қайта бекітіп беру кезінде:
еркін нысандағы өтініш;
осы Регламентке 6-қосымшада көрсетілген, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылдағы 21 қаңтардағы N 40 "Аң аулайтын алқаптарды бекітіп беру жөнінде конкурс өткізу ережесін және конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар (түпнұсқалары немесе нотариалды куәландырылған көшірмелері);
аңшылық шаруашылығын жүргізу шарты бойынша міндеттемелердің сақталуын растайтын құжаттар.

5. Для получения государственной услуги при закреплении охотничьих угодий услугополучатели представляют:
1) при проведении конкурса:
заявление на участие в конкурсе по закреплению охотничьих угодий по форме согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;
документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 января 2005 года N 40 "Об утверждении Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса", указанным в приложении 6 к настоящему Регламенту(подлинники или нотариально засвидетельствованные копии);
копии устава и свидетельства о государственной регистрации услугополучателя в качестве юридического лица, свидетельства налогоплательщика (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригиналов для сверки) – для юридических лиц;
копию документа, подтверждающего право на осуществление предпринимательской деятельности, а также копию удостоверения личности или паспорта, свидетельства налогоплательщика (нотариально заверенные в случае непредставления оригиналов для сверки) – для физических лиц;
конкурсная заявка представляется участниками конкурса в прошитом виде с пронумерованными страницами, последняя страница заверяется их подписями;
2) при закреплении охотничьих угодий за услугополучателями на земельных участках, находящихся в частной собственности или во временном землепользовании данных лиц:
заявление в произвольной форме;
документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 января 2005 года N 40 "Об утверждении Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса", указанным в приложении 6 к настоящему Регламенту (подлинники или нотариально засвидетельствованные копии);
копии идентификационных документов на земельный участок, подтверждающих соответствующие права;
3) при перезакреплении охотничьих угодий, срок по которым истек:
заявление в произвольной форме;
документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 января 2005 года N 40 "Об утверждении Правил проведения конкурса по закреплению охотничьих угодий и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса", указанным в приложении 6 к настоящему Регламенту (подлинники или нотариально засвидетельствованные копии);
документы, подтверждающие соблюдение обязательств по договору на ведение охотничьего хозяйства.

6. Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар мыналарды ұсынады:
1) осы Регламентке 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша конкурсқа қатысуға өтініш;
2) осы Регламентке 7-қосымшада көрсетілген, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 ақпандағы N 102 "Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру бойынша конкурс өткізу ережесін және конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар (түпнұсқалары немесе нотариалдық куәландырылған көшірмелері):
құрылтай құжаты, мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, салық төлеуші куәлігі (нотариалды куәландырылған көшірмелері) – заңды тұлғалар үшін;
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе паспорты, салық төлеуші куәлігі (нотариалды куәландырылған көшірмелері), заңды тұлғаны құрусыз кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқығын беретін құжаттар – жеке тұлғалар үшін;
әрбір су айдыны және (немесе) участкесі бойынша көрсетілетін қызметті алушының басшысы жеке бекіткен белгіленген нысандағы балық шаруашылығын дамыту жоспары (түпнұсқасы);
балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) участкелері бұрын бекітіп берілген көрсетілетін қызметті алушылар үшін – өткен жылы балық өсімін молайту іс-шараларына қаржы салғанын растайтын және бөлінген квоталарды игеруі туралы және сәйкесінше 2-Инспекциясымен келісілген ақпаратты (түпнұсқасы);
конкурстық өтінімдер бар конвертті ашатын күннің алдындағы екі айдан ерте берілмеген салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің болмауы туралы тиісті салық органның белгіленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасын;
жүзеге асыру үшін сервитутты ұсыну туралы көрсетілетін қызметті алушының басшысының қолы қойылған жазбаша міндеттеме:
бақылау үшін аулауды – Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Балық шаруашылығы комитетіне және (немесе) тиісті 2-Инспекцияға;
ғылыми-зерттеу үшін аулауды – жеке және заңды тұлғаларға;
әуесқойлық (спорттық) балық аулауды – жеке тұлғаларға сервитут ұсыну туралы жазбаша міндеттемені (түпнұсқасы);
3) Қарағанды облысының әкімшілік шекаралары шегінде орналасқан Балқаш көлінің балық шаруашылығы учаскесі үшін:
белгіленген нысан бойынша өтінім берулерінің жеке меншігіндегі негізгі құралдар, балық ресурстарын және басқа да су жануарларын аулау мен өңдеу жөніндегі технологиялық жабдықтар мен өзге де материалдық-техникалық құралдар, сондай-ақ ағымдағы мелиорацияны жүргізу және жас шабақтарды құтқару үшін техникалық құралдардың болуы туралы анықтама;
көрсетілетін қызметті алушының атына тіркелген аулаушы және көліктік флоттың, оның ішінде шағын көлемдісі туралы аумақтық көліктік бақылау органының конкурстық өтінімдері бар конвертті ашатын күнге дейін бір айдан ерте берілмеген анықтамасы;

6. Для получения государственной услуги при закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков услугополучатели представляют:
1) заявление на участие в конкурсе по форме согласно приложению 5 к настоящему Регламенту;
2) документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2005 года N 102 "Об утверждении Правил проведения конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса", указанным в приложении 7 к настоящему Регламенту (подлинники или нотариально заверенные копии):
учредительный документ, свидетельство о государственной регистрации, свидетельство налогоплательщика (нотариально заверенные копии) – для юридических лиц;
удостоверение личности или паспорт гражданина Республики Казахстан, свидетельство налогоплательщика (нотариально заверенные копии), документы, предоставляющие право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, – для физических лиц;
утвержденный руководителем услугополучателя план развития рыбного хозяйства установленной формы по каждому водоему и (или) участку отдельно (подлинник);
для услугополучателей, за которыми ранее закреплялись рыбохозяйственные водоемы и (или) участки, – информацию, подтверждающую вложение средств на воспроизводственные мероприятия и об освоении выделенных квот в истекшем году и согласованную с соответствующей Инспекцией 2 (подлинник);
оригинал справки установленной формы соответствующего налогового органа об отсутствии налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям, выданной не ранее двух месяцев, предшествующих дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками;
письменное обязательство за подписью руководителя услугополучателя о предоставлении сервитута для осуществления:
контрольного лова – Комитету рыбного хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан и (или) соответствующей Инспекции 2;
научно-исследовательского лова - физическим и юридическим лицам;
любительского (спортивного) рыболовства - физическим лицам (подлинник);
3) для рыбохозяйственных участков озера Балхаш, находящихся в пределах административных границ Карагандинской области:
справку о наличии основных средств, технологического оборудования и других материально-технических средств по добыче и переработке рыбных ресурсов и других водных животных, а также технических средств для проведения текущей мелиорации и спасения молоди по установленной форме;
справку территориального органа транспортного контроля о зарегистрированных на имя услугополучателя добывающего и транспортного флота, в том числе маломерного, выданной не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками;

4) жергілікті маңызы бар балық қырылу қаупі бар су айдындары және (немесе) учаскелері үшін – белгіленген нысан бойынша балық шаруашылығы мелиорациялық жұмыстарын жүргізу үшін негізгі құралдардың болуы туралы анықтама;
5) салина артемиясы цисталарын аулау үшін болашағы бар ащы-тұзды балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін – салина артемиясы цисталарын жинау үшін құралдардың, жинау, сақтау және өңдеу бойынша технологиялық жабдықтар мен басқа да материалдық-техникалық құралдардың болуы туралы анықтама;
6) басқа балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
аулаушы және көлік флотты, оның ішінде шағын өлшемді флотты тіркеу туралы аумақтық көліктік бақылау органының анықтамасы (жүзу құралдар болған кезде);
аулау құралдарының бар-жоғы туралы анықтама (бар болса);
балық шаруашылығын дамыту жоспарында тиісті іс-шаралар көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының басшысының қолы қойылған акваөсіруді жүргізу туралы жазбаша міндеттеме (акваөсірумен айналысуды көздейтін тұлғалар үшін).
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қажетті құжаттар:
конкурс өткізу кезінде – конкурс өткізу туралы хабарламада көрсетілген мекенжай бойынша конкурстық комиссияның хатшысына;
көрсетілетін қызметті алушыларға осы тұлғалардың жеке меншігіндегі немесе уақытша жер пайдалануындағы жер учаскелеріндегі аңшылық алқаптарын бекітіп беру кезінде, сондай-ақ олар бойынша бекітіп беру мерзімі аяқталған аңшылық алқаптарын қайта бекітіп беру кезінде – осы Регламенттің 2-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша орналасқан 1-Инспекциясының кеңсесіне тапсырылады.
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет келесі мерзімдерде көрсетіледі:
1) конкурс өткізу кезінде:
өткізілген конкурстың қорытындылары бойынша хаттама жасау – конкурстың өтінімі бар конверттерді ашқан күннен бастап он жұмыс күні ішінде;
тиісті инспекцияның конкурстың қорытындылары туралы хаттаманы жергілікті атқарушы органға жолдауы – конкурстың қорытындыларын шығару күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде;
жергілікті атқарушы органның аңшылық алқаптарды немесе балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін мемлекеттік қызмет алушыларға бекітіп беру туралы шешім қабылдауы – конкурс қорытындылары туралы хаттаманы алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушыларға осы тұлғалардың жеке меншігіндегі немесе уақытша жер пайдалануындағы жер учаскелеріндегі аңшылық алқаптарын бекітіп беру кезінде, сондай-ақ олар бойынша бекітіп беру мерзімі аяқталған аңшылық алқаптарын қайта бекітіп беру кезінде – көрсетілетін қызметті алушы осы Регламенттің 5-тармағының 2) және 3) тармақшаларында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап жиырма күнінен артық емес;

4) для замороопасных водоемов и (или) участков местного значения - справку о наличии основных средств для проведения рыбохозяйственных мелиоративных работ по установленной форме;
5) для горько-соленых рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, перспективных для добывания цист артемии салина, - справку о наличии орудий для сбора, технологического оборудования и других материально-технических средств по сбору, хранению и переработке цист артемии салина;
6) для прочих рыбохозяйственных водоемов и (или) участков:
справку территориального органа транспортного контроля о регистрации добывающего и транспортного флота, в том числе маломерного (при наличии плавательных средств);
сведения о наличии орудий лова (при наличии);
письменное обязательство о ведении аквакультуры за подписью руководителя услугополучателя с отражением соответствующих мероприятий в плане развития рыбного хозяйства (для лиц, предполагающих заниматься аквакультурой).
7. Документы, необходимые для получения государственной услуги сдаются:
при проведении конкурса – секретарю конкурсной комиссии, находящемуся по адресу, указанному в объявлении о проведении конкурса;
при закреплении охотничьих угодий за услугополучателями на земельных участках, находящихся в частной собственности или во временном землепользовании данных лиц, а также при перезакреплении охотничьих угодий, срок закрепления по которым истек, – в канцелярию Инспекции 1, находящейся по адресу, указанному в приложении 2 к настоящему Регламенту.
8. Государственная услуга оказывается в следующие сроки:
1) при проведении конкурса:
составление протокола по итогам проведенного конкурса – в течение десяти рабочих дней со дня вскрытия конвертов с конкурсной заявкой;
направление соответствующей инспекцией протокола об итогах конкурса в МИО области – в течение трех рабочих дней со дня подведения итогов конкурса;
принятие решения МИО области о закреплении охотничьих угодий или рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за услугополучателем – в течение пяти рабочих дней со дня получения протокола об итогах конкурса;
2) при закреплении охотничьих угодий за услугополучателями на земельных участках, находящихся в частной собственности или во временном землепользовании данных лиц, а также при перезакреплении охотничьих угодий, срок закрепления по которым истек, – не более двадцати рабочих дней с момента сдачи услугополучателем необходимых документов, определенных в подпунктах 2) и 3) пункта 5 настоящего Регламента;

3) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезекті күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты – отыз минуттан көп емес;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу кезіндегі кезекті ұйғарымды максималды күту уақыты – отыз минуттан аспау керек;
5) көрсетілген қызметті алушы ұсынылған құжаттардың толық болуын тексеру мерзімі – екі жұмыс күні ішінде.
Осы тармақтың 2) тармақшасында белгіленген мерзімдерде қаулы берілмеген немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап ұсынылмаған жағдайда қаулы берілген деп есептеледі және екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға берілуге жатады.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға немесе сенімхат бойынша уәкілеттік берілген тұлғаға жеке келген кезде беріледі.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз:
1) конкурс өткізу кезінде – мемлекеттік қызмет алушының конкурстық өтінімін конкурс шарттарына сәйкес келмейтін деп тану;
2) көрсетілетін қызметті алушыларға осы тұлғалардың жеке меншігіндегі немесе уақытша жер пайдалануындағы жер учаскелеріндегі аңшылық алқаптарын бекітіп беру кезінде – осы Регламентке 6-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес болмауы және (немесе) шаруашылық аралық аңшылықты жайластыру материалдарының болмауы;
3) бекітіп беру мерзімі аяқталған аңшылық алқаптарын қайта бекітіп беру кезінде – осы Регламентке 6-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес болмауы және (немесе) аңшылық шаруашылығын жүргізу шарты бойынша міндеттемелерін орындамау.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) конкурс өткізу кезінде:
конкурстық комиссияның хатшысы;
конкурстық комиссия;
облыстың ЖАО кеңсесінің маманы;
облыстың ЖАО-ның уәкілетті органы кеңсесінің маманы;
облыстың ЖАО уәкілетті органының жауапты орындаушысы;
облыстың ЖАО уәкілетті органының басшысы;
облыстың ЖАО-ның басшысы;
2) көрсетілетін қызметті алушыларға осы тұлғалардың жеке меншігіндегі немесе уақытша жер пайдалануындағы жер учаскелеріндегі аңшылық алқаптарын бекітіп беру кезінде, сондай-ақ олар бойынша бекітіп беру мерзімі аяқталған аңшылық алқаптарын қайта бекітіп беру кезінде:
1-Инспекциясы кеңсесінің маманы;
1-Инспекциясының жауапты орындаушысы;
1-Инспекциясының басшысы;
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – Комитеті) кеңсесінің маманы;
комитеттің жауапты орындаушысы;
комитеттің басшысы;
облыстың ЖАО кеңсесінің маманы;
облыстың ЖАО-ның уәкілетті органы кеңсесінің маманы;
облыстың ЖАО уәкілетті органының жауапты орындаушысы;
облыстың ЖАО уәкілетті органының басшысы;
облыстың ЖАО-ның басшысы.

3) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более тридцати минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении результата государственной услуги – не более тридцати минут;
5) срок проверки полноты данных документов, представленных услугополучателем, – в течение двух рабочих дней.
В случае невыдачи постановления или непредставления мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в сроки, установленные в подпункте 2) настоящего пункта, постановление считается выданным и подлежит передаче услугополучателю в течении двух рабочих дней.
9. Результат оказания государственной услуги выдается услугополучателю или уполномоченному лицу по доверенности при личном посещении.
10. Основанием для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) при проведении конкурса – признание конкурсной заявки услугополучателя не соответствующей условиям конкурса;
2) при закреплении охотничьих угодий за услугополучателем на земельных участках, находящихся в частной собственности или во временном землепользовании данных лиц, – несоответствие квалификационным требованиям, указанным в приложении 6 к настоящему Регламенту, и (или) отсутствие материалов межхозяйственного охотоустройства;
3) при перезакреплении охотничьих угодий, срок по которым истек, – несоответствие квалификационным требованиям, указанным в приложении 6 к настоящему Регламенту, и (или) невыполнение обязательств по договору на ведение охотничьего хозяйства.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
11. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) при проведении конкурса:
секретарь конкурсной комиссии;
конкурсная комиссия;
специалист канцелярии МИО области;
специалист канцелярии уполномоченного органа МИО области;
ответственный исполнитель уполномоченного органа МИО области;
руководитель уполномоченного органа МИО области;
руководитель МИО области;
2) при закреплении охотничьих угодий на земельных участках, находящихся в частной собственности или во временном землепользовании услугополучателей, а также при перезакреплении охотничьих угодий, срок закрепления по которым истек:
специалист канцелярии Инспекции 1;
ответственный исполнитель Инспекции 1;
руководитель Инспекции 1;
специалист канцелярии Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан (далее – Комитет);
ответственный исполнитель Комитета;
руководитель Комитета;
специалист канцелярии МИО области;
специалист канцелярии уполномоченного органа МИО области;
ответственный исполнитель уполномоченного органа МИО области;
руководитель уполномоченного органа МИО области;
руководитель МИО области;

12. Әрбір іс-қимылының жалғасуын көрсетумен ҚФБ-нің өзара іс-қимылдары (рәсімдері, қызметтері, операциялары) дәйектілігінің сипаттамасы осы Регламентке 8-қосымшада келтірілген.
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үдірісіндегі ҚФБ-нің өзара іс-қимылдарының қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысы көрсетілген схемалар осы Регламентке 9-қосымшада келтірілген.
14. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету мәселелері бойынша, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің барысы жайлы қосымша ақпаратты 1, 2-Инспекцияларының және облыстың ЖАО-ның уәкілетті органының кеңселерінен алуына болады, мекенжайлары мен байланыс деректері осы Регламентке 123-қосымшаларда көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет
көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
15. Осы "Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы көрсетілмейді.
"Облыстың жергілікті атқарушы
органдарының жануарлар дүниесін
пайдаланушыларға аңшылық алқаптар
мен балық шаруашылығы су айдындарын
және (немесе) учаскелерін бекітіп беру
мен аңшылық және балық шаруашылықтарының
қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу
жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Облыстағы жергілікті атқару органының мекенжайы
және байланыс деректері
N
Атауы
Мекенжайы
Байланыс деректері
1
Қарағанды облысының әкімдігі
Қазақстан Республикасы, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Әлиханов көшесі, 13
Телефоны:
8 (7212) 42-10-90
Интернет-ресурсы:
www.Karaganda-region.kz
Облыстың жергілікті атқарушы органы уәкілетті органының мекенжайы және байланыс деректері
N
Атауы
Мекенжайы
Байланыс деректері
1
"Қарағанды облысының табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Қазақстан Республикасы, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Лобода көшесі, 20
Телефоны:
8 (7212) 56-41-27
8 (7212) 56-71-84
Электрондық пошта:
рr.resurs@mail.ru
Интернет-ресурсы:
www.pr-resurs.kz
"Облыстың жергілікті атқарушы
органдарының жануарлар дүниесін
пайдаланушыларға аңшылық алқаптар
мен балық шаруашылығы су айдындарын
және (немесе) учаскелерін бекітіп беру
мен аңшылық және балық шаруашылықтарының
қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу
жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің аумақтық
инспекциясының мекенжайы және байланыс деректері
N
Атауы
Заңды мекенжайы
Байланыс деректері
1
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығының Комитеті "Қарағанды облысының орман және аңшылық шаруашылығының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі
Қазақстан Республикасы, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Крылов көшесі, 20 а
Телефон:

12. Описание последовательности взаимодействий (процедур, функций, операций) СФЕ с указанием продолжительности каждого действия приведено в приложении 8 к настоящему Регламенту.
13. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью взаимодействий СФЕ в процессе оказания государственной услуги, приведены в приложении 9 к настоящему Регламенту.
14. Дополнительную информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги, услугополучатель может получить в канцеляриях уполномоченного органа МИО области и Инспекций 1, 2, адреса и контактные данные которых указаны в приложениях 123 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром
обслуживания населения и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
15. Настоящая государственная услуга "Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства" через центр обслуживания населения не оказывается.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Принятие местными исполнительными
органами области решения по закреплению
охотничьих угодий и рыбохозяйственных
водоемов и (или) участков за пользователями
животным миром и установлению сервитутов
для нужд охотничьего и рыбного хозяйства"
Адрес и контактные данные местного исполнительного органа области
N
Наименование
Адрес
Контактные данные
1
Акимат Карагандинской области
Республика Казахстан, Карагандинская область, город Караганда, улица Алиханова, 13
Телефон: 8 (7212) 42-10-90 Интернет-ресурс: www.karaganda-region.kz
Адрес и контактные данные уполномоченного органа местного исполнительного органа области
N
Наименование
Адрес
Контактные данные
1
Государственное учреждение "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Карагандинской области"
Республика Казахстан, Карагандинская область, город Караганда, улица Лободы, 20
Телефон:
8 (7212) 56-41-27
8 (7212) 56-71-84
Электронная почта: pr.resurs@mail.ru Интернет-ресурс: www.pr-resurs.kz
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Принятие местными исполнительными
органами области решения по закреплению
охотничьих угодий и рыбохозяйственных
водоемов и (или) участков за пользователями
животным миром и установлению сервитутов
для нужд охотничьего и рыбного хозяйства"
Адрес и контактные данные территориальной инспекции Комитета лесного и охотничьего хозяйства
Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан
N
Наименование
Юридический адрес
Контактные данные
1
Республиканское государственное учреждение "Карагандинская областная территориальная инспекция лесного и охотничьего хозяйства" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан
Республика Казахстан, Карагандинская область, город Караганда, улица Крылова, 20 а
Телефон:

8 (7212) 41-58-65
8 (7212) 41-58-61
Электрондық пошта:
upravlenie@topmail.kz
"Облыстың жергілікті атқарушы
органдарының жануарлар дүниесін
пайдаланушыларға аңшылық алқаптар
мен балық шаруашылығы су айдындарын
және (немесе) учаскелерін бекітіп беру
мен аңшылық және балық шаруашылықтарының
қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу
жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
балық шаруашылығы комитетінің аумақтық инспекцияларының
мекенжайы мен байланыс деректері
N
Атауы
Заңды мекенжайы
Байланыс деректері
1
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Балық шаруашылығының Комитеті "Нұра-Сарысу облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" мемлекеттік мекемесі
Қазақстан Республикасы, Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы, Әлиханов көшесі, 11а
Телефон:
8 (7212) 42-47-80
Электрондық пошта:
karotu@mail.ru
2
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Балық шаруашылығының Комитеті "Балқаш-Алакөл облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясы" мемлекеттік мекемесі
Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Қапшағай қаласы, 5 шағын аудан, 1
Телефон:
8 (72772) 4-60-12
Электрондық пошта:
balkhash_bio@mail.ru
"Облыстың жергілікті атқарушы
органдарының жануарлар дүниесін
пайдаланушыларға аңшылық алқаптар
мен балық шаруашылығы су айдындарын
және (немесе) учаскелерін бекітіп беру
мен аңшылық және балық шаруашылықтарының
қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу
жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
_____________________________________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе өтініш
беруші - жеке тұлғаның аты-жөні)
Аң аулайтын алқаптарды бекітіп беру жөніндегі
конкурсқа қатысуға өтініш
__________________________                20 жылғы "___" ____________
(елді-мекен)
___________________ облысы ____________________ ауданында аң аулайтын
алқаптарды бекітіп беру жөнінде конкурсқа қатысуға конкурстық
өтінімді қабылдауыңызды өтінемін.
Өтініш беруші туралы мәлімет:
1. Меншік нысаны ______________________________________________
2. Құрылған жылы ______________________________________________
3. Тіркеу туралы куәлік _______________________________________
_____________________________________________________________________
(N, қашан және кім берді)
4. Заңды мекен-жайы (мекен-жайы) ______________________________
_____________________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй N-і, телефон, факс)

8 (7212) 41-58-65
8 (7212) 41-58-61
Электронная почта: upravlenie@topmail.kz
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Принятие местными исполнительными
органами области решения по закреплению
охотничьих угодий и рыбохозяйственных
водоемов и (или) участков за пользователями
животным миром и установлению сервитутов
для нужд охотничьего и рыбного хозяйства"
Адрес и контактные данные
территориальных инспекций Комитета рыбного хозяйства
Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан
N
Наименование
Юридический адрес
Контактные данные
1
Республиканское государственное учреждение "Нура-Сарысуская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства" Комитета рыбного хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан
Республика Казахстан, Карагандинская область, город Караганда, улица Алиханова, 11 а
Телефон:
8 (7212) 42-47-80
Электронная почта:
karotu@mail.ru
2
Республиканское государственное учреждение "Балхаш-Алакольская межобластная бассейновая инспекция рыбного хозяйства" Комитета рыбного хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан
Республика Казахстан, Алматинская область, город Капшагай, 5 микрорайон, 1
Телефон:
8 (72772) 4-60-12
электронная почта:
balkhash_bio@mail.ru
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Принятие местными исполнительными
органами области решения по закреплению
охотничьих угодий и рыбохозяйственных
водоемов и (или) участков за пользователями
животным миром и установлению сервитутов
для нужд охотничьего и рыбного хозяйства"
В ___________________________________________________________________
(полное наименование организатора конкурса)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или Ф.И.О.
физического лица-заявителя)
Заявление на участие в конкурсе по закреплению
охотничьих угодий
____________________________                  "___"____________ 20 г.
(населенный пункт)
Прошу принять конкурсную заявку на участие в конкурсе по
закреплению охотничьих угодий в __________ районе __________ области;
Сведения о заявителе:
1. Форма собственности ________________________________________
2. Год создания _______________________________________________
3. Свидетельство о регистрации ________________________________
_____________________________________________________________________
(N, кем и когда выдано)
4. Юридический адрес (адрес) __________________________________
_____________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, N дома, телефон, факс)

5. Есеп шоты __________________________________________________
_____________________________________________________________________
(шот N-і, банктің атауы және орналасқан жері)
6. Филиалдар және өкiлдiктер __________________________________
(орналасқан жері және деректемелері)
7. Қоса берілетін құжаттар: ___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Мен конкурстық өтінімде берілген ақпарат үшін жауапты
боламын, менің конкурстық өтінімім ұтқан болып таңылған жағдайда
аңшылық шаруашылығын жүргізуге арналған шарт жасасуға міндеттенемін.
Жеке/заңды тұлға _________________ ____________________________
(қолы)             (аты-жөні)
M.O.
"Облыстың жергілікті атқарушы
органдарының жануарлар дүниесін
пайдаланушыларға аңшылық алқаптар
мен балық шаруашылығы су айдындарын
және (немесе) учаскелерін бекітіп беру
мен аңшылық және балық шаруашылықтарының
қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу
жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
5-қосымша
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру жөнінде конкурсқа қатысуға өтініш
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________ бойынша балық шаруашылығы
(су айдындары, учаскелері)
су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі
конкурсқа қатысуға рұқсат етуді және қажетті конкурстық құжаттаманы
беруді сұраймын.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер (заңды тұлғаның, ведомстволық
тиесілілігі (бар болса), жеке тұлғаның аты-жөні, әкесінің аты,
деректемелері, мекенжайы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. ________________ облысы әкімдігінің 20 __ жылғы "___"_____________
N ____ қаулысына және аумақтық бөлімшемен ___________________________
жасалған 20 __ жылғы "___"_____________ N _____ келісіге сәйкес бұрын
бекітіліп берілген су айдыны және (немесе) учаске ___________________
3. Өтінім берілген балық шаруашылығы су айдыны және (немесе) учаскесі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Өтінім берілген балық шаруашылығы су айдынын және (немесе)
учаскесін бекітіп беру мерзімі ______________________________ жыл.
4. Конкурстық құжаттамамен танысқанымды және жалған ақпаратты ұсыну
үшін жауапкершілік туралы хабардар етілгендігімді растаймын.
Берілген күні 20 __ жылғы "___"___________________
Өтінім беруші ____________________________________
(аты-жөні немесе ұйымның атауы)
М.О.            ____________ қолы
"Облыстың жергілікті атқарушы
органдарының жануарлар дүниесін
пайдаланушыларға аңшылық алқаптар
мен балық шаруашылығы су айдындарын
және (немесе) учаскелерін бекітіп беру
мен аңшылық және балық шаруашылықтарының
қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу
жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
6-қосымша
Аңшылық алқаптарын бекітіп беру жөніндегі конкурсқа
қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптары
Аңшылық алқаптарын бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға мынадай біліктілік талаптары қойылады:

5. Расчетный счет _____________________________________________
_____________________________________________________________________
(N счета, наименование и местонахождение банка)
6. Филиалы и представительства ________________________________
(местонахождение и реквизиты)
7. Прилагаемые документы:______________________________________
_____________________________________________________________________
8. Я несу ответственность за предоставленную в конкурсной
заявке информацию, обязуюсь в случае признания моей конкурсной заявки
выигравшей, заключить договор на ведение охотничьего хозяйства.
Физическое/юридическое лицо ____________ ______________________
(подпись)        (ФИО)
М.П.
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
"Принятие местными исполнительными
органами области решения по закреплению
охотничьих угодий и рыбохозяйственных
водоемов и (или) участков за пользователями
животным миром и установлению сервитутов
для нужд охотничьего и рыбного хозяйства"
Заявление
на участие в конкурсе по закреплению рыбохозяйственных
водоемов и (или) участков
Прошу допустить для участия в конкурсе по закреплению
рыбохозяйственных водоемов и (или) участков по ______________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(водоемы, участки)
и выдать необходимую конкурсную документацию.
1. Сведения о заявителе (наименование юридического лица,
ведомственная принадлежность (при наличии), фамилия, имя, отчество
физического лица, реквизиты, адрес) _________________________________
_____________________________________________________________________
2. Ранее закрепленный рыбохозяйственный водоем и (или) участок
_____________________________________________________________________
согласно постановлению акимата ______________________________________
области от "___"__________ 20 ___ г. N ________ и договора на ведение
рыбного хозяйства N ____ от "__" ___________ 20 __ г., заключенного с
территориальным подразделением ______________________________________
3. Заявляемый рыбохозяйственный водоем и (или) участок
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Заявляемый срок закрепления рыбохозяйственного водоема и (или)
участка _____________________________________________ лет.
4. Подтверждаю, что ознакомлен с конкурсной документацией и
осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных
сведений.
Дата подачи: "___"___________ 20 ___ г.
Заявитель ______________________________________
(Ф.И.О. или наименование организации)
М.П. подпись ___________________
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
"Принятие местными исполнительными
органами области решения по закреплению
охотничьих угодий и рыбохозяйственных
водоемов и (или) участков за пользователями
животным миром и установлению сервитутов
для нужд охотничьего и рыбного хозяйства"
Квалификационные требования, предъявляемые к участникам конкурса по закреплению охотничьих угодий
К участникам конкурса по закреплению охотничьих угодий предъявляются следующие квалификационные требования:

1) аңшылық шаруашылығын жүргізу үшін оның санатына байланысты материалдық-техникалық базаның болуы;
2) қаржыландыру көздері мен көлемін көрсетіп, екі жылға арналған аңшылық шаруашылығы ұйымын дамыту жоспары (қорғау, өсімін молайту және биотехникалық іс-шараларды күшейтуді, жануарлар санының оңтайлы тығыздығын қамтамасыз етуді, шаруашылықішілік аңшылық ісін ұйымдастыруды өткізу мерзімін, аңшылық шаруашылығын көркейтуді қоса алғанда);
3) аңшылық шаруашылығының санатына сәйкес келетін және Аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қорықшылық қызметі туралы үлгілік ереженің талаптарына сәйкес келетін қорықшылық қызметтің (немесе оны құру туралы жазбаша міндеттеменің) болуы;
4) конкурсқа қатысушының қаржылық әлеуетін растайтын құжаттар:
анықтама берілген күннің алдындағы үш айдан астам уақытқа созылған конкурсқа қатысушы міндеттемелерінің барлық түрі бойынша банк немесе банк филиалы алдында мерзімі өтіп кеткен берешектің жоқ екені туралы конкурсқа қатысушыға қызмет көрсетілетін банктің немесе банк филиалының қол қойылған және мөр басылған анықтамасының түпнұсқасы (егер конкурсқа қатысушы екінші деңгейдегі бірнеше банктің немесе филиалдардың, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болған жағдайда, бұл анықтама осындай банктердің әрқайсысынан беріледі). Анықтама конкурстық өтінімдер салынған конверттер ашылатын күннің алдындағы отыз күнтізбелік күннің ішінде берілу тиіс;
соңғы қаржы жылы үшін бірінші басшы немесе оны алмастыратын тұлға қол қойған бухгалтерлік теңгерімнің түпнұсқасы;
5) міндетті төлемдер бойынша бюджетке берешектің болмауы:
тиісті салық органының үш айдан астам салық берешегінің және міндетті зейнетақылық жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің болмағаны жоқ немесе конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінің алдындағы отыз күнтізбелік күннен кешіктірмей берілген бір теңгеден кем салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің бар екендігі туралы анықтамасының түпнұсқасы;
6) білімін және еңбек өтілін көрсете отырып, жоғары немесе арнайы орта білімі бар (аңшылық тану, аң шаруашылығы, биолог-аңшылық танушы, биология, ветеринариялық дәрігер, зоотехник, зооинженер мамандықтары бойынша) немесе жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында 1 жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі бар мамандарының болуы (не конкурста жеңімпаз болған жағдайда, осындай мамандарды жұмысқа қабылдау туралы жазбаша міндеттеме).
"Облыстың жергілікті атқарушы
органдарының жануарлар дүниесін
пайдаланушыларға аңшылық алқаптар
мен балық шаруашылығы су айдындарын
және (немесе) учаскелерін бекітіп беру
мен аңшылық және балық шаруашылықтарының
қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу
жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
7-қосымша
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін
бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға қойылатын
біліктілік талаптары

1) наличие материально-технической базы для ведения охотничьего хозяйства в зависимости от его категорий;
2) план развития субъекта охотничьего хозяйства на два года с указанием источников и объемов финансирования (включая усиление охранных, воспроизводственных и биотехнических мероприятий, обеспечения оптимальной плотности численности животных, сроки проведения внутрихозяйственного охотоустройства, благоустройства охотничьего хозяйства);
3) наличие егерской службы в соответствии с категорией охотничьего хозяйства и отвечающей требованиям Типового положения о егерской службе субъектов охотничьего хозяйства (либо письменное обязательство об ее создании);
4) документы, подтверждающие финансовую состоятельность участника конкурса:
оригинал справки банка или филиала банка с подписью и печатью, в котором обслуживается участник конкурса об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств участника конкурса, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка (в случае, если участник конкурса является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков). Справка должна быть выдана в течении тридцати календарных дней, предшествующих дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками;
оригинал бухгалтерского баланса за последний финансовый год, подписанного первым руководителем или лицом, его замещающим;
5) отсутствие задолженности в бюджет по обязательным платежам:
оригинал справки соответствующего налогового органа об отсутствии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям более, чем за три месяца, либо о наличии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям менее одного тенге, выданной не ранее тридцати календарных дней, предшествующих дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками;
6) наличие специалистов, имеющих высшее или среднее специальное образование (по специальности охотоведение, звероводство, биолог-охотовед, биология, ветеринарный врач, зоотехник, зооинженер) или имеющих опыт и стаж работы не менее 1 года в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, с указанием образования и стажа работы (либо письменное обязательство о принятии на работу таких специалистов в случае победы в конкурсе).
Приложение 7
к регламенту государственной услуги
"Принятие местными исполнительными
органами области решения по закреплению
охотничьих угодий и рыбохозяйственных
водоемов и (или) участков за пользователями
животным миром и установлению
для нужд охотничьего и рыбного хозяйства"
Квалификационные требования, предъявляемые к участникам конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков

1. Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсқа қатысушыларға мынадай біліктілік талаптары қойылады:
1) жұмыстардың тізбесі мен көлемін, оларды орындау мерзімін және қаржыландыру көздерін көрсете отырып, жануарлар әлемін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті орган белгілеген үлгі нысан бойынша жасалған көрсетілетін қызметті алушының басшысы бекіткен Балық шаруашылығын дамыту жоспарының болуы;
2) ағымдағы (алдыңғы қаржы) жылдың 1 қаңтарына салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің болмауы;
3) көрсетілетін қызметті алушының басшысының қолы қойылған жазбаша міндеттемемен расталған уәкілетті органның ведомствосына және оның аумақтық бөлімшелеріне бақылаулы аулауды, жеке және заңды тұлғаларға ғылыми-зерттеу үшін аулауды, жеке тұлғаларға әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүзеге асыру үшін сервитутты ұсыну;
4) Арал, Каспий теңіздері, Зайсан, Балқаш көлдері, Алакөл көлдер жүйесі, Бұқтырма, Шүлбі, Шардара, Қапшағай су қоймалары және Қиғаш, Іле, Сырдария, Жайық өзендерінің балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
шаруашылық қызметі бағыттарының бірі балық шаруашылығын жүргізу және (немесе) онымен байланысты өндіріс болуы тиіс;
балық аулау (олжалау) және көліктік флоттың, кәсіпшілік аулау құралдарының болуы;
балық аулаудың өнімдерін қайта өңдеу мен сақтауға арналған өндірістік базаның, ағымдық мелиорация жүргізу мен шабақтарды құтқаруға арналған техникалық құралдардың болуы;
5) жергілікті маңызы бар балық қырылу қаупі бар су айдындары және (немесе) учаскелері үшін – аулау құралдарының, ағымдағы мелиорациялық жұмыстарды жүргізу үшін жүзу құралдары мен материалдық-техникалық базаның болуы;
6) салина артемиясы цисталарын аулау перспективасы бар ащы-тұзды балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін:
салина артемиясы цисталарын жинауға және бастапқы өңдеуге арналған құралдардың болуы;
түпкілікті өңдеу (жуу және кептіру жабдығы), сақтау (тоңазытқыш жабдығы) үшін жабдықтардың болуы;
өндірілетін шикізатты сапалы талдау үшін зертхананың болуы;
7) басқа да балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері үшін - жүзу құралдары мен аулау құралдарының болуы.
"Облыстың жергілікті атқарушы
органдарының жануарлар дүниесін
пайдаланушыларға аңшылық алқаптар
мен балық шаруашылығы су айдындарын
және (немесе) учаскелерін бекітіп беру
мен аңшылық және балық шаруашылықтарының
қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу
жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
8-қосымша
Конкурс өткізу кезіндегі - ҚФБ-тің іс-қимылдарының сипаттамасы

1. К участникам конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков предъявляются следующие квалификационные требования:
1) наличие плана развития рыбного хозяйства, составляемого по типовой форме, установленной уполномоченным органом в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, с указанием перечня и объема работ, сроков их выполнения и источников финансирования, утвержденного руководителем услугополучателя;
2) отсутствие налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям на 1 января текущего (предыдущего финансового) года;
3) предоставление сервитута для осуществления контрольного лова ведомству уполномоченного органа и его территориальным подразделениям, научно-исследовательского лова физическим и юридическим лицам, любительского (спортивного) рыболовства физическим лицам, подтвержденное письменным обязательством за подписью руководителя услугополучателя;
4) для рыбохозяйственных водоемов и (или) участков Аральского, Каспийского морей, озер Зайсан, Балхаш, Алакольской системы озер, Бухтарминского, Шульбинского, Шардаринского, Капшагайского водохранилищ и рек Кигач, Или, Сырдарья, Урал:
одним из направлений хозяйственной деятельности должно быть ведение рыбного хозяйства и (или) связанное с ним производство;
наличие рыболовного (добывающего) и транспортного флота, промысловых орудий лова;
наличие производственной базы для переработки и хранения продукции рыболовства, технических средств для проведения текущей мелиорации и спасения молоди;
5) для замороопасных водоемов и (или) участков местного значения - наличие орудий лова, плавательных средств и материально-технической базы для проведения текущих мелиоративных работ;
6) для горько-соленых рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, перспективных для добывания цист артемии салина:
наличие орудий для сбора и первичной переработки цист артемии салина;
наличие оборудования для конечной переработки (промывочное и сушильное оборудование), хранения (холодильное оборудование);
наличие лаборатории для качественного анализа добываемого сырья;
7) для прочих рыбохозяйственных водоемов и (или) участков – наличие плавательных средств и орудий лова.
Приложение 8
к регламенту государственной услуги
"Принятие местными исполнительными
органами области решения по закреплению
охотничьих угодий и рыбохозяйственных
водоемов и (или) участков за пользователями
животным миром и установлению сервитутов
для нужд охотничьего и рыбного хозяйства"
Описание действий СФЕ - при проведении конкурса

2.3 кестесі
Негізгі үдіріс (жұмыс ағыны, барысы)
Конкурстық комиссияның хатшысы
Конкурстық комиссия
1 іс-қимыл:
Конкурстық өтінімді қабылдау және тіркеу (30 минуттан аспау керек)
2 іс-қимыл:
Конкурстық өтінімді қарау және барлық қатысушылардың конкурстық өтінімдерін конкурс шарттарына сәйкес еместігін анықтау (конкурстың өтінімі бар конвертерді ашқан күннен бастап 10 жұмыс күні)
3 іс-қимыл:
Конкурстың қорытындысы туралы конкурсқа қатысушыларға және облыстың ЖАО-на хаттаманы жіберу (конкурстың қорытындыларын шығару күнінен бастап 3 жұмыс күні)
Пайдалану нұсқалары. Көрсетілетін қызмет алушыларға
осы тұлғалардың жеке меншігіндегі немесе уақытша жер
пайдалануындағы жер учаскелеріндегі аңшылық алқаптарын
бекітіп беру кезінде, сондай-ақ олар бойынша бекітіп беру
мерзімі аяқталған аңшылық алқаптарын қайта бекітіп
беру кезінде – балама үдерісі
2.4 кестесі
Негізгі үдіріс (жұмыс ағыны, барысы)
1-Инспекциясы кеңсесінің маманы
1-Инспекциясының басшысы
1-Инспекциясының жауапты орындаушысы
1
2
3
1 іс-қимыл:
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
(30 минуттан аспау керек)
2 іс-қимыл:
Құжаттармен таныстыру, жауапты орындаушыға құжаттарды беру
(1 сағаттан аспау керек)
3 іс-қимыл:
Құжаттарды қарау және көрсетілетін қызметті алушыға біліктілік талаптарға сәйкес еместігі туралы қорытындысын дайындау (аң аулайтын алқаптарды қайта бекіту кезінде, сондай-ақ өтіп кеткен мерзімді бекіту – шарттық міндеттемінің орындалуы туралы)
(10 жұмыс күні)
9 іс-қимыл:
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
(30 минуттан аспау керек)
4 іс-қимыл:
Қорытындыға қол қоюы
(1 сағаттан аспау керек)
2.4 кестесінің жалғасы
Комитет кеңсесінің маманы
Комитеттің басшысы
Комитеттің жауапты орындаушысы
4
5
6
5 іс-қимыл:
1-Инспекциясының қорытындысын қабылдау және тіркеу
(30 минуттан аспау керек)
6 іс-қимыл:
1-Инспекциясының қорытындысы таныстыру, жауапты орындаушыға 1-Инспекциясының қорытындысын беру
(1 сағаттан аспау керек)
7 іс-қимыл:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
(5 жұмыс күні)
8 іс-қимыл:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
(1 сағаттан аспау керек)
"Облыстың жергілікті атқарушы
органдарының жануарлар дүниесін
пайдаланушыларға аңшылық алқаптар
мен балық шаруашылығы су айдындарын
және (немесе) учаскелерін бекітіп беру
мен аңшылық және балық шаруашылықтарының
қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу
жөнінде шешімдер қабылдауы" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
9-қосымша
Конкурс өткізу кезіндегі – ҚФБ өзара іс-қимылдарының қисынды
дәйектілігі арасындағы өзара байланыстың көрсетілуі, 1-схема
Көрсетілетін қызметті алушыларға осы тұлғалардың
жеке меншігіндегі немесе уақытша жер пайдалануындағы жер
учаскелеріндегі аңшылық алқаптарын бекітіп беру кезінде,
сондай-ақ олар бойынша бекітіп беру мерзімі аяқталған
аңшылық алқаптарын қайта бекітіп беру кезінде - ҚФБ
іс-қимылдарының қисынды дәйектілігі арасындағы
өзара байланыстың көрсетілуі, 2-схема

Таблица 2.3
Основной процесс (ход, поток работ)
Секретарь конкурсной комиссии
Конкурсная комиссия
Действие 1:
Прием и регистрация конкурсной заявки
(не более 30 минут)
Действие 2:
Рассмотрение конкурсных заявок и определение конкурсных заявок всех участников не соответствующими условиям конкурса
(10 рабочих дней со дня вскрытия конвертов с конкурсной заявкой)
Действие 3:
Направление протокола об итогах конкурса участникам конкурса и в МИО области
(3 рабочих дня со дня подведения итогов конкурса)
Варианты использования. Альтернативный процесс - при закреплении охотничьих угодий на земельных участках, находящихся в частной собственности или во временном землепользовании услугополучателей, а также при перезакреплении охотничьих угодий, срок закрепления по которым истек
Таблица 2.4
Основной процесс (ход, поток работ)
Специалист канцелярии Инспекции 1
Руководитель Инспекции 1
Ответственный исполнитель
Инспекции 1
1
2
3
Действие 1:
Прием и регистрация документов
(не более 30 минут)
Действие 2:
Ознакомление с документами, передача документов ответственному исполнителю (не более 1 часа)
Действие 3:
Рассмотрение документов и подготовка заключения о не соответствии услугополучателя квалификационным требованиям (а при перезакреплении охотничьих угодий, срок закрепления по которым истек, также о выполнении договорных обязательств)
(10 рабочих дней)
Действие 9:
Выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги услугополучателю
(не более 30 минут)
Действие 4:
Подписание заключения
(не более 1 часа)
продолжение таблицы 2.4
Основной процесс (ход, поток работ)
Специалист канцелярии Комитета
Руководитель Комитета
Ответственный исполнитель Комитета
4
5
6
Действие 5:
Прием и регистрация заключения Инспекции 1
(не более 30 минут)
Действие 6:
Ознакомление с заключением Инспекции 1, передача заключения Инспекции 1 ответственному исполнителю
(не более 1 часа)
Действие 7:
Подготовка мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
(5 рабочих дней)
Действие 8:
Подписание мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
(не более 1 часа)
Приложение 9
к регламенту государственной услуги
"Принятие местными исполнительными
органами области решения по закреплению
охотничьих угодий и рыбохозяйственных
водоемов и (или) участков за пользователями
животным миром и установлению сервитутов
для нужд охотничьего и рыбного хозяйства"
Схема 1, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью взаимодействий СФЕ - при проведении конкурса.
Схема 2, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью взаимодействий СФЕ - при закреплении охотничьих угодий на земельных участках, находящихся в частной собственности или во временном землепользовании услугополучателей, а также при перезакреплении охотничьих угодий, срок закрепления по которым истек.