2014-2016 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 24/175 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 13 қаңтарда № 2503 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. Осы шешімге қоса тіркелген 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2014-2016 жылдарға арналған қалалық бюджет бекітілсін, оның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 5 886 493 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 557 564 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25 501 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 48 748 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 254 680 мың теңге;
2) шығындар – 5 911 322 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 28 736 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 28 736 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 42 312 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 42 921 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 609 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 95 877 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 95 877 мың теңге:
қарыздар түсімі – 62 203 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 33 674 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 26.11.2014 N 33/264 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2014 жылға арналған облыстық бюджетке, кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 50 пайыз.
3. 2014 жылға арналған қалалық бюджет кірістерінің құрамында 910 639 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен субвенциялар көзделгені ескерілсін.
4. 2014 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 113 399 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 17.04.2014 N 28/221 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2014 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 8 112 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

О городском бюджете на 2014-2016 годы
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 24 декабря 2013 года № 24/175. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 13 января 2014 года № 2503. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 886 493 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 557 564 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 25 501 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 48 748 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 254 680 тысяч тенге;
2) затраты – 5 911 322 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 28 736 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 28 736 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 42 312 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 42 921 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 609 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 95 877 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 95 877 тысяч тенге:
поступление займов – 62 203 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 33 674 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 26.11.2014 N 33/264 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить на 2014 год нормативы распределения доходов в областной бюджет, в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу – 50 процентов.
3. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2014 год предусмотрены субвенции из областного бюджета в сумме 910 639 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 113 399 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 17.04.2014 N 28/221 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 8112 тысяч тенге на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 26.11.2014 N 33/264 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2014 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге 18 671 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
7. 2014 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеуге 92 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
8. 2014 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға 4 133 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
8-1. 2014 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек 479 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 17.04.2014 N 28/221 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 26.11.2014 N 33/264 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8-2. 2014 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізуге 5037 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-2-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 17.04.2014 N 28/221 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 26.11.2014 N 33/264 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8-3. 2014 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыруға 389 426 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-3-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 17.04.2014 N 28/221 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 26.11.2014 N 33/264 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8-4. 2014 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін 107 368 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 26.11.2014 N 33/264 (вводится в действие с 01.01.2014).
6. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 18 671 тысяч тенге на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе.
7. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 92 тысяч тенге на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения.
8. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 4 133 тысяч тенге на субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям.
8-1. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 479 тысяч тенге на выплату государственной адресной социальной помощи.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 17.04.2014 N 28/221 (вводится в действие с 01.01.2014); в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 26.11.2014 N 33/264 (вводится в действие с 01.01.2014).
8-2. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 5037 тысяч тенге на проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-2 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 17.04.2014 N 28/221 (вводится в действие с 01.01.2014); в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 26.11.2014 N 33/264 (вводится в действие с 01.01.2014).
8-3. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 389 426 тысяч тенге на реализацию текущих мероприятий в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-3 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 17.04.2014 N 28/221 (вводится в действие с 01.01.2014); в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 26.11.2014 N 33/264 (вводится в действие с 01.01.2014).
8-4. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты в сумме 107 368 тысяч тенге на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов.

Ескерту. Шешім 8-4-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 17.04.2014 N 28/221 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 26.11.2014 N 33/264 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2014 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға 89 254 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер көзделгені ескерілсін.
9-1. 2014 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға 80000 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 17.04.2014 N 28/221 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 26.11.2014 N 33/264 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9-2. 2014 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға 42 921 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-2-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 17.04.2014 N 28/221 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2014 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға 485 149 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер көзделгені ескерілсін.
11. 2014 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында тұрғын үйді жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға 33 467 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 17.04.2014 N 28/221 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2014 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында моноқалалардағы кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге 28 736 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
13. Балқаш қаласы әкімдігінің 2014 жылға арналған резерві 6264 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 26.11.2014 N 33/264 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Решение дополнено пунктом 8-4 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 17.04.2014 N 28/221 (вводится в действие с 01.01.2014); в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 26.11.2014 N 33/264 (вводится в действие с 01.01.2014).
9. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на развитие в сумме 89 254 тысяч тенге на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда.
9-1. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на развитие в сумме 80000 тысяч тенге на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 17.04.2014 N 28/221 (вводится в действие с 01.01.2014); в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 26.11.2014 N 33/264 (вводится в действие с 01.01.2014).
9-2. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на развитие в сумме 42 921 тысяч тенге на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-2 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 17.04.2014 N 28/221 (вводится в действие с 01.01.2014).
10. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на развитие в сумме 485 149 тысяч тенге на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы.
11. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2014 год предусмотрены бюджетные кредиты в сумме 33 467 тысяч тенге на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 17.04.2014 N 28/221 (вводится в действие с 01.01.2014).
12. Учесть, что в составе поступлений городского бюджета на 2014 год предусмотрены бюджетные кредиты в сумме 28 736 тысяч тенге на содействие развитию предпринимательства в моногородах.
13. Утвердить резерв акимата города Балхаш на 2014 год в сумме 6264 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 26.11.2014 N 33/264 (вводится в действие с 01.01.2014).

14. Саяқ, Гүлшат кенттерінде жүзеге асырылатын бюджеттік бағдарламалар бойынша шығындары 2014 жылға арналған қалалық бюджет шығындарының құрамында, осы шешімге 4, 5 қосымшаларына сәйкес белгіленсін.
14-1. 2014 жылға арналған қалалық бюджет шығындарының құрамында, 2013 жылы бөлінген, 22 мың теңге сомасында нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 14-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 17.04.2014 N 28/221 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2014 жылға арналған қалалық бюджетті орындау барысында, осы шешімге 6 қосымшаға сәйкес, жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайтындығы белгіленсін.
16. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құруға немесе ұлғайтуға және бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөліне отырып, 2014 жылға арналған қалалық бюджеттің дамуының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі, осы шешімге 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

14. Установить, что в составе затрат городского бюджета на 2014 год учтены расходы по бюджетным программам, реализуемым в поселках Саяк, Гулшат, согласно приложениям 4, 5 к настоящему решению.
14-1. Установить, что в составе затрат городского бюджета на 2014 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных в 2013 году, в сумме 22 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 17.04.2014 N 28/221 (вводится в действие с 01.01.2014).
15. Установить, что в процессе исполнения городского бюджета на 2014 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 6 к настоящему решению.
16. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2014 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 7 к настоящему решению.

Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру

Реализация бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы