Мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 28 қаңтардағы N 02/10 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 7 наурызда N 2217 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 14 мамырдағы N 18/05 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданы әкімдігінің 14.05.2013 N 18/05 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңдарына сәйкес Бұқар жырау ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Екiншi және үшiншi, жасөспiрiмдер арасындағы бірiншi, екiншi және үшiншi, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының жетекшісі Шолпан Райқанқызы Такироваға жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Ш. Мамалинов
Бұқар жырау ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 28 қаңтардағы
N 02/10 қаулысымен
бекітілген
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi, екiншi және
үшiншi жасөспiрiмдiк разрядтар, бiлiктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi
жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт
төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру"
мемлекеттiк қызмет регламентi
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы регламентте келесiдей негiзгi ұғымдар пайдаланылады:
1) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бiрлiктер: уәкiлеттi органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттiк органдардың құрылымдық бөлiмшелерi, мемлекеттiк органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
2) уәкiлеттi орган – "Бұқар жырау ауданы бiлiм беру, дене шынықтыру және спорт бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi;
3) халыққа қызмет көрсету орталығы - жеке және (немесе) заңды тұлғаларға "жалғыз терезе" қағидасы бойынша өтініштерді қабылдау және құжаттарды беру жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсетілуін ұйымдастыруды жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорын.

Об утверждении регламента государственной услуги
Постановление акимата Бухар-Жырауского района Карагандинской области от 28 января 2013 года N 02/10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 7 марта 2013 года N 2217. Утратило силу постановлением акимата Бухар-Жырауского района Карагандинской области от 14 мая 2013 года N 18/05
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Бухар-Жырауского района Карагандинской области от 14.05.2013 N 18/05 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Бухар-Жырауского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района Такирову Шолпан Райкановну.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Аким района                                Ш. Мамалинов
Утвержден
постановлением акимата
Бухар-Жырауского района
от 28 января 2013 года N 02/10
Регламент государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и
третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего
и среднего уровня квалификации второй категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй
категории, методист высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, судья по спорту"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте используются следующие основные понятия:
1) СФЕ – структурно-функциональные единицы: ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы и их подсистемы;
2) уполномоченный орган – государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Бухар-Жырауского района";
3) центр обслуживания населения – республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу "одного окна".

2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттiк қызмет "Бұқар жырау ауданы бiлiм беру, дене шынықтыру және спорт бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiмен (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң Мемлекеттiк қызметтердi автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметiн үйлестiру жөнiндегi комитетiнiң "Қарағанды облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорынның шаруашылық жүргiзу құқығындағы филиалының Бұқар жырау ауданындағы бөлiмдері арқылы көрсетiледi (бұдан әрi – Орталық), (байланыс деректерi осы регламентке 1-қосымшада көрсетiлген).
3. Мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы "Ақпараттандыру туралы" 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңдарының, "Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру iстерi агенттiгi, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 27 шiлдедегi N 981 қаулысының (әрі қарай - стандарт), "Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшiлердi аттестаттаудан өткiзу мен шарттарының ережесiн, сондай-ақ Жаттықтырушыларға, әдiскерлерге, нұсқаушыларға бiлiктiлiк санаттарын беру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрiнiң мiндетiн атқарушының 2011 жылғы 5 наурыздағы N 02-02-18/29 бұйрығының (Нормативтік құқықтық мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 6864 болып тіркелген) және "Спорттық атақтар мен разрядтар және спорттан төрешi санаттарын берудiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрiнiң мiндетiн атқарушының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 01-08/142 бұйрығының (Нормативтік құқықтық мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5306 болып тіркелген) негiзiнде көрсетiледi.
5. Мемлекеттiк қызмет жаттықтырушыларға, әдiскерлерге, нұсқаушыларға, спортшыларға және спорт төрешiлерiне (бұдан әрi - алушылар) спорттық разрядтары мен бiлiктiлiктерді ресми тану мақсатында көрсетiледi.
6. Мемлекеттiк қызмет нәтижесi қағаз жеткiзгiште бес жыл мерзiмге спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзiндi не мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысандағы дәлелдi жауап болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi:
1) алушы жүгiнген сәттен бастап күнтiзбелiк 30 күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi, бұл ретте уәкілетті орган мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн қызмет көрсету мерзiмiнің аяқталуына бiр күн қалғанда ұсынады);

2. Общие положения
2. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел образования, физической культуры и спорта Бухар-Жырауского района" (далее – уполномоченный орган) через отделы Бухар-Жырауского района филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения Карагандинской области" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - Центр), (контактные данные указаны в приложении 1 к настоящему регламенту).
3. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании Законов Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте", от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", от 11 января 2007 года "Об информатизации", постановления Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года N 981 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта" (далее - стандарт), приказа исполняющего обязанности Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 5 марта 2011 года N 02-02-18/29 "Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта, а также Правил присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам" (зарегистрирован а Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 6864) и приказа исполняющего обязанности Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 22 августа 2008 года N 01-08/142 "Об утверждении Правил присвоения спортивных званий, разрядов и судейских категорий по спорту" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 5306).
5. Государственная услуга оказывается тренерам, методистам, инструкторам спортсменам и судьям по спорту с целью официального признания спортивного разряда и квалификации (далее - получатели).
6. Результатом государственной услуги являются выдача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на пять лет на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента обращения получателя не превышают 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом уполномоченный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);

2) алушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiнгi күтудiң жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
9. Мемлекеттiк қызмет уәкiлеттi органда демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiнгi түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн жүзеге асырылады.
Орталықтарда мемлекеттiк қызмет демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден сенбiнi қоса алғанда, еңбек заңнамасына сай, белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн үзiлiссiз көрсетiледi.
Қабылдау "электрондық" кезек тәртiбiнде жеделдетiлген қызмет көрсетусiз жүзеге асырылады.
10. Уәкiлеттi орган аталған мемлекеттiк қызметтi көрсетуден мынадай негiздемелер бойынша бас тартады:
1) осы Регламенттiң 17-тармағында көрсетiлген құжаттардың толық тiзбесi ұсынылмаса;
2) құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса;
3) спортшыға спорттық атақтарды беру құжаттарын тиiстi норматив немесе талаптар орындалған сәттен бастап алты айдан асып кеткен мерзiмде ұсынылса.
Алушы осы Регламенттiң 17-тармағында көрсетiлген құжаттардың бiреуiн тапсырмаған жағдайда, орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде, Орталықтың қызметкерi алушыға жетiспейтiн құжаттарды көрсете отырып қолхат бередi.
Өтiнiштi қараудан бас тарту туралы дәлелдi жауап, құжаттар толық ұсынылмаған не болмаса мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн белгiленген мерзiмде ұсынылмаған жағдайда алушыға екi жұмыс күнi мерзiмiнде берiледi.
11. Мемлекеттiк қызметтi алушыдан өтiнiш қабылдаған сәттен бастап мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiн берген сәтке дейiнгi мемлекеттiк қызметтi көрсету кезеңдерi:
1) мемлекеттiк қызметтi алушы қажеттi құжаттар пакетiмен бiрге Орталыққа өтiнiш бередi;
2) Орталық құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, тiркейдi жүргізеді және құжаттарды уәкiлеттi органға бередi;
3) уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы келiп түскен құжаттарды тексередi, мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесiн ресiмдейдi, бұйрық не бас тарту туралы дәлелдi жауапты дайындайды және мемлекеттiк қызметтi алушыға бередi.
12. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн уәкiлеттi органда құжат қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бiр қызметкерді құрайды.

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга осуществляется в уполномоченном органе с 09.00 часов до 18.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
В Центрах государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди и без ускоренного обслуживания.
10. Уполномоченный орган отказывает в предоставлении данной государственной услуги по следующим основаниям:
1) непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 17 настоящего регламента;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в документах;
3) представление документов на присвоение спортивных званий спортсмену в сроки, превышающие шесть месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
Центр отказывает в приеме документов в случае непредставления получателем одного из документов, указанных в пункте 17 настоящего регламента.
При отказе в приеме документов работником Центра получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю в течение двух рабочих дней в случае неполноты представления документов либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление вместе с необходимым пакетом документов в Центр;
2) Центр осуществляет прием документов, проводит регистрацию и передает документы в уполномоченный орган;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа проверяет поступившие документы, оформляет результат оказания государственной услуги, подготавливает приказ либо мотивированный ответ об отказе и выдает получателю государственной услуги.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе составляет один сотрудник.

4. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi iс-әрекеттер
тәртiбiнiң (өзара iс-қимылдар) сипаттамасы
13. Орталық арқылы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiштердiң бланкiлерiн толтыру талап етiлмейдi.
14. Орталықта құжаттарды қабылдауды операциялық залда "кедергiсiз" қызмет көрсету арқылы орталықтың қызметкерлерi жүзеге асырады.
15. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн барлық қажеттi құжаттар тапсырылған кезде алушыға мыналар көрсетiле отырып, тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi:
1) сұрауды қабылдау күнi мен нөмiрi;
2) сұрау жасалған мемлекеттiк қызмет түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты;
6) алушының тегi, аты, әкесiнiң аты, уәкiлеттi өкiлдiң тегi, аты, әкесiнiң аты және олардың байланыс телефондары.
16. Орталықта дайын құжаттарды алушыға берудi орталықтың қызметкерi қолхаттың негiзiнде онда көрсетiлген мерзiмде күн сайын "терезе" арқылы жүзеге асырады.
Егер алушы көрсетiлген мерзiмде қызметтiң нәтижесiн алуға келмесе, орталық оның бiр ай бойы сақталуын қамтамасыз етедi, содан кейiн уәкiлеттi органға бередi.
17. "1 жасөспiрiмдiк разряд спортшысы", "2 жасөспiрiмдiк разряд спортшысы", "3 жасөспiрiмдiк разряд спортшысы" спорттық разрядтарын беру туралы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн алушы Орталыққа мынадай құжаттар тiзбесiн ұсынады:
стандартқа 3-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы ұсыным;
жарыстың атауы, оны өткiзу мерзiмi мен орны көрсетiлген, жарыстың бас төрешiсi мен бас хатшысы қол қойған хаттамадан үзінді;
осы спорт түрiнен федерацияның мөрiмен расталған жарыстар хаттамаларының көшiрмелерi;
стандартқа 4-қосымшаға сәйкес бас төрешiсiнiң, бас хатшысының қол қойған бокс, күрес түрлерi мен басқа да жекпе-жектердiң нәтижелерi туралы анықтамасы.
1) "Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы", "Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы" санаттарын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн алушы орталыққа мынадай құжаттар тiзбесiн ұсынады:
стандартқа 6-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы өтiнiш;
бiлiмi туралы, бiлiктiлiгiн арттыруы туралы құжаттардың көшiрмелерi;
еңбек кiтапшасының немесе жұмыс берушiнiң оны тоқтату күнi мен негiздемесi туралы белгiсi бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негiзiнде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушiнiң актiсiнен үзiндiнiң көшiрмесi немесе қызметкердiң еңбек қызметi туралы мәлiметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
стандартқа 7-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы анықтама ("Бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы" санатын берудi қоспағанда);
осы спорт түрiнен облыстық федерацияның мөрiмен расталған жарыстар хаттамаларының көшiрмелерi ("Бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы" бiлiктiлiк санатын берудi қоспағанда);
бұдан бұрынғы бiлiктiлiк санатының берілуі туралы куәлiктiң көшiрмесi.
Мынадай құжаттардың мәлiметтерi:
жеке тұлға үшiн - алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
Мемлекеттiк электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәлiметтерiн уәкiлеттi орган тиiстi мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету Орталықтарының ақпараттық жүйесi арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
"Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы", "Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы" санаттарын беру стандартқа 5-қосымшаға сәйкес дене шынықтыру ұйымдарының қызметкерлерi лауазымдарына арналған бiлiктiлiк талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.

4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги через Центр заполнение бланков заявлений не требуется.
14. В Центре прием документов осуществляется работниками Центра в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания.
15. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя, имени, отчества уполномоченного представителя, их контактных телефонов.
16. В Центре выдача готовых документов получателю осуществляется работником Центра посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, Центр обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в уполномоченный орган.
17. Для получения государственной услуги о присвоении спортивных разрядов: "Спортсмен 1 юношеского разряда", "Спортсмен 2 юношеского разряда", "Спортсмен 3 юношеского разряда" получатель представляет в Центр перечень документов:
представление установленной формы согласно приложению 3 к стандарту;
выписку из протокола соревнования с указанием наименования соревнования, срока и места его проведения, подписанную главным судьей и главным секретарем соревнования;
копии протоколов соревнований, заверенные печатью федерации по данному виду спорта;
справку о результатах по боксу, в видах борьбы и других единоборствах, подписанную главным судьей, главным секретарем соревнований согласно приложению 4 к стандарту.
1) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категорий "Тренер высшего уровня квалификации второй категории", "Тренер среднего уровня квалификации второй категории" получатель представляет в Центр перечень документов:
заявление установленной формы согласно приложению 6 к стандарту;
копии документов об образовании, повышении квалификации;
копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
справку установленной формы согласно приложению 7 к стандарту (за исключением присвоения категории "Тренера высшего и среднего уровней квалификации без категории");
копии протоколов соревнований, заверенные печатью областной федерации по данному виду спорта (за исключением присвоения квалификационной категории "Тренера высшего и среднего уровней квалификации без категории");
копию удостоверения о присвоении предыдущей квалификационной категории;
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Присвоение категорий "Тренер высшего уровня квалификации второй категории", "Тренер среднего уровня квалификации второй категории" осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 5 к стандарту;

2) "Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер" және "Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер" санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн алушы орталыққа мынадай құжаттар тiзбесiн ұсынады:
стандартқа 6-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы өтiнiш;
бiлiмi туралы, бiлiктiлiгiн арттыруы туралы құжаттардың көшiрмелерi;
еңбек кiтапшасының немесе жұмыс берушiнiң оны тоқтату күнi мен негiздемесi туралы белгiсi бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негiзiнде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушiнiң актiсiнен үзiндiнiң көшiрмесi немесе қызметкердiң еңбек қызметi туралы мәлiметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
бұдан бұрынғы бiлiктiлiк санатының берiлуi туралы куәлiктiң көшiрмесi;
"Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы" санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн алушы Орталыққа мынадай құжаттар тiзбесiн ұсынады:
стандартқа 6-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы өтiнiш;
бiлiмi туралы, бiлiктiлiгiн арттыру туралы құжаттардың көшiрмелерi;
еңбек кiтапшасының немесе жұмыс берушiнiң оны тоқтату күнi мен негiздемесi туралы белгiсi бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негiзiнде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушiнiң актiсiнен үзiндiнiң көшiрмесi немесе қызметкердiң еңбек қызметi туралы мәлiметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
спорт түрiнен республикалық федерацияның спортшының соңғы 2 жылдағы жетiстiктерi көрсетiлген, санатын беру туралы мөрімен расталған қолдаухаты;
бұдан бұрынғы бiлiктiлiк санатының берiлуi туралы куәлiктiң көшiрмесi.
Мынадай құжаттардың мәлiметтерi:
жеке тұлға үшiн - алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
Бiлiктiлiк санаттарын беру стандартқа 5-қосымшаға сәйкес дене шынықтыру ұйымдарының қызметкерлерi лауазымдарына арналған бiлiктiлiк талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
3) "Спорт төрешiсi" төрешi санатын беру туралы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн алушы Орталыққа Қазақстан Республикасының спорттық жiктегiшiнiң талаптарына сәйкес төрешiлiк практикасы тәжірибесінен (курстар, семинарлардан өткенін) курсынан өткенiн растайтын құжатты ұсынады.
18. Мемлекеттiк қызмет туралы ақпаратты уәкілетті органнан алуға болады.
19. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiне келесi құрылымдық-функционалдық бiрлiктер қатысады (бұдан әрi – ҚФБ):
1) Орталық қызметкерi;
2) уәкiлеттi органның басшылығы;
3) уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы.

2) для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категории "Методист высшего уровня квалификации второй категории", "Методист среднего уровня квалификации второй категории" получатель представляет в Центр перечень документов:
заявление установленной формы согласно приложению 6 к стандарту;
копию документов об образовании, повышении квалификации;
копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
копию удостоверения о присвоении предыдущей квалификационной категории;
для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категории "Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории" получатель представляет в Центр перечень документов:
заявление установленной формы согласно приложению 6 к стандарту;
копии документов об образовании, повышении квалификации;
копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
ходатайство республиканской федерации по виду спорта о присвоении категории с указанием достижений спортсмена за последние 2 года, заверенное печатью;
копию удостоверения о присвоении предыдущей категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Присвоение квалификационных категорий осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры и спорта согласно приложению 5 к стандарту.
3) для получения государственной услуги о присвоении судейской категории "Судья по спорту" получатель представляет в Центр документ, подтверждающий опыт судейской практики (прохождение курсов, семинаров), в соответствии с требованиями спортивной классификации Республики Казахстан.
18. Информацию о государственной услуге можно получить в уполномоченном органе.
19. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) участвуют:
1) работник Центра;
2) руководство уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа.

20. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекеттiң (рәсiмнің) орындау мерзiмiн көрсетумен әр ҚФБ әкiмшiлiк iс-әрекеттерiнiң (рәсiмдерiнiң) реттiлiгi мен өзара iс-қимылының мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшада келтiрiлген.
21. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттер мен ҚФБ логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема осы регламентке 3-қосымшада көрсетiлген.
5. Мемлекеттiк қызметтi көрсететiн лауазымды
тұлғалардың жауапкершiлiгi
22. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн уәкiлеттi органның басшысы және Орталық басшысы жауапты тұлға болып табылады (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар мемлекеттiк қызмет көрсетудi Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгiленген мерзiмдерде iске асыру мен сапасы үшiн жауапты болады.
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi,
екiншi және үшiншi жасөспірімдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық
разрядтары мен санаттарын беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Уәкілетті органның және орталықтың байланыс деректері
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қызметтерді іске асыратын уәкілетті органның және халыққа қызмет көрсету орталықтарының атауы
Орналасқан орны, мекенжайы
Байланыс телефоны
1
2
3
"Бұқар жырау ауданының білім беру, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
100400, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Ботақара кенті, Қазыбек би көшесі, 60 А
8 (72154) 211-43, 213-11
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының шаруашылық жүргiзу құқығындағы филиалының Бұқар жырау ауданындағы N 1 бөлiмi
100400, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Ботақара кенті, Қазыбек би көшесі, 49 Б
8 (72154) 2-23-69, 2-23-70
Қазақстан Республикасының көлік және коммуникация министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру Комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының шаруашылық жүргiзу құқығындағы филиалының Бұқар жырау ауданындағы N 2 бөлiмi
100400, Қарағанды облысы, Бұқар жырау ауданы, Ғабиден Мұстафин атындағы кенті, Мир көшесі, 24
8 (72138) 31023, 31562
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi,
екiншi және үшiншi жасөспірімдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық
разрядтары мен санаттарын беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (рәсімінің) орындау мерзімін
көрсетумен ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің)
реттілігі мен өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Іс-әрекет N (жұмыстар барысы, ағыны)
1
2
ҚФБ атауы
Орталық қызметкері
Орталық қызметкері
Әрекет (үдерістің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Тізілімді құрады
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Журналға тіркеу және алушыға қолхат беру
Құжаттарды уәкілетті органға жолдау
Орындау мерзімдері
30 минут
Күніне екі реттен кем емес
Негізгі үдерісінің іс-әрекеттері (жұмыстар барысы, ағыны)
Әрекет N (жұмыс барысы, ағымы)
3
4
5
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Әрекет (үдерісінің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Хат-хабармен танысу
Құжаттардың толық болуын тексеруді жүзеге асыру, бас тарту туралы дәлелді жауап немесе бұйрық дайындау
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Қарар қою үшін құжаттарды басшылыққа жолдау
Қарар қою, құжаттарды жауапты орындаушының орындауына жолдау
Бұйрықтың үзіндісін немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты Орталыққа беру
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
30 күнтізбелік күн ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1-топ ҚФБ
Орталық қызметкері
2-топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
3-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жолдау
N 2 іс-әрекет
Орталықтардан өтініш қабылдау, тіркеу, өтінішті уәкілетті органның басшысына жолдау
N 3 іс-әрекет
Қарар қою, құжаттарды жауапты орындаушының орындауына жолдау
N 4 іс-әрекет
Өтінішті қарау, дайындау
N 5 іс-әрекет
Нәтижеге қол қою
N 6 іс-әрекет
Орталықтың ақпараттық жүйесінде тіркейді
N 7 іс-әрекет
Орталыққа бұйрықтан үзіндіні жолдау
N 8 әрекет
Орталықта алушыға бұйрықтан үзіндіні беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1-топ ҚФБ
Орталық қызметкері
2-топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
3-топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жолдау
N 2 іс-әрекет
Орталықта өтініш қабылдау, тіркеу, өтінішті уәкілетті органның басшысына жолдау
N 3 іс-әрекет
Қарар қою, құжаттарды жауапты орындаушының орындауына жолдау
N 4 іс-әрекет
Өтінішті қарау. Бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
N 5 іс-әрекет
Бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
N 6 іс-әрекет
Бас тарту туралы дәлелді жауапты Орталыққа жолдау
N 7 іс-әрекет
Орталықта алушыға бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi,
екiншi және үшiншi жасөспірімдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық
разрядтары мен санаттарын беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі
әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ логикалық реттілігі
арасындағы өзара байланысты көрсететін схема

20. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
21. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, указана в приложении 3 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
22. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий
юношеские, тренер высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту"
Контактные данные уполномоченного органа и центра
Наименование уполномоченного органа и центров обслуживания населения, осуществляющие функции по оказанию государственной услуги
Месторасположение, адрес
Контактный телефон
1
2
3
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Бухар-Жырауского района"
100400, Карагандинская область, Бухар-Жырауский район, поселок Ботакара, улица Казыбек би, 60 А
8 (72154) 2-11-43, 2-13-11
Отдел N 1 Бухар-Жырауского района филиала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения Карагандинской области" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
100400, Карагандинская область, Бухар-Жырауский район, поселок Ботакара, улица Казыбек би, 49 Б
8 (72154) 2-23-69, 2-23-70
Отдел N 2 Бухар-Жырауского района филиала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения Карагандинской области" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
100400, Карагандинская область, Бухар-Жырауский район, поселок имени Габидена Мустафина, улица Мира, 24
8 (72138) 3-10-23, 3-15-62
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий
юношеские, тренер высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту"
Текстовое табличное описание последовательности
и взаимодействие административных действий (процедур)
каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого
административного действия (процедуры)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
N действия (хода, потока работ)
1
2
Наименование СФЕ
Работник Центра
Работник Центра
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов
Составляет реестр
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки получателю
Отправка документов в уполномоченный орган
Сроки исполнения
30 минут
Не менее двух раз в день
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
3
4
5
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонденцией
Осуществление проверки полноты документов, подготовка приказа либо мотивированного ответа об отказе
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю уполномоченного органа
Передача выписки из приказа либо мотивированного ответа об отказе в Центр
Сроки исполнения
1 час
1 час
В течение 30 календарных дней
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Работник Центра
Группа 2 СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Действие N 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие N 2
Прием заявления из Центров, регистрация, направление заявления руководителю уполномоченного органа
Действие N 3
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю уполномоченного органа
Действие N 4
Рассмотрение заявления, подготовка
Действие N 5
Подписание результата
Действие N 6
Фиксирует в информационной системе центра
Действие N 7
Передача выписки из приказа в Центр
Действие N 8
Выдача выписки из приказа получателю в Центре
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Работник Центра
Группа 2 СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Действие N 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие N 2
Прием заявления из Центра, регистрация, направление заявления руководителю уполномоченного органа
Действие N 3
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю уполномоченного органа
Действие N 4
Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного ответа об отказе
Действие N 5
Подписание мотивированного ответа об отказе
Действие N 6
Передача мотивированного ответа об отказе в Центр
Действие N 7
Выдача мотивированного ответа об отказе получателю в Центре
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий
юношеские, тренер высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ