Жаңақорған ауданында орналасқан "Сығанақ (Сунақата) қалашығының" тарих және мәдениет ескерткішін қорғау аймақтарын және қорғалатын табиғат ландшафты аймақтарының шекарасын бекіту туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2013 жылғы 21 тамыздағы N 138 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 25 қыркүйекте N 4517 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 2021 жылғы 17 наурыздағы № 14 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 17.03.2021 № 14 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шілдедегі N 1488-ХІІ Заңына сәйкес Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес Жаңақорған ауданында орналасқан "Сығанақ (Сунақата) қалашығының" тарих және мәдениет ескерткішін қорғау аймақтарын және қорғалатын табиғат ландшафты аймақтарының шекарасы бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облыстық мәслихатының
19 сессиясының төрағасы,
облыстық мәслихат хатшысы
Б. Еламанов
Қызылорда облыстық мәслихатының
2013 жылғы 21 тамыздағы N 138 шешіміне
1-қосымша
Жаңақорған ауданында орналасқан "Сығанақ (Сунақата) қалашығының" тарих және мәдениет ескерткішін қорғау аймақтарын және қорғалатын табиғат ландшафты аймақтарының шекарасы
N
Тарихи және мәдени ескерткіштің атауы, мерзімі
Ескерткіштің түрі
Ескерткіштің орналасқан жері
Қорғау аймағының көлемі
Қорғалатын табиғи ландшафт аймағының көлемі
1
Сығанақ қалашығының тарихи қалыптасқан аумағында орналасқан ескерткіштер тобы:
Сығанақ (Сунақата) қалашығы
VІ-ХІХ ғасырлар
Сығанақ қалашығының орталық мешіт-медресесі
ХІІ-ХV ғасырлар
Сунақата кесенесі
ХХ ғасыр
археология
қала құрылысы және сәулет
қала құрылысы және сәулет
Сунақата ауылынан солтүстік-батысқа қарай
2 шақырым
309,6 гектар
739,6 гектар
Қызылорда облыстық мәслихатының
2013 жылғы 21 тамыздағы N 138 шешіміне
2-қосымша
Карта-схема
Қорғау аймағының ауданы: S=309,6 гектар.
Қорғалатын табиғи ландшафт аймағының ауданы: S=739,6 гектар.
Жалпы ауданы: S=1049,2 гектар.
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қызылорда облысының мәдениет
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
басшысы__________ Е.Абдрахманов
2013 жылғы "21" тамыз

Об утверждении границы охранной зоны, зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Городище Сыганақ (Сунаката)", расположенного в Жанакорганском районе
Решение Кызылординского областного маслихата от 21 августа 2013 года N 138. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 25 сентября 2013 года за N 4517. Утратило силу решением Кызылординского областного маслихата от 17 марта 2021 года № 14
Сноска. Утратило силу решением Кызылординского областного маслихата от 17.03.2021 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 1992 года N 1488-ХІІ "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия" Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить границу охранной зоны, зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Городище Сыганак (Сунаката)", расположенного в Жанакорганском районе, согласно приложений 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Председатель 19 сессии
Кызылординского областного маслихата,
секретарь областного маслихата
Б. Еламанов
Приложение 1
к решению Кызылординского областного маслихата
от 21 августа 2013 года N 138
Граница охранной зоны, зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Городище Сыганак (Сунаката)", расположенного в Жанакорганском районе
N
Наименование памятника истории и культуры, датировка
Вид памятника
Местонахождение памятника
Площадь охранной зоны
Площадь зоны охраняемого природного ландшафта
1.
Группа памятников, локализуемых на исторически сложившейся территории городища Сыганак:
Городище Сыганак (Сунаката),
VІ-ХІХ века.
Центральная мечеть-медресе городища Сыганак,
ХІІ-ХV века
Мавзолей Сунаката,
ХХ век
археология
градостроительства и архитектуры
градостроительства и архитектуры
2 километра к северо-западу от села Сунаката
309,6 гектар
739,6 гектар
Приложение 2
к решению Кызылординского областного маслихата
от 21 августа 2013 года N 138
Карта-схема
Площадь охранной зоны: S=309,6 гектара.
Площадь зоны охраняемого природного ландшафта: S=739,6 гектара.
Общая площадь: S=1049,2 гектара.
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управление культуры
Кызылординской области"
________ Е. Абдрахманов
"21" августа 2013 года