Біржолғы материалдық көмек көрсету туралы
Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 2013 жылғы 27 наурыздағы N 118 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2013 жылы 10 сәуірде N 4427 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 2013 жылғы 31 мамырдағы N 107 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 31.05.2013 N 107 хаты).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңына сәйкес Жаңақорған аудандық мәслихаты ШЕШЕМІЗ:
1. 2013 жылдың 1 маусымына дейін облыстық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерден біржолғы материалдық көмек көрсетілсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне 68 000 теңге мөлшерінде;
2) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдарға 25 000 теңге мөлшерінде;
3) 1941 жылғы 22 маусым-1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға 46 122 теңге мөлшерінде.
2. 2013 жылдың 1 маусымына дейін аудандық бюджеттен біржолғы материалдық көмек көрсетілсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне 69 240 теңге мөлшерінде;
2) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдарға 51 930 теңге мөлшерінде;
3) жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезде Ауғанстанға жiберiлген әскери мiндеттiлерге 51 930 теңге мөлшерінде;
4) 1986-1987 жылдары Чернобыль АЭС-iндегi апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тiкелей қатысқан адамдарға 51 930 теңге мөлшерінде;
5) бұрынғы КСР Одағын қорғау кезiнде, әскери қызметтiң өзге де мiндеттерiн басқа уақытта орындау кезiнде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан немесе майданда болуына байланысты, сондай-ақ Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттерде әскери мiндетiн өтеу кезiнде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған әскери қызметшiлерге 51 930 теңге мөлшерінде.

Об оказании единовременной материальной помощи
Решение Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 27 марта 2013 года N 118. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 10 апреля 2013 года за N 4427. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 31 мая 2013 года N 107)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо  Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 31.05.2013 N 107).
В соответствии Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" Жанакорганский районный маслихат РЕШИЛИ:
1. Оказать до 1 июня 2013 года единовременную материальную помощь из выделенных из областного бюджета целевых текущих трансфертов:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 68 000 тенге;
2) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны в размере 25 000 тенге;
3) лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны в размере 46 122 тенге;
2. Оказать до 1 июня 2013 года единовременную материальную помощь из районного бюджета:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 69 240 тенге;
2) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего СССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны в размере 51 930 тенге;
3) военнообязанным, призывавшимся на учебные сборы и направлявшимся в Афганистан в период ведения боевых действий в размере 51 930 тенге;
4) лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях в размере 51 930 тенге;
5) военнослужащим, ставшими инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, при исполнении иных обязанностей воинской службы в другие периоды или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а также при прохождении воинской службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия в размере 51 930 тенге.

3. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен
тыс ХVІ сессиясының төрағасы                 Т. ҚАЛДЫБАЕВ
Аудандық мәслихат хатшысы                    А. НАЛИБАЕВ

3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
ХVІ сессии районного маслихата                 Т. КАЛДЫБАЕВ
Секретарь районного маслихата                  А. НАЛИБАЕВ