"Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызметінің регламентін бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 11 қаңтардағы № 4 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 24 қаңтарда № 2206 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 15 тамыздағы № 244 қаулысымен
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 15.08.2013 № 244 қаулысымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. «Маңғыстау облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы» мемлекеттік мекемесі осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Б.Б.Қанешевке жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             Б. Мұхаметжанов
«КЕЛІСІЛДІ»
Маңғыстау облысының туризм,
дене шынықтыру және спорт
басқармасының бастығы
С.И. Пахомов
11 қаңтар 2013 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2013 жылғы 11 қаңтар
№ 4 қаулысымен бекітілген
«Туристiк ақпарат, оның iшiнде туристiк әлеует, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттiк қызмет
регламентіне 1-қосымша
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Туристiк ақпарат, оның iшiнде туристiк әлеует, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдалыналады:
1) мемлекеттік қызмет алушылар –жеке және заңды тұлғалар;
2) туризм – жеке адамның уақытша болатын елде (жерде) жиырма төрт сағаттан бір жылға дейін не жиырма төрт сағаттан аз уақытқа созылатын, бірақ түнейтін, ақылы қызметпен байланысты емес мақсаттағы саяхаты;

Об утверждении регламента государственной услуги "Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность"
Постановление Мангистауского областного акимата от 11 января 2013 года N 4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 24 января 2013 года за N 2206. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15 августа 2013 года № 244
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15.08.2013 № 244.
В соответствии с пунктом 4 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года  «Об административных процедурах», акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1.Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность».
2.Государственному учреждению «Управление туризма, физической культуры и спорта Мангистауской области» обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на интернет - ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Канешева Б.Б.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                            Б.Мухамеджанов
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник управления туризма,
физической культуры и спорта
Мангистауской области
Пахомов С.И.
11 января 2013 год
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 11 января 2013 года № 4
Регламент государственной услуги
«Представление туристской информации,
в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность» Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) получатели государственной услуги – физические и юридические лица;
2) туризм – путешествие физических лиц продолжительностью от двадцати четырех часов до одного года либо меньше двадцати четырех часов, но с ночевкой в целях, не связанных с оплачиваемой деятельностью в стране (месте) временного пребывания;

3) туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар – турагенттер, туроператорлар, туризм нұсқаушылары, сондай-ақ өз бетінше туристік қызмет көрсететін гидтер (гид-аудармашылар), экскурсоводтар;
4) құрылымдық-функционалдық бірліктер –мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың ішкі жүйелері (бұдан әрі – ҚФБ).
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. «Туристiк ақпарат, оның iшiнде туристiк әлеует, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет(бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) демалыс және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс сағат 12.30-дан 14.00-ға дейін, Ақтау қаласы, 12 шағынаудан, «Жас қанат» спорт кешені мекен-жайы бойынша орналасқан Маңғыстау облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасымен (бұдан әрі – Басқарма) көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 маусымдағы Заңының 12-бабының 12) тармақшасының және «Туризм саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 тамыздағы № 1099 Қаулысымен бекітілген «Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы қағаз тасығыштағы туристік ақпарат (бұдан әрі – туристік ақпарат) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты Басқармадан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) бес жұмыс күнінен аспайды;
2) сұрау берген кезде күтудің жол берілген ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің жол берілген ең көп уақыты – 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту үшін негіздер жоқ.

3) лица, осуществляющие туристскую деятельность – турагенты, туроператоры, инструкторы туризма, а также оказывающие туристские услуги самостоятельно гиды (гиды - переводчики), экскурсоводы;
4) структурно - функциональные единицы – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или подсистемы, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее – СФЕ)
2.Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9 - 1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года  «Об административных процедурах»
3. Государственная услуга «Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность»(далее – государственная услуга) предоставляется Управлением туризма, физической культуры и спорта Мангистауской области (далее – Управление), расположенном по адресу: город Актау, 12 микрорайон, спортивный комплекс «Жас Канат», ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 12.30 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней.
4. Форма оказываемой государственной услуги – не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта
12) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 13 июня 2001 года «О туристской деятельности в Республике» и стандарта государственной услуги «Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность», утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2012 года № 1099  «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере туризма».
6. Результатом предоставляемой государственной услуги является туристская информация, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность, на бумажном носителе(далее – туристская информация).
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в Управлении.
9. Сроки предоставления государственной услуги:
1) не превышают 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания при подаче запроса – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 30 минут.
10. Оснований для приостановления или отказа в предоставлении государственной услуги не существуют.

11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушыдан өтініш алған сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) алушы Басқармаға өтініш береді;
2) Басқарманың қызметкері алынған құжаттарға тіркеуді жүзеге асырады және құжаттарды Басқарманың басшысына береді;
3) Басқарманың басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды жүзеге асырады және Басқарманың жауапты орындаушысын анықтайды;
4) Басқарманың жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды қарайды, туристік ақпараттың жобасын дайындайды, басшыға қол қоюға жолдайды;
5) Басқарманың басшысы туристік ақпараттың жобасына қол қояды және Басқарманың қызметкеріне жолдайды;
6) Басқарманың қызметкері туристік ақпаратты тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алушыға жолдайды немесе Басқармаға жүгінген жағдайда алушыға береді.
12. Басқармада мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын адамдардың ең аз саны бiр қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы Басқармаға еркін нысанда жазбаша сұраумен жүгінеді.
14. Құжаттардың тапсырылғанын растау тіркеу (мөртабан және кіріс нөмірі, күні) болып табылады. Өтініш беруші үшін қабылданғаны туралы белгі қойылған көшірме беріледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде ҚФБ тартылады:
1) Басқарманың басшысы;
2) Басқарманың қызметкері;
3) Басқарманың жауапты орындаушысы.
16. Әрбір әкімшілік іс-қимылдың (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-қимылы (рәсімі) дәйектілігінің және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
17. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiнде әкiмшiлiк іс-қимылдардың қисынды дәйектiлiгi мен ҚФБ арасындағы өзара байланыстын көрсететін схема осы Регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды адамдардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты адам Басқарманың(бұдан әрі – лауазымды адам) болып табылады.
Лауазымды адам Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетілуінің іске асырылуына жауапкершілік артады.
«Туристiк ақпарат, оның iшiнде
туристiк әлеует, туризм объектiлерi
және туристiк қызметтi жүзеге
асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
ҚФБ әкімшілік істері (тәртібі) өзара әрекетінің және жүйесінің сипаттауы
1-кесте. ҚФБ әрекетіне сипаттама
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) №
4
5
2
ҚФБ атауы
Басқарманың
басшысы
Басқарманың қызметкері
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Туристік ақпараттың жобасына қол қояды және Басқарманың қызметкеріне жолдайды
Туристік ақпаратты тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алушыға жолдайды немесе Басқармаға жүгінген жағдайда алушыға береді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Туристік ақпаратқа қол қояды
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алушыға жолдайды немесе Басқармаға жүгінген жағдайда алушыға береді
5
Орындалу мерзімдері
30 минуттан аспайды
30 минуттан аспайды
6
Келесі әрекеттің нөмірі
5
-
2-кесте.Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
ҚФБ 1-тобы
Басқарманың
қызметкері
ҚФБ 2-тобы
Басқарманың
басшысы
ҚФБ 3-тобы
Басқарманың
жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
Алушы құжаттарды қабылдау, тіркеу,Басқарманың
басшысына арызды жолдау
№ 2 іс-әрекет
Бұрыштама қою
№ 3 іс-әрекет
Құжаттарды қарау, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін рәсімдеу
№ 4 іс-әрекет
Алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қою
№ 5 іс-әрекет
Алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру
«Туристiк ақпарат, оның iшiнде
туристiк әлеует, туризм объектiлерi
және туристiк қызметтi жүзеге
асыратын тұлғалар туралы ақпарат
беру» мемлекеттiк қызмет
регламентіне 2-қосымша
ҚФБ әкімшілік іс-әрекетінің қисынды реттілігі өзара байланысын көрсететін схемасы
(сызбаны қағаз нұсқасынан қарағыңыз)

11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в Управление;
2) сотрудник Управления проводит регистрацию полученных документов и передает документы на рассмотрение руководителю Управления;
3) руководитель Управления осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного исполнителя Управления;
4) ответственный исполнитель Управления рассматривает поступившие документы,готовит проект туристской информации, направляет на подписание руководителю;
5) руководитель Управления подписывает проект туристской информации и направляет сотруднику Управления;
6) сотрудник Управления регистрирует туристскую информацию, направляет результат оказания государственной услуги получателю или выдает получателю в случае обращения в Управление.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Управлении составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги обращается с письменным запросом в произвольной форме в Управление.
14. Подтверждением сдачи документов является регистрация (штамп и входящий номер, дата). Для заявителя снимается копия, на которой проставляется отметка о принятии.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) руководитель Управления;
2) сотрудник Управления;
3) ответственный исполнитель Управления.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих  государственную услугу
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель Управления (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Представление туристской информации,
в том числе о туристском потенциале,
объектах туризма и лицах, осуществляющих
туристскую деятельность»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Сотрудник Управления
Руководитель Управления
Ответственный исполнитель Управления
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проводит регистрацию полученных документов и передает документы на рассмотрение руководителю Управления
Осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного исполнителя Управления
Рассматривает поступившие документы,готовит проект туристской информации, направляет на подписание руководителю Управления
4
Форма завершения (данные, документ, организацион-но-распоряди-тельное решение)
Регистрация в журнале
Резолюция
Подготовка проекта туристской информации и  передача документов руководителю Управления
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
Не превышают 5 рабочих дней
6
Номер следующего действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
4
5
2
Наименование СФЕ
Руководитель Управления
Сотрудник Управления
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подписывает проект туристской информации и направляет сотруднику Управления
Регистрирует туристскую информацию, направляет результат оказания государственной услуги получателю или выдает получателю в случае обращения в Управление
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядитель-
ное решение)
Подписание туристской информации
Выдача результата оказания государственной услуги получателю
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
6
Номер следующего действия
5
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ Сотрудник Управления
Группа 2 СФЕ
Руководитель Управления
Группа 3 СФЕ Ответственный исполнитель Управления
Действие № 1
Прием документов от получателя, регистрация, направление заявления руководителю Управления
Действие № 2
Наложение резолюции
Действие № 3
Рассмотрение документов, оформление результата оказания государственной услуги получателю
Действие № 4 Подписание результата оказания государственной услуги получателю
Действие № 5
Выдача получателю результата оказания государственной услуги получателю
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Предоставление туристской
информации, в том числе о
туристском потенциале, объектах
туризма и лицах, осуществляющих
туристскую деятельность»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической  последовательностью административных действий СФЕ
(схему смотрите в бумажном варианте)