Мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 14 қаңтардағы N 9 қаулысы. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 24 қаңтарда N 2207 тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 15 тамыздағы № 244 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 15.08.2013 № 244 қаулысымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. «Маңғыстау облысының жер қатынастары басқармасы» мемлекеттік мекемесі осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Қ.К. Мұқановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             Б. Мұхаметжанов
«КЕЛІСІЛДІ»
Маңғыстау облысының жер қатынастары
басқармасының бастығы
Е.Д. Дүзмағамбетов
14 қаңтар 2013 ж.
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2013 жылғы 14 қаңтардағы № 9
қаулысымен бекітілген
«Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға
рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) лауазымды тұлға – облыстың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың әкімі;
2) лауазымды тұлғаның орынбасары – облыс, аудан, облыстық маңызы бар қала әкімінің орынбасары;
3) орындаушы – уәкілетті органның қызметкері;
4) мемлекеттік қызметті алушы – жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі - алушы);

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление Мангистауского областного акимата от 14 января 2013 года N 9. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 24 января 2013 года за N 2207. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15 августа 2013 года № 244
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 15.08.2013 № 244.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ»;
2) регламент государственной услуги «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков»;
3) регламент государственной услуги «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка»;
4) регламент государственной услуги «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством».
2. Государственному учреждению «Управление земельных отношений Мангистауской области» обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Муханова К.К.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                            Б. Мухамеджанов
«СОГЛАСОВАНО»
начальник управления земельных отношений
Мангистауской области
Дузмагамбетов Е.Д.
14 января 2013 г.
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области
от 14 января 2013 года № 9
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) должностное лицо – аким области, района, города областного значения;
2) заместитель должностного лица – заместитель акима области, района, города областного значения;
3) исполнитель – сотрудник уполномоченного органа;
4) получатель государственной услуги – физические и юридические лица (далее – получатель);

5) уәкілетті орган – жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 161718 және 71 баптарына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына және «Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 қаулысымен бекітілген «Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет жер учаскесінің орналасқан жері бойынша, мекенжайлары Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), ал егiстiкте, жақсартылған шабындықтар мен жайылымдарда, көп жылдық екпелер бар жерде, сондай-ақ ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерi мен орман қоры жерiнде облыстың жергілікті атқарушы органымен (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган) көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 1617,18 және 71 баптары негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру (бұдан әрі – рұқсат) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, уәжделген жазбаша жауап беру (бұдан әрі – бас тарту) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекенжайлары және жұмыс кестелері Стандартта көрсетілген жергілікті атқарушы органдардан, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсынан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:

5) уполномоченный орган – структурное подразделение местных исполнительных органов области, района, города областного значения, осуществляющее функции в области земельных отношений.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьями 161718 и 71 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и стандартом государственной услуги «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам».
3. Государственная услуга «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ» (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами района (города областного значения), а для проведения работ на пашне, улучшенных сенокосах и пастбищах, на землях, занятых многолетними насаждениями, а также на землях особо охраняемых природных территорий и землях лесного фонда – местным исполнительным органом области (далее – местный исполнительный орган), адреса которых указаны в приложении 1 к Стандарту по местонахождению земельного участка.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 1617,18 и 71 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ (далее – разрешение) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде (далее – отказ).
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в местных исполнительных органах, адреса и график работы которых указаны в Стандарте, а также на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
9. Срок оказания государственной услуги:

1) мемлекеттік қызмет алушы Стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету – 10 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
10. Мемлекеттік қызмет жергілікті атқарушы органның ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту орындары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер, өтініш бланкілері бар тағандар орналастырылады, мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар қарастырылған.
11. Жергілікті атқарушы органмен мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері Стандарттың 16-тармағында келтірілген.
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін алушымен құжаттар ұсынылған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейін мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) алушы жергілікті атқарушы органға Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді және лауазымды тұлғаға ұсынады;
3) лауазымды тұлға келіп түскен құжаттармен танысады және лауазымды тұлғаның орынбасарына құжаттарды жолдайды.
4) лауазымды тұлғаның орынбасары құжаттарды қарайды және жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкеріне жолдайды;
5) жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды;
6) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді және уәкілетті органның басшысына ұсынады;
7) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
8) орындаушы құжаттарды қарайды, уәкілетті органның басшысына рұқсатты немесе бас тартуды дайындайды;
9) уәкілетті органның басшысы рұқсатқа немесе бас тартуға қол қояды және лауазымды тұлғаның орынбасарына жолдайды;
10) лауазымды тұлғаның орынбасары рұқсатқа немесе бас тартуға қол қояды және лауазымды тұлғаға немесе лауазымды тұлғаның міндетін атқарушыға (бұдан әрі – лауазымды тұлға) қол қоюға жолдайды;
11) лауазымды тұлға рұқсатқа немесе бас тартуға қол қояды және жергілікті атқарушы органның кеңсесінің қызметкеріне жолдайды;
12) жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкері рұқсатты немесе бас тартуды тіркейді және алушыға береді немесе жолдайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды жергілікті атқарушы органға ұсынады.

1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 11 Стандарта – 10 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов – 30 минут.
10. Государственная услуга оказывается в здании местного исполнительного органа. В здании располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков, стойки с бланками заявлений, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями.
11. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги местным исполнительным органом приведены в пункте 16 Стандарта.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов получателем для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель предоставляет документы, указанных в пункте 11 Стандарта в местный исполнительный орган;
2) сотрудник канцелярии местного исполнительного органа регистрирует и предоставляет документы должностному лицу;
3) должностное лицо ознакамливается с поступившими документами и направляет документы заместителю должностного лица;
4) заместитель должностного лица рассматривает документы и направляет сотруднику канцелярии местного исполнительного органа;
5) сотрудник канцелярии местного исполнительного органа направляет документ в канцелярию уполномоченного органа;
6) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует и предоставляет документов руководителю уполномоченного органа;
7) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет исполнителя;
8) исполнитель рассматривает документы, подготавливает разрешения либо отказ и предоставляет руководителю уполномоченного органа;
9) руководитель уполномоченного органа визирует разрешения либо отказ и предоставляет заместителю должностного лица;
10) заместитель должностного лица визирует проект разрешения либо отказ и предоставляет должностному лицу либо исполняющему обязанности должностного лица (далее – должностное лицо) для подписания;
11) должностное лицо подписывает разрешение либо отказ и направляет сотруднику канцелярии местного исполнительного органа;
12) сотрудник канцелярии местного исполнительного органа регистрирует, выдает либо направляет разрешение, либо отказ получателю.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Получатель предоставляет в местный исполнительный орган документы, предусмотренные пунктом 11 Стандарта.

14. Алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) жергілікті атқарушы органның кеңсе қызметкері;
2) лауазымды тұлға;
3) лауазымды тұлғаның орынбасары;
4) уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
5) уәкілетті органның басшысы;
6) орындаушы.

14. Получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник канцелярии местного исполнительного органа;
2) должностное лицо;
3) заместитель должностного лица;
4) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа;
6) исполнитель.

16. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы осы Регламенттің  1-қосымшасында келтірілген.
17. Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген және ол мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысын көрсетеді.

16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
17. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.

5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Уәкілетті органның басшысы мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Уәкілетті органның басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапкершілікте болады.
19. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мәселелері бойынша әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
«Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер
учаскесін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің және өзара байланысының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үдерістердің іс-әрекеттері (барысы, жұмыс ағыны )
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағымының) №
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкері
Лауазымды тұлға
Лауазымды тұлғаның орынбасары
Жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және сипаттамасы
Құжаттарды тіркейді
Келіп түскен құжаттармен танысады
Құжаттарды қарайды
Құжаттарды қабылдайды
Құжаттарды тіркейді
Құжаттарды қарайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Құжаттарды лауазымды тұлғаның орынбасарына ұсыну
Лауазымды тұлғаның орынбасарына құжаттарды жолдау
Жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкеріне жолдау
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкеріне жолдау
Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
Орындаушыны анықтау
5
Орындау мерзімдері
30 минут
1 жұмыс күн
30 минут
30 минут
1 жұмыс күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
Негізгі үдерістердің іс-әрекеттері (барысы, жұмыс ағыны )
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) №
7
8
9
10
11
2
ҚФБ атауы
Орындаушы
Уәкілетті органның басшысы
Лауазымды тұлғаның орынбасары
Лауазымды тұлға
Жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкері
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қарайды
Құжаттарды қарайды және қол қояды
Құжаттарды қарайды
Құжаттарды қарайды
Құжаттарды тіркейді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Рұқсатты немесе бас тартуды дайындау, уәкілетті органның басшысына жолдау
Рұқсат немесе бас тартуға қол қою және лауазымды тұлғаның орынбасарына ұсыну
Рұқсатты немесе бас тартуды қарап, қол қою және лауазымды тұлғаға ұсыну
Рұқсатқа немесе бас тартуға қол қою және жергілікті атқарушы органның кеңсе қызметкеріне жолдау
Рұқсатты немесе бас тартуды тіркеу,
алушыға беру немесе жолдау
5
Орындау мерзімдері
5 жұмыс күн
1 жұмыс күн
1 жұмыс күн
1 жұмыс күн
30 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
9
10
11
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
ҚФБ 1 тобы
Жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкері
ҚФБ 2 тобы
Лауазымды тұлға
ҚФБ 3 тобы
Лауазымды тұлғаның орынбасары
ҚФБ 4 тобы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
ҚФБ 5 тобы
Уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 6 тобы
Орындаушы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркейді және лауазымды тұлғаға ұсыну
№ 2 іс-әрекет
Келіп түскен құжаттармен танысады және лауазымды тұлғаның орынбасарына жолдайды
№ 3 іс-әрекет
Құжаттарды қарайды және жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкеріне жолдайды
№ 4 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдайды және уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды
№ 5 іс-әрекет
Құжаттарды тіркейді және уәкілетті орган басшысына ұсынады
№ 6 іс-әрекет
Құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды
№ 7 іс-әрекет
Құжаттарды қарайды, рұқсатты дайындайды және уәкілетті орган басшысына ұсынады
№ 8 іс-әрекет
Рұқсатқа қол қояды және лауазымды тұлғаның орынбасарына жолдайды
№ 9 іс-әрекет
Рұқсатқа қол қояды және лауазымды тұлғаға қол қоюға жолдайды
№ 10 іс-әрекет
Рұқсатқа қол қояды және жергілікті атқарушы органның кеңсесінің қызметкеріне жолдайды
№ 11 іс-әрекет
Рұқсатты тіркейді және алушыға береді немесе жолдайды
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Бағаналы үдеріс
ҚФБ 1 тобы
Жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкері
ҚФБ 2 тобы
Лауазымды тұлға
ҚФБ 3 тобы
Лауазымды тұлғаның орынбасары
ҚФБ 4 тобы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
ҚФБ 5 тобы
Уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 6 тобы
Орындаушы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркейді және лауазымды тұлғаға ұсынады
№ 2 іс-әрекет
Келіп түскен құжаттармен танысады және лауазымды тұлғаның орынбасарына жолдайды
№ 3 іс-әрекет
Құжаттарды қарайды және жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкеріне жолдайды
№ 4 іс-әрекет
Құжаттарды уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды
№ 5 іс-әрекет
Құжаттарды тіркейді және уәкілетті орган басшысына ұсынады
№ 6 іс-әрекет
Құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды
№ 7 іс-әрекет
Құжаттарды қарайды, бас тартуды дайындайды және уәкілетті орган басшысына ұсынады
№ 8 іс-әрекет
Бас тартуға қол қояды және лауазымды тұлғаның орынбасарына жолдайды
№ 9 іс-әрекет
Бас тартуға қол қояды және лауазымды тұлғаға қол қоюға жолдайды
№ 10 іс-әрекет
Бас тартуға қол қояды және жергілікті атқарушы органның кеңсесінің қызметкеріне жолдайды
№ 11 іс-әрекет
Бас тартуды тіркейді және алушыға береді немесе жолдайды
«Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін
жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттерінің логикалық сабақтастығы арасындағы
өзара байланысты көрсететін сызба
(сызбаны қағаз нұсқасынан қараңыз)
Маңғыстау облысы әкімдігінің

5. Ответственность должностных лиц оказывающих государственную услугу
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа.
Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
земельного участка для изыскательских работ»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ )
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наимено-
вание СФЕ
Сотруд-
ник канцеля-рии местного исполни-тельного органа
Долж-
ност-
ное лицо
Замес-титель долж-
ност-
ного лица
Сот-
рудник канце-лярии мест-
ного испол-ни-
тель-
ного органа
Сот-
рудник канце-лярии уполномочен-ного органа
Руково-
дитель уполно-
моченно-го органа
3
Наимено-
вание действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регист-
рирует докумен-ты
Озна-камли-вается с посту-пивши-ми доку-мента-ми
Рас-
смат-
ривает доку-
менты
Прини-мает доку-
менты
Ре-
гист-
рирует доку-
менты
Рассмат-ривает докумен-ты
4
Форма заверше-
ния (данные, документ, организа-ционно-
распоря-
дительное решение)
Направ-
ление докумен-тов долж-
ностному лицу
На-
прав-
ление доку-
ментов замес-тителю долж-
ност-
ного лица
На-
прав-
ление доку-
ментов со-
труд-
нику канце-лярии мест-
ного испол-ни-
тель-
ного органа
На-
прав-
ление доку-
ментов в канце-лярию упол-
номо-
ченно-го органа
На-
прав-
ление доку-
ментов в упол-
номо-ченно-му органу
Опреде-
ление исполни-теля
5
Сроки исполне-
ния
30 минут
1 рабочий день
30 минут
30 минут
1 рабочий день
6
Номер следующе-го действия
2
3
4
5
6
7
Действия основного процесса (хода, потока работ )
1
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
10
11
2
Наимено-
вание СФЕ
Исполнитель
Руко-
води-
тель упол-номо-
ченно-го органа
Замес-титель долж-
ност-
ного лица
Долж-
ност-
ное лицо
Сотрудник канцелярии местного исполнитель-ного органа
3
Наимено-
вание действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассматрива-ет документы
Рас-сма-трива-
ет доку-
менты и визи-
рова-
ние
Рас-сма-
трива-
ет доку-
менты
Рас-сма-
трива-ет доку-
менты
Регистрирует документы
4
Форма заверше-
ния (данные, документ, организа-ционно-
распоря-
дительное решение)
Подготовка разрешения либо отказа и направление руководителю уполномочен-ного органа
Визи-
рова-
ние разре-шения либо отказа и пре-
до-
став-
ление замес-
тителю долж-
ност-
ного лица
Визи-
рова-
ние разре-шения либо отказа и пре-
дос-тавле-ние долж-
ност-
ному лицу для подпи-сания
Подпи-сание разре-шения либо отказа и на-
прав-
ление сот-
рудни-
ку канце-лярии мест-
ного испол-ни-
тель-
ного органа
Регистрация, выдача либо направление разрешения либо отказа получателю
5
Сроки исполне-
ния
5 рабочих дней
1 рабочий день
1 рабочий день
1 рабочий день
30 минут
6
Номер следующе-го действия
8
9
10
11
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Сотрудник канце-
лярии местного исполни-
тельного органа
Группа 2 СФЕ
Должност-
ное лицо
Группа 3 СФЕ
Замести-
тель должност-ного лица
Группа 4 СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномо-
ченного органа
Группа 5 СФЕ
Руково-
дительуполно-
моченно-го органа
Группа 6 СФЕ
Исполни-
тель
Действие № 1
Регистри-рует и предо-
ставляет документы должност-ному лицу
Действие № 2 Ознакамли-вается с поступив-
шими документа-ми и направляет документы заместите-лю должност-
ного лица
Действие № 3 Рассмат-
ривает и направ-
ляет документы сотрудни-ку канце-
лярии местного исполни-
тельного органа
Действие № 4
Принимает и направ-
ляет документыв канцеля-
рию уполномо-ченного органа
Действие № 5
Регистри-
рует и предостав-ляет документы руководи-
телю
уполномо-
ченного органа
Действие № 6 Рассмат-ривает докумен-ты и опреде-
ляет исполни-теля
Действие № 7
Рассмат-
ривает документы, подготав-ливает разреше-
ние и предос-
тавляет руководи-телю уполномо-ченного органа
Действие № 8
Визирует разреше-ние и предос-
тавляет замести-телю долж-
ностного лица
Действие № 9
Визирует и предоста-вляет должност-ному лицу для подписа-
ния
Действие № 10 Рассматри-вает и подписы-
вает разрешение и направляет сотруднику канцелярии местного исполни-
тельного органа
Действие № 11
Регистри-рует, выдает либо направ-
ляет разреше-
ние получате-лю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Сотрудник канцелярии местного исполни-
тельного органа
Группа 2 СФЕ
Должност-ное лицо
Группа 3 СФЕ
Замести-
тель должност-
ного лица
Группа 4 СФЕ
Сотруд-
ник канце-
лярии уполно-
моченно-го органа
Группа 5 СФЕ
Руково-
дительуполно-
моченно-го органа
Группа 6 СФЕ
Исполни-
тель
Действие № 1
Регистри-
рует и предостав-
ляет документы должностно-му лицу
Действие № 2 Ознакам-
ливается с поступив-шими докумен-
тами и направ-
ляет документы замести-
телю должност-ного лица
Действие № 3 Рассмат-
ривает и направ-
ляет документы сотрудни-ку канце-
лярии местного исполни-
тельного органа
Действие № 4
Направляет документы в канцелярию уполномо-
ченного органа
Действие № 5
Регист-
рирует и предос-
тавляет докумен-ты руково-дителюуполно-моченно-го органа
Действие № 6 Рассмат-ривает докумен-ты и опреде-
ляет исполни-теля
Действие № 7
Рассматри-вает документы, подготав-
ливает отказ и предостав-ляет руководи-
телю уполномо-
ченного органа
Действие № 8
Визирует отказ и предос-
тавляет замести-телю долж-
ностного лица
Действие № 9
Визирует и предос-
тавляет должност-ному лицу для подписа-
ния
Действие № 10 Рассмат-
ривает и подписы-
вает отказ и направ-
ляет сотрудни-ку канце-
лярии местного исполни-
тельного органа
Действие № 11
Регистри-
рует, выдает либо направляет отказ получателю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
земельного участка для изыскательских работ»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
(схему смотрите в бумажном варианте)
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области

2013 жылғы 14 қаңтардағы № 9
қаулысымен бекітілген
«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) орындаушы – уәкілетті органның қызметкері;
2) мемлекеттік қызметті алушы – жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі - алушы);
3) уәкілетті орган – жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 14-1 бабы 1 тармағы 6 тармақшасына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына, «Қазақстан Республикасында мемлекеттiк жер кадастрын жүргiзудiң ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 қыркүйектегі № 958 қаулысына және «Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 қаулысымен бекітілген «Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
3. «Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) жер учаскесінің орналасқан жері бойынша жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын, Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 14-1 және 150-баптары негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі бекiтілген жерге орналастыру жобасы (бұдан әрі – жерге орналастыру жобасы) немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебі уәжделген жазбаша жауап (бұдан әрі – бас тарту) болып табылады.

от 14 января 2013 года № 9
Регламент государственной услуги
«Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) исполнитель – сотрудник уполномоченного органа;
2) получатель государственной услуги – физические и юридические лица (далее – получатель);
3) уполномоченный орган – структурное подразделение местных исполнительных органов области, района, города областного значения, осуществляющее функции в области земельных отношений.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с подпунктом 6) пунктом 1 статьи 14-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановление Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2003 года № 958 «Об утверждении Правил ведения государственного земельного кадастра в Республике Казахстан» и стандартом государственной услуги «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам».
3. Государственная услуга «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков» (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом, указанным в приложении 1 к Стандарту по местонахождению земельного участка.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 14-1 и 150 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
6. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный землеустроительный проект по формированию земельного участка (далее – землеустроительный проект) на бумажном носителе или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде (далее – отказ).

7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекенжайлары және жұмыс кестелері Стандартта көрсетілген уәкілетті органдардан, сонымен бірге, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсынан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы осы Стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету – 7 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
10. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту орындары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер, өтініш бланкілері бар тағандар орналастырылады, физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар көзделген.
11. Уәкілетті органмен мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту Стандарттың 16-тармағында келтірілген.
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін алушымен құжаттар ұсынылған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейін мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) алушы уәкілетті органға Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді және құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсынады;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттармен танысады және орындаушыны анықтайды;
4) орындаушы құжаттарды қарайды, бұйрық немесе бас тарту жобасын дайындайды және уәкілетті органның басшысына жолдайды;
5) уәкілетті органның басшысы бұйрыққа немесе бас тартуға қол қояды және уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері жолдайды;
6) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері бұйрықты немесе бас тартуды тіркейді және алушыға береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Алушы мемлекеттік қызмет Стандартының 11-тармағында көрсетілген құжаттарды уәкілетті органға ұсынады.
14. Уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушыға құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:

7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адрес и график работы которого указан в Стандарте, а также на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
9. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 Стандарта – 7 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов – 30 минут.
10. Государственная услуга оказывается в здании уполномоченного органа. В здании располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков, стойки с бланками заявлений, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями.
11. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги уполномоченным органом приведены в пункте 16 Стандарта.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов получателем государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель предоставляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует и предоставляет документы руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа ознакамливается с поступившими документами и определяет исполнителя;
4) исполнитель рассматривает документы, подготавливает проект приказа либо отказ и направляет руководителю уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа подписывает и направляет приказ либо отказ сотруднику канцелярии уполномоченного органа;
6) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует и выдает получателю копию приказа и отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Получатель предоставляет в уполномоченный орган документы, предусмотренные пунктом 11 Стандарта.
14. Получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):

1) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері;
2) уәкілетті органның басшысы;
3) орындаушы.
16. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы осы Регламенттің  1 қосымшасында келтірілген.
17. Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы осы Регламенттің 2 қосымшасында келтірілген және ол мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысын көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18) Уәкілетті органның басшысы мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Уәкілетті органның басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапкершілікте болады.
19. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мәселелері бойынша әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекiту»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің және өзара байланысының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үдерістердің іс-әрекеттері (барысы, жұмыс ағыны )
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) №
1
2
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды тіркейді
Құжаттармен танысады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
Орындаушыны анықтау
5
Орындау мерзімдері
30 минут
1 жұмыс күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
Негізгі үдерістердің іс-әрекеттері (барысы, жұмыс ағыны )
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) №
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Орындаушы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қарайды
Бұйрыққа немесе бас тартуға қол қояды
Бұйрықты немесе бас тартуды тіркейді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Бұйрық жобасын немесе бас тартуды дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
Бұйрықты немесе бас тартуды уәкілетті орган кеңсесінің қызметкеріне жолдау
Бұйрықтың көшірмесін немесе бас тартуды алушыға жолдау
5
Орындау мерзімдері
5 жұмыс күн
1 жұмыс күн
30 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
4
5
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
ҚФБ 1 тобы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
ҚФБ 2 тобы
Уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 3 тобы
Орындаушы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркейді, құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсынады
№ 2 іс-әрекет
Құжаттармен танысады, орындаушыны анықтайды
№ 3 іс-әрекет
Бұйрық жобасын дайындайды және уәкілетті органның басшысына жолдайды
№ 4 іс-әрекет
Бұйрыққа қол қояды және уәкілетті орган кеңсесінің қызметкеріне жолдайды
№ 5 іс-әрекет
Бұйрықтың көшірмесін алушыға жолдайды
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
ҚФБ 1 тобы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
ҚФБ 2 тобы
Уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 3 тобы
Орындаушы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркейді, құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсынады
№ 2 іс-әрекет
Құжаттармен танысады, орындаушыны анықтайды
№ 3 іс-әрекет
Бас тартуды дайындайды және уәкілетті органның басшысына жолдайды
№ 4 іс-әрекет
Бас тартуға қол қояды және уәкілетті орган кеңсесінің қызметкеріне жолдайды
№ 5 іс-әрекет
Бас тартуды тіркейді және алушыға жолдайды
«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекiту»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттерінің логикалық сабақтастығы арасындағы
өзара байланысты көрсететін сызба
(сызбаны қағаз нұсқасынан қараңыз)
Маңғыстау облысы әкімдігінің

1) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) исполнитель.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
17. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность должностных лиц оказывающих государственную услугу
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа.
Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Утверждение землеустроительных проектов
по формированию земельных участков»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ )
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрирует документы
Ознакамливается с поступившими документами
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
Определение исполнителя
5
Сроки исполнения
30 минут
1 рабочий день
6
Номер следующего действия
2
3
Действия основного процесса (хода, потока работ )
1
№ действия (хода, потока работ)
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Исполнитель
Руководитель уполномочен-
ного органа
Сотрудник канцелярии уполномо-
ченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассматривает документы,
Подписывает приказ либо отказ
Регистри-
рует приказ либо отказ
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распоряди-
тельное решение)
Подготовка и направление проекта приказа либо отказа руководителю уполномоченного органа
Направление приказа либо отказа сотруднику канцелярии уполномочен-
ного органа
Выдача копию приказа либо отказа
5
Сроки исполнения
5 рабочих дней
1 рабочий день
30 минут
6
Номер следующего действия
4
5
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Исполнитель
Действие № 1
Регистрирует документы и предоставляет документы руководителю уполномоченного органа
Действие № 2
Ознакамливается с поступившими документами и определяет исполнителя
Действие № 3
Рассматривает документы, подготавливает и направляет проект приказа
Действие № 4
Подписывает приказ и направляет сотруднику канцелярии уполномоченного органа
Действие № 5
Регистрирует и выдает копию приказа получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Исполнитель
Действие № 1
Регистрирует документы и предоставляет документы руководителю уполномоченного органа
Действие № 2
Ознакамливается с поступившими документами и определяет исполнителя
Действие № 3
Рассматривает документы, подготавливает и направляет проект отказа
Действие № 4
Подписывает отказ и направляет сотруднику канцелярии уполномоченного органа
Действие № 5
Регистрирует и выдает отказа получателю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Утверждение землеустроительных проектов
по формированию земельных участков»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
(схему смотрите в бумажном носителе)
Утвержден
постановлением акимата
Мангистауской области

2013 жылғы 14 қаңтардағы № 9
қаулысымен бекітілген
«Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру»
мемлекеттiк қызмет регламентi
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы «Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру» мемлекеттiк қызмет регламентiнде (бұдан әрi – Регламент) келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) лауазымды тұлға – облыстың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың әкімі;
2) лауазымды тұлғаның орынбасары – облыс, аудан, облыстық маңызы бар қала әкімінің орынбасары;
3) орындаушы – уәкілетті органның қызметкері;
4) мемлекеттік қызметті алушы – жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – алушы);
5) уәкілетті орган – жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына және «Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 қаулысымен бекітілген «Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Cтандарт) сәйкес әзірленді.
3. «Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) жер учаскесінің орналасқан жері бойынша жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын, Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган) көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 49-1-бабының негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесінің пайдалану мақсатын өзгертуге шешім (бұдан әрі – шешім) немесе себептерін көрсете отырып, уәжделген қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша жауап (бұдан әрі – бас тарту) беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.

от 14 января 2013 года № 9
Регламент государственной услуги
«Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) должностное лицо – аким области, района, города областного значения;
2) заместитель должностного лица – заместитель акима области, района, города областного значения;
3) исполнитель – сотрудник уполномоченного органа;
4) получатель государственной услуги – физические и юридические лица (далее – получатель);
5) уполномоченный орган – структурное подразделение местных исполнительных органов области, района, города областного значения, осуществляющее функции в области земельных отношений.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и стандартом государственной услуги «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка» (далее – стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам».
3. Государственная услуга «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка» (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, района (города областного значения), осуществляющими функции в области земельных отношений (далее– местный исполнительный орган), адреса которых указаны в приложении 1 к Стандарту по местонахождению земельного участка.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 49-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка (далее – решение) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа, в письменном виде (далее – отказ).
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.

3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекенжайлары және жұмыс кестелері Стандартта көрсетілген жергілікті атқарушы органдардан, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсынан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы осы Стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету – 37 күнтізбелік күн;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
10. Мемлекеттік қызмет жергілікті атқарушы органның ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту орындары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер, өтініш бланкілері бар тағандар орналастырылады, физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар қарастырылған.
11 Жергілікті атқарушы органмен мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері Стандарттың 16-тармағында келтірілген.
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін алушымен құжаттар ұсынылған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейін мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) алушы жергілікті атқарушы органға Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді және лауазымды тұлғаға ұсынады;
3) лауазымды тұлға келіп түскен құжаттармен танысады және лауазымды тұлғаның орынбасарына құжаттарды жолдайды.
4) лауазымды тұлғаның орынбасары құжаттарды қарайды және жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкеріне жолдайды;
5) жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды;
6) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді және уәкілетті органның басшысына жолдайды;
7) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
8) орындаушы құжаттарды қарайды, уәкілетті органның басшысына шешім жобасын немесе бас тартуды дайындайды;
9) уәкілетті органның басшысы шешім жобасына немесе бас тартуға қол қояды және лауазымды тұлғаның орынбасарына жолдайды;
10) лауазымды тұлғаның орынбасары шешім жобасына немесе бас тартуға қол қояды және лауазымды тұлғаға немесе лауазымды тұлғаның міндетін атқарушыға қол қоюға жолдайды;
11) лауазымды тұлға немесе лауазымды тұлғаның міндетін атқарушы шешімге немесе бас тартуға қол қояды және жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкеріне жолдайды;

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в местных исполнительных органах, адреса и график работы которых указаны в Стандарте, а также на интернет - ресурсе акимата Мангистауской области.
9.Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 Стандарта – 37 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов – 30 минут.
10. Государственная услуга оказывается в здании местного исполнительного органа. В здании располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков, стойки с бланками заявлений, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями.
11. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги местным исполнительным органом и отказа в приеме документов приведены в пункте 16 Стандарта.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов получателем государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель предоставляет документы, указанных в пункте 11 Стандарта в местный исполнительный орган;
2) сотрудник канцелярии местного исполнительного органа регистрирует и предоставляет документов должностному лицу;
3) должностное лицо ознакамливается документами и направляет документы заместителю должностного лица;
4) заместитель должностного лица рассматривает документы и направляет сотруднику канцелярии местного исполнительного органа;
5) сотрудник канцелярии местного исполнительного органа направляет документ в канцелярию уполномоченного органа;
6) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует и предоставляет документов руководителю уполномоченного органа;
7) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет исполнителя;
8) исполнитель рассматривает документы, подготавливает проект решения либо отказа руководителю уполномоченного органа;
9) руководитель уполномоченного органа визирует проект решения либо отказа и направляет заместителю должностного лица;
10) заместитель должностного лица визирует проект решения либо отказа в предоставлении государственной услуги и направляет должностному лицу либо исполняющему обязанности должностного лица для подписания;
11) должностное лицо подписывает решение либо отказ и направляет сотруднику канцелярии местного исполнительного органа;

12) жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкері тіркейді, шешімді немесе бас тартуды береді немесе жолдайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Алушы жергілікті атқарушы органға Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
14. Алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық - функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкері;
2) лауазымды тұлға;
3) лауазымды тұлғаның орынбасары;
4) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері;
5) уәкілетті органның басшысы;
6) орындаушы.

12) сотрудник канцелярии местного исполнительного органа регистрирует, выдает либо направляет решение либо отказ получателю.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Получатель предоставляет в местный исполнительный орган документы, предусмотренные пунктом 11 Стандарта.
14. Получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно - функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник канцелярии местного исполнительного органа;
2) должностное лицо;
3) заместитель должностного лица;
4) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа;
6) исполнитель.

2013 жылғы 14 қаңтардағы № 9
қаулысымен бекітілген
«Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттiк қызмет регламентi
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттiк қызмет регламентiнде (бұдан әрi – Регламент) мынадай келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) кадастрлық (бағалау) құны - мемлекет жер учаскесін немесе оны жалға алу құқығын сатқан кезде қолданылатын, инфляцияның жалпы деңгейі туралы ресми статистикалық ақпаратқа сәйкес кезең-кезеңімен нақтыланатын жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкалары және оларға түзету коэффициенттері негізінде айқындалатын жер учаскесінің есептеу құны;
2) мемлекеттік қызмет алушы - жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – алушы);
3) орындаушы – уәкілетті органның қызметкері;
4) уәкілетті орган - жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына және «Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы»Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 қаулысымен бекітілген «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді.
3. «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) жер учаскелерінің орналасқан жері бойынша, жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын, осы Стандарттың 1-қосымшасында мекенжайлары мен жұмыс кестесі көрсетілген облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді.
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексiнiң 14-1-бабы негiзiнде жүзеге асырылады.

от 14 января 2013 года № 9
Регламент государственной услуги
«Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством» (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) кадастровая (оценочная) стоимость – расчетная стоимость земельного участка, применяемая при продаже государством земельного участка или права аренды на него, определяемая на основе базовых ставок платы за земельные участки, периодически уточняемых согласно официальной статистической информации об общем уровне инфляции и поправочным коэффициентам к ним;
2) получатель государственной услуги – физические и юридические лица (далее – получатель);
3) исполнитель – сотрудник уполномоченного органа;
4) уполномоченный орган - структурное подразделение местных исполнительных органов области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и стандартом государственной услуги «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам».
3. Государственная услуга «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством» (далее – государственная услуга) оказывается структурными подразделениями местных исполнительных органов области, района (города областного значения), осуществляющими функции в области земельных отношений (далее – уполномоченный орган), указанными в приложении 1 к Стандарту, по местонахождению земельного участка.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 14-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.

6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы бекiтілген жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі немесе себептерін көрсете отырып, уәжделген қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша жауап (бұдан әрі – бас тарту) беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекенжайлары және жұмыс кестелері Стандартта көрсетілген уәкілетті органдардан, сонымен бірге Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсынан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету – 3 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
10. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту орындары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер, өтініш бланкілері бар тағандар орналастырылады, физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар қаралған.
11. Мемлекеттік қызмет алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды табыс етпеген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін алушымен құжаттар ұсынылған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейін мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) алушы уәкілетті органға Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
2) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді және уәкілетті органның басшысына ұсынады;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттармен танысады және орындаушыны анықтайды;
4) орындаушы құжаттарды қарайды, жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі немесе бас тартуды дайындайды және уәкілетті органның басшысына жолдайды;
5) уәкілетті органның басшысы жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі немесе бас тартуға қол қояды, бекітеді және уәкілетті орган кеңсесінің қызметкеріне жолдайды;
6) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі немесе бас тартуды тіркейді және алушыға береді немесе жолдайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы

6. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка на бумажном носителе или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа (далее – отказ), в письменном виде.
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адрес и график работы которого указан в Стандарте, а также на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
9. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 Стандарта – 3 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов – 30 минут.
10. Государственная услуга оказывается в здании уполномоченного органа. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков, стойки с бланками заявлений, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае не представления получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления
документов получателем государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель предоставляет документы, указанные в пункте 11 Cтандарта в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует и предоставляет документы руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа ознакамливается с поступившими документами и определяет исполнителя;
4) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и направляет акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка либо отказ руководителю уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа подписывает, утверждает и направляет утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка либо отказ сотруднику канцелярии уполномоченного органа;
6) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует и выдает или направляет утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка либо отказ получателю.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги

13. Алушы уәкілетті органға Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
14. Уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді, онда:
1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері;
2) уәкілетті органның басшысы;
3) орындаушы.
16. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы осы Регламенттің  1 қосымшасында келтірілген.
17. Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы осы Регламенттің 2 қосымшасында келтірілген және ол мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысын көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Уәкілетті органның басшысы мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Уәкілетті органның басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапкершілікте болады.
19. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мәселелері бойынша әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
«Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің дәйектілігінің және өзара байланысының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үдерістердің іс-әрекеттері (барысы, жұмыс ағыны )
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды тіркейді
Құжаттармен танысады
Құжаттарды қарайды, жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі немесе бас тартуды дайындайды
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Уәкілетті органның басшысына ұсыну
Орындаушыны анықтау
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі немесе бас тартуды уәкілетті органның басшысына жолдау
5
Орындау мерзімдері
30 минут
30 минут
2 жұмыс күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
Негізгі үдерістердің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны )
1
№ іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) №
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның атауы) және оның сипаттамасы
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісіне немесе бас тартуға қол қояды және бекітеді
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі немесе бас тартуды тіркейді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі немесе бас тартуды беру және уәкілетті орган кеңсесінің қызметкеріне жолдау
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі немесе бас тартуды алушыға беру немесе жолдау
5
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күн
30 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
5
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
ҚФБ 1 тобы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
ҚФБ 2 тобы
Уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 3 тобы
Орындаушы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркейді және уәкілетті органның басшысына ұсынады
№ 2 іс-әрекет
Құжаттармен танысады және орындаушыны анықтайды
№ 3 іс-әрекет
Құжаттарды қарайды, жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін дайындайды және уәкілетті органның басшысына жолдайды
№ 4 іс-әрекет
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісіне қол қояды және уәкілетті орган кеңсесінің қызметкеріне жолдайды
№ 5 іс-әрекет
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін тіркейді және алушыға береді немесе жолдайды
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
ҚФБ 1 тобы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
ҚФБ 2 тобы
Уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 3 тобы
Орындаушы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркейді және уәкілетті органның басшысына ұсынады
№ 2 іс-әрекет
Құжаттармен танысады және орындаушыны анықтайды
№ 3 іс-әрекет
Құжаттарды қарайды, бас тартуды дайындайды және уәкілетті органның басшысына жолдайды
№ 4 іс-әрекет
Бас тартуға қол қояды және уәкілетті орган кеңсесінің қызметкеріне жолдайды
№ 5 іс-әрекет
Бас тартуды тіркейді және алушыға береді немесе жолдайды
«Мемлекет жеке меншікке сататын нақты
жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау)
құнын бекіту» мемлекеттік қызмет
регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттерінің логикалық сабақтастығы арасындағы
өзара байланысты көрсететін сызба
(сызбаны қағаз нұсқасында қараңыз)

13. Получатель предоставляет в уполномоченный орган документы, предусмотренные пунктом 11 Стандарта.
14. Получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) исполнитель.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
17. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность должностных лиц оказывающих государственную услугу
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа.
Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости
конкретных земельных участков, продаваемых
в частную собственность государством»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ )
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномо-
ченного органа
Руководитель уполномоченно-го органа
Исполнитель
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регист-
рирует документы
Ознакамливает-ся с поступившими документами
Рассматривает документы, подготавливает акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка либо отказ
4
Форма завершения (данные, документ, организацион-но-распоряди-тельное решение)
Предоставление документов руководите-лю уполномо-
ченного органа
Определение исполнителя
Направление акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка либо отказ руководителю уполномоченного органа
5
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
2 рабочих дня
6
Номер следующего действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ )
1
№ действия (хода, потока работ)
4
5
2
Наименование
СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подписывает и утверждает акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка либо отказ
Регистрирует акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка либо отказ
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Направление акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка либо отказа сотруднику канцелярии уполномоченного органа
Выдача или направление акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка либо отказа получателю
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
30 минут
6
Номер следующего действия
5
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Сотрудник канцелярии
уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководитель
уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Исполнитель
Действие № 1
Регистрирует документы и предоставляет руководителю уполномоченного органа
Действие № 2
Ознакамливается с поступившими документами и определяет исполнителя
Действие № 3
Рассматривает документы, подготавливает и направляет акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка руководителю уполномоченного органа
Действие № 3
Подписывает акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и направляет сотруднику канцелярии уполномоченного органа
Действие № 4
Регистрирует и выдает или направляет утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Сотрудник канцелярии
уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководитель
уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Исполнитель
Действие № 1
Регистрирует документы и предоставляет руководителю уполномоченного органа
Действие № 2
Ознакамливается с поступившими документами и определяет исполнителя
Действие № 3
Рассматривает документы, подготавливает и направляет отказ руководителю уполномоченного органа
Действие № 3
Подписывает отказ и направляет сотруднику канцелярии уполномоченного органа
Действие № 4
Регистрирует, выдает или направляет отказ получателю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных участков,
продаваемых в частную
собственность государством»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
(схему смотрите в бумажном носителе)