Қалалық мәслихаттың 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 8/89 "2013-2015 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2013 жылғы 12 шілдедегі № 12/123 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 26 шілдеде № 2283 тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексінің 106 бабы 2 тармағының 4)5) тармақшаларына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі  басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 2 шілдедегі № 11/164 «Облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 7/77 «2013 - 2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2013 жылы 9 шілдеде № 2266 болып тіркелген), сондай-ақ Маңғыстау облысының әділет департаментінің 2013 жылғы 7 маусымдағы № 02-17-4992 ұсынысы мен Ақтау қаласы прокуратурасының 2013 жылғы 13 маусымдағы № 2-110128-13-03579 наразылығына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қалалық мәслихаттың 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 8/89 «2013 - 2015 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы» (нормативтік  құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2012 жылғы  29 желтоқсанда № 2186 болып тіркелген, 2013 жылғы 1 қаңтардағы № 1-2 «Маңғыстау» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2013 - 2015 жылдарға арналған қалалық бюджет 1 қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға  келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 261 078,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 578 243,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 541 891 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 629 074 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 511 870 мың теңге;
2) шығындар – 15 950 343,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6 147 500  мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 6 147 500  мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 6 836 764,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 836 764,8 мың теңге, соның ішінде:

О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 20 декабря 2012 года № 8/89 "О городском бюджете на 2013-2015 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 12 июля 2013 года № 12/123. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 26 июля 2013 года № 2283
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктами 4)5) пункта 2 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением областного маслихата от 2 июля 2013 года № 11/164 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 7/77 «Об областном бюджете на 2013 - 2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2266 от 9 июля 2013 года), а также представлением Департамента юстиции Мангистауской области № 02-17-4992 от 7 июня 2013 года и протестом прокуратуры города Актау № 2-110128-13-03579 от 13 июня 2013 года, городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 20 декабря 2012 года № 8/89 «О городском бюджете на 2013 - 2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2186 от 29 декабря 2012 года, опубликовано в газете «Огни Мангистау» от 1 января 2013 года № 1-2) следующие изменения и дополнения:
Утвердить городской бюджет на 2013-2015 годы, согласно приложению 1, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 261 078,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 578 243,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 541 891 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 629 074 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 511 870 тысяч тенге;
2) затраты – 15 950 343,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 147 500 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 6 147 500 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 6 836 764,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 836 764,8 тысяч тенге, в том числе:

қарыздар түсімі – 6 147 500 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 689 264,8 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2 тармақтағы:
2 абзацтағы «12,0» саны «12,9» санымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы 4 абзацпен толықтырылсын: «Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз».
3 тармақ мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
«3. Бюджет қаражаты есебінен, селолық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне жалақыларымен және ставкалармен салыстырғанда кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін».
4 тармақта келесі мазмұндағы 15 абзацпен толықтырылсын:
«1 464 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын көбейтуге».
5 тармақтағы «3 879 170» саны «4 689 307» санымен ауыстырылсын.
7 тармақтағы «8 000» саны «19 225» санымен ауыстырылсын
2. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы                         С. Шудабаева
Мәслихат хатшысы                        М. Молдағұлов
«КЕЛІСІЛДІ»
«Ақтау қалалық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің басшысы
А.Ким
2013 жыл 12 шілде
Қалалық мәслихаттың
2013 жылғы 12 шілдедегі
№ 12/123 шешіміне
1 - қосымша
2013 жылға арналған Ақтау қаласының бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы

поступление займов – 6 147 500 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 689 264,8 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
В пункте 2:
в абзаце 2 цифру «12,0» заменить цифрой «12,9»;
дополнить абзацем 4 следующего содержания:
«индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов».
Пункт 3 изложить в новой редакции следующего содержания:
«3. Установить за счет бюджетных средств, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях».
Пункт 4 дополнить абзацем 15 следующего содержания:
«1 464 тысяч тенге – на увеличение штатной численности местных исполнительных органов».
В пункте 5 цифру «3 879 170» заменить цифрой «4 689 307».
В пункте 7 цифру «8 000» заменить цифрой «19 225».
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                     С. Шудабаева
Секретарь маслихата                     М. Молдагулов
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель государственного
учреждения «Актауский городской
отдел экономики и бюджетного
планирования»
А. Ким
12 июля 2013 года
Приложение 1
к решению городского маслихата
от 12 июля 2013 года № 12/123
Бюджет города Актау на 2013 год
категория
Сумма тыс. тенге
класс
подкласс
Наименование