Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 15/145 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 21 қаңтарда № 2347 болып тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2015 жылғы 29 маусымдағы № 27/285 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 29.06.2015 № 27/285 шешімімен (жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiне, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы заңына және «Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасы (бұдан әрі - Қағида) бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарақия аудандық мәслихатының заңдылық, депутаттар өкілеттігі және әлеуметтік мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Е.Таджибаев).
3. «Қарақия аудандық мәслихатының аппараты» мемлекеттік мекемесі осы шешімнің Қарақия аудандық мәслихатының интернет - ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         Б. Дусупов
Аудандық
мәслихаттың хатшысы                     А. Мееров
«КЕЛІСІЛДІ»
«Қарақия аудандық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Рысбаев Қайрат Ерсұлтанұлы
20 желтоқсан 2013 жыл
«Қарақия аудандық экономика және
қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Әбдіхалықова Әлия Жұмабайқызы
20 желтоқсан 2013 жыл
Қарақия аудандық мәслихатының
2013 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 15/145 шешiмiмен бекiтiлген
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасы

Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
Решение маслихата Каракиянского района Мангистауской области от 20 декабря 2013 года № 15/145. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 21 января 2014 года № 2347. Утратило силу решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 29 июня 2015 года № 27/285
Сноска. Утратило силу решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 29.06.2015 № 27/285(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 «Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан» районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан (далее-Правила).
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Каракиянского районного маслихата законности, полномочия депутатов и по социальным вопросам (председатель комиссии Е.Таджибаев).
3. Государственному учреждению «Аппарат Каракиянского районного маслихата» (А.Мееров) после государственной регистрации обеспечить опубликование настоящего решения на интернет - ресурсе.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                     Б. Дусупов
Секретарь
районного маслихата                     А. Мееров
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель государственного
учреждения «Каракиянский районный
отдел занятости и социальных программ»
Рысбаев Кайрат Ерсултанович
20 декабря 2013 года
Руководитель государственного
учреждения «Каракиянский районный
отдел экономики и финансов»
Абдикаликова Алия Жумабаевна
20 декабря 2013 года
Утвержден решением Каракиянского
районного маслихата от 20 декабря
2013 года № 15/145
Правила оказания социальной помощи, установления размеров
и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан

1. Осы Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидасы (бұдан әрі – Қағида) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 56 бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 2-3 тармағына және «Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына сәйкес әзірленді.
2. Осы қағида әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындайды.
1. Жалпы ережелер
3. Осы қағидада пайдаланылатын негiзгi терминдер мен ұғымдар:
1) атаулы күндер – жалпы халықтық тарихи, рухани, мәдени маңызы бар және Қазақстан Республикасы тарихының барысына ықпал еткен оқиғалар;
2) арнайы комиссия – өмiрлiк қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтiк көмек көрсетуге үмiткер адамның (отбасының) өтiнiшiн қарау бойынша аудан әкiмiнiң шешiмiмен құрылатын комиссия;
3) ең төменгі күнкөрiс деңгейi – Маңғыстау облысының статистикалық органы есептейтін, мөлшерi бойынша ең төмен тұтыну себетiнiң құнына тең, бiр адамға қажеттi ең төмен ақшалай кiрiс;
4) мереке күндерi – Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттiк мереке күндерi;
5) отбасының (азаматтың) жан басына шаққандағы орташа табысы – отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбiр мүшесiне келетiн үлесi;
6) өмiрлiк қиын жағдай – азаматтың тыныс-тiршiлiгiн объективтi түрде бұзатын, ол оны өз бетiнше еңсере алмайтын ахуал;
7) уәкілетті орган – әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеуді жүзеге асыратын «Қарақия аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
8) уәкiлеттi ұйым – «Зейнетақыны төлеу жөніндегі Мемлекеттік Орталық» (бұдан әрі - Орталық) Республикалық мемлекеттік кәсіпорынның Маңғыстау облыстық филиалы;
9) әлеуметтік көмек екінші дәрежелі банктер немесе сәйкес келетін банктік операциялар жасауға лицензиясы бар ұйымдар арқылы ақшалай түрде алушылардың есепшоттарына аудару арқылы ұсынылады.
10) учаскелiк комиссия – әлеуметтiк көмек алуға өтiнiш бiлдiрген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргiзу және қорытындылар дайындау үшiн Қарақия ауданы әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;

1. Настоящие правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан (далее – правила) разработан в соответствии со статьей 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 «Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан».
2. Настоящие правила определяют порядок оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан.
1. Общие положения
3. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих правилах:
1) памятные даты – события, имеющие общенародное историческое, духовное и культурное значение, и оказавшие влияние на ход истории Республики Казахстан;
2) специальная комиссия – комиссия, создаваемая решением акима района, по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации;
3) прожиточный минимум – необходимый минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины, рассчитываемой органами статистики по Мангистауской области;
4) праздничные дни – дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
5) среднедушевой доход семьи (гражданина) – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
6) трудная жизненная ситуация – ситуация, объективно нарушающая жизнедеятельность гражданина, которую он не может преодолеть самостоятельно;
7) уполномоченный орган – государственное учреждение «Каракиянский районный отдел занятости и социальных программ» осуществляющий назначение и выплату социальной помощи;
8) уполномоченная организация – Мангистауский областной филиал Республиканского государственного предприятия «Государственный Центр по выплате пенсий» (далее - Центр);
9) социальная помощь предоставляется в денежной форме через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии на соответствующие виды банковских операции путем перечисления на счета получателей.
10) участковая комиссия – комиссия, создаваемая решением акима Каракиянского района для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью и подготовки заключений;

11) шектi шама – әлеуметтiк көмектiң бекiтiлген ең жоғары мөлшерi.
Осы қағидада қолданылатын басқа да ұғымдар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген мазмұнында қолданылады.
4. Осы қағида әкімшілік – аумақтық бірліктерге сәйкес Қарақия ауданында тұрақты тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санатындағы адамдарға қолданылады.
5. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін әлеуметтік көмек ретінде мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі – алушыларға) өмірлік қиын жағдай туындағанда, сондай- ақ атаулы күндер мен мереке күндеріне ақшалай нысанда берілетін көмек түсініледі.
6. «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы» 1995 жылғы 28 сәуiрдегi Қазақстан Республикасы Заңының 20 бабында және «Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы» 2005 жылғы 13 сәуiрдегi Қазақстан Республикасы Заңының 16 бабында көрсетiлген тұлғаларға әлеуметтiк көмек осы қағидада көзделген тәртiппен көрсетiледi.
7. Әлеуметтiк көмек бiр рет және (немесе) мерзiмдi (ай сайын, тоқсан сайын) көрсетiледi.
8. Учаскелік және арнайы комиссиялар өз қызметін Маңғыстау облысы бекітетін ережелердің негізінде жүзеге асырады.
Учаскелік және арнайы комиссиялар туралы үлгілік ережелерді орталық атқарушы орган бекітеді.
2. Әлеуметтiк көмек алушылар санаттарының тiзбесiн айқындау және әлеуметтiк көмектiң мөлшерiн белгiлеу тәртiбi.
9. Әлеуметтік көмек жылына бір рет атаулы күндер мен мерекелік күндерге табыстарын есепке алмай, келесі мөлшерде көрсетіледі:
1) 22 наурыз – Наурыз мерекесі: «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған немесе бұрын «Ардақты ана» атағын алған, сонымен қатар І және ІІ дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға – 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш;
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.
2) 1986 жыл 26 сәуір – Чернобыльдағы АЭС апат күні:
Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушы мүгедектеріне – 60 000 (алпыс мың) теңге;
1986-1987 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушыларға – 50 000 (елу мың) теңге;
1988-1989 жылдардағы Чернобыльдағы АЭС апатты жоюға қатысушыларға – 20 000 (жиырма мың) теңге.
3) 9 мамыр – Жеңіс күні:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне – 100 (жүз) айлық есептік көрсеткіш;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға (Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жою салдарынан мүгедек болған тұлғалардан басқа) - 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;

11) предельный размер – утвержденный максимальный размер оказания социальной помощи.
Иные понятия, используемые в настоящих правилах, применяются в значениях, определенных действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Настоящие правила распространяются на лиц отдельных категорий нуждающихся граждан, постоянно проживающих в административно–территориальной единице, принадлежащей к Каракиянскому району.
5. Для целей настоящих Правил под социальной помощью понимается помощь, предоставляемая уполномоченным органом отдельным категориям нуждающихся граждан (далее – получателям) в случае наступления трудной жизненной ситуации, а также к памятным датам и праздничным дням.
6. Лицам, указанным в статье 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц приравненных к ним» и в статье 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», социальная помощь оказывается в порядке, предусмотренном настоящими правилами.
7. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно, ежеквартально).
8. Участковые и специальные комиссии осуществляют свою деятельность на основании положений, утверждаемых акиматом Мангистауской области.
Типовые положения о специальных и участковых комиссиях утверждаются центральным исполнительным органом.
2. Порядок определения перечня категорий получателей социальной помощи и установления размеров социальной помощи
9. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням предоставляется без учета дохода, единовременно, в следующих размерах:
1) 22 –марта Праздник Наурыз:
многодетным матерям, награжденные подвесками «Алтын алка», «Кумисалка» или получившие ранее звание «Мать-героиня», а также награжденные орденами «Материнская слава» І и ІІ степени– 2 (два) месячных расчетных показателей;
инвалидам первой,второй и третьей групп,дети-инвалиды до шестнадцати лет и дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет первой, второй,третьей групп– 5 (пять) месячных расчетных показателей.
2) 26 апреля 1986 год – День аварии на Чернобыльской АЭС:
инвалидам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС – 60 000 (шестьдесят тысяч) тенге;
участникам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1986–1987 годах 50 000 (пятьдесят тысяч) тенге;
участникам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1988–1989 годах - 20 000 (двадцать тысяч) тенге.
3) 9 мая - День Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны - 100 (сто) месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны (кроме лиц, ставших инвалидами вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции) - 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;

жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға (1986-1987 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушылардан басқа) - 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға (1988-1989 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушылардан басқа) - 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш;
Ауғанстандағы немесе соғыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттердегі соғыс қимылдары кезiнде қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе жаралану, контузия алу, мертiгу, ауру салдарынан қайтыс болған әскери қызметшiлердiң, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
бейбiт уақытта әскери қызмет, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет атқару кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердiң, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасылары, қызметтік мiндеттерiн атқару кезiнде қаза тапқан iшкi iстер органдары қызметкерлерiнiң отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарын жою кезiнде қаза тапқандардың отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
сәуле аурулары салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектердiң, сондай-ақ қайтыс болуы Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынақтардың әсерiне белгiленген тәртiппен байланысты болған азаматтардың отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйеліне (еріне), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын әрекет жасаушылардың, «Ленинградты қорғағаны үшін» медалімен немесе «Қоршаудағы Ленинградтың тұрғынына» белгісімен марапатталған азаматтардың, жалпы сырқаттанудың, еңбекте мертігудің және басқа да себептердің (құқыққа қарсыларын қоспағанда) салдарынан мүгедек деп танылғандардың екінші рет некеге отырмаған әйеліне (еріне) – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдар, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Тәжік-ауған шекарасындағы жауынгерлік іс-қимылдарына қатысушыларына - 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш;

лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны (кроме участников ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах) – 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны (кроме участников ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции в 1988-1989 годах) – 20 (двадцать) месячных расчетных показателей;
семьям военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (умерших) при прохождении воинской службы, службы в специальных государственных органах, в мирное время, семьям сотрудников органов внутренних дел, погибших при исполнении служебных обязанностей – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
не вступившим в повторный брак женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью «За оборону Ленинграда» или знаком «Жителю блокадного Ленинграда», признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных) – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
лицам, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
участникам боевых действий на таджикско-афганской границе - 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;

Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккендер қатарына жататын азаматтарға – 20 000 (жиырма мың) теңге.
4) 30 тамыз – Қазақстан Республикасының Конституциясы күні:
Асыраушысынан айырылуы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға (балаларға) – 8 (сегіз) айлық есептік көрсеткіш;
Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға – 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;
Маңғыстау облысы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін дербес зейнетақы тағайындалған, «Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуірдегі Заңына сәйкес арнаулы мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алмайтын санатындағы тұлғаларға – 36 (отыз алты) айлық есептік көрсеткіш.
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.
5) 6 қазан – Қазақстан Республикасындағы мүгедектер күні:
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.;
6) 1 қазан – Халықаралық қарттар күні:
Жасы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар және 70 (жетпіс) жастан жоғары зейнеткерлерге – 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш.
7) 1 мамыр – Қазақстан халқының бірлігі мерекесі:
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.
8) 1 маусым – Балаларды қорғау күні:
он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.
9) 16 желтоқсан – Тәуелсіздік күні:
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар және он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 10.06.2014 № 19/204(жарияланғаннан кейін 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. 9-тармақтың 3), 8) тармақшалары жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 30.03.2015 № 25/260(жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

гражданам, относящиеся пострадавщим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне – 20 000 (двадцать тысяч) тенге.
4) 30 августа - День Конституции Республики Казахстан:
получателям государственного социального пособия по утере кормильца (на детей) – 8 (восемь) месячных расчетных показателей;
лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан – 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, которым была назначена персональная пенсия за особые заслуги перед Мангистауской областью, не получающих специального государственного социального пособия в соответствии с Законом Республики Казахстан «О специальном государственном пособии в Республике Казахстан – 36 (тридцать шесть) месячных расчетных показателей.
инвалидам первой, второй и третьей групп, дети-инвалиды до шестнадцати лет и дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп– 5 (пять) месячных расчетных показателей.
5) 6 октября – День инвалидов в Республике Казахстан:
инвалидам первой, второй и третьей групп, дети-инвалиды до шестнадцати лет и дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп– 5 (пять) месячных расчетных показателей.
6) 1 октября – Международный день пожилых людей:
получателям социального государственного пособия по возрасту и пенсионерам по возрасту старше 70 (семидесяти) лет – 2 (два) месячных расчетных показателей.
7) 1 мая – Праздник единства народа Казахстана:
инвалидам первой, второй и третьей групп, дети-инвалиды до шестнадцати лет и дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп– 5 (пять) месячных расчетных показателей.
8) 1 июня – День защиты детей:
дети-инвалиды до шестнадцати лет и дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп – 5 (пять) месячных расчетных показателей.
9) 16 декабря – День Независимости:
инвалидам первой, второй и третьей групп, дети-инвалиды до шестнадцати лет и дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп– 5 (пять) месячных расчетных показателей.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 10.06.2014 № 19/204(вводится в действие через 10 дней после опубликование)
Сноска. Подпункты 3), 8) пункта 9 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 30.03.2015 № 25/260(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).

10. Он сегіз жасқа дейінгі үйде оқитын мүгедек балаларға әлеуметтік көмек табысы есепке алмай ай сайын – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.
11. Әлеуметтік көмек: онкологиялық ауруымен ауыратын және иммун тапшылығы вирусын жұқтырған адамдарға өтініштері бойынша табыстарын есепке алмай жылына бір рет 26 (жиырма алты) айлық есептік көрсеткіш және мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымынан шыққандарға өтініштері бойынша табыстарын есепке алмай тоқсан сайын 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 30.03.2015 № 25/260(жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан зиян келтірілген тұлғаларға табысы есепке алмай әлеуметтік көмек, өмірлік қиын жағдай туындаған кезден бастап 6 айдан кешіктірілмей жылына бір рет – 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.
13-тармақ алынып тасталды - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 10.06.2014 № 19/204(жарияланғаннан кейін 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Маңғыстау облысы бойынша белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасылардың тұлғаларына тұрмыстық қажеттіліктерге, емделуге, дәрі – дәрмек алуға, отбасының бір мүшесі қайтыс болуына байланысты әлеуметтік көмек жылына бір рет көрсетіледі. Әрбір жекелеген жағдайда көрсетілетін әлеуметтік көмек мөлшерін арнайы комиссия айқындайды және оны әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындыда көрсетеді. Шекті шама 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіштен аспауы керек.
15. Қазақстан Республикасының оқу орындарында бакалавр академиялық дәрежесін алу үшін студенттерге оқу ақысын төлеуге әлеуметтік көмек жергілікті бюджет қаражаты есебінен ағымдағы қаржы жылына арналған қаражат шегінде жылына бір рет, білім беру ұйымдарына оқуды төлеуге арналған нақты шығындар бойынша және ай сайын бөліп төлеу арқылы жабатын тамақтану мен тұру шығындарына 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде және өтініш жасалған айдың алдындағы соңғы 12 айда жан басына шаққандағы орташа табысы Маңғыстау облысы бойынша белгіленген 1,5 (бір жарым) еселік ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар отбасыларына, келесі санаттағы тұлғаларға:
бала кезінен мүгедектер;
мүгедек студенттер;
тұлдыр жетім;
балалар үйінің және балалар ауылының тәрбиеленушілері;
ата-анасының біреуі немесе екеуі де мүгедек болуы;
жасы бойынша ата-анасының екеуі де зейнеткер болуы;
ата-анасының біреуі қайтыс болуы;
бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған балалары, оның ішінде орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін ұйымдарда, жоғары оқу орындарында күндізгі оқу нысанында оқитын балалары бар көп балалы отбасылар, балалары кәмелеттік жасқа толғаннан кейін олар оқу орнын бітіретін уақытқа дейінгі балалар (бірақ, әрі дегенде жиырма үш жасқа толғанға дейін).
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 10.06.2014 № 19/204(жарияланғаннан кейін 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

10. Социальная помощь детям инвалидам до восемнадцати лет, обучающимся на дому, предоставляется без учета доходов, ежемесячно в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей.
11. Социальная помощь оказывается: онкологическим больным и лицам заразивщихся вирусом иммунодефицита, по заявлению, без учета доходов, в размере 26 (двадцати шести) месячных расчетных показателей и выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации по заявлению, без учета доходов в размере 20 (двадцать) месячных расчетных показателей ежеквартально.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Каракиянского  районного маслихата Мангистауской области от 30.03.2015 № 25/260(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
12. Социальная помощь лицам, пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара, предоставляется по заявлению, не позднее 6-ти месяцев с момента наступления трудной жизненной ситуации, без учета доходов, в размере – 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей, единовременно.
13. исключен решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 10.06.2014 № 19/204(вводится в действие через 10 дней после опубликование).
14. Социальная помощь лицам, из семей, имеющих среднедушевой доход ниже прожиточного минимума по Мангистауской области, предшествующий кварталу обращения, на бытовые нужды, на лечение, приобретение медикаментов, в связи со смертью одного из членов семьи, предоставляется по заявлению, единовременно. Размер оказываемой социальной помощи в каждом отдельном случае определяет специальная комиссия и указывает его в заключение о необходимости оказания социальной помощи. Предельный размер не должен превышать 40 (сорок) месячных расчетных показателей.
15. Социальная помощь, для оплаты образовательных услуг для получения академической степени бакалавра в учебных заведениях Республики Казахстан предоставляется за счет средств местного бюджета на соответствующий финансовый год, единовременно по фактическим затратам на оплату обучения в организации образования и ежемесячно на оплату частично покрывающие затраты на питание и проживание в размере 5 (пяти) месячных расчетных показателя, и предоставляется семьям, имеющих среднедушевой доход ниже 1,5 (полтора) кратной величины прожиточного минимума по Мангистауской области, за 12 месяцев перед обращением, для следующих категорий лиц:
инвалиды с детства;
инвалиды студенты;
круглые сироты;
воспитанникам детских домов и детской деревни;
оба или один из родителей, которых являются инвалидами;
оба родителя, которых являются пенсионерами;
смерть одного из родителей;
студентам из многодетных семей, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, после среднего образования, высших учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста).
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решением Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 10.06.2014 № 19/204(вводится в действие через 10 дней после опубликование)

16. Азаматтарды мұқтаждар санатына жатқызу және адамның (отбасының) материалдық-тұрмыстық жағдайына тексеру жүргізу үшін негіздемелердің түпкілікті тізбесін жергілікті өкілді органдар бекітеді.
3. Әлеуметтiк көмек көрсету тәртiбi
17. Атаулы күндер мен мерекелік күндерге әлеуметтiк көмек алушылардан өтiнiштер талап етiлмей Орталықтың немесе өзге де ұйымдардың ұсынымы бойынша Қарақия ауданы әкімдігі бекітетін тiзiм бойынша көрсетiледi.
Айтулы күндер мен мерекелік күндерге әлеуметтік көмек алуға құқығы барларға, алайда Орталық тізімінің электрондық нұсқасына қандай да бір себеппен енгізілмей қалғандарға Қарақия ауданы әкімдігі ұсынған құжаттар негізінде қосымша тізім бекітеді.
18. Өмiрлiк қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтiк көмек алу үшiн өтiнiш берушi өзiнiң немесе отбасының атынан уәкiлеттi органға немесе кент, ауыл, ауылдық округтың әкiмiне өтiнiшке қоса келесі құжаттарды:
1) жеке басын куәландыратын құжатты;
2) тұрақты тұрғылықты жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты;
3) осы қағидаға 1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша адамның (отбасының) құрамы туралы мәлiметтердi;
4) адамның (отбасы мүшелерiнiң) табыстары туралы мәлiметтердi;
5) өмiрлік қиын жағдайдың туындағанын растайтын актiнi және/немесе құжатты;
6) әлеуметтік көмек төлейтін уәкілетті ұйымдағы банк шоты нөмірін растайтын құжат;
7) туу туралы куәлік (жоғары оқу орнындағы студенттерге);
8) білім беру қызметінің келісім шарты (жоғары оқу орнындағы студенттерге);
Өмірлік қиын жағдайдағы адамның (отбасының) мүддесіне байланысты адамның (отбасының) өздігінен хабарласа алмауының себебін көрсетіп, әлеуметтік көмек көрсетуге хабарласа алады:
1) отбасының ересек мүшесі;
2) қамқоршы (қорғаншы);
3) Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамаларына сәйкес сенім жүктелген тұлға.
19. Құжаттар салыстырылып тексеру үшін түпнұсқаларда және көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
20. Өмiрлiк қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтiк көмек көрсетуге өтініш келіп түскен кезде уәкілетті орган немесе кент, ауыл, ауылдық округтың әкімі бір жұмыс күні ішінде өтініш берушінің құжаттарын адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға жібереді.
21. Учаскелiк комиссия құжаттарды алған күннен бастап екi жұмыс күнi iшiнде өтiнiш берушiге тексеру жүргiзедi, оның нәтижелерi бойынша, осы Қағиданың 23 қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша адамның (отбасының) материалдық жағдайы туралы актi жасайды, адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және оларды уәкiлеттi органға немесе кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiне жiбередi.
Кент, ауыл, ауылдық округ әкiмi учаскелiк комиссияның актiсi мен қорытындысын алған күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде оларды қоса берiлген құжаттарымен уәкiлеттi органға жiбередi.

16. Окончательный перечень оснований для отнесения граждан к категории нуждающихся и проведения обследований материально–бытового положения лица (семьи) утверждается местным представительным органом.
3. Порядок оказания социальной помощи
17. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням, оказывается, по списку, утверждаемому акиматом Каракиянского района по представлению Центром либо иных организаций без истребования заявлений от получателей.
Для получателей, имеющих право на социальную помощь к памятным датам и праздничным дням, но не включенным в электронный вариант списков Центра по каким либо причинам, акиматом Каракиянского района утверждаются дополнительные списки на основании представленных документов.
18. Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму поселка, села, сельского округа предоставляет заявление с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства;
3) сведения о составе лица (семьи) согласно приложению 1 к настоящим правилам;
4) сведения о доходах лица (членов семьи);
5) акт и/или документы, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации;
6) документ, подтверждающий сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче социальной помощи;
7) свидетельство о рождении (для студентов высших учебных заведений);
8) договор на оказание образовательных услуг (для студентов высших учебных заведений);
В интересах лица (семьи), находящегося в трудной жизненной ситуации, с заявлением об оказании социальной помощи с указанием причины, по которой лицо (семья) не обращается самостоятельно, может обратиться:
1) один из взрослых членов семьи;
2) попечитель (опекун);
3) лицо по доверенности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
19. Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
20. При поступлении заявления на оказание социальной помощи уполномоченный орган или аким поселка, села, сельского округа в течение одного рабочего дня направляет документы заявителя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи).
21. Участковая комиссия в течение двух рабочих дней со дня получения документов проводит обследование заявителя, по результатам которого составляет акт о материальном положении лица (семьи), подготавливает заключение о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи, по формам согласно приложениям 23 к правилам и направляет их в уполномоченный орган или акиму поселка, села, сельского округа.
Аким поселка, села, сельского округа в течение пяти рабочих дней со дня получения акта и заключения участковой комиссии направляет их с приложенными документами в уполномоченный орган.

22. Әлеуметтiк көмек көрсету үшiн құжаттар жетiспеген жағдайда уәкiлеттi орган әлеуметтiк көмек көрсетуге ұсынылған құжаттарды қарау үшiн қажеттi мәлiметтердi тиiстi органдардан сұратады.
23. Өтiнiш берушiнiң қажеттi құжаттарды олардың бүлiнуiне, жоғалуына байланысты ұсынуға мүмкiндiгi болмаған жағдайда уәкiлеттi орган тиiстi мәлiметтердi қамтитын өзге уәкiлеттi органдар мен ұйымдардың деректерi негiзiнде әлеуметтiк көмек тағайындау туралы шешiм қабылдайды.
24. Уәкiлеттi орган учаскелiк комиссиядан немесе кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнен құжаттар келiп түскен күннен бастап бiр жұмыс күнi iшiнде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеудi жүргiзедi және құжаттардың толық пакетiн арнайы комиссияның қарауына ұсынады.
25. Арнайы комиссия құжаттар келiп түскен күнінен бастап бес жұмыс күнi iшiнде әлеуметтiк көмек көрсету қажеттiлiгi туралы қорытынды шығарады, оң қорытынды болған кезде әлеуметтiк көмектiң мөлшерi көрсетіледi.
26. Уәкiлеттi орган өтiнiш берушiнiң әлеуметтiк көмек алуға қажеттi құжаттарын тiркеген күннен бастап сегiз жұмыс күнi iшiнде қабылданған құжаттар мен арнайы комиссияның әлеуметтiк көмек көрсету қажеттiлiгi туралы қорытындысының негiзiнде әлеуметтiк көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешiм қабылдайды.
Осы Қағиданың 22 және 23 тармақтарында көрсетiлген жағдайда, уәкiлеттi орган өтiнiш берушiден немесе кент, ауыл, ауылдық округтың әкiмiнен құжаттарды қабылдаған күннен бастап жиырма жұмыс күнi iшiнде әлеуметтiк көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешiм қабылдайды.
27. Уәкiлеттi орган шешiм қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде қабылдаған шешiм туралы (бас тартқан жағдайда – негiздемесiн көрсете отырып) өтiнiш берушiнi жазбаша хабардар етедi.
28. Белгiленген негiздемелердiң бiреуi бойынша әлеуметтiк көмек күнтiзбелiк бiр жыл iшiнде қайта көрсетiлмейдi.
29. Отбасының жиынтық табысы «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеудің ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі № 237 бұйрығына сәйкес есептеледі.
30. Әлеуметтiк көмек көрсетуден бас тарту:
1) өтiнiш берушi ұсынған мәлiметтердiң дәйексiздiгi анықталған;
2) өтiнiш берушi адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргiзуден бас тартқан, жалтарған;
3) адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысы Маңғыстау облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен артқан жағдайларда жүзеге асырылады.

22. В случае недостаточности документов для оказания социальной помощи уполномоченный орган запрашивает в соответствующих органах сведения, необходимые для рассмотрения представленных для оказания социальной помощи документов.
23. В случае невозможности представления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей, уполномоченный орган принимает решение об оказании социальной помощи на основании данных иных уполномоченных органов и организаций, имеющих соответствующие сведения.
24. Уполномоченный орган в течение одного рабочего дня со дня поступления документов от участковой комиссии или акима поселка, села, сельского округа производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) в соответствии с законодательством Республики Казахстан и представляет полный пакет документов на рассмотрение специальной комиссии.
25. Специальная комиссия в течение пяти рабочих дней со дня поступления документов выносит заключение о необходимости оказания социальной помощи, при положительном заключении указывает размер социальной помощи.
26. Уполномоченный орган в течение восьми рабочих дней со дня регистрации документов заявителя на оказание социальной помощи принимает решение об оказании либо об отказе в оказании социальной помощи на основании принятых документов и заключения специальной комиссии о необходимости оказания социальной помощи.
В случаях, указанных в пунктах 22 и 23 настоящих Правил, уполномоченный орган принимает решение об оказании либо об отказе в оказании социальной помощи в течение двадцати рабочих дней со дня принятия документов от заявителя или акима поселка, села, сельского округа.
27. Уполномоченный орган в течение трех дней со дня принятия решения выдает заявителю уведомление о назначении социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе.
28. По одному из установленных оснований социальная помощь в течение одного календарного года повторно не оказывается.
29. Совокупный доход семьи исчисляется в соответствии с приказом Министра труда и социальной зашиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года «Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи».
30. Отказ в оказании социальной помощи осуществляется в случаях:
1) выявления недостоверных сведений, представленных заявителями;
2) отказа, уклонения заявителя от проведения обследования материального положения лица (семьи);
3) превышения размера среднедушевого дохода лица (семьи), прожиточного минимума Мангистауской области.

31. Әлеуметтiк көмек көрсетуге шығыстарды қаржыландыру «Жергілікті уәкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек» бюджеттік бағдарламасы бойынша, ағымдағы қаржылық жылда Қарақия ауданының бюджетімен қарастырылған құралдар шегінде жүзеге асады.
Әлеуметтiк көмекті төлеуді әлеуметтiк көмекті тағайындау жөніндегі уәкілетті орган әлеуметтік көмекті беретін уәкілетті ұйым арқылы жүзеге асырады.
4. Көрсетiлетiн әлеуметтiк көмектi тоқтату және қайтару үшiн негiздемелер
32. Әлеуметтiк көмек мына жағдайларда тоқтатылады:
1) алушы қайтыс болған;
2) алушы тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң шегiнен тыс тұрақты тұруға кеткен;
3) алушыны мемлекеттiк медициналық-әлеуметтiк мекемелерге тұруға жiберген;
4) алушы ұсынған мәлiметтердiң дәйексiздiгi анықталған жағдайларда тоқтатылады.
Әлеуметтiк көмектi төлеу көрсетiлген жағдаяттар туындаған айдан бастап тоқтатылады.
33. Артық төленген сомалар ерiктi немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген өзгеше тәртiппен қайтаруға жатады.
5. Қорытынды ереже
34. Әлеуметтiк көмек көрсету мониторингi мен есепке алуды уәкiлеттi орган "Е-Собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесiнiң дерекқорын пайдалана отырып жүргiзедi.
Қарақия аудандық мәслихатының
2013 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 15/145 шешіміне
№ 1 қосымша
Отбасының тіркеу нөмірі
Өтініш берушінің отбасы құрамы туралы мәліметтер
________________________________ ______________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)         (үйінің мекен-жайы,телефон)
р/с/
Отбасы мүшелерінің Т. А. Ә.
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Туған жылы
Өтініш берушінің қолы _____________________Күні ____________________
Отбасының құрамы туралы
мәліметтерді куәландыруға уәкілетті
органның лауазымды
адамның Т. А. Ә. _________________________
(қолы)
Қарақия аудандық мәслихатының
2013 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 15/145 шешіміне
№ 2 қосымша
Өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты адамның (отбасының) мұқтаждығын айқындауға арналған тексеру АКТІСІ
20___ ж. «____»__________________
_______________________________
(елді мекен)
1. Өтініш берушінің Т.А.Ә._____________________________________
2. Тұратын мекен-жайы _________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Өтініш беруші әлеуметтік көмекке өтініш берген туындаған болған өмірлік қиын жағдай __________________________________________________________________________________________________________________________________________
4. Отбасы құрамы (отбасында нақты тұратындар есептеледі)_______ адам, оның ішінде:
Р/с
Т.А.Ә.
Туған күні
Өтініш берушіге туыстық қатысы
Жұмыспен қамтылуы (жұмыс, оқу орны)
Жұмыспен қамтылмау себебі
Қоғамдық жұмыстарға қатысуы, кәсіптік даярлығы (қайта даярлау, біліктілігін арттыру) немесе жұмыспен қамтудың белсенді шараларына қатысуы) туралы мәліметтер
Өмірлік қиын жағдай
Еңбекке жарамды барлығы_________________________________ адам.
Жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретінде тіркелгендері _________________ адам.
Балалардың саны_______________________________________________
жоғары және орта оқу орындарында ақылы негізде оқитындар________адам, оқу құны жылына ___________ теңге.
Отбасында Ұлы Отан соғысына қатысушылардың, Ұлы Отан соғысы мүгедектерінің, Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне теңестірілгендердің, зейнеткерлердің, 80 жастан асқан қарт адамдардың, әлеуметтік маңызы бар аурулары (қатерлі ісіктер, туберкулез, адамның иммунитет тапшылығы вирусы) бар адамдардың, мүгедектердің, мүгедек балалардың болуы (көрсету немесе өзге санатты қосу керек)
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

31. Финансирование расходов на предоставление социальной помощи осуществляется в пределах средств, предусмотренных бюджетом Каракиянского района на текущий финансовый год, по бюджетной программе «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов».
Выплата социальной помощи осуществляется уполномоченным органом по назначению социальной помощи через уполномоченные организации по выдаче социальной помощи.
4. Основания для прекращения и возврата предоставляемой
социальной помощи
32. Социальная помощь прекращается в случаях:
1) смерти получателя;
2) выезда получателя на постоянное проживание за пределы соответствующей административно-территориальной единицы;
3) направления получателя на проживание в государственные медико-социальные учреждения;
4) выявление недостоверных сведений, предоставленных заявителем.
Выплата социальной помощи прекращается с месяца наступления указанных обстоятельств.
33. Излишне выплаченные суммы подлежат возврату в добровольном порядке или ином установленном законодательством Республике Казахстан  порядке.
5. Заключительное положение
34. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполномоченный орган с использованием базы данных автоматизированной информационной системы «Е-Собес».
Приложение № 1 к решению
Каракиянского районного маслихата
от 20 декабря 2013 года № 15/145
Регистрационный номер семьи
Сведения о составе семьи заявителя
_________________________ _________________________
(Ф.И.О. заявителя)     (домашний адрес, тел.)
№ п/п
Ф.И.О.
членов семьи
Родственное отношение к заявителю
Год рождения
Подпись заявителя ____________________ Дата ___________________
Ф.И.О. должностного лица органа,
уполномоченного заверять
сведения о составе семьи _______________________________
(подпись)
Приложение № 2 к решению
Каракиянского районного маслихата
от 20 декабря 2013 года № 15/145
АКТ
обследования для определения нуждаемости лица (семьи)
в связи с наступлением трудной жизненной ситуации
от «___» ________ 20___г.
______________________
(населенный пункт)
1. Ф.И.О. заявителя ___________________________________________        2. Адрес места жительства _____________________________________
_____________________________________________________________________
3. Трудная жизненная ситуация, в связи с наступлением которой заявитель обратился за социальной помощью ___________________________ ____________________________________________________________________
4. Состав семьи (учитываются фактически проживающие в семье) ______ человек, в том числе:
№ п/п
Ф.И.О.
Дата
рожде-
ния
Род-
ственное
отноше-
ние
к заявите-
лю
Заня-
тость
(место работы,
учебы)
Причина неза-
нятости
Сведения об
участии в
общественных
работах, профессиональ-
ной подготовке (переподготов-
ке, повышении
квалификации) или в активных мерах содействия занятости
Трудная жизнен-
ная ситуа-
ция
Всего трудоспособных _________ человек.
Зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости _______ человек.
Количество детей: ______ обучающихся в высших и средних учебных заведениях на платной основе _______ человек, стоимость обучения в год ________ тенге.
Наличие в семье Участников Великой Отечественной войны, инвалидов Великой Отечественной войны, приравненных к участникам Великой Отечественной войны и инвалидам Великой Отечественной войны, пенсионеров, пожилых лиц, старше 80-ти лет, лиц, имеющих социально значимые заболевания (злокачественные новообразования, туберкулез, вирус иммунодефицита человека), инвалидов, детей-инвалидов (указать или добавить иную категорию) ________________________________________
________________________________________________________________

5. Өмір сүру жағдайы (жатақхана, жалға алынған, жекешелендірілген тұрғын үй, қызметтік тұрғын үй, тұрғын үй кооперативі, жеке тұрғын үй немесе өзгеше -көрсету керек):
_____________________________________________________________________
Тұрғын үйді ұстауға арналған шығыстар:
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Отбасының табысы:
Р/с№
Табысы бар отбасы мүшелерінің (оның ішінде өтініш берушінің) Т.А.Ә.
Табыс түрі
Өткен тоқсандағы табыс сомасы (теңге)
Жеке қосалқы шаруашылық (ауладағы учаске, малы және құсы), саяжай және жер учаскесі (жер үлесі) туралы мәліметтер
тоқсанға
орта есеппен айына
6. Мыналардың:
автокөлігінің болуы (маркасы, шығарылған жылы, құқық беретін құжат, оны пайдаланғаннан түскен мәлімделген табыс)
__________________________________________________________________________________________________________________қазіргі уақытта өздері тұрып жатқаннан бөлек өзге де тұрғын үйдің болуы (оны пайдаланғаннан түскен мәлімделген табыс)_________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
7. Бұрын алған көмегі туралы мәліметтер (нысаны, сомасы, көзі):
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
8. Отбасының өзге де табыстары (нысаны, сомасы, көзі):
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
9. Балалардың мектепке керек-жарақпен, киіммен, аяқ киіммен қамтамасыз етілуі
_____________________________________________________________________
10. Тұратын жерінің санитариялық-эпидемиологиялық жағдайы______________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
Комиссия төрағасы: ___________________ ________________________
Комиссия мүшелері: ___________________ ________________________
___________________ ________________________
___________________ ________________________
___________________ ________________________
(қолдары)              (Т.А.Ә.)
Жасалған актімен таныстым: __________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы)
Тексеру жүргізілуден бас тартамын ___________________________________________________ өтініш
берушінің (немесе отбасы мүшелерінің бірінің)Т.А.Ә. және қолы, күні
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
(өтініш беруші тексеру жүргізуден бас тартқан жағдайда толтырылады)
Қарақия аудандық мәслихатының
2013 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 15/145 шешіміне
№ 3 қосымша
Учаскелік комиссияның №________ қорытындысы
20 __ жыл «____»_______________
Учаскелік комиссия Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау Қағидаларына сәйкес өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек алуға өтініш берген адамның (отбасының)
_________________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
өтінішін және оған қоса берілген құжаттарды қарап, ұсынылған құжаттар және өтініш берушінің (отбасының) материалдық жағдайын тексеру нәтижелерінің негізінде
_____________________________________________________________________
(қажеттілігі, қажеттіліктің жоқтығы)
адамға (отбасыға) өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек ұсыну туралы қорытынды шығарады.
Комиссия төрағасы: ___________________ ________________________
Комиссия мүшелері: ___________________ ________________________
___________________ ________________________
___________________ ________________________
___________________                   ______________________
(қолдары)                                 (Т.А.Ә.)
Қорытынды:
қоса берілген құжаттармен _____данада
20 __ жыл «____» ___________________қабылданды
Құжаттарды қабылдаған кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің немесе уәкілетті орган қызметкерінің Т.А.Ә., лауазымы, қолы:________________________________________________________________
Қарақия аудандық мәслихатының
2013 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 15/145 шешіміне
№ 4 қосымша
АРНАЙЫ ШАРТ
Қарақия ауданы                                «___» _________201__жыл
«Қарақия аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі басшының атынан___________________________________________, әрі қарай – Орындаушы деп аталатын, (басшының Т.А.Ә.) және____________________________________________________________
(студенттің, ата-анасының біреуінің немесе заңды өкілдің Т.А.Ә.) білім беру қызметін төлеу үшін әлеуметтік көмек алушыларға, Қазақстан Республикасының оқу орындарында академиялық бакалавр деңгейін алу үшін күндізгі бөлімде оқитын студенттерге (студентке, ата-анасына немесе заңды өкіліне) (әрі қарай - әлеуметтік көмек), әрі қарай – Студент деп аталатын, «Қарақия ауданында әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізімін анықтау Қағидасының» ____тармағы ____тармақшасына сәйкес келесілер туралы осы арнайы Шартты жасасты.

5. Условия проживания (общежитие, арендное, приватизированное жилье, служебное жилье, жилой кооператив, индивидуальный жилой дом или иное - указать): ____________________________________________________________________
Расходы на содержание жилья:
__________________________________________________________________ ____________________________________________________________________
Доходы семьи:
№ п/п
Ф.И.О. членов
семьи (в т.ч. заявителя), имеющих доход
Вид
дохода
Сумма дохода за предыдущий квартал
(тенге)
Сведения о личном подсобном
хозяйстве (приусадебный
участок, скот и птица), дачном и земельном участке (земельной доли)
за
квартал
в среднем за месяц
6. Наличие:
автотранспорта (марка, год выпуска, правоустанавливающий документ, заявленные доходы от его эксплуатации) ____________________________________________________________________
___________________________________________ иного жилья, кроме занимаемого в настоящее время, (заявленные доходы от его эксплуатации) ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
7. Сведения о ранее полученной помощи (форма, сумма, источник):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
8. Иные доходы семьи (форма, сумма, источник):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Обеспеченность детей школьными принадлежностями, одеждой, обувью:
__________________________________________________________________
10. Санитарно-эпидемиологические условия проживания:
____________________________________________________________________
Председатель комиссии: _____________________ _____________________
Члены комиссии:        _____________________ _____________________
_____________________ _____________________
(подписи)               (Ф.И.О.)
С составленным актом ознакомлен (а): ___________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя
От проведения обследования отказываюсь _______________________ Ф.И.О. и подпись заявителя (или одного из членов семьи), дата
____________________________________________________________________
(заполняется в случае отказа заявителя от проведения обследования)
Приложение № 3 к решению
Каракиянского районного маслихата
от 20 декабря 2013 года № 15/145
Заключение участковой комиссии № ____
__________ 20__ г.
Участковая комиссия в соответствии с Правилами оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, рассмотрев заявление и прилагаемые к нему документы лица (семьи), обратившегося за предоставлением социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
на основании представленных документов и результатов обследования материального положения заявителя (семьи) выносит заключение о
__________________________________________________________________
(необходимости, отсутствии необходимости)
предоставления лицу (семье) социальной помощи с наступлением трудной жизненной ситуации
Председатель комиссии:_________________ __________________________
Члены комиссии: _______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
(подписи)                  (Ф.И.О.)
Заключение с прилагаемыми документами в количестве ____ штук
принято «__»____________ 20__ г. _______________________________ Ф.И.О., должность, подпись работника, акима поселка, села, сельского округа или уполномоченного органа, принявшего документы
Приложение № 4 к решению
Каракиянского районного маслихата
от 20 декабря 2013 года № 15/145
СПЕЦИАЛЬНЫЙ ДОГОВОР
Каракиянский район « » 201__ год
Государственное учреждение «Каракиянский районный отдел занятости и социальных программ» в лице руководителя__________,(Ф.И.О руководителя) именуемого далее – Исполнитель, и________________________________________________________________
(Ф.И.О студента, одного из родителей или законного представителя)
получателя социальной помощи для оплаты образовательных услуг студентам, обучающимся по очной форме, для получения академической степени бакалавра в учебных заведениях Республики Казахстан (студента, родителей или законных представителей) (далее – социальная помощь), именуемого в дальнейшем – Студент, согласно подпункт___ пункта____ «Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Каракиянского района» заключили настоящий специальный договор (далее - Договор) о следующем.

1. Шарттың мәні
1. Орындаушы оқу орнымен берілетін бакалавриатта оқудың күндізгі бөлімі бойынша білім беру қызметін көрсету шартының, оған қосымша келісімшарт немесе ағымдағы жылға білім беру грант бағасының негізінде оқуға төлеу мөлшері туралы анықтаманың негізінде білім беру қызметінің бағасын төлейді;
2. Орындаушы ең төменгі бес айлық есептік көрсеткіштің мөлшерінде тамақтану мен күн көріс шығындарын ішінара өтейтін ай сайынғы әлеуметтік көмек көрсетеді.
3. Төлеу «Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек туралы» бюджеттік бағдарламаның 007 коды, «Жеке тұлғаларға трансферттер» 322 ерекшелігі бойынша жүргізілетін болады.
4. Студент мемлекеттік жалпылай білім беру стандартының толық көлемді біліміне ие.
5. Студент алынған төлемді тағайындау бойынша қолданады.
2. Жақтардың міндеттері
6. Студент міндетті:
1) 10 жұмыс күннің ішінде әлеуметтік көмек алған күннен бастап оқуға төлеу туралы түбіртекті Уәкілетті органға ұсыну;
2) 10 жұмыс күннің ішінде төленетін әлеуметтік көмектің өзгерістеріне қатысты барлық өзгерістер туралы, сондай-ақ тұрғылықты орны өзгергені туралы, соның қатарында Қазақстан Республикасынан тыс кету, анкеталық мәліметтер, банк деректемелері туралы хабарлау;
3) ерікті тәртіпте артық төленген соманы қайтару.
7. Орындаушы міндетті:
1) белгіленген мерзімде Студентке әлеуметтік көмек төлеу;
2) белгіленген мерзімде Студенттің тұруына, тамақтануына ең төменгі 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тамақтану мен күн көріс шығындарын ішінара өтейтін ай сайынғы әлеуметтік төлемдер төлеу.
4. Жақтардың құқықтары
8. Студент құқылы:
1) Орындаушының іс-әрекетіне шағым беруге.
9. Орындаушы құқылы:
1) Студенттен келісімнің шарттарын уақытылы орындауын талап етуге;
2) Студентке келісімнің шарттарын орындамаған жағдайда әлеуметтік көмек төлеуді тоқтатуға;
5. Арнайы шарттың тоқтатылуы
10. Әлеуметтік көмектің тоқтатылуы келесі жағдайда:
1) Алушының қайтыс болуы;
2) Алушының әкімшілік - территориялық бірлігіне сәйкес тұрақты тұрғылықты орнынан шегінен, сонымен қатар Қазақстан Республикасы шекарасынан шығуы;
3) Өтініш берушінің дерексіз ақпарат ұсынғаны туралы анықталуы;
4) Оқуының тоқтатылуы. Әлеуметтік көмек төлеу көрсетілген жайттардың басталу айынан тоқтатылады.
11. Артық төленген сома өз еркімен немесе Қазақстан Республикасының заңнама тәртібімен қайтарылуы тиіс.
Осы шарт заңдық күші бар, мемлекеттік тілде екі данадан әзірленген.

1. Предмет договора
1. Исполнитель выплачивает стоимость образовательных услуг, на основании предоставляемого учебным заведением договора на оказание образовательных услуг по очной форме обучения в бакалавриате, дополнительного соглашения к нему или справки о размере оплаты за обучение на основании стоимости образовательного гранта за текущий год.
2. Исполнитель оказывает и ежемесячную социальную помощь частично покрывающую затраты на питание и проживание в размере пяти минимальных расчетных показателей.
3. Оплата будет производится по коду бюджетной программы 007 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов», по специфике 322 «Трансферты физическим лицам».
4. Студент овладевает знаниями, в полном объеме государственных общеобразовательных стандартов.
5. Студент использует по назначению полученные выплаты.
2. Обязанности сторон
6. Студент обязан:
1) в течение десяти рабочих дней со дня получения социальной помощи представить в Уполномоченный орган квитанцию об оплате за обучение;
2) уведомлять в течение десяти рабочих дней обо всех изменениях влекущих изменения выплачиваемой социальной помощи, а также об изменении места жительства, в том числе выезда за пределы Республики Казахстан, анкетных данных, банковских реквизитов;
3) возвратить излишне выплаченные суммы в добровольном порядке.
7. Исполнитель обязан:
1) выплачивать социальную помощь Студенту в установленные сроки;
2) выплачивать ежемесячные социальные выплаты, частично покрывающие затраты на питание и проживание в размере 5 (пяти) минимальных расчетных показателей на питание и проживание студента, в установленные сроки.
4. Права сторон
8. Студент имеет право:
1) обжаловать действия Исполнителя.
9. Исполнитель имеет право:
1) потребовать со Студента своевременное выполнение условий Договора;
2) прекратить выплату социальной помощи студенту при неисполнении условий Договора.
5. Прекращение Специального договора
10. Социальная помощь прекращается в случаях:
1) смерти получателя;
2) выезда получателя на постоянное место проживания за пределы соответствующей административно-территориальной единицы, в том числе выезда за пределы Республики Казахстан;
3) выявление недостоверных сведений, предоставленных заявителем;
4) прерывание обучения.
Выплата социальной помощи прекращается с месяца наступления указанных обстоятельств.
11. Излишне выплаченные суммы подлежат возврату в добровольном порядке или в ином установленном законодательством Республики Казахстан.
Данный договор составлен на государственном языке в двух экземплярах, имеет законную силу.

6. Шарт мерзімі
12. Осы Шарт екі жақтың қол қою күнінен бастап заңды күшіне енеді және ____________201__ жылдан бастап ____________201__ жылға дейін қолданыста.
13. Келісімнің мерзімінен бұрын бұзылуы тек іс-әрекеттегі заңнамада қарастырылған негіз бойынша жүргізіледі.
14. Жақтас - бастамашы шарты мерзімінен бұрын бұзуы туралы шарттың шамамен бұзылуы күніне дейін он жұмыс күннен кешіктірмей, келесі жаққа жазбаша түрде хабарлауы керек.
7. Тараптардың заңды мекен-жайы және деректемелері
Орындаушы                            Студент
«Қарақия аудандық жұмыспен қамту         Т.А.Ә.__________________
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»   (студенттің A.Т.Ә,                                                                     ата-анасының
мемлекеттік мекемесі                     __________________________
130300, Маңғыстау облысы                  бірі немесе заңды өкілі)
Қарақия ауданы
Құрық селосы «Досан батыр»               Жеке куәлік № ______________
көшесі № 4                               берілген күні_______________
ЖСН: 430300000418                        ЖСН ________________________
ЖСК: KZ32070103KSN4303000                Тұрғылықты мекен-жайы_______
«ҚР Қаржы министрлігінің қазынашылық     ____________________________
комитеті» мемлекеттік мекемесі           ____________________________ БСК KKMFKZ2A                             Телефон ____________________ Телефон 2-14-94
Басшы ______________________________     ___________________________
(қолы)                                (қолы)
Т.А.Ә________________________ Т.А.Ә_________________________
____________________________ ______________________________

6. Сроки договора
12. Настоящий Договор вступает в силу со дня подписания сторонами и действует с __________201___года по ___________201__года.
13. Досрочное прекращение Договора производится лишь по основаниям, предусмотренным действующим законодательством.
14. Сторона - инициатор досрочного расторжения Договора должна известить об этом другую сторону письменно, не позднее, чем за десять рабочих дней до предполагаемого дня расторжения Договора.
7. Юридические адреса, реквизиты и подписи сторон
Исполнитель                          Студент
Государственное учреждение           Ф.И.О.__________________
«Каракиянский районный отдел        (Ф.И.О студента,одного из                                              родителей
занятости и социальных программ»     _______________________________ 130300, Мангистауская область        или законного представителя)
Каракиянский район,
село Курык, улица «Досан батыр» №4   Удостоверение личности №_______
БИН 430300000418                     выдано _______________________
ИИК: KZ32070103КSN4303000            _____________________________
Государственное учреждение           ИИН__________________________ «Комитет казначейства                Адрес места жительства__________
Министерства финансов РК»            _____________________________
БИК KKMFKZ2A
телефон 2-14-94                      телефон____________________
Руководитель______________           _________________________
(подпись)                             (подпись)
Ф.И.О.____________________           Ф.И.О.________________________
__________________________           ______________________________