Маңғыстау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 7/63 "2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 28 тамыздағы № 13/108 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 17 қыркүйекте № 2296 тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет Кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Қазақстан Республикасының Заңына және "Облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 7/77 "2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2013 жылғы 16 тамыздағы № 12/172 Маңғыстау облыстық мәслихатының шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2013 жылы 26 тамызда № 2288 болып тіркелген) сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Маңғыстау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 7/63 "2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2013 жылғы 15 қаңтардағы № 2199 болып тіркелген, 2013 жылғы 30 қаңтардағы № 5-6 "Жаңа өмір" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
"2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 156 602 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3 556 145 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 16 651 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер - 11 559 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 1 572 247 мың теңге;
2) шығындар - 5 252 073 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 101 335 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 108 979 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 7 644 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 196 807 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 196 807 мың теңге".
2 тармақта:
1) тармақшада:
"22,5" саны "55,4" санымен ауыстырылсын;
4) тармақшада:
"0" саны "55,3" санымен ауыстырылсын.
8 тармақта:
оныншы абзацтағы "қартайған жалғызілікті" деген сөздер алынып тасталсын және "жасына байланысты әлеуметтік жәрдемақы алушыларға және" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы он бесінші, он алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға - 60 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
облысқа сіңірген еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға - 36 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;";

О внесении изменений и дополнений в решение Мангистауского районного маслихата от 21 декабря 2012 года № 7/63 "О районном бюджете на 2013-2015 годы"
Решение маслихата Мангистауского района Мангистауской области от 28 августа 2013 года № 13/108. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 17 сентября 2013 года № 2296
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-ІV, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 2 июля 2013 года № 11/164 "О внесении изменений в решение областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 7/77 "Об областном бюджете на 2013-2015 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2288 от 26 августа 2013 года) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 21 декабря 2012 года № 7/63 "О районном бюджете на 2013-2015 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2199 от 15 января 2013 года, опубликовано в районном газете "Жаңа өмір" от 30 января 2013 года № 5-6) следующие изменения:
"Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложению соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы - 5 156 602 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям -3 556 145 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 16 651 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11 559 тысяч тенге; поступлениям трансфертов - 1 572 247 тысяч тенге;
2) затраты - 5 252 073 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 101 335 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 108 979 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 7 644 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами- 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - 196 807 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -196 807 тысяч тенге".
В пункте 2:
в подпункте 1):
цифру "22,5" заменить цифрой "55,4";
в подпункте 4):
цифру "0" заменить цифрой "55,3".
в десятом абзаце слово "одиноким" удалить и дополнить словами "и получатели социального государственного пособия по возрасту;";
дополнить абзацами пятнадцатое, шестнадцатое следующего содержания:
"лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан - в размере 60 месячных расчетных показателей;
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед области - в размере 36 месячных расчетных показателей;";

8-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) Жергілікті өкілетті органның келісімі бойынша жергілікті атқарушы орган айқындайтын, ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесіне сәйкес, ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.".
2. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Қ. Бөбетай
Аудандық
мәслихат хатшысы Т. Қылаңов
КЕЛІСІЛДІ:
"Маңғыстау аудандық экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Шабикова Рима Нерражимқызы
28 тамыз 2013 ж.
Аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 28 тамыздағы
№ 13/108 шешіміне қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет
Сан
Сын
Ішкі
сын
А т а у ы
Сомасы, мың теңге
I.Кірістер

подпункт 7) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"7) Установить за счет бюджетных средств гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, согласно перечня должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности, определяемых местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.".
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии К. Бобетай
Секретарь
районного маслихата Т. Кыланов
СОГЛАСОВАНО:
Шабикова Рима Нерражимовна
Руководитель государственного учреждения
"Мангистауский районный отдел
экономики и финансов"
28 августа 2013 г.
Приложение
к решению районного маслихата
от 28 августа 2013 года № 13/108
Районный бюджет на 2013 год
Кат.
Кл.
Пдк
Наименование
Сумма, тыс.тенге
I.Доходы

3 576
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 300
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
300
041
Жұмыспен қамту-2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
0
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
15000
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 020
026
Жұмыспен қамту-2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
4 020
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
148 886
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
80 103
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
80 103
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
6 857
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 636
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
1 962
001
Жергілікті деңгей дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3 259
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
61 926
006
Телерадио хабарларын тарату арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтер
4 392
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
34 508
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
6 400
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру, тілдерді дамыту және мәдениет саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 426
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
96 187
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық және ветеринария бөлімі
75 705
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 458
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
64 783
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
1 464
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
11 847
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
11 847
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8 635
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

3 576
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 300
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
300
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
0
028
Развитие коммунального хозяйства
15 000
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 020
026
Ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
4 020
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
148 886
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
80 103
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
80 103
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
6 857
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 636
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
1 962
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области физической культуры и спорта
3 259
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков, района (города областного значения)
61 926
006
Услуги по проведению государственной информационной политики через телерадиовещание
4 392
007
Функционирование районных (городских) библиотек
34 508
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
16 426
003
Капительные расходы государственного органа
200
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
6 400
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
96 187
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
75 705
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
9 458
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
64 783
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 464
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
11 847
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
11 847
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8 635
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)