Қостанай облысының облыстық бюджеті мен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттері арасындағы 2014-2016 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдері туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2013 жылғы 18 желтоқсандағы № 224 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 26 желтоқсанда № 4371 болып тіркелді
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Облыстық маңызы бар қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері:
1) облыстық маңызы бар қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке 2014 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 13889994,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Қостанай қаласынан – 7153504,0 мың теңге;
Лисаков қаласынан – 557659,0 мың теңге;
Рудный қаласынан – 6178831,0 мың теңге;
2) облыстық маңызы бар қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке 2015 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 18630225,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Қостанай қаласынан – 10478443,0 мың теңге;
Лисаков қаласынан – 535526,0 мың теңге;
Рудный қаласынан – 7616256,0 мың теңге;
3) облыстық маңызы бар қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке 2016 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 23590626,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Қостанай қаласынан – 13161143,0 мың теңге;
Лисаков қаласынан – 931494,0 мың теңге;
Рудный қаласынан – 9497989,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
2. Облыстық бюджеттен аудандар мен облыстық маңызы бар қала бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері:
1) облыстық бюджеттен аудандар мен облыстық маңызы бар қала бюджеттеріне берілетін 2014 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 21732416,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Алтынсарин – 849812,0 мың теңге;
Аманкелді – 1339411,0 мың теңге;
Әулиекөл – 1974897,0 мың теңге;
Денисов – 1148548,0 мың теңге;
Жангелдин – 1454579,0 мың теңге;
Жітіқара – 1034155,0 мың теңге;
Қамысты – 984151,0 мың теңге;
Қарабалық – 1459291,0 мың теңге;
Қарасу – 1439048,0 мың теңге;
Қостанай – 1280549,0 мың теңге;
Меңдіқара – 1575412,0 мың теңге;
Науырзым – 942529,0 мың теңге;
Сарыкөл – 1469401,0 мың теңге;
Таран – 489397,0 мың теңге;
Ұзынкөл – 1230477,0 мың теңге;
Федоров – 1340277,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 1720482,0 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен аудандар мен облыстық маңызы бар қала бюджеттеріне берілетін 2015 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 20684673,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Алтынсарин – 826252,0 мың теңге;
Аманкелді – 1366343,0 мың теңге;
Әулиекөл – 1895512,0 мың теңге;
Денисов – 1102843,0 мың теңге;
Жангелдин – 1417045,0 мың теңге;

Об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов (городов областного значения) Костанайской области на 2014-2016 годы
Решение маслихата Костанайской области от 18 декабря 2013 года № 224. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 26 декабря 2013 года № 4371
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить объемы бюджетных изъятий из бюджетов городов областного значения в областной бюджет:
1) бюджетные изъятия из бюджетов городов областного значения в областной бюджет на 2014 год в сумме 13889994,0 тысячи тенге, в том числе:
города Костаная – 7153504,0 тысячи тенге;
города Лисаковска – 557659,0 тысяч тенге;
города Рудного – 6178831,0 тысяча тенге;
2) бюджетные изъятия из бюджетов городов областного значения в областной бюджет на 2015 год в сумме 18630225,0 тысяч тенге, в том числе:
города Костаная – 10478443,0 тысячи тенге;
города Лисаковска – 535526,0 тысяч тенге;
города Рудного – 7616256,0 тысяч тенге;
3) бюджетные изъятия из бюджетов городов областного значения в областной бюджет на 2016 год в сумме 23590626,0 тысяч тенге, в том числе:
города Костаная – 13161143,0 тысячи тенге;
города Лисаковска – 931494,0 тысячи тенге;
города Рудного – 9497989,0 тысячи тенге.
2. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов и городу областного значения:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов и городу областного значения на 2014 год в сумме 21732416,0 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринскому – 849812,0 тысяч тенге;
Амангельдинскому – 1339411,0 тысяч тенге;
Аулиекольскому – 1974897,0 тысяч тенге;
Денисовскому – 1148548,0 тысяч тенге;
Джангельдинскому – 1454579,0 тысяч тенге;
Житикаринскому – 1034155,0 тысяч тенге;
Камыстинскому – 984151,0 тысяча тенге;
Карабалыкскому – 1459291,0 тысяча тенге;
Карасускому – 1439048,0 тысяч тенге;
Костанайскому – 1280549,0 тысяч тенге;
Мендыкаринскому – 1575412,0 тысяч тенге;
Наурзумскому – 942529,0 тысяч тенге;
Сарыкольскому – 1469401,0 тысяча тенге;
Тарановскому – 489397,0 тысяч тенге;
Узункольскому – 1230477,0 тысяч тенге;
Федоровскому – 1340277,0 тысяч тенге;
городу Аркалыку – 1720482,0 тысячи тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов и городу областного значения на 2015 год в сумме 20684673,0 тысячи тенге, в том числе:
Алтынсаринскому – 826252,0 тысячи тенге;
Амангельдинскому – 1366343,0 тысячи тенге;
Аулиекольскому – 1895512,0 тысяч тенге;
Денисовскому – 1102843,0 тысячи тенге;
Джангельдинскому – 1417045,0 тысяч тенге;

Жітіқара – 941897,0 мың теңге;
Қамысты – 973050,0 мың теңге;
Қарабалық – 1229753,0 мың теңге;
Қарасу – 1532475,0 мың теңге;
Қостанай – 1123461,0 мың теңге;
Меңдіқара – 1345855,0 мың теңге;
Науырзым – 949428,0 мың теңге;
Сарыкөл – 1247450,0 мың теңге;
Таран – 528231,0 мың теңге;
Ұзынкөл – 1230019,0 мың теңге;
Федоров – 1265976,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 1709083,0 мың теңге;
3) облыстық бюджеттен аудандар мен облыстық маңызы бар қала бюджеттеріне берілетін 2016 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 19808714,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Алтынсарин – 809010,0 мың теңге;
Аманкелді – 1399815,0 мың теңге;
Әулиекөл – 1885703,0 мың теңге;
Денисов – 1088338,0 мың теңге;
Жангелдин – 1444351,0 мың теңге;
Жітіқара – 892268,0 мың теңге;
Қамысты – 971150,0 мың теңге;
Қарабалық – 1229935,0 мың теңге;
Қарасу – 1393886,0 мың теңге;
Қостанай – 820976,0 мың теңге;
Меңдіқара – 1333089,0 мың теңге;
Науырзым – 962747,0 мың теңге;
Сарыкөл – 1245040,0 мың теңге;
Таран – 250753,0 мың теңге;
Ұзынкөл – 1230899,0 мың теңге;
Федоров – 1275468,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 1575286,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Жалпы сипаттағы трансферттер көлемдерін айқындау кезінде жергілікті бюджеттердің шығыстар базасына осы шешімге 1-10-қосымшаларға сәйкес іс-шаралардың қосымша енгізілгені ескерілсін.
Жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде ескерілген шығыстар көлемдері тиісті жергілікті бюджеттерде осы шешімге 1-10-қосымшаларда белгіленгеннен төмен емес көлемдерде көзделуге тиіс екендігі белгіленсін.
4. Облыстық бюджетте ауыл шаруашылығына бағытталатын бюджеттік қаражаттардың ең аз көлемдері, оның ішінде:
2014 жылға – 16399042,0 мың теңге;
2015 жылға – 16944695,0 мың теңге;
2016 жылға – 18958033,0 мың теңге ескерілсін.
5. Облыстық бюджетте автомобиль көлігінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге бағытталатын бюджеттік қаражаттардың ең аз көлемдері, оның ішінде:
2014 жылға – 5581282,0 мың теңге;
2015 жылға – 5967442,0 мың теңге;
2016 жылға – 6387465,0 мың теңге ескерілсін.
6. Облыстық бюджетте республикалық бюджеттен қаржыландырылатын, стационарлық көмек көрсететін ұйымдарға күрделі шығыстарды жүзеге асыру үшін бағытталатын бюджеттік қаражаттардың ең аз көлемдері, оның ішінде:
2014 жылға – 436830,0 мың теңге;
2015 жылға – 436830,0 мың теңге;
2016 жылға – 436830,0 мың теңге ескерілсін.
7. Облыстық бюджетте республикалық бюджеттен қаржыландырылатын, амбулаторлық-емханалық көмек көрсететін ұйымдарға күрделі шығыстарды жүзеге асыру үшін бағытталатын бюджеттік қаражаттардың ең аз көлемдері, оның ішінде:

Житикаринскому – 941897,0 тысяч тенге;
Камыстинскому – 973050,0 тысяч тенге;
Карабалыкскому – 1229753,0 тысячи тенге;
Карасускому – 1532475,0 тысяч тенге;
Костанайскому – 1123461,0 тысяча тенге;
Мендыкаринскому – 1345855,0 тысяч тенге;
Наурзумскому – 949428,0 тысяч тенге;
Сарыкольскому – 1247450,0 тысяч тенге;
Тарановскому – 528231,0 тысяча тенге;
Узункольскому – 1230019,0 тысяч тенге;
Федоровскому – 1265976,0 тысяч тенге;
городу Аркалыку – 1709083,0 тысячи тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета бюджетам районов и городу областного значения на 2016 год в сумме 19808714,0 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринскому – 809010,0 тысяч тенге;
Амангельдинскому – 1399815,0 тысяч тенге;
Аулиекольскому – 1885703,0 тысячи тенге;
Денисовскому – 1088338,0 тысяч тенге;
Джангельдинскому – 1444351,0 тысяча тенге;
Житикаринскому – 892268,0 тысяч тенге;
Камыстинскому – 971150,0 тысяч тенге;
Карабалыкскому – 1229935,0 тысяч тенге;
Карасускому – 1393886,0 тысяч тенге;
Костанайскому – 820976,0 тысяч тенге;
Мендыкаринскому – 1333089,0 тысяч тенге;
Наурзумскому – 962747,0 тысяч тенге;
Сарыкольскому – 1245040,0 тысяч тенге;
Тарановскому – 250753,0 тысячи тенге;
Узункольскому – 1230899,0 тысяч тенге;
Федоровскому – 1275468,0 тысяч тенге;
городу Аркалыку – 1575286,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что при определении объемов трансфертов общего характера в базу расходов местных бюджетов дополнительно включены мероприятия согласно приложениям 1-10 к настоящему решению.
Установить, что объемы расходов, учтенные при расчете трансфертов общего характера, должны быть предусмотрены в соответствующих местных бюджетах в объемах не ниже установленных приложениями 1-10 к настоящему решению.
4. Учесть в областном бюджете минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на сельское хозяйство, в том числе:
на 2014 год - 16399042,0 тысячи тенге;
на 2015 год - 16944695,0 тысяч тенге;
на 2016 год - 18958033,0 тысячи тенге.
5. Учесть в областном бюджете минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на обеспечение функционирования автомобильного транспорта, в том числе:
на 2014 год - 5581282,0 тысячи тенге;
на 2015 год - 5967442,0 тысячи тенге;
на 2016 год - 6387465,0 тысяч тенге.
6. Учесть в областном бюджете минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на осуществление капитальных расходов для организаций, оказывающих стационарную помощь, финансируемых из республиканского бюджета, в том числе:
на 2014 год - 436830,0 тысяч тенге;
на 2015 год - 436830,0 тысяч тенге;
на 2016 год - 436830,0 тысяч тенге.
7. Учесть в областном бюджете минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на осуществление капитальных расходов для организаций оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь, финансируемых из республиканского бюджета, в том числе:

2014 жылға – 358956,0 мың теңге.
2015 жылға – 358956,0 мың теңге.
2016 жылға – 358956,0 мың теңге ескерілсін.
8. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және 2016 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданыста болады.
Сессия төрағасы                            А. Жалғасов
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы                       С. Ещанов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________ Г. Кисленкова
Мәслихаттың

на 2014 год - 358956,0 тысяч тенге;
на 2015 год - 358956,0 тысяч тенге;
на 2016 год - 358956,0 тысяч тенге.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года и действует до 31 декабря 2016 года.
Председатель сессии                        А. Жалгасов
Секретарь Костанайского
областного маслихата                       С. Ещанов
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
акимата Костанайской области"
__________________ Г. Кисленкова
Приложение 1
к решению маслихата