2013 жылы төленетін қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 30 қаңтардағы № 196 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 27 ақпанда № 4048 болып тіркелді
"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 720-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысына сәйкес, Қостанай қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2013 жылы жұмыссыздар үшін ұйымдастырылатын ұйымдардың тізбесі, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі мен нақты жағдайлары бекітілсін.
2. Қоғамдық жұмыстарға қатысушылардың еңбекақы төлемі жергілікті бюджет қаражатынан нақты жұмыс істеген уақыт үшін тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңымен белгіленген ең төменгі жалақының екі есе мөлшерінде белгіленсін.
3. "Қостанай қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалары бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – уәкілетті орган) орындалған жұмыстардың (қызметтердің) актісінің негізінде жұмыс берушілердің қоғамдық жұмыстарға қатысушылардың еңбекақысына, мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдарына, әлеуметтік салыққа, қосылған құн салығына және жыл сайынғы еңбек демалысының пайдаланбаған күндері үшін өтем төлемдеріне жұмсалатын шығындарын өтесін.
4. Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру уәкiлеттi орган мен осы тізбеде белгіленген ұйымдар арасында қолданыстағы заңнамаға сәйкес жасасқан қоғамдық жұмыстарды орындауға арналған шартта көрсетілген талаптар бойынша жүргізілсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған қатынастарға таратылады.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай қаласы әкімінің орынбасары М.Т. Мұратбековқа жүктелсін.
Қостанай қаласы әкімінің
міндетін атқарушы                          А. Шамшиев
КЕЛІСІЛГЕН
Қостанай облысы әкімдігінің
денсаулық сақтау басқармасының
"Қостанай қалалық ауруханасы"
коммуналдық мемлекеттік
кәсіпорнының бас дәрігері
_______________ С. Шуменбаев
"Помощь" қоғамдық қорының
атқарушы директоры
___________ Ю. Калюжный
Қостанай қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 30 қаңтардағы
№ 196 қаулысымен бекітілген
2013 жылы жұмыссыздар үшін ұйымдастырылатын ұйымдардың тізбесі, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі мен нақты жағдайлары
Ұйымның атауы
Жұмыс түрлері
Жұмыс
көлемі,
сағат
Жұмыстағы
нақты жағдайлары
1
2
3
4
5
1
"Қостанай
қаласы
әкімдігінің
дене шынықтыру
және спорт
бөлімінің
Қостанай қаласы
әкімдігінің
спорт сарайы"
мемлекеттік
коммуналдық
қазыналық
кәсіпорны
Алдын ала кәсіби
даярлығын талап
етпейтін аумақты
абаттандыруға
және жасыл
екпелер мен
гүлзарларды күтіп
ұстауға көмек.

Об организации оплачиваемых общественных работ в 2013 году
Постановление акимата города Костаная Костанайской области от 30 января 2013 года № 196. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 27 февраля 2013 года № 4048
В соответствии со статьями 720 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" акимат города Костаная ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень организаций, виды, объемы и конкретные условия общественных работ, организуемых для безработных в 2013 году.
2. Установить оплату труда участников общественных работ в двукратном размере минимальной заработной платы, установленной законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, за фактически отработанное время, из средств местного бюджета.
3. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ акимата города Костаная" (далее - уполномоченный орган) возмещать расходы работодателей на оплату труда участников общественных работ, социальные отчисления в государственный фонд социального страхования, социальный налог, налог на добавленную стоимость и компенсационные выплаты за неиспользованные дни оплачиваемого ежегодного трудового отпуска на основании акта выполненных работ (услуг).
4. Организацию общественных работ производить на условиях, указанных в договоре на выполнение общественных работ, заключенном в соответствии с действующим законодательством, между уполномоченным органом и организациями, определенными в настоящем перечне.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2013 года.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Костаная Муратбекова М.Т.
Исполняющий обязанности
акима города Костаная                      А. Шамшиев
СОГЛАСОВАНО
Главный врач коммунального
государственного предприятия
"Костанайская городская больница"
управления здравоохранения акимата
Костанайской области
___________ С. Шуменбаев
Исполнительный директор
общественного фонда "Помощь"
______________ Ю. Калюжный
Утвержден
постановлением акимата
города Костаная
от 30 января 2013 года № 196
Перечень организаций, виды, объемы и конкретные условия общественных работ, организуемых для безработных в 2013 году
наименование
организации
виды работ
объемы
работ в
часах
конкретные условия
работ
1
2
3
4
5
1
Государственное
коммунальное
казенное
предприятие
"Дворец спорта
акимата города
Костаная отдела
физической
культуры и спорта
акимата города
Костаная"
Помощь в
благоустройстве
территории и
ухода за
зелеными
насаждениями и
клумбами, не
требующая
предварительной
профессиональной
подготовки.

3060
Қазақстан
Республикасының
еңбек заңнамасында
көзделген
шектеулерді ескере
отырып, екі демалыс
күні, бір сағаттан
кем емес түскі ас
үзілісі бар
қоғамдық
жұмыстардың бір
қатысушысының жұмыс
аптасының ұзақтығы
- аптасына 40
сағаттан аспайды.
2
"Қостанай
қаласы
әкімдігінің
тұрғын үй -
коммуналдық
шаруашылығы,
жолаушылар
көлігі және
автомобиль
жолдары бөлімі"
мемлекеттік
мекемесінің
Қостанай қаласы
әкімдігінің
«Қостанай
жылуэнергетикалық
компаниясы"
мемлекеттік
коммуналдық
кәсіпорны
Алдын ала кәсіби
даярлығын талап
етпейтін
шот-хабарламаларды
, наразылықтарды,
ескерту
қағаздарды,
хабарламаларды
беру, есептегіш
құралдардың
бақылау
көрсеткіштерін
жазып алу және
актілер жасау
жұмыстарды
жүргізуге көмек.
17000
Қазақстан
Республикасының
еңбек заңнамасында
көзделген
шектеулерді ескере
отырып, екі демалыс
күні, бір сағаттан
кем емес түскі ас
үзілісі бар
қоғамдық
жұмыстардың бір
қатысушысының жұмыс
аптасының ұзақтығы
- аптасына 40
сағаттан аспайды.
3
"Қостанай қаласы
әкімдігінің
тұрғын үй -
коммуналдық
шаруашылығы,
жолаушылар көлігі
және автомобиль
жолдары бөлімі"
мемлекеттік
мекемесінің
Қостанай қаласы
әкімдігінің
"Қостанай-Су"
мемлекеттік
коммуналдық
кәсіпорны
Алдын ала кәсіби
даярлығын талап
етпейтін учаскелер
аланың өлшеу,
хабарламаларды,
шақыру қағаздарды
және ескерту
қағаздарды беру,
актілерді жасау
жұмыстарды
жүргізуге көмек
15300
Қазақстан
Республикасының
еңбек заңнамасында
көзделген
шектеулерді ескере
отырып, екі демалыс
күні, бір сағаттан
кем емес түскі ас
үзілісі бар
қоғамдық
жұмыстардың бір
қатысушысының жұмыс
аптасының ұзақтығы
- аптасына 40
сағаттан аспайды
4
"Қостанай қаласы
әкімдігінің
тұрғын үй -
коммуналдық
шаруашылығы,
жолаушылар көлігі
және автомобиль
жолдары бөлімі"
мемлекеттік
мекемесінің
Қостанай қаласы
әкімдігінің
"Мәдениет және
демалыс паркі"
мемлекеттік
коммуналдық
кәсіпорны
Алдын ала кәсіби
даярлығын талап
етпейтін орталық
сквер және қалалық
жағажай аумағын
абаттандыруға
көмек.
31548
Қазақстан
Республикасының
еңбек заңнамасында
көзделген
шектеулерді ескере
отырып, екі демалыс
күні, бір сағаттан
кем емес түскі ас
үзілісі бар
қоғамдық
жұмыстардың бір
қатысушысының жұмыс
аптасының ұзақтығы
- аптасына 40
сағаттан аспайды.
5
Қостанай облысы
әкімдігінің
денсаулық сақтау
басқармасының
"Қостанай қалалық
ауруханасы"
коммуналдық
мемлекеттік
кәсіпорны
Алдын ала кәсіби
даярлығын талап
етпейтін іргелес
аумақты
абаттандыруға және
нақты тұрғылықты
жері жоқ ауру
азаматтарға қызмет
етуге көмек.
5880
Қазақстан
Республикасының
еңбек заңнамасында
көзделген
шектеулерді ескере
отырып, екі демалыс
күні, бір сағаттан
кем емес түскі ас
үзілісі бар
қоғамдық
жұмыстардың бір
қатысушысының жұмыс
аптасының ұзақтығы
- аптасына 40
сағаттан аспайды.
6
"Помощь" қоғамдық
қоры
Жүре біткен
иммундық тапшылық
синдромының
профилактикасы
бойынша кәсіби
даярлығын талап
етпейтін
әлеуметтік жұмыс.

3060
Продолжительность
рабочего времени
одного участника
общественных работ -
не более 40 часов в
неделю, учитывая
ограничения,
предусмотренные
трудовым
законодательством
Республики Казахстан,
с двумя выходными
днями, обеденным
перерывом не менее
одного часа
2
Государственное
коммунальное
предприятие
"Костанайская
тепло-
энергетическая
компания» акимата
города Костаная
государственного
учреждения "Отдел
жилищно-
коммунального
хозяйства,
пассажирского
транспорта и
автомобильных
дорог акимата
города Костаная"
Помощь в
проведении
работ по
вручению счет -
извещений,
претензий,
напоминаний,
уведомлений,
снятию
контрольных
показаний с
приборов учета
и составлению
актов, не
требующая
предварительной
профессиональной
подготовки.
17000
Продолжительность
рабочего времени
одного участника
общественных работ -
не более 40 часов в
неделю, учитывая
ограничения,
предусмотренные
трудовым
законодательством
Республики Казахстан,
с двумя выходными
днями, обеденным
перерывом не менее
одного часа
3
Государственное
коммунальное
предприятие
"Костанай-Су"
акимата города
Костаная
государственного
учреждения
"Отдел
жилищно-
коммунального
хозяйства,
пассажирского
транспорта и
автомобильных
дорог акимата
города Костаная"
Помощь в
проведении
работ по замеру
площади
участков,
вручению
уведомлений,
повесток и
напоминаний,
составлению
актов, не
требующая
предварительной
профессиональной
подготовки.
15300
Продолжительность
рабочего времени
одного участника
общественных работ -
не более 40 часов в
неделю, учитывая
ограничения,
предусмотренные
трудовым
законодательством
Республики Казахстан,
с двумя выходными
днями, обеденным
перерывом не менее
одного часа
4
Государственное
коммунальное
предприятие «Парк
культуры и
отдыха» акимата
города Костаная
государственного
учреждения
«Отдел
жилищно-
коммунального
хозяйства,
пассажирского
транспорта и
автомобильных
дорог акимата
города Костаная"
Помощь в
благоустройстве
территории
центрального
сквера и
городского
пляжа, не
требующая
предварительной
профессиональной
подготовки.
31548
Продолжительность
рабочего времени
одного участника
общественных работ -
не более 40 часов в
неделю, учитывая
ограничения,
предусмотренные
трудовым
законодательством
Республики Казахстан,
с двумя выходными
днями, обеденным
перерывом не менее
одного часа
5
Коммунальное
государственное
предприятие
"Костанайская
городская
больница"
управления
здравоохранения
акимата
Костанайской
области
Помощь в
благоустройстве
прилегающей
территории и
обслуживании
больных
граждан, не
имеющих
определенного
места
жительства, не
требующая
предварительной
профессио-
нальной
подготовки.
5880
Продолжительность
рабочего времени
одного участника
общественных работ -
не более 40 часов в
неделю, учитывая
ограничения,
предусмотренные
трудовым
законодательством
Республики Казахстан,
с двумя выходными
днями, обеденным
перерывом не менее
одного часа
6
Общественный
фонд "Помощь"
Социальная
работа по
профилактике
синдрома
приобретенного
иммунодефицита,
не требующая
предварительной
профессиональной
подготовки.