Мәслихаттың 2011 жылғы 29 қыркүйектегі № 388 "Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2013 жылғы 12 наурыздағы № 103 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 5 сәуірде № 4085 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2013 жылғы 22 қазандағы № 146 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 22.10.2013 № 146 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 15) тармақшасына, "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес, Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" 2011 жылғы 29 қыркүйектегі № 388 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9-13-135 тіркелген, 2011 жылғы 19 қазандағы "Қарасу өңірі" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағында:
4) тармақшасында "20" деген сан "15" деген санымен ауыстырылсын;
5) тармақшасында "5" деген сан "25" деген санымен ауыстырылсын;
6) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"6) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына және 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырға дейін кемінде алты ай еңбек еткен (қызмет атқарған) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған тұлғаларға, Жеңіс Күніне орай, бір жолғы, 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
7) тармақшасында "10" деген сан "15" деген санымен ауыстырылсын;
9) тармақшасында "4" деген сан "6" деген санымен ауыстырылсын;
10) тармақшасында "2,5" деген сан "3" деген санымен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 29 сентября 2011 года № 388 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан"
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 12 марта 2013 года № 103. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 5 апреля 2013 года № 4085. Утратило силу решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 22 октября 2013 года № 146
Сноска. Утратило силу решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 22.10.2013 № 146 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Стандартом государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан" от 29 сентября 2011 года № 388 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9-13-135, опубликовано 19 октября 2011 года в газете "Қарасу өңірі") следующие изменения и дополнения:
в пункте 1 указанного решения:
в подпункте 4) цифру "20" заменить цифрой "15";
в подпункте 5) цифру "5" заменить цифрой "25";
подпункт 6) изложить в новой редакции:
"6) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, и лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, ко Дню Победы, единовременно, в размере 5 месячных расчетных показателей";
в подпункте 7) цифру "10" заменить цифрой "15";
в подпункте 9) цифру "4" заменить цифрой "6";
в подпункте 10) цифру "2,5" заменить цифрой "3";
дополнить подпунктом 11) следующего содержания:

"11) мүгедектерге, табыстарын есепке алмай, шипажайға және оңалту орталықтарына жол жүруімен байланысты шығындарын өтеуге, бір жолғы, нақты шығындар бойынша.".
Мәслихат шешімінің қосымшасында:
1-тармағының 3) тармақшасы алынып тасталсын;
2-тармағының 6) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"6) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына және 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырға дейін кемінде алты ай еңбек еткен (қызмет атқарған) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған тұлғаларға, Жеңіс Күніне орай, бір жолғы, 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде:
егер аталған азамат уәкілетті органда есепте тұрмаған жағдайда, алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
2-тармағы мынадай мазмұндағы 11) тармақшасымен толықтырылсын:
"11) мүгедектер үшін, табыстарын есепке алмай, шипажайға және оңалту орталықтарына жол жүруімен байланысты шығындарын өтеуге, бір жолғы, нақты шығындар бойынша:
алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
мүгедектің жеке оңалту бағдарламасынан үзінді;
шипажай курорттық картасынан немесе медициналық картасынан үзінді;
тұратын жерінен белгіленген жеріне дейін және қайта жол билеттері.".
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс
сессиясының төрағасы:                      В. Бабушкин
Қарасу аудандық
мәслихатының хатшысы:                      С. Қазиев
КЕЛІСІЛДІ:
"Қарасу ауданының жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_______________ А. Ерменова

"11) инвалидам, без учета доходов, на возмещение расходов, связанных с проездом в санаторий и реабилитационные центры, единовременно, по фактическим затратам.".
В приложении к решению маслихата:
подпункт 3) пункта 1 исключить;
подпункт 6) пункта 2 изложить в новой редакции:
"6) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, и лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, ко Дню Победы, единовременно, в размере 5 месячных расчетных показателей:
документ, подтверждающий социальный статус получателя, в случае если данный гражданин не состоит на учете в уполномоченном органе;
дополнить пункт 2 подпунктом 11) следующего содержания:
"11) для инвалидов, без учета доходов, на возмещение расходов, связанных с проездом в санаторий и реабилитационные центры, единовременно, по фактическим затратам:
документ, подтверждающий социальный статус получателя;
выписка из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
выписка из санаторно-курортной карты или медицинской карты;
проездные билеты от места жительства до места назначения и обратно.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
внеочередной сессии:                       В. Бабушкин
Секретарь Карасуского
районного маслихата                        С. Казиев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел занятости
и социальных программ
Карасуского района":
________________ А. Ерменова