Сарыкөл ауданының 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 133 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 30 желтоқсанда № 4391 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, сондай-ақ "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сарыкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Сарыкөл ауданының 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3199674,2 мың тенге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 512320,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3989,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 7562,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2675803,2 мың теңге;
2) шығындар – 3223510,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 33220,3 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 38440,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5220,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -57056,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 57056,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 28.11.2014 № 213 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенция көлемі 1469401 мың теңге сомасында ескерілсін.
3. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке аудан бюджетінен бюджеттік алып қоюлар көлемдері көзделмегені ескерілсін.
4. 2014 жылға арналған жергілікті атқарушы органның резерві 500 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2014 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2014 жылға арналған кент, ауыл, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезекті
сессияның төрағасы                         Г. Батуринец
Аудандық
мәслихат хатшысы                           А. Қарашолақов
КЕЛІСІЛДІ:
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
_________________ А. Бекпанов
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
__________________ Т. Лысяк
Мәслихаттың
2013 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 133 шешіміне 1-қосымша
Сарыкөл ауданының 2014 жылға арналған бюджеті

О районном бюджете Сарыкольского района на 2014-2016 годы
Решение маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 27 декабря 2013 года № 133. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2013 года № 4391
В соответствии со статьей 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, а также подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Сарыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Сарыкольского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3-соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 3199674,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 512320,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3989,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 7 562,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 2675803,2 тысячи тенге;
2) затраты – 3223510,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 33220,3 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 38440,3 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5220,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -57056,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 57056,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 28.11.2014 № 213 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Учесть, что в районном бюджете предусмотрено на 2014 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 1469401 тысяча тенге в бюджет района.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год не предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2014 год в сумме 500 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестированию в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ поселка, села, сельского округа на 2014 год согласно приложению 5.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель
очередной сессии                           Г. Батуринец
Секретарь
районного маслихата                        А. Карашулаков
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
бюджетного планирования акимата
Сарыкольского района"
___________________ А. Бекпанов
Руководитель государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата Сарыкольского района"
____________________ Т. Лысяк
Приложение 1
к решению маслихата
от 27 декабря 2013 года № 133
Бюджет Сарыкольского района на 2014 год

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
5220,0
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
5220,0
Мәслихаттың
2013 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 133 шешіміне 4-қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджетті
атқару процесінде секвестрлеуге
жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың
тізбесі
АТАУЫ
Білім беру
Жалпы білім беру
Ауданның (аудандық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
Еңбекпен қамту бағдарламасы
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
Мәслихаттың
2013 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 133 шешіміне 5-қосымша
2014 жылға арналған кент, ауыл, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі

452
Отдел финансов района (города областного значения)
5220,0
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
5220,0
Приложение 4
к решению маслихата
от 27 декабря 2013 года № 133
Перечень бюджетных программ, не подлежащих
секвестированию в процессе исполнения
районного бюджета на 2014 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
Социальная помощь и социальное обеспечение
Программа занятости
Государственная адресная социальная помощь
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Приложение 5
к решению маслихата
от 27 декабря 2013 года № 133
Бюджетные программы поселка, села, сельского округа на 2014 год

04-1-123-041
07-3-123-008
12-1-123-013
Кестенің жалғасы:
№ р/с
Атқарушы орган – бағдарламалардың әкімшісі
Бюджеттік бағдарлама
1
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Сарыкөл кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын жұмыс істеуін қамтамасыз ету
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
2
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Чехов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Сорочин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
4
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Тимирязев ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Тағыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын жұмыс істеуін қамтамасыз ету
6
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Севастополь ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын жұмыс істеуін қамтамасыз ету
7
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Маяк ауыл әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын жұмыс істеуін қамтамасыз ету
8
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Лесной ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын жұмыс істеуін қамтамасыз ету
9
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Ленинград ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
10
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Краснознамен ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
11
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Златоуст ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын жұмыс істеуін қамтамасыз ету
12
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Комсомол ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Барвин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын жұмыс істеуін қамтамасыз ету
14
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің Веселоподол ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын жұмыс істеуін қамтамасыз ету

04-1-123-041
07-3-123-008
12-1-123-013
Продолжение таблицы:
№ п/п
Исполнительный орган - администратор программ
Бюджетная программа
1
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Сарыколь акимата Сарыкольского района"
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
Освещение улиц населенных пунктов
Содержание мест захоронений и погребение безродных
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
2
Государственное учреждение "Аппарат акима Чеховского сельского округа акимата Сарыкольского района"
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Капитальные расходы государственного органа
Обеспечение санитарии населенных пунктов
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
3
Государственное учреждение "Аппарат акима Сорочинского сельского округа акимата Сарыкольского района"
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Освещение улиц населенных пунктов
Обеспечение санитарии населенных пунктов
4
Государственное учреждение "Аппарат акима Тимирязевского сельского округа акимата Сарыкольского района"
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
Освещение улиц населенных пунктов
Обеспечение санитарии населенных пунктов
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
5
Государственное учреждение "Аппарат акима Тагильского сельского округа акимата Сарыкольского района"
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Освещение улиц населенных пунктов
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
6
Государственное учреждение "Аппарат акима Севастопольского сельского округа акимата Сарыкольского района"
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Освещение улиц населенных пунктов
Обеспечение санитарии населенных пунктов
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
7
Государственное учреждение "Аппарат акима села Маяк акимата Сарыкольского района"
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
Освещение улиц населенных пунктов
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
8
Государственное учреждение "Аппарат акима Лесного сельского округа акимата Сарыкольского района"
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Освещение улиц населенных пунктов
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
9
Государственное учреждение "Аппарат акима Ленинградского сельского округа акимата Сарыкольского района"
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Освещение улиц населенных пунктов
Обеспечение санитарии населенных пунктов
10
Государственное учреждение "Аппарат акима Краснознаменского сельского округа акимата Сарыкольского района"
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Освещение улиц населенных пунктов
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
11
Государственное учреждение "Аппарат акима Златоустовского сельского округа акимата Сарыкольского района"
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Освещение улиц населенных пунктов
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
12
Государственное учреждение "Аппарат акима Комсомольского сельского округа акимата Сарыкольского района"
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
Освещение улиц населенных пунктов
Обеспечение санитарии населенных пунктов
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
13
Государственное учреждение "Аппарат акима Барвиновского сельского округа акимата Сарыкольского района"
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
Освещение улиц населенных пунктов
Обеспечение санитарии населенных пунктов
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
14
Государственное учреждение "Аппарат акима Весело-Подольского сельского округа акимата Сарыкольского района"
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
Освещение улиц населенных пунктов
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах