"Екібастұз қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесімен көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 15 ақпандағы N 168/2 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментіде 2013 жылғы 12 наурызда N 3477 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 19 маусымдағы N 555/6 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 19.06.2013 N 555/6 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы "Ақпараттандыру туралы" Заңының 29-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына сәйкес, Екібастұз қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру";
2) "Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу" электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттері бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Екібастұз қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсiн.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Екібастұз қаласының
әкімі                                      А. Вербняк
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі           А. Жұмағалиев
2013 жылғы 15 ақпан
Екібастұз қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 15 ақпандағы
N 168/2 қаулысымен
бекітілді
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру"
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - электрондық мемлекеттік қызмет) "Екібастұз қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - қызмет беруші) баламалы түрде өздерінің тұрғылықты жері бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы, сондай-ақ мемлекеттік қызметті тұтынушыда электрондық сандық қолтаңбасы болған жағдайда www.egov.kz. мекен-жайы бойынша "электрондық үкімет" порталы арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 Қаулысымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" стандартына (бұдан әрi - Стандарт) сәйкес көрсетiледi.

Об утверждении регламентов электронных государственных услуг, оказываемых государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза"
Постановление акимата города Экибастуза Павлодарской области от 15 февраля 2013 года N 168/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 12 марта 2013 года N 3477. Утратило силу постановлением акимата города Экибастуза Павлодарской области от 19 июня 2013 года N 555/6
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Экибастуза Павлодарской области от 19.06.2013 N 555/6.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", акимат города Экибастуза ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты электронных государственных услуг:
1) "Выдача справок безработным гражданам";
2) "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому".
2. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Экибастуза.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким
города Экибастуза                          А. Вербняк
"СОГЛАСОВАНО"
Министр транспорта
и коммуникаций                             А. Жумагалиев
Республики Казахстан
15 февраля 2013 год
Утвержден
постановлением акимата
города Экибастуза
от 15 февраля 2013 года
N 168/2
Регламент
электронной государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача справок безработным гражданам" (далее - электронная государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза" (далее – услугодатель), на альтернативной основе через центр обслуживания населения по месту жительства, а также через веб-портал "электронного правительства" по адресу: www.egov.kz., при условии наличия у потребителя государственной услуги электронной цифровой подписи.
2. Электронная государственная услуга оказывается в соответствии со Стандартом государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).

3. Электрондық мемлекеттiк қызметтi автоматтандыру дәрежесi: iшiнара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтымайтын электрондық мемлекеттiк қызмет).
4. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетудiң түрi: транзактивтік қызмет.
5. Осы регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – барлық біріктірілген үкіметтік ақпаратқа, оның ішінде нормативтік құқықтық база мен электрондық мемлекеттік қызметке қол жеткізетін бір терезе түріндегі ақпараттық жүйе;
3) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі - ЖТ ММБ) - ақпаратты тез арада жинауға, сақтауға және өңдеуге, Қазақстан Республикасында жеке тұлғалардың бірыңғай идентификациясын енгізу мақсатында жеке сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін құру және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік басқару органдарына және өзге де субъектілерге олар туралы маңызды және дұрыс мәліметтер беру үшін арналған ақпараттық жүйе;
4) жеке сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрі – ЖСН) - жеке тұлға, соның iшiнде өзiндiк кәсiпкерлiк түрiнде қызметiн жүзеге асыратын жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр;
5) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – аппараттық - бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, iздеу, тарату, тапсыру және беру үшiн арналған жүйе;
6) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталығының ықпалдастырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ХҚКО ААЖ) - Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталығы, сондай-ақ министрліктер мен ведомстволар арқылы халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет көрсету процессін автоматтандыру үшін арналған ақпараттық жүйе;
7) пайдаланушы - өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгiнетiн және оларды пайдаланатын субъект;
8) тұтынушы – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлға;
9) "электрондық үкіметтің" аумақтық шлюзі (бұдан әрі - ЭҮӨШ) - электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде "электрондық әкімдік" ақпараттық жүйелері кіру үшін арналған "электрондық үкімет" шлюзінің кіші жүйесі;
10) құрылымдық - функционалды бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, белгiлi сатыда электрондық қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттiк органдардың, мекемелердің және өзге де құрылымдық бөлiмшелерi;

3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
3) государственная база данных "Физические лица" - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
4) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее - ИИН);
5) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ИС);
6) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан - информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);
7) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
8) потребитель – физическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
9) региональный шлюз "электронного правительства" – подсистема шлюза "электронного правительства", предназначенная для интеграции информационных систем "электронного акимата" в рамках реализации электронных услуг (далее - РШЭП);
10) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги;

11) транзакциялық қызмет - электрондық сандық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөнiндегi қызмет;
12) "электрондық үкіметтер" шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) - электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде "электрондық үкімет" ақпараттық жүйелері кіру үшін арналған ақпараттық жүйе;
13) электрондық мемлекеттік қызметтер - ақпараттық технологияларды пайдаланумен, электрондық нысанда көрсетiлетiн мемлекеттік қызметтер;
14) электрондық сандық қолтаңба (бұдан әрі - ЭСҚ) - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiлігiн және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы;
15) электрондық құжат – ақпарат электрондық - сандық нысанда берілген және электрондық сандық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету
жөнінде қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. Электрондық қызметті көрсеткен кезде (электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың N 1 диаграммасы) арқылы қызмет берушiнiң адымдық әрекеттері мен шешiмдерi осы регламенттің 2 - қосымшасында көрсетілген:
1) 1-үдеріс – қызметті ұсынушы қызметкерімен ЭҮӨШ АЖО электрондық қызмет көрсету үшін ЖСН және пароль (авторизация үдерісі) енгізу;
2) 2-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет берушінің қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдау, электрондық қызметті көрсету және тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару;
3) 3-үдеріс – ЖТ ММБ ЭҮШ арқылы тұтынушы мәліметтері туралы сұрау салуды жіберу;
4) 1-шарт – ЖТ ММБ тұтынушы мәліметтерінің түпнұсқалығын тексеруі;
5) 4-үдеріс – ЖТ ММБ тұтынушының мәліметтері жоқтығына байланысты мәліметтерді алуға мүмкіндігі жоқ туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-үдеріс – қызмет ұсынушы қызметкерінің құжаттардың қағаз түрінде бар болуына сұрау салу нысанын толтыру және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұрау салу нысанына тіркеу және толтырылған нысанның ЭСҚ (енгізілген мәліметтер) арқылы қызмет көрсетуге сұрау салуды куәландыру;
7) 6-үдеріс –электрондық құжатты ЭҮӨШ АЖО-да тіркеу;
8) 2–шарт – электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандартта және қызмет көрсету негіздерінде көрсетілген қоса берілген құжаттардың сәйкестігін тексеру (өңдеу);
9) 7–үдеріс - тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
10) 8 – үдеріс - тұтынушының электрондық мемлекеттік қызметті ұсынушының ЭҮӨШ АЖО құрастырылған қызмет нәтижесін алуы (жұмыссыз ретінде тіркелу туралы анықтама). Электрондық құжат қызметті ұсынушының уәкілетті тұлғасының ЭСҚ қолдана отырып құрастырылады.

11) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
12) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
13) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
14) электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее - ЭЦП);
15) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма N 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ РШЭП ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
10) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (справка о регистрации в качестве безработного) сформированной АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

7. Электрондық қызметті көрсеткен кезде ХҚКО (N 2 диаграммасы) арқылы қызмет берушiнiң адымдық әрекеттері мен шешiмдерi осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген:
1) 1–үдеріс – ХҚКО операторының АЖ ХҚКО АЖО қызмет көрсету үшін логин мен пароль енгізуі (авторизация үдерісі);
2) 2–үдеріс – Орталық операторымен осы регламентте көрсетілген қызметті таңдау, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және Орталық операторымен тұтынушы туралы деректерді енгізу;
3) 3-үдеріс – ЖТ ММБ ЭҮШ арқылы тұтынушы мәліметтері туралы сұрау салуды жіберу;
4) 1-шарт – ЖТ ММБ тұтынушы мәліметтерінің түпнұсқалығын тексеруі;
5) 4-үдеріс – ЖТ ММБ тұтынушының мәліметтері жоқтығына байланысты мәліметтерді алуға мүмкіндігі жоқ туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-үдеріс – қызмет ұсынушы қызметкерінің құжаттардың қағаз түрінде бар болуына сұрау салу нысанын толтыру және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұрау салу нысанына тіркеу және толтырылған нысанның ЭСҚ (енгізілген мәліметтер) арқылы қызмет көрсетуге сұрау салуды куәландыру;
7) 6–үдеріс – АЖО АЭҮШ арқылы Орталық операторының ЭСҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) жіберу;
8) 7–үдеріс - электрондық құжатты АЖО АЭҮШ тіркеу;
9) 2–шарт – электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандартта және қызмет көрсету негіздерінде көрсетілген қоса берілген құжаттардың сәйкестігін тексеру (өңдеу);
10) 8–үдеріс - тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9–үдеріс - Орталық операторымен тұтынушының электрондық мемлекеттік қызметті ұсынушының ЭҮӨШ АЖО құрастырылған қызмет нәтижесін алуы (жұмыссыз ретінде тіркелу туралы анықтама).
8. ЭҮП арқылы қызмет берушiнiң адымдық әрекеттерi мен шешiмдерi (электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың N 3 диаграммасы) осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы ЭҮП тіркеуді ЖСН және пароль (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады) арқылы жүзеге асырады;
2) 1-үдеріс – қызметті алу үшін тұтынушының ЖСН және парольді ЭҮП-те енгізу (авторизациялау үрдісі);
3) 1-шарт – ЭҮП-да ЖСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушының мәліметтерінің түпнұсқалылығын тексеруі;
4)  -үдеріс - тұтынушының мәліметтерінде бұзушылықтар болуына байланысты қуаттаудан бас тарту туралы ЭҮП хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – тұтынушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті алу және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды (мәліметтер енгізу) толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару, Стандарттың 11 тармағында көрсетілген электронды түріндегі қажетті құжаттардың көшірмесін сұрау салу нысанына бекіту, сонымен қатар тұтынушының сұрау салу куәлігі (қол қою) үшін ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдауы;

7. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН (диаграмма N 2) функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги приведены в приложении 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных потребителя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса потребителя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора Центра результата услуги (справка о регистрации в качестве безработного) сформированной АРМ РШЭП;
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма N 3 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;

6) 2–шарт – ЭҮП – да ЭСҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімінің қайтарылған (жойылған) тізімінде болмауын, сонымен қатар сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭСҚ – ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН – ның арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4–үдеріс – тұтынушының ЭСҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5–үдеріс – тұтынушының ЭСҚ арқылы қызмет көрсету үшін сұраудың куәлігі және қызметті ұсынушының ЭҮӨШ АЖО қызметті ұсынушыға өңдеу үшін ЭҮП арқылы электронды құжатты (сұрауды) бағыттау;
9) 6-үдеріс – электрондық құжатты ЭҮӨШ АЖО-да тіркеу;
10) 3-шарт – қызметті ұсынушының қызметті көрсету үшін негізделген және Стандартта көрсетілген тұтынушының қоса берілген құжаттарының сәйкестігін тексеру (өңдеу);
11) 7-үдеріс – тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс – тұтынушының орындаушының ЭҮӨШ АЖО құрастырылған қызмет нәтижесін (жұмыссыз ретінде тіркелу туралы анықтама) алуы. Электронды құжат қызметті ұсынушының уәкілетті тұлғасының ЭСҚ қолдана отырып құрастырылады.
9. Осы регламенттің 3–қосымшасында "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық мемлекеттік қызметке жүгінген жағдайда тұтынушыға ұсынылатын электрондық мемлекеттік қызметке сұрау салудың нысандары мен өтініш нысанының экрандық нысандары ұсынылған.
10. Тұтынушылардың электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салуының орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: "электронды үкімет" порталының "Қызметті алу тарихы" веб-порталында, сондай-ақ, ХҚКО және қызмет берушіге келген кезде.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпаратты ЭҮП call орталығының телефоны арқылы алуға болады: (1414).
3. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету
үдерiсiндегi іс-қимыл тәртiбiн сипаттау
12. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiне қатысатын ҚФБ:
Қызмет беруші;
ХҚКО операторы;
ЭҮП;
ЭПШ;
ЭҮӨШ;
ЭҮӨШ АЖО;
ХҚКО АЖ АЖО;
ЖТ ММБ.
13. Осы регламенттің 1 - қосымшасына сәйкес әрбір іс-қимылдың орындалу мерзiмiн көрсете отырып, мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерi қарапайым iс-қимылы (функциялар, рәсімдер, операциялар) дәйектiлiгiнiң мәтiндiк, кестелік сипаттамасы келтірілген.
14. Осы регламенттiң 2 – қосымшасында көрсетiлген олардың сипаттамасына сәйкес мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің (электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үрдiсiнде) iс-қимылының қисынды дәйектiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететiн диаграмма келтiрiлген.

6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
12) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (справка о регистрации в качестве безработного), сформированный АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
9. В приложении 3 к настоящему регламенту представлены экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю в случае обращения за оказанием электронной государственной услуги посредством веб-портала "электронного правительства".
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на веб-портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении в ЦОН либо к услугодателю.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра ПЭП: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе
оказания электронной государственной услуги
12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
Услугодатель;
Оператора ЦОН;
ПЭП;
ШЭП;
РШЭП;
АРМ РШЭП;
АРМ ИС ЦОН;
ГБД ФЛ.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему регламенту.
14. В приложении 2 к настоящему регламенту представлены диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями.

15. Осы регламенттiң 4 - қосымшасында ескертулердің нысандарын қоса алғанда, электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі (шығыс құжат) соған сәйкес ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, үлгілері көрсетілген.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы регламенттің 5 - қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (рұқсат етілмеген ақпаратты алудан қорғау);
2) тұтастығы (рұқсат етілмеген ақпаратты өзгертуден қорғау);
3) қол жетімділік (рұқсат етілмеген ақпарат пен ресурстарды ұстап қалудан қорғау).
18. Қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) Интернетке шығу;
2) қызмет көрсетілетін тұлғада ЖСН болуы;
3) ЭҮП авторизациялау;
4) тұтынушыда ЭСҚ болуы.
2013 жылғы 15 ақпандағы N 168/2
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру"
электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
1 кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ әрекеттердiң сипаттамасы
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) N 1 2 3 4
2
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
Қызмет беруші
Қызмет беруші
ЖТ ММБ
3
Әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЖСН және пароль бойынша АЭҮШ АЖО-да авторизация ланады
Қызметкермен қызмет берушіні таңдау
Тұтынушының деректері туралы сұранымды ЖТ ММБ-ға жіберу
ЖТ ММБ деректерінің болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Өтінішке нөмір бере отырып, сұрау салуды тіркеу
Сұрауды сәттi қалыптастыру туралы ескертудiң шығуы
Сұранымды маршрутизациялау
Дәлелденген бас тартуды қалыптастыру
5
Орындау мерзiмдерi
10 – 15 секунд
10 секунд
1,5 минут
10 - 15 секунд
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
4 - тұтынушының мәліметтерінде бұзушылықтар болса; 5 – бұзушылықтар болмаса
-
кестенің жалғасы
5 6 7 8
Қызмет беруші
АЭҮШ АЖО
АЭҮШ АЖО
АЭҮШ АЖО
Сканерленген құжаттарды және ЭСҚ куәлігін қоса бере отырып сұранымның үлгісін толтыру
Құжаттарды АЭҮШ АЖО-да тіркеу
Тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
Сұранымды маршрутизациялау
Өтінішке нөмір бере отырып, сұрау салуды тіркеу
Дәлелденген бас тартуды қалыптастыру
Қызмет нәтижесін-хабарламаны қалыптастыру
10 - 15 секунд
1,5 минут
1,5 минут
10 минут
6
7 - тұтынушының мәліметтерінде бұзушылықтар болса; 8 – бұзушылықтар болмаса
-
-
2-кесте. ХҚКО арқылы ҚФБ әрекеттердiң сипаттамасы
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) N 1 2 3 4
2
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
ХҚКО операторы
ХҚКО операторы
ЖТ ММБ, ЕНИС
3
Әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Логин мен пароль арқылы ХҚКО операторы авторизация ланады
Қызметті таңдайды және осы сұранымдарды қалыптастырады
ЖТ ММБ, ЕНИС-қа сұранымды жіберу
Тұтынушының мәліметтері жоқтығына байланысты мәліметтерді алуға мүмкіндігі жоқ туралы хабарламаны қалыптастырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Өтінішке нөмір бере отырып, сұрау салуды тіркеу
Сұрауды сәттi қалыптастыру туралы ескертудiң шығуы
Сұранымды маршрутизациялау
Дәлелденген бас тартуды қалыптастыру
5
Орындау мерзiмдерi

15. В приложении 4 к настоящему регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ), включая формы уведомления.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
18. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН у лица, которому оказывается услуга;
3) авторизация с ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к регламенту электронной государственной
услуги "Выдача справок безработным гражданам"
от 15 февраля 2013 года N 168/2
Таблица 1. Описание действий СФЕ через услугодателя
1
N действия (хода, потока работ) 1 2 3 4
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
ГБД ФЛ
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на АРМ РШЭП через ИИН и пароля
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса о данных потребителя в ГБД ФЛ
Формирование сообщения об отсутствие данных ГБД ФЛ
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
10 - 15 секунд
10 секунд
1,5 минуты
10 - 15 секунд
6
Номер следующего действия
4 – если есть нарушения; 5 – если нарушений нет
продолжение таблицы
5 6 7 8
Услугодатель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
Заполнение формы запроса с прикреплением сканированных документов и удостоверением ЭЦП
Регистрация документа в АРМ РШЭП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Формирование результата услуги - уведомления
10 - 15 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
10 минут
6
7 – если есть нарушения; 8 – если нарушений нет
Таблица 2. Описание действий СФЕ через ЦОН
1
N действия (хода, потока работ) 1 2 3 4
2
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор ЦОН
Оператор ЦОН
ГБД ФЛ, ЕНИС
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор ЦОН по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ, ЕНИС
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5
Сроки исполнения

30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4 - тұтынушының мәліметтерінде бұзушылықтар болса; 5 – бұзушылықтар болмаса
-
кестенің жалғасы
5 6 7 8 9
ХҚКО операторы
ХҚКО операторы
АЭҮШ АЖО
АЭҮШ АЖО
АЭҮШ АЖО
Сұраным үлгісіне қажетті құжаттарды және ЭСҚ куәлігін қоса бере отырып сұранымды толтыру
АЭҮШ АЖО-ға куәландырылған (қол қойылған) құжатты жіберу
Құжатты тіркеу
Тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
Сұрауды сәттi қалыптастыру туралы ескертудiң шығуы
Сұранымды маршрутизациялау
Өтінішке нөмір бере отырып, сұрау салуды тіркеу
Дәлелденген бас тартуды қалыптастыру
Қызмет нәтижесін-хабарламаны қалыптастыру
30 секунд – 1 минут
1 минут
1 минут
30 секунд – 1 минут
3 жұмыс күн
-
-
8 - тұтынушының мәліметтерінде бұзушылықтар болса; 9 – бұзушылықтар болмаса
-
-
3 кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ әрекеттердiң сипаттамасы
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) N 1 2 3 4
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
3
Әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмдеудiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЖСН және пароль бойынша ЭҮП-да авторизация ланады
Тұтынушының мәліметтерінде бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Қызметті таңдайды және осы сұранымдарды ЭСҚ тұтынушының таңдауымен қалыптастырады
Тұтынушының ЭСҚ мәліметтерінде бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешiмi)
Сұрауды сәттi қалыптастыру туралы ескертудiң шығуы
Сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұранымды маршрутизациялау
Сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
5
Орындау мерзiмдерi
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2 – тұтынушының мәліметтерінде бұзушылықтар болса; 3 – авторизация лау сәтті өтсе
4 - тұтынушының мәліметтерінде бұзушылықтар болса; 5 – бұзушылықтар болмаса
-
кестенің жалғасы
5 6 7 8
Тұтынушы
АЭҮШ АЖО
АЭҮШ АЖО
АЭҮШ АЖО
Тұтынушының ЭСҚ арқылы куәландырылған (қол қойылған) және сұранымды АЭҮШ АЖО-ға жіберу
Құжатты тіркеу
Тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
Сұранымды маршрутизациялау
Өтінішке нөмір бере отырып, сұрау салуды тіркеу
Дәлелденген бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатының бейнеленуі
30 секунд – 1 минут
1 минут
30 секунд
10 минут
-
7 - тұтынушының мәліметтерінде бұзушылықтар болса; 8 – бұзушылықтар болмаса
-
-
2013 жылғы 15 ақпандағы N 168/2
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру"
электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызметтерді
көрсету кезінде функционалдық іс- қимылдың N 1 диаграммасы
ХҚКО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсету
кезінде функционалдық іс- қимылдың N 2 диаграммасы
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде
функционалдық іс-қимылдың N 3 диаграммасы
2013 жылғы 15 ақпандағы N 168/2
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру"
электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттiк қызметке сұрау салуды
толтырудың экрандық үлгiсi
2013 жылғы 15 ақпандағы N 168/2
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру"
электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке дұрыс жауаптың
(Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру) шығыс нысаны
Тұтынушыға берiлетiн хабарламалар
Хабарламалар өтiнiштi орындау дәрежесiнiң өзгеруiне қарай немесе қызмет көрсету мерзiмiн ұзартқан жағдайда берiледi. Еркiн жол хабарламалар мәтiнiмен "электрондық үкiмет" порталында жеке кабинетте "Ескерту" бөлiмiнде бейнеленедi.
Тұтынушыға берiлетiн электрондық қызметке терiс
жауаптың (бас тарту) шығу үлгiсi
Терiс жауаптың шығу үлгiсi комиссия қорытындысын қалыптастыру кезiнде бас тартуды негiздеу мәтiнiмен хат түрiнде еркiн үлгiде берiледi.
2013 жылғы 15 ақпандағы N 168/2
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру"
электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне
5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің көрсеткіштерін анықтауға арналған сауалнама үлгісі: "сапа" және "қолжетімділік"
_____________________________________________________________________
(қызмет атауы)

30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
2
3
4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы
5 6 7 8 9
Оператор ЦОН
Оператор ЦОН
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
Заполнение запроса с прикреплением к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Формирование результата услуги - уведомления
30 секунд – 1 минута
1 минута
1 минута
30 секунд – 1 минута
3 рабочих дня
-
-
8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет
-
-
Таблица 3. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
N действия (хода, потока работ) 1 2 3
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ПЭП по ИИН и пароля
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбором потребителя ЭЦП
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных потребителя; 3 – если авторизация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
продолжение таблицы
4 5 6 7 8
ПЭП
Потребитель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя ЭЦП
Удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя и направление запроса в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
1,5 минуты
30 секунд – 1 минута
1 минута
30 секунд
10 минут
-
-
7 - если есть нарушения в данных потребителя; 8 – если нарушений нет
-
-
Приложение 2
к регламенту электронной государственной
услуги "Выдача справок безработным гражданам"
от 15 февраля 2013 года N 168/2
Диаграмма N 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Диаграмма N 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Диаграмма N 3 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Приложение 3
к регламенту электронной государственной
услуги "Выдача справок безработным гражданам"
от 15 февраля 2013 года N 168/2
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Приложение 4
к регламенту электронной государственной
услуги "Выдача справок безработным гражданам"
от 15 февраля 2013 года N 168/2
Выходная форма положительного ответа (Выдача справок
безработным гражданам) на электронную государственную услугу
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления, либо в случае продления срока оказания услуги. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе "Уведомления" в личном кабинете на портале "электронного правительства".
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную
государственную услугу, предоставляемого потребителю
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа при формировании заключения комиссии.
Приложение 5
к регламенту электронной государственной
услуги "Выдача справок безработным гражданам"
от 15 февраля 2013 года N 168/2
Форма анкеты для определения показателей электронной
государственной услуги: "качество" и "доступность"
_____________________________________________________________________
(наименование услуги)

1. Сізді электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен нәтижесінің сапасы қанағаттандырды ма?
1) қанағаттандырған жоқ;
2) жартылай қанағаттандырды;
3) қанағаттандырды.
2. Сізді электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасы қанағаттандырды ма?
1) қанағаттандырған жоқ;
2) жартылай қанағаттандырды;
3) қанағаттандырды.
Екібастұз қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 15 ақпандағы
N 168/2 қаулысымен
бекітілді
"Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу" электрондық
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу" регламенті (бұдан әрі - электрондық мемлекеттік қызмет) "Екібастұз қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – уәкілетті орган), сондай-ақ мемлекеттік қызметті тұтынушыда электрондық сандық қолтаңбасы болған жағдайда www.egov.kz. мекенжайы бойынша "электрондық үкімет" порталы арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 Қаулысымен бекітілген "Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу" стандартының (бұдан әрi - Стандарт), Екібастұз қаласының жергілікті өкілетті органдарының шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекеленген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету тәртібі туралы жергілікті атқарушы орган қаулыларының негізінде көрсетiледi.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа – алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетудiң түрi: транзактивтік қызмет.
5. Осы регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – барлық біріктірілген үкіметтік ақпаратқа, оның ішінде нормативтік құқықтық база мен электрондық мемлекеттік қызметке қол жеткізетін бір терезе түріндегі ақпараттық жүйе;
3) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі - ЖТ ММБ) - ақпаратты тез арада жинауға, сақтауға және өңдеуге, Қазақстан Республикасында жеке тұлғалардың бірыңғай идентификациясын енгізу мақсатында жеке сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін құру және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік басқару органдарына және өзге де субъектілерге олар туралы маңызды және дұрыс мәліметтер беру үшін арналған ақпараттық жүйе;

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
города Экибастуза
от 15 февраля 2013 года
N 168/2
Регламент электронной государственной услуги "Оформление
документов для материального обеспечения детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся на дому"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому" (далее – электронная государственная услуга) предоставляется государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза" (далее – уполномоченный орган), а также через портал "электронного правительства" по адресу: www.egov.kz. при условии наличия у потребителя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее - ЭЦП).
2. Электронная государственная услуга предоставляется на основании стандарта государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому", утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт), постановлений местного исполнительного органа о порядке оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местного представительного органа города Экибастуза.
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) АРМ – автоматизированное рабочее место;
2) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
3) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);

4) жеке сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрі – ЖСН) - жеке тұлға, соның iшiнде өзiндiк кәсiпкерлiк түрiнде қызметiн жүзеге асыратын жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр;
5) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – аппараттық - бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, iздеу, тарату, тапсыру және беру үшiн арналған жүйе;
6) пайдаланушы - өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгiнетiн және оларды пайдаланатын субъект;
7) тұтынушы – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлға;
8) "электрондық үкіметтің" аумақтық шлюзі (бұдан әрі - ЭҮӨШ) - электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде "электрондық әкімдік" ақпараттық жүйелері кіру үшін арналған "электрондық үкімет" шлюзінің кіші жүйесі;
9) құрылымдық - функционалды бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, белгiлi сатыда электрондық қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттiк органдардың, мекемелердің және өзге де құрылымдық бөлiмшелерi;
10) транзакциялық қызмет - электрондық сандық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөнiндегi қызмет;
11) "электрондық үкіметтер" шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) - электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде "электрондық үкімет" ақпараттық жүйелері кіру үшін арналған ақпараттық жүйе;
12) электрондық мемлекеттік қызметтер - ақпараттық технологияларды пайдаланумен, электрондық нысанда көрсетiлетiн мемлекеттік қызметтер;
13) электрондық құжат – ақпарат электрондық - сандық нысанда берілген және электрондық сандық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
14) электрондық сандық қолтаңба (бұдан әрі - ЭСҚ) - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiлiгiн және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде
қызмет беруші қызметінің тәртiбi
6. ЭҮП арқылы қызмет берушiнiң адымдық әрекеттерi мен шешiмдерi (электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың N 1 диаграммасы) осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы ЖСК көмегі арқылы ЭҮП тіркеуден өтуі қажет (ЭҮП-да тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – қызметті алу үшін тұтынушының ЖСН және парольді ЭҮП-те енгізу (авторизациялау үрдісі);
3) 1-шарт – ЭҮП-да ЖСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушының мәліметтерінің түпнұсқалылығын тексеруі;

4) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
5) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
6) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
7) потребитель – физическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
8) региональный шлюз "электронного правительства" - подсистема шлюза "электронного правительства", предназначенная для интеграции информационных систем "электронного акимата" в рамках реализации электронных услуг (далее - РШЭП);
9) структурно–функциональные единицы (далее - СФЕ) - перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги;
10) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
12) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
13) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
14) электронная цифровая подпись - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП).
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма N 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;

4) 2-үдеріс - тұтынушының мәліметтерінде бұзушылықтар болуына байланысты қуаттаудан бас тарту туралы ЭҮП хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – тұтынушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті алу және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды (мәліметтер енгізу) толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару, Стандарттың 11 тармағында көрсетілген электронды түріндегі қажетті құжаттардың көшірмесін сұрау салу нысанына бекіту, сонымен қатар тұтынушының сұрау салу куәлігі (қол қою) үшін ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2–шарт – ЭҮП – да ЭСҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімінің қайтарылған (жойылған) тізімінде болмауын, сонымен қатар сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭСҚ – ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН–ның арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4–үдеріс – тұтынушының ЭСҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5–үдеріс – тұтынушының ЭСҚ арқылы қызмет көрсету үшін сұраудың куәлігі және қызметті ұсынушының ЭҮӨШ АЖО қызметті ұсынушыға өңдеу үшін ЭҮП арқылы электронды құжатты (сұрауды) бағыттау;
9) 6-үдеріс – электрондық құжатты ЭҮӨШ АЖО-да тіркеу;
10) 3-шарт – қызметті ұсынушының қызметті көрсету үшін негізделген және Стандартта көрсетілген тұтынушының қоса берілген құжаттарының сәйкестігін тексеру (өңдеу);
11) 7-үдеріс – тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс – тұтынушының орындаушының ЭҮӨШ АЖО құрастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат түріндегі хабарлама) алуы. Электронды құжат қызметті ұсынушының уәкілетті тұлғасының ЭСҚ қолдана отырып құрастырылады.
7. Электрондық қызметті көрсеткен кезде (қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың N 2 диаграммасы) қызмет берушiнiң адымдық әрекеттері мен шешiмдерi осы регламенттің 2 - қосымшасында көрсетілген:
1) 1-үдеріс – қызметті ұсынушы қызметкерімен ЭҮӨШ АЖО электрондық қызмет көрсету үшін ЖСН және пароль (авторизация үдерісі) енгізу;
2) 2-үдеріс –электрондық мемлекеттік қызмет берушінің қызметкерімен осы регламентте көрсетілген қызметті таңдау, электрондық қызметті көрсету және тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару;
3) 3-үдеріс – ЖТ ММБ ЭҮШ арқылы тұтынушы мәліметтері туралы сұрау салуды жіберу;
4) 1-шарт – ЖТ ММБ тұтынушы мәліметтерінің түпнұсқалығын тексеруі;
5) 4-үдеріс – ЖТ ММБ тұтынушының мәліметтері жоқтығына байланысты мәліметтерді алуға мүмкіндігі жоқ туралы хабарламаны қалыптастыру;

4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
12) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированный АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма N 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ РШЭП ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ;

6) 5-үдеріс – қызмет ұсынушы қызметкерінің құжаттардың қағаз түрінде бар болуына сұрау салу нысанын толтыру және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұрау салу нысанына тіркеу және толтырылған нысанның ЭСҚ (енгізілген мәліметтер) арқылы қызмет көрсетуге сұрау салуды куәландыру;
7) 6-үдеріс – электрондық құжатты ЭҮӨШ АЖО-да тіркеу;
8) 2 – шарт – электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін Стандартта және қызмет көрсету негіздерінде көрсетілген қоса берілген құжаттардың сәйкестігін тексеру (өңдеу);
9) 7–үдеріс - тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
10) 8–үдеріс - тұтынушының электрондық мемлекеттік қызметті ұсынушының ЭҮӨШ АЖО құрастырылған қызмет нәтижесін алуы (жұмыссыз ретінде тіркелу туралы анықтама). Электрондық құжат қызметті ұсынушының уәкілетті тұлғасының ЭСҚ қолдана отырып құрастырылады.
8. ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті алған жағдайда электрондық мемлекеттік қызметке сұрау салудың экрандық үлгісі www.egov.kz. "электрондық үкімет" веб-порталында ұсынылған.
9. Электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұраудың орындалу мәртебесін тұтынушының тексеру әдісі: "Қызметтерді алу тарихы" бөлігінде "электрондық үкімет" порталында немесе "Берілген тапсырыстар" бөлімінде ЭУ АЖ порталында, сонымен қатар, уәкілетті органға өтініш жасау кезінде.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпаратты ЭҮП call орталығының телефоны арқылы алуға болады: (1414).
3. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiндегi
өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
11. Электрондық мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiне қатысатын ҚФБ:
- Қызмет беруші;
- ЭҮП;
- ЭҮШ;
- ЭҮӨШ АЖО;
- ЖТ ММБ.
12. Осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес әрбір іс-қимылдың орындалу мерзiмiн көрсете отырып, мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлiмшелерi қарапайым iс-қимылы (функциялар, рәсімдер, операциялар) дәйектiлiгiнiң мәтiндiк, кестелік сипаттамасы келтірілген.
13. Осы регламенттiң 2–қосымшасында көрсетiлген олардың сипаттамасына сәйкес мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің (электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету үрдiсiнде) iс-қимылының қисынды дәйектiлiгi арасындағы өзара байланысты көрсететiн диаграмма келтiрiлген.
14. Осы регламенттiң 4-қосымшасында ескертулердің нысандарын қоса алғанда, электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі соған сәйкес ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, үлгілері көрсетілген.

6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
10) процесс 8 - получение потребителем результата услуги (уведомление об оформлении документов) сформированной АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Экранная форма запроса на электронную государственную услугу в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП представлены на веб-портале "электронного правительства" - www.egov.kz.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг" или на портале ИС ЭУ во вкладке "Поданные заявки", а также при обращении в уполномоченный орган.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону call-центра ПЭП: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе
оказания электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
Услугодатель;
ПЭП;
ШЭП;
АРМ РШЭП;
ГБД ФЛ.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему регламенту.
13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
14. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомлений, писем и напоминаний указаны в приложении 4 к настоящему регламенту.