"Ертіс ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесімен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 24 қаңтардағы N 63/1 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 06 наурызда N 3474 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 19 маусымдағы N 295/5 қаулысымен
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ертіс аудандық әкімдігінің 19.06.2013 N 295/5 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңы 9-1-бабының 4 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" қаулысына сәйкес, мемлекеттік қызметті сапалы көрсету мақсатында Ертіс ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген:
1) "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік қызмет регламенті;
2) "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту" мемлекеттік қызмет регламенті;
3) "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік қызмет регламенті;
4) "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің ауылшаруашылығы жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Ж. Шұғаев
Ертіс ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 24 қаңтардағы
N 63/1 қаулысымен
бекітілген
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер
учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын
бекіту" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 01 қарашадағы N 1392 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына сәйкес әзірленген (бұдан әрі – Стандарт).

Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых государственным учреждением "Отдел земельных отношений Иртышского района"
Постановление акимата Иртышского района Павлодарской области от 24 января 2013 года N 63/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 06 марта 2013 года N 3474. Утратило силу постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 19 июня 2013 года N 295/5
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Иртышского района Павлодарской области от 19.06.2013 N 295/5.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", в целях качественного оказания государственных услуг, акимат Иртышского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством";
2) регламент государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков";
3) регламент государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка";
4) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательных работ".
2. Контроль за выполнением данного постановления возложить на заместителя акима района по сельскому хозяйству.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                Ж. Шугаев
Утвержден
постановлением акимата
Иртышского района
от 24 января 2013 года N 63/1
Регламент государственной услуги "Утверждение кадастровой
(оценочной) стоимости конкретных земельных участков,
продаваемого в частную собственность государством"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемого в частную собственность государством" (далее - Регламент) разработан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 01 ноября 2012 года N 1392 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" (далее - Стандарт).

2. Мемлекеттік қызмет "Ертіс ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі (бұдан әрі – уәкілетті орган). Мемлекеттік қызмет көрсету орны: Павлодар облысы, Ертіс ауданы, Ертіс ауылы, Бөгенбай көшесі, 110-үй, телефоны: (871832)21481, электрондық пошта мекенжайы zemelniy.irtishsk@yandex.kz.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат уәкілетті органның стенділерінде және бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы бекiтілген жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет алушының құжаттарды алған сәттен бастап, стандарттың 11-тармағында көрсетілген – 3 жұмыс күнде;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда күн сайын сағат 9-00-ден 18-30-ге дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.
Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртiбiмен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібі
10. Стандарттың 11-тармағына сәйкес, алушы мемлекеттік қызмет алу үшін уәкілетті органға құжаттарды ұсынады.
11. Құжаттарды қабылдау стандарттың 11-тармағында құжаттардың қабылдағаны туралы алушыға қолхат берілумен жүзеге асырылады.
12. Бекітілген мемлекет жеке меншікке сататын жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнының актісі мемлекеттік қызмет алушының жеке өзіне не сенім білдірілген тұлғаға жүзеге асырылады.
13. Мемлекеттік қызмет алушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды табыс етпеген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Алушыға көрсетілген өтінім келіп түскен күнінен бастап бір күн ішінде жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін бекітуді тоқтатуға себеп болған құжатты, рәсімдеудің тоқтатылуын жоюға мемлекеттік қызмет алушының қажетті іс-әрекеттерін көрсете отырып және оның мерзімі туралы жазбаша хабардар етеді.
Уәкілетті орган белгіленген мерзім ішінде алушыға бекітілген мемлекет жеке меншікке сататын жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнының актісін немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты бермеген жағдайда, оны беру күнінің мерзімі өткеннен кейін бекітілген мемлекет пен жеке меншікке сататын жер учаскесінің кадастр (бағалау) құнының актісі берілген болып есептеледі.

2. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел земельных отношений Иртышского района" (далее – уполномоченный орган). Место оказания государственной услуги: Павлодарская область, Иртышский район, село Иртышск, улица Богенбая 110, телефон: (871832)21481, адрес электронной почты zemelniy.irtishsk@yandex.kz.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Информация о государственной услуге располагается стендах уполномоченного органа и опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках.
5. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка на бумажном носителе или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа, в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель).
7. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем необходимых документов, указанных в пункте 11 стандарта – 3 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов – 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График уполномоченного органа: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-30 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получатель представляет документы, в уполномоченный орган согласно пункту 11 Стандарта.
11. Прием документов осуществляется уполномоченным органом и получателю выдается расписка о приеме документов, согласно пункту 11 стандарта.
12. Утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка выдается при личном посещении получателю либо по доверенности уполномоченному лицу.
13. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае непредставления получателем документов, указанных в пункте 11 стандарта.
Получателю направляется письменное уведомление в течение одного дня, со дня поступления заявления с указанием документа, на основании которого приостановлено утверждение акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и сроков приостановления с указанием последующих действий получателя для устранения причин приостановления оформления.
В случае если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал получателю утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, то с даты истечения сроков их выдачи акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка считается утвержденным.

14. Мемлекеттік қызмет көрсету процессінде мынадай құрлымдағы функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі - бірліктер):
1) Бөлім маманы;
2) Бөлім бастығы.
15. Административтік қыймылдардың (шаралардың) әр бірліктердің әр административтік қимылдарының (шараларының) орындалу уақытының реті мен ара қатынасының мәтіндік таблицалық жазбасы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі административтік қыймылдар мен бірліктердің арасындағы логикалық реттілік схема регламенттің 2 қосымшасында келтірілген.

14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональная единицы (далее - единица):
1) Специалист отдела;
2) Начальник отдела.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к регламенту.
16. Схема, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и единиц, приведены в приложении 2 к регламенту.

3. Мемлекеттiк қызметтер көрсететiн
лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
17. Уәкiлеттi органның лауазымды тұлғалары мемлекеттiк қызмет көрсету барысында қабылдайтын шешiмдерi мен әрекеттерi (әрекетсiздiгi) үшiн Қазақстан Республикасының заңдарымен ескерiлген тәртiпте жауапты болады.
"Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Бірліктер әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеттері
1 2 3 4 5 6 7
1
Әрекет N (жұмыс барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
2
Бірлік атауы
Бірлік 1
Бірлік 2
Бірлік 1
Бірлік 2
Бірлік 1
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет алушының өтініштер мен құжаттарын қабылдау, тіркеу және оларды қарастыруына тапсыру
Өтінішті қарау және орындау-шыны анықтау
Құжаттарды зерттеу, актіні бекіту туралы қорытындыны немесе бас тарту жобасын әзірлеу
Актіге немесе бас тартуға қол қою
Актіні мөрмен бекіту бойынша ұйымдастыру іс-шараларын жүзеге асыру, бекітілген актіні немесе бас тартуды беру
1 2 3 4 5 6 7
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Қолхат
Бұрыштама
Қорытынды немесе бас тарту жобасы
Бекітілген акті немесе бас тарту
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру
5
Орындау мерзімі
Құжаттарды қабылдау 30 минуттан аспайды
1 күн ішінде
1 күн ішінде
1 күн ішінде
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
"Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
Ертіс ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 24 қаңтардағы
N 63/1 қаулысымен
бекітілген
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекіту" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту" регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 01 қарашадағы N 1392 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына сәйкес әзірленген (бұдан әрі – Стандарт).
2. Мемлекеттік қызмет "Ертіс ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі (бұдан әрі – уәкілетті орган). Мемлекеттік қызмет көрсету орны: Павлодар облысы, Ертіс ауданы, Ертіс ауылы, Бөгенбай көшесі, 110-үй, телефоны: (871832)21481, электрондық пошта мекенжайы zemelniy.irtishsk@yandex.kz.

3. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Должностные лица уполномоченного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренными законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных
участков, продаваемых в частную
собственность государством"
Описание действий единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1 2 3 4 5 6 7
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование единиц
Единица 1
Единица 2
Единица 1
Единица 2
Единица 1
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием, регистрация заявления и документов получателя и передача их на рассмотрение
Рассмотрение заявления и определение исполнителя
Изучение документов, подготовка заключения по утверждению акта либо проекта отказа
Подписание акта либо отказа
Осуществление организационных мероприятий по скреплению акта печатью, выдача утвержденного акта либо отказа
1
2
3
4
5
6
7
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Расписка
Резолюция
Заключение либо проект отказа
Утвержденный акт либо отказ
Выдача результата государственной услуги
5
Сроки исполнения
Прием документов не более 30 мин
В течение 1 дня
Выдача не более 30 мин
В течение 1 дня
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных
участков, продаваемых в частную
собственность государством"
Схема функционального взаимодействия
Утвержден
постановлением акимата
Иртышского района
от 24 января 2013 года N 63/1
Регламент государственной услуги
"Утверждение землеустроительных проектов
по формированию земельных участков"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" (далее - Регламент) разработан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 01 ноября 2012 года N 1392 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" (далее - Стандарт).
2. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел земельных отношений Иртышского района" (далее – уполномоченный орган). Место оказания государственной услуги: Павлодарская область, Иртышский район, село Иртышск, улица Богенбая 110, телефон: (871832)21481, адрес электронной почты zemelniy.irtishsk@yandex.kz.

3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат уәкілетті органның стенділерінде және бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі бекiтілген жерге орналастыру жобасы (бұдан әрі – жерге орналастыру жобасы) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет алушының құжаттарды алған сәттен бастап, стандарттың 11-тармағында көрсетілген – 7 жұмыс күнде;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезiнде қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда күн сайын сағат 9-00-ден 18-30-ге дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібі
10. Стандарттың 11-тармағына сәйкес, мемлекеттік қызмет алушы мемлекеттік қызмет алу үшін құжаттарды ұсынады.
11. Құжаттарды қабылдау стандарттың 11-тармағында құжаттардың қабылдағаны туралы алушыға қолхат берілу мен жүзеге асырылады.
12. Бекiтілген жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасы алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға беріледі.
13. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады, егер құрастырылған жерге орналастыру жобасы:
1) Қазақстан Республикасының Жер кодексінің талаптарына және нормаларына;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 қыркүйектегі N 958 қаулысымен бекітілген, Қазақстан Республикасында мемлекеттiк жер кадастрын жүргiзудiң ережесiне сәйкес болмаған жағдайда.
Алушыға жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобасын бекiтуді тоқтатуға себеп болған құжатты көрсете отырып және бекітпеу себептерін жою үшін мемлекеттік қызмет алушының кейінгі іс қимылын көрсететін жазбаша хабарлама жолданады.
Стандарттың 11-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушының құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
Уәкілетті орган белгіленген мерзім ішінде мемлекеттік қызметті алушыға бекітілген жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты бермеген жағдайда, оны беру күнінің мерзімі өткеннен кейін жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобалары бекітілген болып есептеледі.

3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Информация о государственной услуге располагается на стендах уполномоченного органа и опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках.
5. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный землеустроительный проект по формированию земельного участка (далее – землеустроительный проект) на бумажном носителе или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель).
7. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем необходимых документов, указанных в пункте 11 стандарта – 7 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов – 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График уполномоченного органа: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-30 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни.
2. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получатель представляет документы, в уполномоченный орган согласно пункту 11 Стандарта.
11. Прием документов осуществляется уполномоченным органом и получателю выдается расписка о приеме документов, согласно пункту 11 стандарта.
12. Утвержденный землеустроительный проект по формированию земельных участков выдается при личном посещении получателю либо по доверенности уполномоченному лицу.
13. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае, если составленный землеустроительный проект не соответствует:
1) нормам и требованиям Земельного кодекса Республики Казахстан;
2) Правилам ведения государственного земельного кадастра в Республике Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2003 года N 958.
Получателю направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого отказывают в утверждении землеустроительного проекта и последующих действий получателя для устранения причин.
При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 11 стандарта, уполномоченный орган письменно информируют получателя о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
В случае если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал получателю утвержденный землеустроительный проект или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, то с даты истечения сроков его выдачи землеустроительный проект считается утвержденным.

14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде мынадай құрлымдағы функционалдық бірліктер қатысады:
1) уәкілетті органның маманы.
2) бөлім бастығы
15. Административтік қыймылдардың (шаралардың) әр бірліктердің әр административтік қимылдарының (шараларының) орындалу уақытының реті мен ара қатынасының мәтіндік таблицалық жазбасы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету процессіндегі административтік қыймылдар мен бірліктердің арасындағы логикалық реттілік схема регламенттің 2 қосымшасында келтірілген.

14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы:
1) специалист уполномоченного органа;
2) начальник отдела.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и единиц, приведены в приложении 2 к регламенту.

3. Мемлекеттiк қызметтер көрсететiн
лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
17. Уәкiлеттi органның лауазымды тұлғалары мемлекеттiк қызмет көрсету барысында қабылдайтын шешiмдерi мен әрекеттерi (әрекетсiздiгi) үшiн Қазақстан Республикасының заңдарымен ескерiлген тәртiпте жауапты болады.
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекіту" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
1 кесте. Бірліктер әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеттері
1 2 3 4 5 6 7
1
Әрекет N (жұмыс барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
2
Бірлік атауы
Бірлік 1
Бірлік 2
Бірлік 1
Бірлік 2
Бірлік 1
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштер мен құжаттарын қабылдау, тіркеу және оларды қарастыруына тапсыру
Өтінішті қарау және орындаушыны анықтау
Орындаушының құжаттарды зерттеуі, жобаны бекіту туралы бұйрықты немесе бас тарту жобасын әзірлеуі
Бұйрыққа немесе бас тартуға қол қою
Бұйрықты мөрмен бекіту бойынша ұйымдастыру іс-шараларын жүзеге асыру, бекітілген жобаны немесе бас тартуды беру
1 2 3 4 5 6 7
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Қолхат
Бұрыштама
Бұйрық немесе бас тарту
Бекітілген жоба немесе бас тарту
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру
5
Орындау мерзімі
30 минуттан аспайды
1 күн ішінде
3 күн ішінде
1 күн ішінде
30 минуттан аспайды
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекіту" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
Ертіс ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 24 қаңтардағы
N 63/1 қаулысымен
бекітілген
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге
шешім беру" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 01 қарашадағы N 1392 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына сәйкес әзірленген (бұдан әрі – Стандарт).
2. Мемлекеттік қызмет "Ертіс ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі (бұдан әрі – уәкілетті орган). Мемлекеттік қызмет көрсету орны: Павлодар облысы, Ертіс ауданы, Ертіс ауылы, Бөгенбай көшесі, 110-үй, телефоны: (871832)21481, электрондық пошта мекенжайы zemelniy.irtishsk@yandex.kz.

3. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Должностные лица уполномоченного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Утверждение землеустроительных проектов
по формированию земельных участков"
Описание действий единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1 2 3 4 5 6 7
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование единиц
Единица 1
Единица 2
Единица 1
Единица 2
Единица 1
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием, регистрация документов получателя и передача их на рассмотрение
Рассмотрение заявления и определение исполнителя
Изучение документов исполнителем, подготовка приказа по утверждению проекта либо отказа
Подписание приказа либо отказа
Осуществление организационных мероприятий по скреплению акта печатью, выдача утвержденного проекта либо отказа
1
2 3 4 5 6 7
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка
Резолюция
Приказ либо отказ
Утвержденный проект либо отказ
Выдача результата государственной услуги
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
В течение 1 дня
В течение 3–х дней
В течение 1 дня
Не более 30 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Утверждение землеустроительных проектов
по формированию земельных участков"
Схема функционального взаимодействия
Утвержден
постановлением акимата
Иртышского района
от 24 января 2013 года N 63/1
Регламент государственной услуги "Выдача решения на
изменение целевого назначения земельного участка"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" (далее - Регламент) разработан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 01 ноября 2012 года N 1392 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" (далее - Стандарт).
2. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел земельных отношений Иртышского района" (далее – уполномоченный орган). Место оказания государственной услуги: Павлодарская область, Иртышский район, село Иртышск, улица Богенбая 110, телефон: (871832)21481, адрес электронной почты zemelniy.irtishsk@yandex.kz.

3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат уәкілетті органның стенділерінде және бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесінің пайдалану мақсатын өзгертуге шешім (бұдан әрі – шешім) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік – 37 күн;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда күн сайын сағат 9-00-ден 18-30-ге дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.
Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртiбiмен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібі
10. Стандарттың 11-тармағына сәйкес, алушы мемлекеттік қызмет алу үшін уәкілетті органға құжаттарды ұсынады.
11. Құжаттарды қабылдау стандарттың 11-тармағында құжаттардың қабылдағаны туралы алушыға қолхат берілумен жүзеге асырылады.
12. Шешім алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға беріледі.
13. Құқықтық режимі, жер учаскесінің санатқа тиесілігі және жерді аймақтарға бөлуге сәйкес рұқсат етілген пайдалану негізінде нысаналы мақсатын өзгертуге рұқсат беру мүмкін емес болған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Стандарттың 11-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда алушының құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
Уәкілетті орган белгіленген мерзімде алушыға бекiтілген шешім немесе қызмет беруден бас тарту туралы уәжделген жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап шешім берілді деп есептеледі.

3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Информация о государственной услуге располагается на стендах в здании уполномоченного органа и опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка (далее решение) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем необходимых документов, указанных в пункте 11 стандарта – 37 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов – 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График уполномоченный органа: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-30 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни.
Прием осуществляется в порядке очереди с 9-00 часов до 18-30 часов без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получатель представляет документы, в уполномоченный орган согласно пункту 11 Стандарта.
11. Прием документов осуществляется уполномоченным органом и получателю выдается расписка о приеме документов, согласно пункту 11 стандарта.
12. Решение выдается при личном посещении получателю либо по доверенности уполномоченному лицу.
13. В предоставлении государственной услуги уполномоченным органом будет отказано в случае невозможности изменения целевого назначения земельного участка в соответствии с его правовым режимом, принадлежность категорий земель и разрешенного использования в соответствии с зонированием земель.
При непредставлении полного перечня документов, предусмотренных  пунктом 11 Стандарта, местный исполнительный орган письменно информирует получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
В случае если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал получателю решение или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, то с даты истечения сроков его выдачи решение считается выданным.

14. Мемлекеттік қызмет көрсету процессінде мынадай құрлымдағы функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі - бірлік):
1) уәкілетті органның маманы;
2) Жер комиссиясы.
15. Административтік қыймылдардың (шаралардың) әр бірліктердің әр административтік қимылдарының (шараларының) орындалу уақытының реті мен ара қатынасының мәтіндік таблицалық жазбасы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі административтік қыймылдар мен бірліктердің арасындағы логикалық реттілік схема регламенттің 2 қосымшасында келтірілген.
3. Мемлекеттiк қызметтер көрсететiн
лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
17. Уәкiлеттi органның лауазымды тұлғалары мемлекеттiк қызмет көрсету барысында қабылдайтын шешiмдерi мен әрекеттерi (әрекетсiздiгi) үшiн Қазақстан Республикасының заңдарымен ескерiлген тәртiпте жауапты болады.
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Бірліктер әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекет N (жұмыс барысы, ағымы) 1 2 3 4 5 6 7
2
Бірлік атауы
Бірлік 1
Бірлік 2
Бірлік 1
Бірлік 2
Бірлік 1
Бірлік 2
Бірлік 1
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштер мен құжаттарын қабылдау, тіркеу және оларды қарастыруына тапсыру
Өтінішті қарау және орындаушыны анықтау
Құжаттарды зерттеу, рұқсат беру немесе бас тарту жобасын әзірлеу
Құжаттарды аудандық жер комиссиясы отырысында қарастыру
Нысаналы мақсатын өзгерту немесе бас тарту туралы шешімді әзірлеу
Рұқсат беру немесе бас тарту туралы шешім
Рұқсат беру немесе бас тарту бойынша ұйымдастыру іс-шараларын жүзеге асыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Қолхат
Бұрыштама
Рұқсат беру немесе бас тарту жобасы
Рұқсат беру немесе бас тарту
Шешім немесе бас тарту
Шешім қабылдау
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру
5
Сроки исполнения
30 минуттан аспайды
7 күн ішінде
10 күн ішінде
8 күн ішінде
5 күн ішінде
5 күн ішінде
30 минуттан аспайды
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
7
8
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара әрекет сызбасы
Ертіс ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 24 қаңтардағы
N 63/1 қаулысымен
бекітілген
"Іздестіру жұмыстары үшін жер учаскесін пайдалануға
рұқсат беру" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Іздестіру жұмыстары үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 01 қарашадағы N 1392 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына сәйкес әзірленген (бұдан әрі – Стандарт).

14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональная единицы (далее - единица):
1) специалист уполномоченного органа;
2) земельная комиссия
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой единицы с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и единиц, приведены в приложении 2 к регламенту.
3. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Должностные лица уполномоченного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
Описание действий Единиц
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование Единиц
Единица1
Единица 2
Единица 1
Единица 2
Единица 1
Единица 2
Единица 1
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием, регистрация заявления и документов и передача их на рассмотрение
Рассмотрение заявления и определение исполнителя
Изучение документов, подготовка проекта разрешения либо проекта отказа
Рассмотрение на заседании районной земельной комиссии
Подготовка решения об изменении целевого назначения либо отказа
Решение о выдаче разрешения либо об отказе
Осуществление организационных мероприятий по выдаче разрешения, либо отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Расписка
Резолюция
Проект разрешения либо проект отказа
Разрешение либо отказ
Решение либо отказ
Принятие решения
Выдача результата государственной услуги
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
В течении 7 дней
В течении 10 дней
В течении 8 дней
В течении 5 дней
В течении 5 дней
Не боле 30 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
7
8
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
Схема функционального взаимодействия
Утвержден
постановлением акимата
Иртышского района
от 24 января 2013 года N 63/1
Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на
использование земельного участка для изыскательских работ"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" (далее - Регламент) разработан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 01 ноября 2012 года N 1392 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" (далее - Стандарт).

2. Мемлекеттік қызмет "Ертіс ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі (бұдан әрі – уәкілетті орган). Мемлекеттік қызмет көрсету орны: Павлодар облысы, Ертіс ауданы, Ертіс ауылы, Бөгенбай көшесі, 110-үй, телефоны: (871832)21481, электрондық пошта мекенжайы zemelniy.irtishsk@yandex.kz.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат уәкілетті органның стенділерінде және бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру (бұдан әрі – рұқсат) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 10 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда күн сайын сағат 9-00-ден 18-30-ге дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері.
Құжаттарды қабылдау сағат 9-00-ден 18-30-ге дейін кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібі
10. Стандарттың 11-тармағына сәйкес, алушы мемлекеттік қызмет алу үшін уәкілетті органға құжаттарды ұсынады.
11. Құжаттарды қабылдау стандарттың 11-тармағында құжаттардың қабылдағаны туралы алушыға қолхат берілу мен жүзеге асырылады.
12. Рұқсат алушының жеке өзіне немесе сенімхатпен уәкілетті тұлғаға беріледі.
13. Маусымдық ауыл шаруашылық жұмыстары жүргізілген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады.
Стандарттың 11-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда, құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта, уәкілетті орган алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
Уәкілетті орган белгіленген мерзімде алушыға рұқсат немесе қызмет беруден бас тарту туралы уәжделген жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап рұқсат берілді деп есептеледі.

2. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел земельных отношений Иртышского района" (далее – уполномоченный орган). Место оказания государственной услуги: Павлодарская область, Иртышский район, село Иртышск, улица Богенбая 110, телефон: (871832)21481, адрес электронной почты zemelniy.irtishsk@yandex.kz.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Информация о государственной услуге располагается на стендах в здании уполномоченного органа и опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ (далее – разрешение) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем необходимых документов, указанных в пункте 11 стандарта – 10 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации) - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График уполномоченного органа: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-30 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни.
Прием осуществляется в порядке очереди с 9-00 часов до 18-30 часов без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет документы, в уполномоченный орган согласно пункту 11 Стандарта.
11. Прием документов осуществляется уполномоченным органом и получателю выдается расписка о приеме документов, согласно пункту 11 стандарта.
12. Выдача разрешения осуществляется лично получателю либо по доверенности уполномоченному лицу.
13. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае проведения сезонных сельскохозяйственных работ.
При непредставлении полного перечня документов, предусмотренных  пунктом 11 Стандарта, местный исполнительный орган письменно информирует получателя о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
В случае если местный исполнительный орган в установленные сроки не выдал получателю разрешение или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, то с даты истечения сроков его выдачи разрешение считается выданным.