Павлодар ауданында білім беру саласында көрсетілетін мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 25 қаңтардағы N 17/1 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 27 ақпанда N 3454 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 25 шілдедегі N 236/7 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар аудандық әкімдігінің 25.07.2013 N 236/7 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабының 4-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" N 1119 қаулысына сәйкес Павлодар ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру" мемлекеттік қызмет регламенті;
2) "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет регламенті;
3) "Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" мемлекеттік қызмет регламенті;
4) "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Төмендегі:
1) Павлодар ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 26 қаңтардағы "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы" N 41/1 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 12-11-155 тіркелген, 2012 жылғы 09 наурыздағы N 10 "Заман тынысы" газетінде жарияланған);
2) Павлодар ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 26 қаңтардағы "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекіту туралы" N 39/1 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 12-11-154 тіркелген, 2012 жылғы 09 наурыздағы N 10 "Заман тынысы" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых в сфере образования в Павлодарском районе
Постановление акимата Павлодарского района Павлодарской области от 25 января 2013 года N 17/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 27 февраля 2013 года N 3454. Утратило силу постановлением акимата Павлодарского района Павлодарской области от 25 июля 2013 года N 236/7
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарского района Павлодарской области от 25.07.2013 N 236/7.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки", акимат Павлодарского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству";
2) регламент государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям";
3) регламент государственной услуги "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям";
4) регламент государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации".
2. Признать утратившими силу:
1) Постановление акимата Павлодарского района от 26 января 2012 года N 41/1 "Об утверждении регламентов государственных услуг, государственным учреждением "Отдел образования Павлодарского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 12-11-155, опубликованное 09 марта 2012 года в газете "Заман тынысы" N 10);
2) Постановление акимата Павлодарского района от 26 января 2012 года N 39/1 "Об утверждении регламента государственной услуги "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации "Отдел образования Павлодарского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 12-11-154, опубликованное 09 марта 2012 года в газете "Заман тынысы" N 10).

3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Е.В. Губаревке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімінің м.а.                        Б. Әбиев
Павлодар ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 25 қаңтардағы
N 17/1 қаулысымен
бекітілген
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама
беру" мемлекеттiк қызмет регламентi
1. Жалпы ережелер
1. "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 22 мекенжайы бойынша "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" ММ (бұдан әрі – уәкілетті орган) Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 10 мекенжайы бойынша, "Павлодар облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Павлодар аудандық бөлімі (бұдан әрі - орталық), сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушы да электрондық цифрлы қолтаңба болған жағдайда "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексінің 124125-баптары, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы "Ақпараттандыру туралы" Заңының 29-бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 наурыздағы "Мемлекеттің қорғаншылық және қамқоршылық жөніндегі функцияларын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" N 382 қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен (бұдан әрі – Стандарт) бекітілген "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру" стандарты негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны:
1) Орталықта – стандартқа 3-қосымшаға сәйкес қағаз тасымалдағышта қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама (бұдан әрі – анықтама) беру;
2) порталда – уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлы қолы қойылған электрондық құжат нысанындағы анықтама беру не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
Орталыққа жүгінген кезде:
1) мемлекеттік қызметті алушы жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері бес жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезекте күтудің рұқсат берiлген ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Е.В. Губарева.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. акима района                          Б. Абиев
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарского района
от 25 января 2013 года N 17/1
Регламент государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справок по опеке и попечительству" (далее – государственная услуга) оказывается ГУ "Отдел образования Павлодарского района" (далее – уполномоченный орган), по адресу г. Павлодар ул. Толстого 22 через Отдел Павлодарского района филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области (далее – центр), по адресу г. Павлодар ул. Толстого 10, а также через веб-портал "Электронного правительства" - www.e.gov.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статей 124125 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье", статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации", постановления Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года N 382 "Об утверждении Правил осуществления функций государства по опеке и попечительству", постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Выдача справок по опеке и попечительству" (далее - Стандарт).
4. Результатом оказания государственной услуги являются:
1) в центре – выдача справки по опеке и попечительству (далее – справка) согласно приложению 3 к Стандарту на бумажном носителе;
2) на портале – выдача справки в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
5. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
6. Сроки оказания государственной услуги:
При обращении в центр:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги составляют пять рабочих дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 20 минут;

3) жүгінген күні мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берiлген ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
4) анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты алған кезде кезек күтудің рұқсат берiлген ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
Портал арқылы жүгінген кезде:
мемлекеттік қызметті алушы жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері бес жұмыс күнін құрайды.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет:
Орталыққа жүгінген кезде - демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына алты күн, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін көрсетіледі.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электронды" кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Жылжымалы Орталықтар құжаттар қабылдауды Орталық бекіткен кестеге сәйкес жүзеге асырады, бірақ бір елді мекенде алты жұмыс сағатынан кем болмайды;
2) веб-портал арқылы өтініш білдірген кезде – тәулік бойы.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
9. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттік қызметті алушыға қажеттi құжаттар стандарттың 11-тармағында белгiленген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
әрекеттер (өзара іс-қимыл) тәртібі
10. Барлық қажетті құжаттарды қабылдаған кезде мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні;
сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, оның байланыс деректері көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызметті алушыға дайын құжаттарды беру:
Орталыққа жүгінген кезде – орталық қызметкері "терезелер" арқылы қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде күн сайын жүзеге асырылады.
Анықтама берілген күнінен бастап 1 (бір) ай жарамды.
Егер мемлекеттік қызметті алушы құжаттар алуға мерзімінде бармаған жағдайда орталық олардың бір ай сақталуын қамтамасыз етеді, кейін оларды уәкілетті органға тапсырады.
12. Орталық мемлекеттік қызметті алушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық- функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ).
1) ҚФБ – 1 уәкілетті орган бастығы;

3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения – не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении справки или мотивированного ответа об отказе – не более 20 минут.
При обращении через портал:
сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги составляют пять рабочих дней.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. Государственная услуга оказывается:
1) при обращении в центр – шесть дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00, без перерыва.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно графику, утвержденному центром, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте;
2) при обращении через портал – круглосуточно.
2. Порядок оказания государственной услуги
9. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимые документы, определены в пункте 11 стандарта.
3. Порядок действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
10. При приеме всех необходимых документов получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, его (ее);
контактные данные.
11. Выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется:
при обращении в центр – работником центра посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
Справка действительна в течение 1 (одного) месяца со дня выдачи.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
12. Центром будет отказано в приеме документов в случае представления получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 стандарта.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ).
1) СФЕ - 1 начальник уполномоченного органа;

2) ҚФБ – 2 уәкілетті орган маманы;
3) ҚФБ – 3 Орталық қызметкері.
14. Әрбір ҚФБ өзара іс-қымылының кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1,2-қосымшаларына сәйкес келтірілген (1,2 кесте).
4. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн
лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
15. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтің белгіленген мерзімде Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес көрсетілу сапасына және оны іске асыруға жауапты болады.
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтама беру"
мемлекеттiк қызмет регламентiне
1-қосымша
1 кесте. Құрылымдық-функционалдық бiрлiктiң
(бұдан әрi - ҚФБ) әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс легінің) іс-әрекеті
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс легінің) N
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті орган маманы
Уәкілетті орган бастығы
Уәкілетті орган маманы
Уәкілетті орган бастығы
Уәкілетті орган маманы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Орталықтан алынған стандартың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау және тіркеу
Құжаттарды қарастыру, қарарға қол қою
Анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
Анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап қарау
Журналда тіркеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімші шешім)
Құжаттарды тіркеу
Келіп түскен құжаттарды анықтама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап дайындауға беру
Анықтама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жобасы
Анықтамаға қол қою
Анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жолдау, қызметті Орталыққа ұсыну
5
Орындау мерзімдері
20 минуттан аспайды
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
15 жұмыс күні
20 минуттан аспайды
6
Іс-әрекеттің келесі нөмірі
2 баған
3 баған
4 баған
5 баған
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтама беру"
мемлекеттiк қызмет регламентiне
2-қосымша
2. Бiлiм беру бөлiмiне жүгінген кезде
мемлекеттiк қызмет ұсыну схемасы
Павлодар ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 25 қаңтардағы
N 17/1 қаулысымен
бекітілген
"Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың
салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің
аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға
мұраны рәсімдеу үшін анықтамалар беру"
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны рәсімдеу үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 22 мекенжайы бойынша "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – уәкілетті орган) Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 10 мекенжайы бойынша "Павлодар облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Павлодар аудандық бөлімі (бұдан әрі - Орталық), сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушыда электрондық цифрлы қолтаңба (бұдан әрі – ЭСҚ) болған жағдайда "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.

2) СФЕ – 2 специалист уполномоченного органа;
3) СФЕ – 3 работник Центра.
14. Текстовое табличное описание последовательности взаимодействия каждой СФЕ приведено согласно приложения 12 к настоящему Регламенту (таблицы 1,2).
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
15. Должностные лица несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной
единицы (далее – СФЕ)
Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование действий (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация полученных из центра документов, указанных в п. 11 стандарта
Рассмотрение документов, подписание резолюции
Подготовка справки либо мотивированного ответа об отказе
Рассмотрение справки либо мотивированного ответа об отказе
Регистрация в журнале
4
Форма завершения (данные документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация документов
Передача поступивших документов на подготовку справки либо мотивированного ответа об отказе
Проект справки либо мотивированного ответа об отказе
Подписание справки
Направление справки либо мотивированного ответа об отказе, предоставление услуги в центр
5
Срок исполнения
Не более 20 минут
1 рабочий день
2 рабочих дня
1 рабочий день
Не более 20 минут
6
Номер следующего действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
2. Схема предоставления государственной
услуги при обращении в отдел образования
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарского района
от 25 января 2013 года N 17/1
Регламент государственной услуги "Выдача справок в пенсионные
фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних
детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной
полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для
оформления наследства несовершеннолетним детям"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям" (далее – государственная услуга) оказывается ГУ "Отдел образования Павлодарского района" (далее – уполномоченный орган), по адресу: г. Павлодар ул. Толстого, 22 через отдел Павлодарского района филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области (далее – Центр), по адресу: г. Павлодар ул. Толстого, 10, а также через веб-портал "Электронного правительства": www.e.gov.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексінің 128-бабы, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 13-бабының 3-тармағы, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы "Ақпараттандыру туралы" Заңының 29-бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 наурыздағы "Мемлекеттің қорғаншылық және қамқоршылық жөніндегі функцияларын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" N 382 қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны рәсімдеу үшін анықтамалар беру" стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны:
1) Орталықта – зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаға тиесілі мүлікпен әрекетті жүзеге асыру үшін қағаз тасымалдағышта анықтамалар (бұдан әрі – анықтама) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру;
2) порталда – уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының ЭСҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы анықтаманы беру не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
6. Орталыққа жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері 5 жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезекте күтудің рұқсат берiлген ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) жүгінген күні мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берiлген ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
4) анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты алған кезде кезек күтудің рұқсат берiлген ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.

2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье", пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации", постановления Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года N 382 "Об утверждении Правил осуществления функций государства по опеке и попечительству", постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям" (далее – Стандарт).
4. Результатом оказания государственной услуги являются:
1) в центре – выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей (уступка прав и обязательств, расторжение договоров), согласно приложениям 3 и 4 к стандарту, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан на осуществление действий с имуществом, принадлежащим несовершеннолетним (далее – справка), согласно приложению 5 к стандарту либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе;
2) на портале – выдача справки в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
5. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
6. Сроки оказания государственной услуги при обращении в центр:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги составляют 5 рабочих дней (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения – не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении справки или мотивированного ответа об отказе – не более 20 минут.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.

8. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органға жүгінген кезде:
1) демалыс және мереке күндерін қоспағанда белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін ұсынылады;
2) қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Орталыққа жүгінген кезде:
1) демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына алты күн, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін көрсетіледі.
2) қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электронды" кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
9. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттік қызметті алушыға қажеттi құжаттар стандарттың 11-тармағында белгiленген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
әрекеттер (өзара іс-қимыл) тәртібі
10. Қабылдау кезінде мемлекеттік қызмет алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні;
2) сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, оның байланыс деректері көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызметті алушыға дайын құжаттарды беру:
Орталыққа жүгінген кезде – орталық қызметкерлері "терезелер" арқылы қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде күн сайын жүзеге асырады.
Анықтама берілген күнінен бастап 1 (бір) ай жарамды.
Егер мемлекеттік қызметті алушы құжаттар алуға мерзімінде бармаған жағдайда орталық олардың бір ай сақталуын қамтамасыз етеді, кейін оларды уәкілетті органға тапсырады.
12. Орталық мемлекеттік қызметті алушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында келесі құрылымдық- функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ).
1) ҚФБ – 1 уәкілетті орган бастығы;
2) ҚФБ – 2 уәкілетті орган маманы;
3) ҚФБ – 3 Орталық қызметкері.
14. Әрбір ҚФБ өзара іс-қимылының кезектілінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1,2-қосымшаларға сәйкес келтірілген (1,2 кесте).
4. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн
лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
15. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтің белгіленген мерзімде Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес көрсетілу сапасына және оны іске асыруға жауапты болады.
"Зейнетақы қорларына, банктерге
кәмелетке толмағандардың салымдарына
иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы
комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны
рәсімдеу үшін анықтамалар беру"
мемлекеттiк қызмет регламентiне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бiрлiктiң
(бұдан әрi - ҚФБ) әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (барысының, жұмыс легінің) іс-әрекеті
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс легінің) N
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті орган маманы
Уәкілетті орган бастығы
Уәкілетті орган маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті орган маманы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Орталықтан алынған стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау және тіркеу
Құжаттарды қарастыру, қарарға қол қою
Анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
Анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап қарау
Журналда тіркеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімші шешім)
Құжаттарды тіркеу
Келіп түскен құжаттарды анықтама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап дайындауға беру
Анықтама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап жобасы
Анықтамаға қол қою
Анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жолдау, қызметті Орталыққа ұсыну
5
Орындау мерзімдері
20 минуттан аспайды
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
15 жұмыс күні
20 минуттан аспайды
6
Іс-әрекеттің келесі нөмірі
2 баған
3 баған
4 баған
5 баған
"Зейнетақы қорларына, банктерге
кәмелетке толмағандардың салымдарына
иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі Жол полициясы
комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
кәмелетке толмаған балаларға мұраны
рәсімдеу үшін анықтамалар беру"
мемлекеттiк қызмет регламентiне
2-қосымша

8. Государственная услуга предоставляется при обращении в уполномоченный орган:
1) в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней;
2) прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При обращении в центр:
1) шесть дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00, без перерыва.
2) прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2. Порядок оказания государственной услуги
9. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимые документы определены в пункте 11 стандарта.
3. Порядок действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
10. При приеме получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, его (ее) контактные данные.
11. Выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется:
при обращении в Центр - работники центра посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
Справка действительна в течение 1 (одного) месяца со дня выдачи.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за результатом услуги в указанный срок, центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
12. Центром будет отказано в приеме документов в случае представления получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 11 стандарта.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ).
1) СФЕ - 1 начальник уполномоченного органа;
2) СФЕ – 2 специалист уполномоченного органа;
3) СФЕ – 3 работник Центра.
14. Текстовое табличное описание последовательности взаимодействия каждой СФЕ приведено согласно приложения 12 к настоящему Регламенту (таблицы 1,2).
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
15. Должностные лица несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок в пенсионные фонды
банки для распоряжения вкладами
несовершеннолетних детей, в
территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства
несовершеннолетним детям"
Описание действий структурно-функциональной
единицы (далее – СФЕ)
1 N действия (хода, потока работ) 1 2 3 4 5
2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование действий (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация полученных из центра документов, указанных в п. 11 стандарта
Рассмотрение документов, подписание резолюции
Подготовка справки либо мотивированного ответа об отказе
Рассмотрение справки либо мотивированного ответа об отказе
Регистрация в журнале
4
Форма завершения (данные документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация документов
Передача поступивших документов на подготовку справки либо мотивированного ответа об отказе
Проект справки либо мотивированного ответа об отказе
Подписание справки
Направление справки либо мотивированного ответа об отказе, предоставление услуги в центр
5
Срок исполнения
Не более 20 минут
1 рабочий день
2 рабочих дня
1 рабочий день
Не более 20 минут
6
Номер следующего действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок в пенсионные фонды
банки для распоряжения вкладами
несовершеннолетних детей, в
территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
для оформления наследства
несовершеннолетним детям"

2. Бiлiм беру бөлiмiне жүгінген кезде
мемлекеттiк қызметтi ұсыну схемасы
Павлодар ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 25 қаңтардағы
N 17/1 қаулысымен
бекітілген
"Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен
мәмілелерді рәсімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық
жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың
анықтамаларын беру" мемлекеттiк қызмет регламентi
1. Жалпы ережелер
1. "Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді рәсімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 22 мекенжайы бойынша "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – уәкілетті орган) Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 10 мекенжайы бойынша "Павлодар облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Павлодар аудандық бөлімі (бұдан әрі – орталық), сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушы да электрондық цифрлы қолтаңба болған жағдайда "электрондық үкіметтің" www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 2224 баптары, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексінің 66128-баптары, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 13-бабының 3-тармағы, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы "Ақпараттандыру туралы" Заңының 29-бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 наурыздағы "Мемлекеттің қорғаншылық және қамқоршылық жөніндегі функцияларын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" N 382 қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді рәсімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны:
1) орталықта – жылжымайтын мүлікті иеліктен айыру жөніндегі мәмілелер жасауға қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың нотариалды кеңсеге не кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие рәсімдеу үшін банктерге қағаз тасымалдағышта анықтамалар (бұдан әрі – анықтама) беру;

2. Схема предоставления государственной
услуги при обращении в отдел образования
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарского района
от 25 января 2013 года N 17/1
Регламент государственной услуги "Выдача справок органов,
осуществляющих функции по опеке или попечительству для
оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве
собственности несовершеннолетним детям"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям" (далее – государственная услуга) оказывается ГУ "Отдел образования Павлодарского района" (далее – уполномоченный орган), по адресу г. Павлодар ул. Толстого, 22, через Отдел Павлодарского района филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области (далее – центр), по адресу г. Павлодар ул. Толстого, 10, а также через веб-портал "Электронного правительства": www.e.gov.kz (далее – портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статей 2224 Гражданского кодекса Республики Казахстан, статей 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года "О браке (супружестве) и семье", пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации", постановления Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года N 382 "Об утверждении Правил осуществления функций государства по опеке и попечительству", постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119 "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям" (далее – Стандарт).
4. Результатом оказания государственной услуги являются:
1) в центре – выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке и попечительству, на совершение сделок по отчуждению недвижимого имущества, являющихся собственниками жилища, в нотариальную контору, либо в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (далее – справка), согласно  приложению 3 к стандарту, на бумажном носителе;

1. Жалпы ережелер
1. "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 22 мекенжайы бойынша "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округі әкімінің аппараттары тарапынан (бұдан әрі – уәкілетті орган) және Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 10 мекенжайы бойынша "Павлодар облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалының Павлодар аудандық бөлімі (бұдан әрі – орталық), сондай-ақ www.egov.kz "электронды үкімет" порталы арқылы көрсетіледі.
2.Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының 6-бабы 4-тармағының 4) тармақшасы және 5-тармағының 1) тармақшасы, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы "Ақпараттандыру туралы" Заңының 29-бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы N 1119 қаулысымен бекітілген "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі стандартқа 4-қосымшаға сәйкес мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдама беру, мектепке дейінгі ұйымдарда орын болмаған жағдайда осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес уәкілетті органның уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлы қолы қойылған құжат нысанында кезектіліктің нөмірі көрсетілген кезекке қою туралы хабарлама немесе электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) Уәкілетті органға жүгінген жағдайда:
- мемлекеттік қызметті алушының өтініш жасаған уақытынан бастап 3 жұмыс күнін құрайды;
- қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күту уақыттың барынша ұзақтығы – 30 минуттан артық емес;
- өтініш берген күні мемлекеттік қызметті алушыға кызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы – 30 минуттан артық емес.
2) Орталыққа жүгінген жағдайда:
- мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі мемлекеттік қызметті алушының өтініш жасаған уақытынан бастап 3 жұмыс күнін құрайды (құжаттарды қабылдау және беру күні мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмiне кiрмейдi);
- қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күту уақытының барынша ұзақтығы – 20 минуттан артық емес;
- өтініш берген күні мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсету уақытының барынша ұзақтығы – 20 минуттан артық емес;
- анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты алу кезінде кезек күту уақытының барынша ұзақтығы - 20 минуттан артық емес.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации" (далее - государственная услуга), оказывается ГУ "Отделом образования Павлодарского района", по адресу г. Павлодар, ул. Толстого, 22, аппаратами акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее — уполномоченный орган) и через отдел Павлодарского района филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области (далее - центр), по адресу г. Павлодар, ул. Толстого, 10, а также через веб-портал "электронного правительства": www.e.gov.kz (далее — портал).
2. Форма предоставляемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 4) пункта 4 и подпункта 1) пункта 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации", стандарта государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации" (далее – Стандарт) утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года N 1119.
4. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача направления в детскую дошкольную организацию, согласно приложению 4 к стандарту, в случае отсутствия мест в дошкольной организации, уведомления о постановке на очередь, согласно приложению 5 к стандарту с указанием номера очередности в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица уполномоченного органа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в форме электронного документа.
5. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
6. Сроки оказания государственной услуги:
1) При обращении в уполномоченный орган:
- с момента обращения получателя государственной услуги составляет 3 рабочих дня;
- максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 30 минут;
- максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения – не более 30 минут.
2) При обращении в центр:
- сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя государственной услуги составляют 3 рабочих дня (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
- максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 20 минут;
- максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги в день обращения – не более 20 минут;
- максимально допустимое время ожидания в очереди при получении справки или мотивированного ответа об отказе – не более 20 минут.

7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
- уәкілетті органға жүгінген жағдайда – демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен белгілінген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін; қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
Орталыққа жүгінген жағдайда:
1) мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасы бойынша демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін түскі үзіліссіз көрсетіледі.
2) қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электронды кезек күту" тәртібімен жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
9. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттік қызметті алушыға немесе сенімхат бойынша оның өкілетті өкіліне қажеттi құжаттар стандарттың 11-тармағында белгiленген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
әрекеттер (өзара іс-қимыл) тәртібі
10. Мемлекеттік қызметті алушыға барлық тиісті құжаттарды тапсыру кезінде:
1) білім беру бөліміне жүгінген жағдайда – мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдама, мектепке дейінгі ұйымда орын болмаған жағдайда мемлекеттік қызметтің кезектілігі көрсетілген кезекке қойылғаны туралы хабарлама беріледі;
2) орталыққа жүгінген жағдайда – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
сұраныстың нөмірі мен қабылданған күні;
сұраныс жасалған мемлекеттік қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге сұранысты қабылдаған Орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты жіне олардың байланыс телефондары көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызметті алушыға дайын құжаттарды беру:
1) уәкілетті органға жеке өзі жүгінгенде кезектілік номері көрсетілген баланы мектепке дейінгі ұйымға есепке қою туралы хабарлама немесе жолдама беріледі;
2) орталықта мемлекеттік қызметті алушыға дайын құжаттарды беруді қолхатта көрсетілген мерзімнің негізінде "терезелер" арқылы орталықтың қызметкері жүзеге асырады.
12 Стандарттың 11-тармағында көрсетілген талаптарды бұзу бас тарту себептерін жазбаша дәлелдеумен мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту үшін негіз болады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық- функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ).
1) ҚФБ – 1 уәкілетті орган бастығы;
2) ҚФБ – 2 уәкілетті орган маманы;
3) ҚФБ – 3 Орталық қызметкері.
14. Әрбір ҚФБ өзара іс-қимылының кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1,2-қосымшаларға сәйкес келтірілген (1,2 кесте)

7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) при обращении в уполномоченный орган – в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед c 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней; прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При обращении в центр:
1) государственная услуга оказывается за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
2) прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2. Порядок оказания государственной услуги
9. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги или по доверенности его уполномоченному представителю необходимые документы определены в пункте 11 стандарта.
3. Порядок действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
10. При сдаче всех необходимых документов получателю государственной услуги выдается:
при обращении в отдел образования – направление в детскую дошкольную организацию, в случае отсутствия мест в дошкольной организации, уведомление о постановке в очередь с указанием номера отчетности государственной услуги.
11. Выдача готовых документов получателю государственной услуги осуществляется:
при личном обращении в уполномоченный орган выдается уведомление, либо направление о постановке ребенка на учет в детскую дошкольную организацию с указанием номера очередности.
12. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит нарушение требований указанных в пункте 11 Стандарта, с письменным обоснованием причин отказа.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ).
1) СФЕ - 1 начальник уполномоченного органа;
2) СФЕ – 2 специалист уполномоченного органа;
3) СФЕ – 3 работник Центра.
14. Текстовое табличное описание последовательности взаимодействия каждой СФЕ приведено согласно приложения 12 к настоящему Регламенту (таблицы 1,2).

4. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн
лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
15. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтің белгіленген мерзімде Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес көрсетілу сапасына және оны іске асыруға жауапты болады.
"Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы
балаларды кезекке қою"мемлекеттiк
қызмет регламентiне
1-қосымша
Павлодар ауданы ауыл, ауылдық округтері
әкімдері аппараттарының тізімі
N Әкімдік атауы Заңды мекенжайы Телефон Сайт мекенжайы
1
2
3
4
5
1
"Ефремовка ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
Даниловка а

4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
15. Должностные лица несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Перечень аппаратов акимов сельских округов Павлодарского района
N
Наименование акимата
Юридический адрес
Телефон
Адрес сайта
1
2
3
4
5
1
ГУ "Аппарат акима Ефремовского сельского округа"
с. Даниловка

8(71845) 53844
140904 Ефремовка а., Абай к-сі, 32
2
"Заря ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
Жертұмсық а., Бірлік а., Подстепное а
8(71845) 57800
140907 Заря а., Мәметова к-сі, 1
3
"Заңғар ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
Заңғар а., Коряковка а
8(71845) 57202
140906 Заңғар а., Абылайхан к-сі, 1
4
"Чернорецк ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
Қаракөл а
8(71845) 50718
140919 Чернорецк а., Восточная к-сі, 2
5
"Маралды ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
Безводное а
8(71845) 56244
140900 Маралды а., Аймауытов к-сі, 2
6
"Красноармейка ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
Красноармейка станциясы, Мирное а., Шаңды а
8(71845) 53001
140909 Красноармейка а., 60 лет Октября к-сі, 29
7
"Шақат ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
Толыбай а., Көктөбе а., Заозерное а
8(71845) 55330
140920 Шақат а., К.Маркс к-сі, 38
8
"Черноярка ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
Черноярка а., Сычевка а
8(71845) 59447
140913 Черноярка а., Центральная к-сі, 2
9
"Мичурин ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
Жамбыл а
8(71845) 51823
140911 Мичурин а., Молодежная к-сі, 13
10
"Григорьевка ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
Жаңақала а
8(71845) 40068
140912 Набережное а., Школьная к-сі, 23
11
"Рождественка ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
Максимовка а

8(71845) 53844
140904 с. Ефремовка, ул. Абая, 32
2
ГУ "Аппарат акима Заринского сельского округа"
с. Жертумсык,
с. Бирлик, с. Подстепное
8(71845) 57800
140907 с. Заря, ул. Маметова, 1
3
ГУ "Аппарат акима Зангарского сельского округа"
с. Зангар, с. Коряковка
8(71845) 57202
140906 с. Зангар, ул. Аблайхана, 1
4
ГУ "Аппарат акима Чернорецкого сельского округа"
с. Караголь
8(71845) 50718
140919 с. Чернорецк, ул. Восточная, 2
5
ГУ "Аппарат акима Маралдинского сельского округа"
с. Безводное
8(71845) 56244
140900 с. Маралды, ул. Аймаутова, 2
6
ГУ "Аппарат акима Красноармейского сельского округа"
ст. Красноармейка, с. Мирное, с. Шанды
8(71845) 53001
140909 с. Красноармейка, ул. 60 лет Октября, 29
7
ГУ "Аппарат акима Шакатского сельского округа"
с. Толубай, с. Коктобе, с. Заозерное
8(71845) 55330
140920 с. Шакат, ул. К. Маркса, 38
8
ГУ "Аппарат акима Черноярского сельского округа"
ст. Черноярка, с. Сычевка
8(71845) 59447
140913 с. Черноярка, ул. Центральная, 2
9
ГУ "Аппарат акима Мичуринского сельского округа"
с. Джамбул
8(71845) 51823
140911 с. Мичурино, ул. Молодежная, 13
10
ГУ "Аппарат акима Григорьевского сельского округа"
с. Жанакала
8(71845) 40068
140912 с. Набережное, ул. Школьная, 23
11
ГУ "Аппарат акима Рождественского сельского округа"
с. Максимовка

8(71845) 54182
140918 Розовка а., Абай к-сі, 8
12
"Луганск ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
Богдановка а., Духовницк а
8(71845) 55033
140910 Луганск а., Ленин к-сі, 48
13
"Кеңес ауылдық округі әкімінің аппараты" ММ
Кеңес а., Комарицин а
8(71845) 51101
140914 Новоямышев а., Қонаев к-сі, 4
"Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы
балаларды кезекке қою"мемлекеттiк
қызмет регламентiне
2-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бiрлiктiң
(бұдан әрi - ҚФБ) әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жүрістін, жұмыс легінің) іс-әрекеті
1
Іс-әрекеттің (жүрістін, жұмыс легінің) N
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті орган маманы
Уәкілетті орган бастығы
Уәкілетті орган маманы
Уәкілетті орган бастығы
Уәкілетті орган маманы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Алушы ұсынған стандарттың  11-тармағындакөрсетілген құжаттарды қабылдау және тіркеу
Алушы ұсынған құжаттарды қарастыру
Жолдаманы немесе хабарламаны, не қызмет көрсетуден н бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
Жолдаманы немесе хабарламаны, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қарастыру
Жолдаманы немесе хабарламаны, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімші шешім)
Құжаттарды тіркеу
Жолдаманы немесе хабарламаны, не бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындауға түскен құжаттарды ұсыну
Жолдаманың немесе хабарламаның, не бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы
Құжатқа қол қою
Жолдама немесе хабарлама, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
5
Орындау мерзімі
30 минуттан артық емес
1 жұмыс күні
30 минуттан артық емес
6
Келесі іс-әрекеттің нөмері
2 баған
3 баған
4 баған
5 баған
"Мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жіберу үшін мектепке
дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы
балаларды кезекке қою"мемлекеттiк
қызмет регламентiне
3-қосымша
2 кесте. Бiлiм беру бөлiмiне жүгінген жағдайда
мемлекеттiк қызметтi ұсыну схемасы

8(71845) 54182
140918 с. Розовка, ул. Абая, 8
12
ГУ "Аппарат акима Луганского сельского округа"
с. Богдановка, с. Духовницк
8(71845) 55033
140910 с. Луганск, ул. Ленина, 48
13
ГУ "Аппарат акима Кенесского сельского округа"
с. Кенес, с. Комарицино
8(71845) 51101
140914 с. Ново-Ямышево, ул. Кунаева, 4
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной
единицы (далее – СФЕ)
N Действие основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование действий (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация представленных получателем документов, указанных в п. 11 стандарта
Рассмотрение представленных получателем документов
Подготовка направления или уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Рассмотрение направления или уведомления, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Выдача направления или уведомления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Форма завершения (данные документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача направления
Передача поступивших документов на подготовку направления или уведомления, либо мотивированного ответа об отказе
Проект направления или уведомления, либо мотивированного ответа об отказе
Подписание документа
Направление или уведомление, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
5
Срок исполнения
Не более 30 минут
1 рабочий день
Не более 30 минут
6
Номер следующего действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"
2. Схема предоставления государственной
услуги при обращении в отдел образования