Алматы қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 4/1050 "Алматы қаласында көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 18 қазандағы N 4/889 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2013 жылғы 6 қарашада N 1011 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 11 сәуірдегі N 2/236 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 11.04.2014 N 2/236 қаулысымен (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы «Нормативтік құқықтық актілер туралы», 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы», 2013 жылғы 15 сәуірдегі «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы № 1092 «Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы» қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік қызметінің стандартына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 17 сәуірдегі № 372 «Ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес келтіру қағидаларын бекіту туралы» қаулысына сәйкес, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 4/1050 «Алматы қаласында көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы» қаулысымен бекітілген (2013 жылғы 2 ақпанда «Алматы ақшамы» және «Вечерний Алматы» газеттерінде жарияланған, мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу Тізілімінде № 965 болып тіркелген) «18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік қызметінің регламентіне келесі өзгерістер енгізілсін:
4 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушының осы стандарттың 13 тармағында анықталған қажетті құжаттарын және өтінішін тіркеген күннен бастап:
аудандық бөлімдер - жеті жұмыс күні ішінде;
орталыққа - жеті жұмыс күні ішінде (құжатты (мемлекеттік қызметтің нәтижесін) қабылдау және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);»
4 тармақтың 2) тармақшасындағы «уәкілетті органда» сөздерінен кейін «, орталықта 30 минут» сөздерімен толықтырылсын, орыс тіліндегі мәтінге ғана өзгерістер енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
6 тармақтағы «Қазақстан Республикасының Заңының 4 бабының      1 тармағы,» сөздерінен кейін «Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы «Ақпараттандыру туралы» Заңының 29 бабының», сөздерімен толықтырылсын;
7 тармақтағы «қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап» сөздері «себебін көрсете отырып, тағайындаудан бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі хабарлама» сөздерімен ауыстырылсын;

О внесении изменений в постановление акимата города Алматы от 20 декабря 2012 года № 4/1050 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых в городе Алматы"
Постановление акимата города Алматы от 18 октября 2013 года N 4/889. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 6 ноября 2013 года за N 1011. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 11 апреля 2014 года N 2/236
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 11.04.2014 N 2/236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах»,  постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092 «О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан «О государственных пособиях семьям, имеющим детей», стандартом государственной услуги «Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 и постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2013 года № 372 «Об утверждении Правил приведения в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах», акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в регламент государственной услуги «Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет» утвержденный  постановлением акимата города Алматы от 20 декабря 2012 года № 4/1050 «Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых в городе Алматы» (опубликованное 2 февраля 2013 года в газетах «Алматы ақшамы», «Вечерний Алматы», зарегистрированное за № 965 в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов) следующие изменения:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
«4. Сроки оказания государственной услуги:
1) со дня регистрации заявления получателя государственной услуги и необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего регламента:
в районные отделы - в течение семи рабочих дней;
в центр - в течение семи рабочих дней (день приема и выдачи документа (результата государственной услуги) не входит в срок оказания государственной услуги)»;
в подпункте 2) пункта 4 после слов «в уполномоченном органе» дополнить словами «, в центре - 30 минут», изменения вносятся только в текст на русском языке, текст на казахском языке не изменяется;
в пункте 6 после слов «семьям, имеющим детей,» дополнить словами «статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации»,»;
в пункте 7 слова «мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе» заменить словами «об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины на бумажном носителе»;

10 тармақтың 3) тармақшасындағы «тұтынушының» сөздері «мемлекеттік қызмет алушының» сөздерімен ауыстырылсын;
10 тармақтың тоғызыншы азат жолы келесі редакцияда мазмұндалсын:
«Мемлекеттік қызмет Орталық арқылы көрсетілген кезде жоғарыда көрсетілген себептер бойынша бас тарту себебін жазбаша дәлелдейді және өтінішпен бірге толық құжаттар пакетін алған күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде қайтарады және Орталыққа жібереді»;
10 тармақтың оныншы азат жолы келесі редакцияда мазмұндалсын:
«Осы Регламенттің 13 тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған жағдайда, аудандық бөлім құжаттар пакетін алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде оларды жетіспейтін құжат туралы хабарламамен Орталыққа қайтарады.»;
10 тармақ келесі мазмұндағы он бірінші азат жолмен толықтырылсын:
«Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз мемлекеттік қызмет алушы құжаттарды тапсырған кезде толық емес және (немесе) дәйексіз мәліметтерді ұсынуы болып табылады.»;
11 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан сұрау хатты алған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) құжаттар аудандық бөлімге тапсырылған жағдайда:
түпнұсқада ұсынылған құжаттарды аудандық бөлім маманы сканерлейді, содан кейін құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар өтініштің үзбелі талонымен бірге тұтынушыға қайтарылады. Құжаттардың электрондық көшірмелері маманның Электрондық Цифрлық Қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылады.
Тұтынушы балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау үшін тиісті құжаттарды ұсынғаннан кейін оның қатысуымен балаларға аудандық бөлім маманы өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің ЖСН бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы № 1092 қаулысымен бекітілген «Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттік жәрдемақылар туралы» Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы» Ереженің (бұдан әрі - Ереже) 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелеріне сұрау әзірлейді.
Мемлекеттік органдар және (немесе) ұйымдар сұратылған мәліметтерді растайтын электрондық құжаттарды ұсынған кезде сұрау салуды жүзеге асырған аудандық бөлім тұтынушыға құжаттарды қабылдағаны туралы белгісі бар үзбелі талон береді.
Мемлекеттік органдар және (немесе) ұйымдар ақпараттық жүйелерде тұтынушы туралы сұратылып отырған мәліметтердің жоқ екенін немесе тұтынушы ұсынған мәліметтердің ақпараттық жүйедегі мәліметтермен сәйкес болмауын растайтын электрондық құжаттарды ұсынған кезде, сұрау салуды жүзеге асырған аудандық бөлім тұтынушыны мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелеріндегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес келтіру үшін келісу туралы құжаттардың түпнұсқаларын және өтінішті ұсыну қажеттігі туралы хабардар етеді.
Аудандық бөлім маманы тұтынушы ұсынған құжаттардың түпнұсқаларын және (немесе) келісу туралы өтінішін қабылдайды, құжаттардың түпнұсқаларын сканерден өткізеді, оларды ЭЦҚ-мен куәландырады және өтініш берушіден өтініш және құжаттардың түпнұсқасын қабылдаған күні ақпараттық жүйелердегі жеке тұлға туралы мәліметтерді сәйкес келтіру үшін мемлекеттік органдарға және (немесе) ұйымдарға жібереді.
Егер тұтынушы үш жұмыс күні ішінде хабарламада көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын ұсынбаған жағдайда аудандық бөлім тұтынушыны Ереженің 20 қосымшасына сәйкес тиісінше нысандар бойынша балаларға арналған жәрдемақыны тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы (себебін көрсете отырып) хабардар етеді.
Аудандық бөлім тұтынушыдан балаларға арналған жәрдемақылар тағайындау үшін қабылданатын, мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен алынған электрондық құжаттар пакетінің толықтығын тексереді және құжаттардың және мәліметтердің электрондық көшірмелерінің сапасын тұтынушы осы Регламенттің 13 тармағына сәйкес ұсынған түпнұсқаларға сәйкестігін қамтамасыз етеді.
Аудандық бөлім келіп түскен құжаттар пакетін тексереді және құжаттар тізбесі толық түскен жағдайда өтінішті Ережеге 21 қосымшаға сәйкес нысандар бойынша журналдарда тіркейді.
Аудандық бөлім құжаттарды тіркеп, қабылдағаннан кейін ақпараттық жүйелерден алынған электрондық құжаттар мен мәліметтерді басып шығарады және екі жұмыс күні ішінде оларды қорытынды дайындау үшін 18 жасқа дейінгі балаларға тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы алуға өтініш берген тұлғалардың (отбасылардың) материалдық жағдайын тексеруді жүргізу бойынша учаскелік комиссияларға (бұдан әрі – учаскелік комиссия) жібереді.
Учаскелік комиссиялар аудандық бөлімнен құжаттарды алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) тұтынушының материалдық жағдайын тексеру нәтижелері негізінде қорытынды дайындайды және оны аудандық бөлімге жібереді.
Азаматтар алғаш жүгінген кезде учаскелік комиссия балаларға арналған жәрдемақы алуға үміткер отбасының материалдық жағдайына тексеру жүргізеді. Азаматтар күнтізбелік бір жылдың ішінде қайталап өтініш білдірген кезде учаскелік комиссияның балаларға арналған жәрдемақыны алуға үміткер отбасының материалдық жағдайына тексеру жүргізуі тұтынушының (отбасының) тұрғылықты жері (бір әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде), отбасының құрамы мен табысы өзгерген жағдайларда тұтынушы ұсынған деректерді нақтылау кезінде жүргізіледі.
Учаскелік комиссия жүргізілген тексеру нәтижелері бойынша отбасының материалдық жағдайы туралы акт жасайды және отбасының мұқтаждығы туралы қорытындыны аудандық бөлімге ұсынады.
Аудандық бөлімнің жауапты маманы тұтынушыдан құжаттар келіп түскен кезде балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім жобасын дайындайды және оны ЭЦҚ-мен куәландырады.
Аудандық бөлімнің басшысы электрондық құжаттар мен қағаз жеткізгіштегі іс макетіндегі құжаттардың сәйкестігін, сканерленген құжаттардың сапасын, балаларға арналған жәрдемақы мөлшерін есептеудің дұрыстығын тексереді, балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды және оны ЭЦҚ-мен куәландырады.
Балаларға арналған жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім тұтынушыдан келіп түскен құжаттарды тіркеген күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде қабылданады.
Аудандық бөлім бес жұмыс күн ішінде балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту (себептерін көрсете отырып) жөнінде қабылданған шешім туралы тұтынушыны тікелей Ережедегі 22 қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабардар етеді.
Аудандық бөлім басшысы қызмет көрсету туралы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаға қол қояды;
жауапты орындаушы тұтынушыға хабарламаны береді.

в подпункте 3) пункта 10 слово «заявителем» заменить словами «получателем государственной услуги»;
абзац девятый пункта 10 изложить в следующей редакции:
«При осуществлении государственной услуги через Центр уполномоченный орган по вышеуказанным причинам письменно мотивирует причину отказа и возвращает документы в течение семи рабочих дней после получения пакетом документов и направляет в Центр.»;
абзац десятый пункта 10 изложить в следующей редакции:
«При предоставлении неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 13 настоящего Регламента, районный отдел в течение двух рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в Центр с уведомлением об отсутствующем документе.»;
пункт 10 дополнить абзацем одиннадцатым следующего содержания:
«Основанием для отказа государственной услуги являются предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче документов получателем государственной услуги.»;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
«11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) в случае сдачи документов в Районный отдел:
документы, представленные в подлинниках, сканируются специалистом районного отдела, после чего возвращаются потребителю вместе с отрывным талоном заявления с отметкой о принятии документов. Электронные копии документов удостоверяются электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) специалиста.
После представления потребителем соответствующих документов для назначения пособия на детей, в его присутствии специалист районного отдела формирует запрос по ИИН потребителя и членов семьи в информационные системы государственных органов и (или) организаций в соответствии с приложением 2 к Правилам назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092 «О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан «О государственных пособиях семьям, имеющим детей» (далее - Правила).
При представлении государственными органами и (или) организациями электронных документов, подтверждающих запрашиваемые сведения, осуществивший запрос районный отдел выдает потребителю отрывной талон с отметкой о принятии документов.
В случае представления государственными органами и (или) организациями электронных документов, подтверждающих отсутствие запрашиваемых сведений о потребителе или не соответствия сведений в информационных системах со сведениями, представленными потребителем, осуществивший запрос районный отдел уведомляет потребителя о необходимости представления оригиналов документов и заявления о согласии для приведения в соответствие сведений о физическом лице в информационных системах государственных органов и (или) организаций.
При представлении потребителем оригинала документов и (или) заявления о согласии специалист районного отдела сканирует оригиналы документов, удостоверяет их ЭЦП и в день принятия заявления и оригиналов документов от заявителя направляет в государственные органы и (или) организации для приведения в соответствие сведений о физическом лице.
В случае если потребитель в течение трех рабочих дней не представил оригиналы документов, указанные в уведомлении, районный отдел уведомляет потребителя об отказе в приеме заявления на назначение пособия на детей (с указанием причины) по форме согласно приложению 20 к Правилам.
Районный отдел проверяет полноту пакета документов, принимаемых у потребителя для назначения пособия на детей, электронных документов, полученных из информационных систем государственных органов и (или) организаций, а также обеспечивает качество и соответствие электронных копий документов и сведений оригиналам, представленных потребителем в соответствии с пунктом 13 настоящего Регламента.
Районный отдел при предоставлении потребителем полного пакета документов, определенного перечнем, регистрирует заявление, в журналах по формам согласно приложению 21 к Правилам.
Районный отдел после принятия и регистрации документов распечатывает электронные документы и сведения из информационных систем и в течение двух рабочих дней передает их участковым комиссиям по проведению обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за ежемесячным государственным пособием, назначаемым и выплачиваемым на детей до 18 лет (далее – участковая комиссия) для подготовки заключения.
Участковые комиссии в течение трех рабочих дней со дня получения документов от районного отдела готовят заключение на основании представленных документов и (или) результатов обследования материального положения потребителя и передают его в районный отдел.
При первичном обращении граждан участковая комиссия проводит обследование материального положения семьи, претендующей на получение пособия на детей. При повторном обращении граждан в течение одного календарного года проведение участковой комиссией обследования материального положения семьи, претендующей на получение пособия на детей, проводится в случаях изменения места жительства (в пределах одной административно-территориальной единицы), состава и доходов потребителя (семьи), при уточнении сведений, представленных потребителем.
По результатам проведенного обследования участковая комиссия составляет акт о материальном положении семьи и представляет заключение о нуждаемости семьи в районный отдел.
Ответственный специалист районного отдела при поступлении документов от потребителя готовит проект решения о назначении (отказе в назначении) пособия на детей и удостоверяет его ЭЦП.
Руководитель районного отдела проверяет соответствие электронных документов и документов в макете дела на бумажном носителе, качество сканированных документов, правильность расчета размера пособия на детей и принимает решение о назначении (отказе в назначении) пособия на детей и удостоверяет его ЭЦП.
Решение о назначении (отказе в назначении) пособия на детей принимается в течение семи рабочих дней со дня регистрации в районном отделе документов, принятых от потребителя.
Районный отдел уведомляет потребителя в течение пяти рабочих дней о принятом решении, о назначении либо об отказе в назначении пособия на детей лично, согласно приложению 22 к Правилам.
Руководитель районного отдела подписывает уведомление о предоставлении или об отказе в предоставлении государственной услуги;
ответственный исполнитель выдает уведомление потребителю.

2) Құжаттарды Орталыққа тапсырған жағдайда:
Орталық осы Регламенттің 13 тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың, ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен алынған электрондық құжаттардың толықтығын тексереді, құжаттардың сапасын және электрондық көшірмелерінің және мәліметтерінің түпнұсқаларға сәйкестігін қамтамасыз етеді.
Орталықтың маманы түпнұсқада берілген құжаттарды сканерлейді, ЭЦҚ куәландырады, содан кейін құжаттар мемлекеттік қызметті тұтынушыға қайтарылады.
Орталық өтінішті қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде тұтынушы түпнұсқада ұсынған өтініштің, құжаттардың және мәліметтердің электрондық көшірмелерін, сондай-ақ мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен алынған электрондық құжаттарды электрондық өтініммен аудандық бөлімге жібереді. Электрондық өтінім Орталық маманының ЭЦҚ-мен куәландырылады.
Орталықтан электрондық өтінім түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде аудандық бөлімнің қызметкері келіп түскен құжаттар пакетін тексереді және құжаттар тізбесінің толық түспегені анықталған жағдайда Орталыққа Ережедегі 4 қосымшаға сәйкес нысан бойынша жоқ құжат көрсетілген хабарламамен қоса құжаттардың пакетін электрондық өтінімді қарамастан қайтарады. Хабарлама аудандық бөлім маманының ЭЦҚ-мен куәландырылады.
Орталық аудандық бөлімнен хабарлама келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде анықталған қатені түзетеді және тұтынушы түпнұсқада ұсынған өтініштің, құжаттардың және мәліметтердің электрондық көшірмелерін қамтитын құжаттарды қоса, аудандық бөлімге электрондық өтінімді, сондай-ақ мемлекеттік органдар және (немесе) ұйымдардың ақпараттық жүйелерінен алынған электрондық құжаттар мен мәліметтерді жібереді.
Аудандық бөлімнің жауапты маманы толық құжаттар пакетімен өтінішті қабылдағаннан кейін, электронды құжаттар мен ақпараттық жүйенің мәліметтерін басып шығарып, оны Ереженің 21 қосымшасындағы үлгіге сәйкес журналда тіркеу үшін аудандық бөлімнің маманына жеткізеді, ол оны аудандық бөлімнің басшысына қарауға тапсырады.
Қарағаннан кейін аудандық бөлімнің басшысы аудандық бөлімнің жауапты маманына жолдайды.
Аудандық бөлімнің жауапты маманы екі жұмыс күні ішінде қорытынды дайындау үшін учаскелік комиссияға тапсырады.
Учаскелік комиссия аудандық бөлімнен құжаттарды алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) өтініш берушінің материалдық жағдайын тексеру нәтижелері негізінде қорытынды дайындап аудандық бөлімге жібереді.
Азаматтар алғаш өтініш білдірген кезде учаскелік комиссия балаларға арналған жәрдемақы алуға үміткер отбасының материалдық жағдайына тексеру жүргізеді. Азаматтар күнтізбелік бір жылдың ішінде қайтадан өтініш білдірген кезде учаскелік комиссияның балаларға арналған жәрдемақыны алуға үміткер отбасының материалдық жағдайына тексеру жүргізуі өтініш берушінің (отбасының) тұрғылықты жері (бір әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде), отбасының құрамы мен табысы өзгерген жағдайларда тұтынушы ұсынған деректерді нақтылау кезінде жүргізіледі.
Учаскелік комиссия жүргізілген тексеру нәтижелері бойынша отбасының материалдық жағдайы туралы акт жасайды және отбасының мұқтаждығы туралы қорытындыны аудандық бөлімге ұсынады.
Аудандық бөлімнің маманы істі қалыптастырады және балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімнің жобасын дайындайды және оны ЭЦҚ-мен куәландырады.
Аудандық бөлімнің басшысы электрондық құжаттар мен қағаз тасығыштағы іс макетіндегі құжаттардың сәйкестігін, сканерленген құжаттардың сапасын, балаларға арналған жәрдемақы мөлшерін есептеудің дұрыстығын тексереді, балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды және оны ЭЦҚ-мен куәландырады.
Балаларға арналған жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім Орталықтан құжаттар келіп түскен күннен бастап, аудандық бөлімде тіркелгеннен кейін жеті жұмыс күні ішінде қабылданады.
Аудандық бөлім бес жұмыс күні ішінде балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту (себептерін көрсете отырып) қабылданған шешім туралы тұтынушыға Ереженің 22 қосымшасына сәйкес нысан бойынша хабарлама дайындайды, ал аталған хабарламаны Орталық тұтынушыға береді.
Тағайындау туралы шешімнің қабылданғаны жөніндегі хабарламаны, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жауап беру былай жүзеге асырылады:
аудандық бөлімге өтініш білдірген кезде тұтынушының аудандық бөлімге өзі келуі немесе пошталық хабар беруі арқылы;
Орталыққа өзі барған кезде қолхат негізінде, онда көрсетілген мерзімде «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы күн сайын.»;
13 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:

2) в случае сдачи документов в Центр:
Центр проверяет полноту необходимого пакета документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента, электронных документов, полученных из информационных систем государственных органов и (или) организаций, а также обеспечивает качество и соответствие электронных копий документов и сведений оригиналам.
Специалист Центра сканирует документы, представленные в подлинниках, удостоверяет их ЭЦП, после чего документы возвращаются потребителю государственной услуги.
Центр в течение трех рабочих дней со дня принятия заявления направляет электронную заявку с пакетом документов, включающим электронные копии заявления, документов и сведений, представленных потребителем в оригинале, а также электронные документы и сведения, полученные из информационных систем государственных органов и (или) организаций, в районный отдел. Электронная заявка удостоверяется ЭЦП специалиста Центра.
В течение двух рабочих дней со дня поступления электронной заявки от Центра специалист районного отдела проверяет поступивший пакет документов и в случае выявления поступления неполного перечня документов, направляет в Центр уведомление с указанием отсутствующего документа по форме согласно приложению 4 к Правилам, и возвращает пакет документов без рассмотрения электронной заявки. Уведомление удостоверяется ЭЦП специалиста районного отдела.
Центр в течение трех рабочих дней со дня поступления уведомления из Районного отдела устраняет выявленную ошибку и направляет электронную заявку в районный отдел с прикреплением документов, включающих электронные копии заявления, документов и сведений, представленных потребителем в оригинале, а также электронные документы и сведения, полученные из информационных систем государственных органов и (или) организаций.
Ответственный специалист районного отдела после принятия заявления с полным пакетом документов, распечатывает электронные документы и сведения из информационных систем передает их специалисту районного отдела для регистрации в журналах по формам согласно приложению 21 к Правилам, который передает их на рассмотрение руководителю районного отдела.
После рассмотрения руководитель районного отдела направляет ответственному специалисту районного отдела.
Ответственный специалист районного отдела в течение двух рабочих дней передает их участковым комиссиям для подготовки заключения.
Участковые комиссии в течение трех рабочих дней со дня получения документов от районного отдела готовят заключение на основании представленных документов и (или) результатов обследования материального положения потребителя и передают его в районный отдел.
При первичном обращении граждан участковая комиссия проводит обследование материального положения семьи, претендующей на получение пособия на детей. При повторном обращении граждан в течение одного календарного года проведение участковой комиссией обследования материального положения семьи, претендующей на получение пособия на детей, проводится в случаях изменения места жительства (в пределах одной административно-территориальной единицы), состава и доходов потребителя (семьи), при уточнении сведений, представленных потребителем.
По результатам проведенного обследования участковая комиссия составляет акт о материальном положении семьи и представляет заключение о нуждаемости семьи в районный отдел.
Специалист районного отдела формирует дело, готовит проект решения о назначении (отказе в назначении) пособия на детей и удостоверяет его ЭЦП.
Руководитель районного отдела проверяет соответствие электронных документов и документов в макете дела на бумажном носителе, качество сканированных документов, правильность расчета размера пособия на детей и принимает решение о назначении (отказе в назначении) пособия на детей и удостоверяет его ЭЦП.
Решение о назначении (отказе в назначении) пособия на детей принимается в течение семи рабочих дней со дня регистрации в районном отделе документов, принятых от Центра.
Районный отдел готовит уведомление потребителю в течение пяти рабочих дней о принятом решении, о назначении либо об отказе в назначении пособия на детей согласно приложению 22 к Правилам, а Центр выдает потребителю указанное уведомление.
Выдача уведомления о принятии решения о назначении, либо об отказе в предоставлении государственной услуги осуществляется:
при обращении в районный отдел посредством личного посещения потребителем районного отдела, либо посредством почтового сообщения;
при личном обращении в Центр посредством «безбарьерного» обслуживания ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.»;
пункт 13 изложить в следующей редакции:

«13. Тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін өзінің және барлық отбасы мүшелерінің ЖСН болған кезде балаларға жәрдемақы тағайындауға белгіленген үлгідегі өтінішімен бірге мынадай құжаттарды ұсынады:
1) мемлекеттік қызметті тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаты (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұрақты тұруына арналған ықтиярхаты);
сондай-ақ оралмандар үшін - оралман куәлігі;
2) баланың (балалардың) тууы туралы куәлігі (куәліктері) не туу туралы акті жазбасынан үзінді;
3) мемлекеттік қызметті алушы ұсынған мәліметтер баланың туу туралы куәлігіндегі мәліметтерге сәйкес келмеген жағдайда неке қию (бұзу) туралы куәлік;
4) құжаттардың түпнұсқаларының негізінде толтырылған белгіленген үлгідегі отбасының құрамы туралы мәліметтер;
5) белгіленген үлгідегі отбасы мүшелерінің табысы туралы мәліметтер;
6) тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат;
7) балаға қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеуді немесе бала асырап алуды растайтын құжат;
8) жәрдемақылар беру жөніндегі уәкілетті ұйымның банктік шот нөмірі туралы мәліметтерді растайтын құжат.
Қазақстан Республикасының аумағында 2007 жылғы 13 тамыздан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша баланың (балалардың) тууы туралы куәлігі не туу туралы акті жазбасынан үзіндіні, Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша неке қию (бұзу) туралы куәлікті, сондай-ақ осы тармақтың 6), 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды, олардағы ақпаратты мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болған жағдайда ұсыну талап етілмейді.
Балаларға арналған жәрдемақыны алу құқығын растау үшін мемлекеттік қызметті тұтынушы отбасы құрамы, отбасы мүшелерінің кірістері және жеке қосалқы шаруашылығынан түскен кірістері туралы мәліметтерді тоқсан сайын ұсына отырып, өтініш білдіреді.
Жәрдемақы тағайындау үшін өтінішті және қажетті құжаттарды үшінші тұлғалардың тапсыруы жәрдемақыны алуға құқығы бар адамның нотариалдық тұрғыдан куәландырылған сенімхаты бойынша жүзеге асырылады.»;
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Ю. Ильинге жүктелсін.
3. Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы осы қаулыны Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Алматы қаласының әкімі                 А. Есімов
Енгізуші:
Алматы қалалық Жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
басқармасының басшысы                  Ә. Құлмаханов
Келісілді:
Алматы қаласы әкімінің орынбасары      Ю. Ильин
Мемлекеттік қызметтерді көрсету
сапасының сақталуын бақылау
бөлімінің басшысы                      М. Сүйіндіков
Алматы қаласы әкімі аппараты
заң бөлімі басшысының
міндетін атқарушы                      Н. Егизекова

«13. Для получения государственной услуги Потребитель при наличии ИИН на себя и на всех членов семьи к заявлению установленного образца на назначение пособия на детей прилагает следующие документы:
1) документ, удостоверяющий личность получателя государственной услуги (удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, вид на жительство иностранца, постоянно проживающего в Республике Казахстан);
а также для оралманов - удостоверение оралмана;
2) свидетельство (свидетельства) о рождении ребенка (детей) либо выписка из актовой записи о рождении;
3) свидетельство о заключении (расторжении) брака, в случае расхождения данных получателя государственной услуги с данными в свидетельстве о рождении ребенка;
4) сведения о составе семьи установленного образца, заполненные на основании оригиналов документов;
5) сведения о доходах членов семьи установленного образца;
6) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства семьи;
7) документ, подтверждающий установление опеки (попечительства) над ребенком или усыновления (удочерения);
8) документ, подтверждающий сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пособий.
Представление свидетельства о рождении ребенка (детей) либо выписка из актовой записи о рождении, по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 13 августа 2007 года, свидетельства о заключении (расторжении) брака, по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 июня 2008 года, а также документов указанных в подпунктах 6), 7) настоящего пункта, не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из государственных информационных систем.
Для подтверждения права на получение пособия на детей потребитель государственной услуги ежеквартально обращается с представлением сведений о составе семьи, доходах членов семьи и доходах от личного подсобного хозяйства.
Подача заявления и необходимых документов третьими лицами для назначения пособия осуществляется по нотариально удостоверенной доверенности лица, имеющего право на получение пособия.»;
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Ю. Ильина.
3. Управлению занятости и социальных программ города Алматы обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Алматы.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы                  А. Есимов
Вносит:
Руководитель Управления занятости
и социальных программ города Алматы       А. Кульмаханов
Согласовано:
Заместитель акима города Алматы           Ю. Ильин
Руководитель отдела контроля
за соблюдением качества предоставления
государственных услуг                     М. Суюндуков
Исполняющая обязанности руководителя
юридического отдела аппарата акима
города Алматы                             Н. Егизекова