"Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 21 қаңтардағы N 16 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 29 қаңтарда N 2131 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 27 мамырдағы N 168 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 27.05.2013 N 168 қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, «Әкімшілік рәсімдертуралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосаберілген «Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің басшылық ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                С. Біләлов
Облыс әкімдігінің
2013 жылғы 21 қаңтардағы
№ 16 қаулысымен бекітілді
«Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет регламенті 1. Жалпы түсініктер
1. Осы «Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі – регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірліктер: уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың ішкі жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы «Туристік ақпарат, соның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет Регламенті (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызметті «Солтүстік Қазақстан облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – басқарма) көрсетеді.

Об утверждении регламента государственной услуги "Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 21 января 2013 года N 16. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 29 января 2013 года N 2131.Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 27 мая 2013 года N 168
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 27.05.2013 N 168
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «O местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 4  статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1.Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               С. Билялов
Утвержден
постановлением акимата области
от 21 января 2013 года № 16
Регламент государственной услуги «Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность» 1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
структурно – функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы (далее – СФЕ).
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги «Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность» (далее – государственная услуга) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга предоставляется государственным учреждением «Управление туризма, физической культуры и спорта Северо-Казахстанской области» (далее - управление).

4. Мемлекеттік қызмет мына негізде көрсетіледі:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 тамыздағы № 1099 қаулысымен бекітілген «Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет стандарты.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі –мемлекеттік қызмет тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы қағаз көзіндегі мәліметтер болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызмет 150000, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Қазақстан Конституциясы көшесі, 28 мекенжайы бойынша көрсетіледі, Жұмыс кестесі: демалыс күндері мен «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы № 267 Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет және оны көрсету барысы туралы ақпарат басқарманың www.ufks.sko.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет жүгінген мезеттен бастап көрсетіледі;
2) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі бес жұмыс күнінен аспайды;
3) сұрау берген кезде күтудің жол берілген ең көп уақыты – 30 минуттан аспайды;
4) мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің жол берілген ең көп уақыты – 30 минуттан аспайды.
11. Мемлекеттік қызмет басқарма ғимаратында көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін алушы басқармаға жазбалы сауалмен жүгінеді. Өтініш еркін нысанда қалыптастырылады.
13. Құжаттың тапсырылғанын растау тіркеу (мөртабан және кіріс нөмірі, күні) болып табылады. Өтінушіге көшірме беріледі, онда қабылданғаны туралы белгі қойылады.
14. Қызмет көрсету нәтижесін жеткізу тәсілі – жеке бару немесе пошта арқылы.
15. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту үшін негіз жоқ.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекет (өзара әрекет) тәртібінің сипаттамасы
16. Мемлекеттік қызмет алуға арналған құжаттарды қабылдау осы регламенттің 9-тармағында көрсетілген басқарманың мекенжайы бойынша кеңсе арқылы жүзеге асырылады.

4. Государственная услуга оказывается на основании:
стандарта государственной услуги «Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность», утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2012 года № 1099.
5. Форма оказываемой государственной услуги – неавтоматизированная.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
8. Результатом предоставляемой государственной услуги является туристская информация, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность, на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Государственная услуга оказывается по адресу: 150000, Северо-Казахстанская область, город Петропавловск, улица Конституции Казахстана, 28. График работы: с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года № 267 «О праздниках в Республике Казахстан».
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено.
Информация о государственной услуге и о ходе ее оказания размещается на официальном сайте управления: www.ufks.sko.kz
10. Сроки предоставления государственной услуги:
1) государственная услуга предоставляется с момента обращения;
2) срок предоставления государственной услуги - не превышает 5 рабочих дней;
3) максимально допустимое время ожидания при подаче запроса - не более 30 минут;
4) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - не более 30 минут.
11. Государственная услуга оказывается в здании управления.
12. Для получения государственной услуги получатель обращается с письменным запросом в управление. Обращение  формируется в произвольной форме.
13. Подтверждением сдачи документом является регистрация (штамп входящий номер, дата). Для заявителя снимается копия, на которой проставляется отметка о принятии.
14. Способ доставки результата оказания услуги – личное посещение либо по почте.
15. Оснований для приостановления или отказа в предоставлении государственной услуги не существует.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)  в процессе оказания государственной услуги
16. Прием документов для получения государственной услуги осуществляется канцелярией управления по адресу, указанному в пункте 9 настоящего регламента.

17. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) алушы кеңсе қызметкеріне жазбалы сауал береді немесе басқарманың кеңсесіне пошта арқылы сауал жібереді, басқарма кеңсесінің маманы сауалды тіркеуді жүзеге асырады, алушыға қабылданғаны туралы белгісі бар өтініштің көшірмесін береді;
2) құжаттарымен танысу үшін құжаттар басқарма басшысына беріледі, атқару үшін жауапты орындаушыны белгілейді, қарар қояды және жауапты орындаушыға жібереді;
3) жауапты орындаушы сауал бойынша тиісті ақпаратты ресімдейді және басқарма басшысына қол қоюға жібереді;
4) ресімделген ақпаратқа басқарма басшысы қол қояды және кеңсеге жіберіледі;
5) басқарма кеңсесінің маманы ресімделген ақпаратты тіркейді және алушыға жеке барғанда немесе пошта арқылы жібереді.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі ҚФБ тартылған:
1) басқарма басшысы;
2) басқарма кеңсесінің маманы;
3) жауапты орындаушы.
19. ҚФБ әкімшілік әрекетінің (рәсімдерінің) өзара әрекет бірізділігінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
20. ҚФБ әкімшілік әрекетінің қисынды бірізділігінің арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
21. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін жауапты тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын басқарманың басшысы, басқарма кеңсесінің маманы мен жауапты орындаушысы болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділігіне, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы қабылдаған шешім мен әрекетке (әрекетсіздікке), Қазақстан Республикасының заңнамасымен қаралған тәртіптегі белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетудің жүзеге асырылуына жауапты болады.
«Туристік ақпарат, оның ішінде туристік
әлеует, туризм объектілері және туристік
қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы
ақпарат беру» мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
ҚФБ әкімшілік әрекетінің (рәсімдерінің) өзара әрекетібірізділігінің сипаттамасы 1-кесте. ҚФБ әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны) әрекеттері
Әрекет (жұмыс барысы, ағыны) №-і
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Басқарма кеңсесінің маманы
Басқарма басшысы
Жауапты орындаушы
Басқарма басшысы
Басқарма кеңсесінің маманы
Әрекет (үдеріс, рәсім,
операция) атауы
және олардың
сипаттамасы
Құжаттарды
қабылдау, тіркеу
Хат-хабармен
танысу, орындау үшін жауапты орындаушыны белгілеу
тиісті ақпаратты ресімдеу, және басқарма басшысына қол қоюға жіберу
Ақпаратқа қол қою
Ресімделген ақпаратты тіркеу және мемлекеттік қызмет тұтынушыға беру
Аяқтау нысаны
(дерек, құжат,
ұйымдастыру-
шылық-өкімдік шешім)
Құжаттарды
басшылыққа
қарар жазу үшін
жіберу
Қарар жазу, жауапты орындаушы-ға
жіберу
Ақпарат
Ақпарат
Мемлекеттік қызмет тұтынушыға беру ақпарат беру
Орындау мерзімі
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
1 жұмыс күні
Жұмыс күні ішінде
5 жұмыс күні ішінде
Келесі әрекет номері
2
3
4
5
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1-ҚФБ тобы Басқарма кеңсесінің маманы
2-ҚФБ тобы Басқарма басшысы
3-ҚФБ тобы
Жауапты орындаушы
№ 1 әрекет Сауалды қабылдау, қолхат беру,
сауалды тіркеу, құжаттарды
басшылыққа қарар жазу үшін жіберу
№ 2 әрекет Қарау және
орындау үшін жауапты орындаушыны белгілеу,
қарар жазу
№ 3 әрекет
Сауалды қарау,
ақпаратты ресімдеу,
басшылыққа қол қою үшін тапсыру
№ 4 әрекет Ресімделген ақпаратқа қол қою
№ 5 әрекет Ресімделген ақпаратты тіркеу және мемлекеттік қызмет тұтынушыға ресімделген ақпаратты беру
«Туристік ақпарат, оның ішінде туристік
әлеует, туризм объектілері және туристік
қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы
ақпарат беру» мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
ҚФБ әкімшілік әрекетінің қисынды бірізділігінің арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба

17. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает письменный запрос специалисту канцелярии управления либо отправляет по почте запрос в канцелярию управления, специалист канцелярии управления осуществляет регистрацию запроса, выдает получателю копию запроса, с отметкой о принятии;
2) документы передаются руководителю управления, который ознакамливается с ними, определяет ответственного исполнителя, налагает резолюцию и направляет для исполнения ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель оформляет соответствующую информацию по запросу и направляет для подписания руководителю управления;
4) оформленная информация подписывается руководителем управления и направляется в канцелярию;
5) специалист канцелярии управления регистрирует оформленную информацию и выдает получателю государственной услуги при личном посещении или по почте.
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) руководитель управления;
2) специалист канцелярии управления;
3) ответственный исполнитель.
19. Описание последовательности взаимодействия административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
20. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
21. Ответственными лицами за оказание государтсвенной услуги являются руководитель управления, специалист канцелярии управления и ответственный исполнитель управления, учавствующие в процессе оказания государственной услуги.
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту оказания государственной услуги
«Представление туристской информации,
в том числе о туристском потенциале,
объектах туризма и лицах, осуществляющих
туристскую деятельность»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Специалист канцелярии управления
Руководитель
управления
Ответственныйисполнитель
Руководи-
тель управления
Специалист канцелярии управления
Наименование действия(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспон-денцией, определение ответствен-
ного исполнителя
Оформление информации и передача руководителю для подписания
Подписание информации
Регистра-
ция оформлен-
ной информации и выдача получателю государст-венной услуги
Форма заверше-
ния
(данные, документ,организа-ционно-
распоря-
дительное решение)
Направление документов руководителю для наложения резолюции
Наложение
резолюции, отправкаответствен-
ному исполнителю
Информация
Информация
Передача информации получателю государственной услуги
Сроки исполне-
ния
не болеее 30 мин
1 рабочий день
2 рабочих дня
1 рабочий день
В течение рабочего дня
В течение 5 рабочих дней
Номер следую-
щего
действия
2
3
4
5
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Специалист канцелярии
управления
Группа 2 СФЕ
Руководитель
управления
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель
Действие № 1
специалист канцелярии управления осуществляет регистрацию запроса, выдает получателю копию запроса, с отметкой о принятии
Действие № 2
ознакомление с документами, определение ответственного исполнителя, наложение резолюции и направление для исполнения ответственному исполнителю
Действие № 3
Рассмотрение запроса,
оформление информации, передача на подпись руководителю
Действие № 4
Подписание оформленной информации
Действие № 5
Регистрация оформленной информации, выдача оформленной информации получателю государственной услуги
Приложение 2
к Регламенту оказания государственной услуги
«Представление туристской информации,
в том числе о туристском потенциале,
объектах туризма и лицах, осуществляющих
туристскую деятельность»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий СФЕ