2014-2016 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы N 19-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 15 қаңтарда N 2490 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихаты аппаратының 2015 жылғы 10 наурыздағы N 5.2.1-13/45 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихаты аппаратының 10.03.2015 N 5.2.1-13/45 хаты).
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6 бабына сәйкес, Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті 12, және 3 қосымшаларға келісті сәйкесінше бекітілсін, соның ішінде 2014 жылға мына көлемде:
1) кірістер - 2464424,3 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер - 320107 мың теңге,
салықтық емес түсімдер - 9 565 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 13 932 мың теңге,
трансферттердің түсімі - 2120820,3 мың теңге;
2) шығындар - 2475218,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 13711,8 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 18176 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 4 464, 2 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 6185 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 6185 мың теңге,
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - - 30690,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 30690,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 19.11.2014 N 28-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджет кірістері Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
2) заңды және жеке тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
3) жер салығы;
4) бірыңғай жер салығы;
5) көлік құралдарына салынатын салық;
6) тіркелген салығы;
7) дизель отыны мен бензинге ақциздер (авиациялықты қоспағанда);
8) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
9) жеке кәсiпкерлiктерді мемлекеттік тіркеуге алынатын алымдар;

О бюджете Аккайынского района на 2014-2016 годы
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2013 года N 19-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 15 января 2014 года N 2490. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 10 марта 2015 года N 5.2.1-13/45)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 10.03.2015 N 5.2.1-13/45).
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Аккайынского района РЕШИЛ:
1.Утвердить бюджет Аккайынского района на 2014 - 2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 2464424,3 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям - 320107 тысяч тенге,
неналоговым поступлениям - 9565 тысяч тенге,
поступлениям от продажи основного капитала - 13932 тысяч тенге,
поступлениям трансфертов – 2120820,3 тысяч тенге;
2) затраты - 2475218,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 13 711,8 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 18176 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 4464,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 6185 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов - 6185 тысяч тенге,
поступления от продажи финансовых активов
государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - - 30690,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита - 30690,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 19.11.2014 N 28-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить, что доходы районного бюджета формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
1) социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
2) налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
3) земельный налог;
4) единый земельный налог;
5) налог на транспортные средства;
6) фиксированный налог;
7) акцизы на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
8) плата за пользование земельными участками;
9) сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;

10) жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым;
11) өкілдер мен филиалдардан есепті тіркеуінен және заңды тұлғалардың мемлекеттік тіркеу, оларды қайта тіркеуінен алынатын алым;
12) жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркеу, кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу үшін алынатын алым;
13) көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу және кайта тіркеу үшін алым;
14) жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
15) республикалық бюджетіне түсетін мемлекеттік және консулдық баждан басқа мемлекеттік баж;
16) жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем.
3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) мемлекет меншігінен түсетін түсімдер:
аудан коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
аудан коммуналдық меншіктегі түсетін басқа кірістер;
2) аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірісі мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) учаскелерінен, ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінен басқа, сатудан түсетін түсімдер.
5. Облыстық бюджетінен аудан бюджетіне берілетін сомасы 1 349 072 мың теңге бюджеттік субвенция белгіленсін.
6. 2014 жылға арналған аудандық бюджеттердің нысаналы трансферттер жалпы сомасы 775748,3 мың теңге, соның ішінде дамуға 604 846 мың теңге есепке алынсын:
1) мектепке дейінгі білім ұйымдарында мемлекеттік білімдік тапсырысты іске асыруға 20251 мың теңге;;
2) "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 жарлығымен бекітілген, Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 8194 мың теңге, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде биология, химия, физика кабинеттерін оқу жабдығымен жарықтандыруға 8194 мың теңге;
3) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге 8373 мың теңге;
4) "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 Қаулысымен бекітілген, Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерін дамытуға 5716,6 мың теңге, соның ішінде:

10) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
11) сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
12) сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящего судна;
13) сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
14) сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
15) государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
16) плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах.
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходы от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района;
другие доходы от коммунальной собственности района;
2) другие неналоговые поступления в бюджет района.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
1) поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
5. Установить бюджетную субвенцию, передаваемую из областного бюджета в бюджет района в сумме 1 349 072 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2014 год целевые трансферты в общей сумме 775748,3 тысяч тенге, в том числе на развитие 604 846 тысяч тенге:
1) 20251 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) 8194 тысячи тенге на реализацию Государственной программы развития образования Республике Казахстан на 2011-2020 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года № 1118 "Об утверждении Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы", в том числе:
8194 тысяч тенге на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
3) 8373 тысячи тенге на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
"4) 5716,6 тысяч тенге на развитие сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан № 636 от 19 июня 2013 года "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020", в том числе:

Совет орта мектеп жаңындағы шағын орталықты күрделі жөндеу өткізуіне – 1030,1 мың теңге;
Смирново ауылында аудандық кітапхана ғимаратын күрделі жөндеуіне 2735,2 мың теңге;
Смирново ауылының жолдарың орташа жөндеу бойынша жұмыстар өткізуіне 1951,3 мың теңге;
5) Ауылдық елді мекендеріне суқұбыры тарату желісін реконструкциялау және бөлуіне 604 846 мың теңге;
6) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 3188 мың теңге;
7) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 483 мың теңге;
8) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 624466 мың теңге;
9) Смирново № 2 орта мектебі ғимаратын күрделі жөндеуіне 1273,4 мың теңге;
10) Ленинское ауылына кіре беріс жолын орташа жөндеуін жүргізу үшін 1659 мың теңге;
11) энзоотикалық мал аурулары бойынша ветеринариялық іс шараларын өткізуіне 5298,3 мың теңге;
12) білім қызметкерлеріне жалақы төлеу үшін 50000 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 19.11.2014 N 28-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Аудан бюджетінде келесі шығындар қарастырылғыны белгіленсін:
1) ата-аналарының қамқорынсыз қалған жетім баланы күтіп-ұстауға (жетім- балаларды) асыраушыларға (қамқоршыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлеуге - 11145 мың теңге;
2) мектеп ұстаздарына және мектепке дейінгі білім ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін үстемеақы мөлшерін ұлғайтуға 15176 мың теңге;
3) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуіне - 6548 мың теңге;
4) мемлекеттік қорғауға жататын, Қазақстан Республикасының объектілері тізілімінен алынып тасталған, (әкімдігі) объектілерін қорғау қамтамасыз етуіне 3759 мың теңге;
5) жергілікті атқарушы органдарының штаттық саның ұлғайтуына 15431 мың теңге;
6) автомобиль жолдарының қызметін қамтамасыз етуіне -5561 мың теңге;
7) әлеуметтік қызметіне мамандық стандарт енгізуіне - 2036 мың теңге;
8) ауыл шаруашылықтың малын құның (50 пайыз) қайтаруына (ірі және уақ мүйізді мал) - 1690 мың теңге;
9) бруцеллезбен ауыратын уақ мүйізді малды санитарлық жоюды өткізуіне 150 мың теңге;
10) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларды іске асыруына – 3703 мың теңге;
11) эпизоотикаға қарсы іс-шаралар өткізуіне 33076 мың теңге;

1030,1 тысяча тенге на проведение капитального ремонта миницентра при Советской средней школе;
2735,2 тысячи тенге на проведение капитального ремонта здания районной библиотеки в селе Смирново;
1951,3 тысячи тенге на проведение работ по среднему ремонту дорог села Смирново;
5) 604 846 тысяч тенге на реконструкцию разводящих сетей водоводов и отводов сельских населенных пунктов;
6) 3188 тысяч тенге на выплату государственной адресной социальной помощи;
7) 483 тысяч тенге на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
8) 62466 тысяч тенге на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местного бюджета;
9) 1273,4 тысячи тенге на выполнение капитального ремонта здания Смирновской средней школы № 2;
10) 1659 тысяч тенге на выполнение среднего ремонта подъезда к селу Ленинское;
11) 5298,3 тысяч тенге на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных;
12) 50000 тысяч тенге на выплату заработной платы работникам образования.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 19.11.2014 N 28-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
7. Учесть, что в бюджете района предусмотрены следующие расходы:
1) 11145 тысяч тенге на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), оставшегося без попечения родителей;
2) 15176 тысяч тенге на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
3) 6548 тысяч тенге на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
4) 3759 тысяч тенге на обеспечение охраны объектов (акиматов), исключенных из перечня объектов Республики Казахстан, подлежащих государственной охране;
5) 15431 тысяча тенге на увеличение штатной численности местных исполнительных органов;
6) 5561 тысяча тенге на обеспечение функционирования автомобильных дорог;
7) 2036 тысяч тенге на введение стандартов специальных социальных услуг;
8) 1690 тысяч тенге на возмещение (до 50 процентов) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота);
9) 150 тысяч тенге на проведение санитарного убоя мелкого рогатого скота больных бруцеллезом;
10) 3703 тысячи тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
11) 33076 тысяч тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;

12) "Өңірлерді дамыту" бағдарламасын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 қаулысымен бекітілген, "Өңірлерді дамыту" Бағдарлама аясында өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруына - 19773 мың теңге;
8. Ауылдық елді мекендерінің әлеуметтік саласындағы мамандарын әлеуметтік қолдау іс-шараларын іске асыру үшін 2014 жығы аудан бюджетінде республикалық бюджетінен 18176 мың теңге бюджеттік кредиттер есепке алсын.
8-1. 3-1 қосымшаға сәйкес қаржылық жыл басында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен аудан бюджетінің шығындары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 17.04.2014 N 23-2 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2014 жылына арналған аудан жергілікті атқарушы органның резерві 0 теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 19.11.2014 N 28-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 456 қосымшаларға сәйкес 2014-2016 жылдарға арналған ауылдық округ әкімдерінің аппараттары бойынша аудан бюджет шығындары қаржыландыру көлемі қарастырылғаны есепке алсын.
11. 7 қосымшаға сәйкес 2014 жылға арналған бюджеттің атқарылуы барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі белгіленсін.
12. Мерекелік күндерге және атаулы күндерге, және қиын өмірлік жағдай туындағанда 2014 жылғы ауданның бюджет шығындарыңда қарастырылғаны ескерілсін.
13. 2014 жылы бюджеттік саланың қызметкерлеріне еңбекақы толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
14. 2014 жылы ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары айлықақы мен тарифтік ставкалар белгіленсін. Осы тармақтың күші ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын ветеринария пункттерінің ветеринария мамандарына қолданылады.
15. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
V шақырылған ХIХ
сессия төрағасы
С. Семенюк
Аққайың ауданының
мәслихатының хатшысы
Қ. Құрманбаев
Аққайың ауданының мәслихатының
2013 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 19-1 шешіміне
1 қосымша
2014 жылға арналған Аққайың ауданының бюджеті

12) 19773 тысячи тенге на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов", утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан № 862 от 26 июля 2011 года "Об утверждении Программы "Развитие регионов";
8. Учесть в районном бюджете на 2014 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 18176 тысяч тенге.
8-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 3-1.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 17.04.2014 N 23-2 (вводится в действие с 01.01.2014).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 0 тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 19.11.2014 N 28-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
10. Учесть, что в расходах бюджета района на 2014-2016 годы предусмотрено финансирование по аппаратам акимов сельских округов в объемах согласно приложениям 456.
11. Установить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестрованию в процессе исполнения бюджета на 2014 год, согласно приложению 7.
12. Учесть, что в расходах районного бюджета на 2014 год предусматриваются социальные выплаты к праздничным дням и памятным датам, а также при наступлении трудной жизненной ситуации.
13. Обеспечить в 2014 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
14. Установить в 2014 году специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельских населенных пунктах, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях. Действие настоящего пункта распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель
ХIХ сессии V созыва
С. Семенюк
Секретарь маслихата
Аккайынского района
К. Курманбаев
Приложение 1 к решению маслихата Аккайынского района от 25 декабря 2013 года № 19-1
Бюджет Аккайынского района на 2014 год

2 303,5
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
609 866,4
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
970,4
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
608 561
074
Жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту мен жайғастыру
335
8
Мәдениет,спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiк
107 241,2
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл , ауылдық округ әкімінің аппараты
16 890,7
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
16 890,7
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
58 365,6
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 044,7
003
Мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
17 910
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
27 961
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
722,3
010
Жергілікті органдардың аппараттары
23,6
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
4 704
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
20 238,8
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 803
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
9 700
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
3 263
006
Жергілікті органдардың аппараттары
12
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
460,8
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
11 746,1
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3 212,1
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
500
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
8 034
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
75 894,3
463
Аудан (облыстық маңызы бар қала) жер қатынастар бөлімі
8 832,9
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 832,9
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлiмi

2 303,5
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
609 866,4
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
970,4
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
608 561
074
Развитие и/или сооружение недостающих объектов инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Дорожной карты занятости 2020
335
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
107 241,2
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
16 890,7
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
16 890,7
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
58 365,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
7 044,7
003
Поддержка культурно-досуговой работы
17 910
006
Функционирование районных (городских) библиотек
27 961
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
722,3
010
Капитальные расходы государственного органа
23,6
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 704
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
20 238,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
6 803
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
9 700
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
3 263
006
Капитальные расходы государственных органов
12
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
460,8
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
11 746,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
3 212,1
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
500
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
8 034
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
75 894,3
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8 832,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 832,9
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)

67 061,4
001
Жергiлiктi деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
18 677,1
003
Жергілікті органдардың аппараттары
338
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
588,1
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
185
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 830
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 690
011
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
5 298,3
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
1 675,9
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
33 076,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
3 703,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13 372,4
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
13 372,4
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 332,4
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
5 040
12
Көлiк және коммуникациялар
7 429
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 429
023
Автомобиль жолдарының қызметін қамтамасыз ету
6 811
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
618
13
Басқалар
33 268,3
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
6 752,2
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске іске асыру
6 752,2
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
6 567,7
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 567,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19 948,4
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 927,6
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске іске асыру
13 020,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
0

67 061,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
18 677,1
003
Капитальные расходы государственных органов
338
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
588,1
006
Организация санитарного убоя больных животных
185
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 830
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
1 690
011
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
5 298,3
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 675,9
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
33 076
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
3 703
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13 372,4
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
13 372,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
8 332,4
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
5 040
12
Транспорт и коммуникации
7 429
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 429
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
6 811
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
618
13
Прочие
33 268,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6 752,2
040
Реализацмя мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
6 752,2
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
6 567,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
6 567,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19 948,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
6 927,6
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
13 020,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
0