Айыртау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 5-11-1 "2013-2015 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының мәслихатының 2013 жылғы 11 шілдедегі N 5-16-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 17 шілдеде N 2325 болып тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 2015 жылғы 30 сәуірдегі N 3.2.3-2/61 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 30.04.2015 N 3.2.3-2/61 хаты).
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 106-бабына, 109-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Айыртау аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 5-11-1 "2013-2015 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджеті туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2064 2013 жылғы 15 қаңтарда тіркелген, 2013 жылғы 24 қаңтарда "Айыртау таңы" газетінде, 2013 жылғы 24 қаңтарда "Айыртауские зори" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2013-2015 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер 3964719 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 504302 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5 900 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер – 23700 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3 430817 мың теңге;
2) шығындар – 4 212106,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 70 125 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 77 895 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 770 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 4500 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алуға – 4500 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсімдер – 0:
5) бюджет тапшылығы (артықшылығы) – -322 012,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (артықшылығын пайдалану) – 322012,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздардың түсуі – 77 895 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 770;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 251887,5 мың теңге.";
8-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"8. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер келесі көлемде есепке алынсын:

О внесении изменений в решение Айыртауского районного маслихата от 20 декабря 2012 года N 5-11-1 "О бюджете Айыртауского района на 2013-2015 годы"
Решение маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 11 июля 2013 года N 5-16-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 17 июля 2013 года N 2325. Утратило силу (письмо маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 30 апреля 2015 года N 3.2.3-2/61)
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 30.04.2015 N 3.2.3-2/61).
В соответствии со статьей 106, статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата от 20 декабря 2012 года № 5-11-1 "О бюджете Айыртауского района на 2013-2015 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2064 от 15 января 2013 года, опубликовано 24 января 2013 года в газете "Айыртау таңы", 24 января 2013 года в газете "Айыртауские зори") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Айыртауского района на 2013-2015 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 964719 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 504 302 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 5 900 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 700 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 430817 тысяч тенге;
2) затраты – 4 212106,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 70 125 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 77 895 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 770 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4 500 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 4 500 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -322 012,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 322 012,5 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 77 895 тысяч тенге;
погашение займов – 7 770 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 251 887,5 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учесть в бюджете района на 2013 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:

1) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 61940 мың теңге;
2) мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыруға – 12860 мың теңге;
3) арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынуға - 6195 мың теңге, оның ішінде:
арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету стандарттарын енгізуге - 6195 мың теңге;
4) мектепке дейінгі білім ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 67318 мың теңге;
5) Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" 2011-2020 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға – 13091 мың теңге, оның ішінде:
12291 мың теңге - негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;
800 мың теңге - үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтумен қамтамасыз етуге;
6) жетім баланы (жетім-балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне – 15754 мың теңге;
7) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 33548 мың теңге;
8) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақысын көтеруге – 11831 мың теңге;
9) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 қаулысымен бекітілген "Өңірлерді дамыту" бағдарламасын бекіту туралы" (бұдан әрі - Бағдарлама) "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы аясында өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға – 32829 мың теңге;
10) елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 664693 мың теңге.";
10-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"10. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен мақсатты трансферттер келесі көлемде есепке алынсын:
1) елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 53281 мың теңге;
2) білім нысандары үшін өртке қарсы дабылдаманы орнатуға, ағаш жабдығын (құрылым) өңдеу бойынша өрт сөндіру құралдарын сатып алуға – 1000 мың теңге;
3) білім мекемелерінде видео бақылау үшін жабдықтарды сатып алуға және орнатуға 300 мың теңге;
4) білім мекемелерінде электрондық оқулықтарды енгізуге – 740 мың теңге;
5) елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыруға – 4715 мың теңге;

1) 61940 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) 12 860 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
3) 6195 тысяч тенге – на предоставление специальных социальных услуг, в том числе:
на введение стандартов специальных социальных услуг – 6195 тысяч тенге;
4) 67318 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
5) 13091 тысяча тенге - на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года № 1118 "Об утверждении Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы", в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 12291 тысяча тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 800 тысяч тенге;
6) 15754 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), оставшегося без попечения родителей;
7) 33548 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
8) 11831 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
9) 32829 тысяч тенге – на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862 "Об утверждении Программы "Развитие Регионов" (далее-Программа);
10) 664693 тысячи тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Учесть в бюджете района на 2013 год целевые трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) 53281 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2) 1000 тысяч тенге – на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий (конструкций) для объектов образования;
3) 300 тысяч тенге – на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования;
4) 740 тысяч тенге – на внедрение электронных учебников в организациях образования;
5) 4715 тысяч тенге – на земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов;

6) елді мекендердің шекараларын орнатуға – 6131 мың теңге;
7) Жұмыспен қамту Жол картасы 2020 аясында тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, инженерлік-көлік инфрақұрылымы және әлеуметтік-мәдени объектілері мен елді мекен пункттерін абаттандыруды бірлесіп қаржыландыруға – 3865 мың теңге.";
12-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"12. 2013 жылға аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 5685 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын (қоса беріледі).
2. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының ХVI кезектен тыс
сессиясының төрағасы
Н. Сердалин
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының хатшысы
Р. Тілеубаева
"КЕЛІСІЛІДІ":
"Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау ауданының экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы

6) 6131 тысяч тенге – на установление границ населенных пунктов;
7) 3865 тысяч тенге – на софинансирование ремонта жилищно-коммунального хозяйства, инженерно–транспортной инфраструктуры и социально-культурных объектов и благоустройства населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 5685 тысяч тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению (прилагаются).
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель
ХVI внеочередной сессии
Айыртауского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
Н. Сердалин
Секретарь
Айыртауского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
Р. Тлеубаева
"СОГЛАСОВАНО":
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
Айыртауского района
Северо-Казахстанской области"