2014-2016 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы N 22-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 14 қаңтарда N 2479 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихатының 2015 жылғы 10 наурыздағы N 6.2.1-22/37 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан мәслихатының 10.03.2015 N 6.2.1-22/37 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудан бюджеті 12 және сәйкесінше 3 қосымшаларға сәйкес бекітілсін, соның ішінде 2014 жылға арналғаны келесі көлемде:
1) кірістер- 4 025 996,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер- 757 295,2 мың теңге;
салыққа жатпайтын түсімдер – 65 687,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсім- 74 881,8 мың теңге;
трансферттер түсімі - 3 128 132,0 мың теңге;
2) шығыстар- 4 029 477,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу- 19 467,3 мың теңге, соның ішінде:
бюджет несиесі - 33 754,8 мың теңге;
бюджет несиесін өтеу- 14 287,5 мың теңге;
4) қаржы активтері бойынша операциялар сальдосы- 7 394,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 7 394,0 мың теңге,
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсім – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -30 342,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 30 342,4 мың теңге:
қарыздардың түсімі – 33 754 мың теңге,
қарыздарды өтеу – 14 287,5 мың теңге,
пайдаланылатын бюджеттік қаражат қалдықтары – 10 875,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихатының 25.11.2014 N 31-2 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
100 пайыз көлемінде облыстық мәслихат белгілегендей, әлеуметтік салықты норма бойынша кірістерді бөлу;
жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүліктері салығы;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
транспорт құралдарының салығы;
жанармай мен бензинге акциздер (авиациялықтан басқа);
жер учаскесін пайдаланған үшін төлем;
республикалық бюджетке жіберілетін алымдардан басқа, кәсіпкерлік және мамандық қызметтермен айналысқаны үшін алымдар;
республикалық бюджетке түсетін консулдық алымнан және мемлекеттік баждан басқа, мемлекеттік баж.

О бюджете района имени Габита Мусрепова на 2014-2016 годы
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2013 года N 22-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 14 января 2014 года N 2479. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 10 марта 2015 года N 6.2.1-22/37)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 10.03.2015 N 6.2.1-22/37).
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 025 996,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 757 295,2 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 65 687,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 74 881,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 128 132,0 тысяч тенге;
2) затраты – 4 029 477,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 19 467,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 33 754,8 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 14 287,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 7 394,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 7 394,0 тысяч тенге,
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 30 342,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 30 342,4 тысяч тенге:
поступление займов – 33 754 тысяч тенге,
погашение займов – 14 287,5 тысяч тенге,
используемые остатки бюджетных средств – 10 875,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 25.11.2014 N 31-2 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2014 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, в размере 100 процентов;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
платы за пользование земельными участками;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности, кроме сборов, зачисляемых в республиканский бюджет;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. Аудан бюджеті келесі салықтық емес түсімдерден құралатыны белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін түсімдер;
аудан бюджетіне басқа да салықтық емес түсімдері.
4. Аудан бюджеті түсімдері ауылшаруашылығында пайдаланатын жер учаскелерінен басқа, жер учаскілерін сатудан түскен түсім арқылы құралатыны белгіленсін.
5. Аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенция көлемі 2 158 623 мың теңгені құрайды.
6. 4 қосымшаға сәйкес, 2014 жылға аудан бюджетін орындау барысында секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарлама белгіленсін.
7. 2014 жылға арналған аудан бюджетіндегі республикалық бюджеттің мақсатты трансферттері келесі көлемде есепке алынсын:
1) 78 018,8 мың теңге - мектепке дейінгі білім мекемелерінде мемлекеттік білім тапсырысын жүзеге асыруға;
2) 12 291 мың теңге - негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерінде химия кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға;
3) 14 327 мың теңге - үш бағаналы жүйе бойынша біліктіліктерін жоғарылатудан өткен мұғалімдерге төлем ақысын көтеруге;
4) 186 388 мың теңге – Новоишим ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысына;
5) 181 042 мың теңге – Новоишим ауылында 50 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысына;
6) 32 743 мың теңге – Новоишим ауылының 50 пәтерлі тұрғын үйіне инженерлік-коммуникациялық инфраструктура құрылысы;
7) 3 714,1 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
8) 222,7 мың теңге – 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
9) 136 472 мың теңге – мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихатының 25.11.2014 N 31-2 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджет есебінен берілетін бюджеттік несиелер қарастырылсын:
мамандарды әлеуметтік қолдауға іс-шараларды іске асыру үшін – 33 754 мың теңге.
9. 2014 жылға арналған аудан бюджетіндегі республикалық бюджеттің мақсатты трансферттері келесі көлемде есепке алынсын:
1) 100 000 мың теңге – Буденный ауылында орта мектептің құрылысы;
2) 2 000 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шегінде жол жөндеуіне ортақтаса қаржыландыру;
3) 71 791,7 мың теңге – Новоишим ауылында дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысына;

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности района;
других неналоговых поступлений в бюджет района.
4. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
5. Объем бюджетной субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района составляет 2 158 623 тысяч тенге.
6. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
7. Учесть в районном бюджете на 2014 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 78 018,8 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) 12 291 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
3) 14 327 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
4) 186 388 тысяч тенге – на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Новоишимское;
5) 181 042 тысяч тенге – на строительство 50-ти квартирного жилого дома в селе Новоишимское;
6) 32 743 тысяч тенге – на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к 50-ти квартирному жилому дому в селе Новоишимское;
7) 3 714,1 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
8) 222,7 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
9) 136 472 тысяч тенге – на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 25.11.2014 N 31-2 (вводится в действие с 01.01.2014).
8. Учесть в районном бюджете на 2014 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 33 754 тысяч тенге.
9. Учесть в районном бюджете на 2014 год целевые трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) 100 000 тысяч тенге – на строительство средней школы в селе Буденное;
2) 2 000 тысяч тенге – софинансирование на ремонт дорог в рамках Дорожной карты занятости 2020;
3) 71 791,7 тысяч тенге – на строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в селе Новоишимское;

4) 133 837 мың теңге - Новоишим ауылында 50 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысына;
5) 2 908,2 мың теңге – Новоишим ауылының 50 пәтерлі тұрғын үйіне инженерлік-коммуникациялық инфраструктура құрылысы.
6) 4 298,4 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға;
7) 5 217,1 мың теңге – Энзоотикалық ауруларды профилактикалау мен диагностикалауға арналған препараттарды қолдану жөніндегі қызметтерді жүргізуге;
8) 4 133,0 мың теңге – Оқулықтар мен оқу - әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу;
9) 15,0 мың теңге – Новоишим ауылында орталық пештің құрылысына жобалы-сметалы құжаттарды түзетуге;
10) 15,0 мың теңге – Новоишим ауылында тазалау канализацияларының және канализация желілерін құру үшін жобалы-сметалы құжаттарды дайындауға;
11) 75,0 мың теңге – Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су өткізу желілерін дамытуға.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихатының 25.11.2014 N 31-2 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2014 жылға резерві 600 мың теңге соммасында бекітілсін.
11. 5 қосымшаға сәйкес ауданның әр селолық округтердің бюджеттік бағдарламалар тізімі бекітілсін.
12. Бюджет саласындағы қызметкерлерге еңбек ақыны төлеу толық көлемде қамтамасыз етілсін.
13. Елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулықсақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария салаларындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда кемiнде жиырма бес процентi жоғары айлықақы мен тарифтiк ставкалар белгіленсін. Осы тармақтың әрекеті ветеринария аумағының қызметін қамтамасыз ететін ветеринарлық пункттердің ветеринария мамандарына арналады.

4) 133 837 тысяч тенге – на строительство 50-ти квартирного жилого дома в селе Новоишимское;
5) 2 908,2 тысяч тенге – на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к 50-ти квартирному жилому дому в селе Новоишимское;
6) 4 298,4 тысяч тенге – на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020;
7) 5 217,1 тысяч тенге – на проведение услуг по применению препаратов для профилактики и диагностике энзоотических болезней;
8) 4 133,0 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов;
9) 15,0 тысяч тенге – на корректировку проектно-сметной документации на строительство центральной котельной в селе Новоишимское;
10) 15,0 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию канализационных сетей и очистных сооружений канализации в селе Новоишимское;
11) 75,0 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 25.11.2014 N 31-2 (вводится в действие с 01.01.2014).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 600 тысяч тенге.
11. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа района согласно приложения 5.
12. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
13. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях. Действие настоящего пункта распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.

14. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының
ХХІІ сессиясының төрайымы
И. Гроот
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының хатшысы
Б. Ысқақова
Аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 22-1 шешіміне 1 қосымша
Ғ. Мүсірепов атындағы ауданның 2014 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихатының 25.11.2014 N 31-2 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Категория
Сынып
Сыныпша
Атауы
Сома (мың теңге)
I. Табыстар

14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель
ХХIІ сессии маслихата
района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
И. Гроот
Секретарь маслихата
района имени Габит Мусрепова
Северо-Казахстанской области
Б. Искакова
Приложение 1 к решению районного маслихата от 24 декабря 2013 года № 22-1
Бюджет района имени Г. Мусрепова на 2014 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 25.11.2014 N 31-2 (вводится в действие с 01.01.2014).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тыс.тенге)
I. Доходы