2014-2016 жылдарға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының мәслихатының 2013 жылғы 23 желтоқсандағы N 23/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 20 қаңтарда N 2498 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес, Жамбыл аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 1237 және 8 қосымшаларға сәйкес, «2014-2016 жылдарға, соның ішінде 2014 жылға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 637 757,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 282 200 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –7 659,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 46 834 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 301 063,5 мың теңге;
2) шығындар – 2 643 768,1 мың теңге ;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 312 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 10 414,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 103 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 3 000 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 3 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -16 322,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 16 322,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10 386 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 103 мың теңге;
бюджет қаражаттарының қолданылатын қалдықтары – 9 039,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 19.11.2014 N 33/1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджеттік Кодексіне сәйкес, келесі салық түсімдері есебінен құрастыру арқылы белгіленсін:
1) әлеуметтік салық;
2) жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салынатын салық;
3) жер салығы;
4) бірыңғай жер салығы;
5) көлік құралдарына салық;
6) акциздер:
бензинге (авияциялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
7) жер учаскелерді пайдаланғаны үшін төлемақы;
8) дара кәсіпкерлердің мемлекеттік тіркегені үшін алым;
9) қызметін жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
10) заңды тұлғалардың мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ қайта тіркегені үшін алым;
11) жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеугені үшін алым;

О районном бюджете Жамбылского района 2014-2016 годы
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2013 года N 23/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 20 января 2014 года N 2498
В соответствии со статьей 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, Жамбылский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Жамбылского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 1237 и 8 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 637 757,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 282 200 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 659,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 46 834 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 301 063,5 тысяч тенге;
2) затраты – 2 643 768,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 312 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 10 414,9 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 103 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 3 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 16 322,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 16 322,8 тысяч тенге:
поступление займов – 10 386 тысяч тенге;
погашение займов – 3 103 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 039,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жамбылского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 19.11.2014 N 33/1 (решение вводится в действие 01.01.2014)
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2014 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) социальный налог;
2) налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
3) земельный налог;
4) единый земельный налог;
5) налог на транспортные средства;
6) акцизы на:
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
7) плата за пользование земельными участками;
8) сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
9) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
10) сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
11) сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;

12) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
13) жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін алым;
14) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждан басқа мемлекеттік баж.
3. Аудандық бюджеттің кірісі келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
1) мемлекеттік меншікте тұрған мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
2) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге салынатын өзге де айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
3) жергілікті бюджетке басқа да салыққа жатпайтын түсімдер;
4. Аудандық бюджеттің кірісі негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүліктерді сатудан түсімдер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
5. 2014 жылға арналған облыстық бюджеттен бюджеттік субвенциялар - 2 037 616 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. 2014 жылға арналған жергілікті атқарушы органның қоры 1 915 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 16.04.2014 N 27/1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшін бюджет қаражаты есебінен көмек қарастырылсын.
8. Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қала жағдайында айналысатын мамандардың айлық ақыларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғары айлықақылар мен тарифтік ставкалар орнатылсын.
9. Бюджеттік салаланың қызметкерлеріне толық көлемде жалақының төленуі қамтамасыз етілсін.
10. 4 қосымшаға сәйкес 2014 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару үдерісінде, жергілікті бюджеттік бағдарламалар қысқартылуға жатпайтыны белгіленсін.
11. 5 қосымшаға сәйкес 2014 жылға Жамбыл ауданының селолық округтері бойынша бюджеттік шығындар қарастырылсын.
12. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесі көлемде нысаналы трансферттері қарастырылсын, соның ішінде:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға – 110 451 мың теңге;
2) жалпы орта білім және негізгі орта білім берудің мемлекеттік мекемелерінің химия кабинеттерін оқу жабдықтарымен жабдықтауға – 8 194 мың теңге;

12) сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
13) сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;
14) государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходы от аренды имущества находящегося в государственной собственности;
2) прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
3) другие неналоговые поступления в местный бюджет.
4. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет поступления от продажи основного капитала:
поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступления от продажи земельных участков.
5. Установить бюджетные субвенции из областного бюджета на 2014 год в сумме 2 037 616 тысяч тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 0 тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Жамбылского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 18.09.2014 N 32/1 (решение вводится в действие 01.01.2014).
7. Предусмотреть социальную помощь на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах за счет бюджетных средств.
8. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов
оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
10. Установить, что в процессе исполнения местного бюджета на 2014 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
11. Предусмотреть на 2014 год расходы по сельским округам Жамбылского района согласно приложению 5.
12. Учесть в районном бюджете на 2014 год целевые трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
1) 110 451 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) 8 194 тысячи тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;

3) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдердің еңбекақыларын көтеруге – 18 544 мың теңге;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 5 160 мың теңге;
5) 18 жасқа дейін балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 1 381 мың теңге;
6) жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын еңбектің ерекше жағдайындағы мемлекеттік қызметші емес мемлекеттік мекемелердегі, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындардағы қызметкерлерінің лауазымдық ақыларына үстеме ақы төлеуге – 102 416 мың теңге
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 16.04.2014 N 27/1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарға 10 414,9 мың теңге сомасында әлеуметтік қолдау көрсету шараларын жүзеге асыруға арналған бюджеттік кредиттерді, соның ішінде: республикалық бюджеттен 10 386 мың теңге, жергілікті бюджеттен – 28,9 мың теңге сомалары есепке алынсын.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 16.04.2014 N 27/1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есептелсін, соның ішінде:
1) 12 000 мың теңге – ауылдық елді мекендерді дамытуға 2013 жылғы 19 маусымдағы Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жұмыспен қамту 2020 Жол картасын бекіту туралы» № 636 Қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 Жол картасы шегінде;
2) жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шегінде объектілерді күрделі жөндеу – 2 743 мың теңге;
3) энзоотиялық ауруларын алдын алу және диагностикасы үшін дәрі-дәрмектерді қолдану бойынша қызмет көрсетуге – 3 105,9 мың теңге;
4) 15 мың теңге – Казанка селосында жергілікті сумен жабдықтау көзінің құрылысына арналған жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге.
Сноска. Шешім 2), 3) тармақшаларымен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 01.07.2014 N 30/1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 4) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 19.11.2014 N 33/1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
14-1. 8-қосымшаға сәйкес аудандық бюджет шығыстары қаржылық жылдың басына қалыптасқан бюджет қаражаттарының бос қалдықтары есебінен қарастырылсын және 2013 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттердің нысаналы трансферттері қайтарылсын.

3) 18 544 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
4) 5 160 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
5) 1 381 тысяч тенге – на выплату государственного пособия на детей до 18 лет;
6) 102 416 тысяч тенге – на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов.
Пункт 12 с изменениями, внесенными решением Жамбылского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 16.04.2014 N 27/1 (решение вводится в действие 01.01.2014).
13. Учесть в районном бюджете на 2014 год бюджетные кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 10 414,9 тысяч тенге, в том числе: из республиканского бюджета - 10 386 тысяч тенге, из местного бюджета - 28,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения Жамбылского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 16.04.2014 N 27/1 (решение вводится в действие 01.01.2014).
14. Учесть в районном бюджете на 2013 год целевые трансферты из областного бюджета, в том числе:
1) 11 437,2 тысячи тенге – на развитие сельских населенных пунктов в рамках программы Дорожная карта занятости 2020 утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 «Об утверждении Дорожной карты занятости 2020.
2) 2 743 тысяч тенге – ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020;
3) 3 105,9 тысяч тенге – проведение услуг по применению препаратов для профилактики и диагностике энзоотической болезней;
4) 15 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на строительство локального источника водоснабжения в селе Казанка.
Сноска. Пункт 14 дополнен подпунктами 2), 3) в соответствии с решением Жамбылского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 01.07.2014 N 30/1 (решение вводится в действие 01.01.2014); с изменениями, внесенными решением Жамбылского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 18.09.2014 N 32/1 (решение вводится в действие 01.01.2014); дополнено подпунктом 4) в соответствии с решением Жамбылского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 19.11.2014 N 33/1 (решение вводится в действие 01.01.2014).
14-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2013 году согласно приложению 8.

Ескерту. 14-1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 01.07.2014 N 30/1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл аудандық мәслихаттың
кезекті ХХІІІ сессиясының төрайымы
Жамбыл аудандық мәслихаттың
хатшысы
«КЕЛІСІЛДІ»
«Жамбыл аудандық экономика және
қаржы бөлімі» ММ басшысы
2013 жылғы 23 желтоқсан
Л. Шатохина
Б. Мұсабаев
Н. Березанева
2013 жылғы 23 желтоқсандағы
Жамбыл аудандық мәслихатының № 23/1 шешіміне
1 қосымша
2014 жылға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті

Сноска. Пункт 14-1 в редакции решения Жамбылского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 01.07.2014 N 30/1 (решение вводится в действие 01.01.2014)
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель ХХІІІ очередной сессии
Жамбылского районного маслихата
Секретарь
Жамбылского районного маслихата
СОГЛАСОВАНО
Руководитель
ГУ «Отдел экономики и финансов
Жамбылского района»
23 декабря 2013 года
Л. Шатохина
Б. Мусабаев
Н. Березанева
Приложение 1 к решению маслихата Жамбылского района от 23 декабря 2013 года № 23/1
Бюджет Жамбылского района на 2014 год

64 420
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету бойынша қызметтер
60 948
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
3 472
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
136 416,2
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
134 155,2
022
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
2 261
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) экономика және қаржы бөлімі
23 621
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
224
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
205
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
110
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттің атқарылуы, коммуналдық меншікті басқару, кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту жүйесін қалыптастыру және дамыту саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 082
02
Қорғаныс
3 917
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 917
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шегіндегі іс-шаралар
3 827
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымында төтенше жағдайларын алдын алу және оларды жою
90
007
Мемлекеттік өртке қарсы қызметтердің органдары құрылмаған мекендерде аудандық (қалалық) ауқымда дала өрттерін, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және сөндіру жөніндегі іс-шаралар
0
04
Білім
2 016 334
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) білім бөлімі
2 016 334
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқу ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
60 587
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
110 451
003
Жалпы білім беру
1 763 805
006
Балаларға қосымша білім беру
30 939
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 446
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2 404
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
15 385
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
276
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
8 119
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығындары

64 420
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
60 948
003
Капитальные расходы государственного органа
3 472
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
136 416,2
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
134 155,2
022
Капитальные расходы государственного органа
2 261
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23 621
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
224
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
205
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
110
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
23 082
02
Оборона
3 917
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 917
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 827
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
90
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
0
04
Образование
2 016 334
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 016 334
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
60 587
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
110 451
003
Общеобразовательное обучение
1 763 805
006
Дополнительное образование для детей
30 939
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8 446
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2 404
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
15 385
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
276
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
8 119
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

15 922
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
102 136,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
102 136,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
21 029
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
835
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
7 160,3
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
9 769
010
Үйде тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек-балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 032
014
Үйде отырған мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету
28 138
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
11 959,1
017
Мүгедектерді қалпына келтіру жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ым қимыл мамандарының қызметтерін ұсыну, жеке көмекшілер беру
1 830
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламалар және жұмыспен қамтамасыз етуді іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 959
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
425
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
33 923,2
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 000
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту аясында объектілерді жөндеу және көркейту
2 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 437,2
041
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту аясында объектілерді жөндеу және көркейту
9 437,2
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 743
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту аясында объектілерді жөндеу
2 743
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
6 006
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
6 000
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
15
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

15 922
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
102 136,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
102 136,4
002
Программа занятости
21 029
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
835
005
Государственная адресная социальная помощь
7 160,3
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
9 769
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 032
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
28 138
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
11 959,1
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 830
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
19 959
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
425
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
33 923,2
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 000
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
2 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 437,2
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
9 437,2
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 743
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
2 743
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
6 006
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
6 000
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
15
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

24 482,9
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 281
003
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
120
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды ұстап құртуды ұйымдастыру
295
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 080
011
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
3 105,9
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
4 601
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) жер қатынастары бөлімі
9 757
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумақтарында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 881
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын орнату кезiнде өткiзiлетiн жерге орналастырулар
1 876
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
33 204
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
33 204
11
Өнеркәсіп, сәулеттік, қала құрылысы және құрылыс қызметтер
14 594
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
14 594
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 472
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің негізгі жоспарларын өңдеу
4 830
015
Мемлекеттік органның күрделі шығындары
292
12
Көлік және коммуникация
22 166
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4 152
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының қызметін қамтамасыз ету
4 152
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18 014
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
17 914
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
100
13
Басқалар
35 179
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) кәсіпкерлік бөлімі
6 413
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 413
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
21 116
040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шегінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру

24 482,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
15 281
003
Капитальные расходы государственного органа
120
006
Организация санитарного убоя больных животных
0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
295
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
1 080
011
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
3 105,9
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4 601
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9 757
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
7 881
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1 876
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
33 204
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
33 204
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14 594
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
14 594
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
9 472
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
4 830
015
Капитальные расходы государственного органа
292
12
Транспорт и коммуникации
22 166
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4 152
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
4 152
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18 014
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
17 914
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
100
13
Прочие
35 179
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
6 413
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
6 413
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
21 116
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»

142 896
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) экономика және қаржы бөлімі
23 977
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
250
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
225
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
600
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) экономикалық саясатын қалыптастыру және дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 902
02
Қорғаныс
4 905
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4 905
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шегіндегі іс-шаралар
3 761
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
572
007
Мемлекеттік өртке қарсы органдары құрылмаған елдi мекендерде аудандық (қалалық) ауқымда дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
572
04
Бiлiм беру
1 786 962
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) білім бөлімі
1 786 962
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
57 009
003
Жалпы білім беру
1 663 059
006
Балаларға қосымша білім беру
26 653
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 509
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2 534
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
17 113
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
276
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
8 111
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
298
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығындары
3 400
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
101 038
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
101 038
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
19 756
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

142 896
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
23 977
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
250
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
225
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
600
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
22 902
02
Оборона
4 905
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4 905
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 761
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
572
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
572
04
Образование
1 786 962
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 786 962
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
57 009
003
Общеобразовательное обучение
1 663 059
006
Дополнительное образование для детей
26 653
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8 509
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2 534
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
17 113
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
276
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
8 111
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
298
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 400
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
101 038
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
101 038
002
Программа занятости
19 756
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

6 486
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығындары
765
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) ішкі саясат бөлімі
9 156
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 918
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
3 238
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) дене шынықтыру және спорт бөлімі
4 785
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 785
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
67 607
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
21 727
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 908
006
Ауру жануарларды санитарлық құртуды ұйымдастыру
1 000
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 080
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды ұстап құртуды ұйымдастыру
295
099
Мамандарға әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
3 444
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) жер қатынастары бөлімі
12 575
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 959
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, селолардың, селолық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастырулар
4 616
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
33 305
013
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізу
33 305
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
9 964
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
9 964
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 964
12
Көлiк және коммуникация
23 394
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, село, селолық округ әкімінің аппараты
2 788
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, селоларда, селолық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 788
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20 606
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
20 606
13
Басқалар
42 644
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) кәсіпкерлік бөлімі

6 486
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
765
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
9 156
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
5 918
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
3 238
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
4 785
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
4 785
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
67 607
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
21 727
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
15 908
006
Организация санитарного убоя больных животных
1 000
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
1 080
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
295
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
3 444
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12 575
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
7 959
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
4 616
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
33 305
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
33 305
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
9 964
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
9 964
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
9 964
12
Транспорт и коммуникации
23 394
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 788
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
2 788
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20 606
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
20 606
13
Прочие
42 644
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)