Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 1 ақпандағы N 29 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 7 наурызда N 2217 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 24 мамырдағы N 184 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің 24.05.2013 N 184 қаулысымен
Қазақстан Республикасының «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9–1 бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік қызмет регламенті;
2)«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) «Iздестіру жұмыстарын жүргізу үшiн жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті.
2. Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 01 маусымдағы   № 262 «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жер қатынастар бөлімі» мемлекеттік көрсетілетін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы» қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді тіркеудің мемлекеттік Тізілімінде № 13-9-163 бойынша тіркелген, 2012 жылғы 17 тамыздағы «Мағжан жұлдызы», «Вести» аудандық газеттерінің № 33 санында жарияланған) қаулысы жойылды деп танылсын.
3.Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы әкімінің орынбасары А.Д. Қабдөшівке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі           В. Бубенко
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 1 ақпандағы № 29
қаулысымен бекітілді
«Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1.Осы «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» Регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері;

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений
Постановление акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 1 февраля 2013 года N 29. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 7 марта 2013 года N 2217. Утратило силу постановлением акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 24 мая 2013 года N 184
Сноска. Утратило силу постановлением акимата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 24.05.2013 N 184
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» акимат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1)  регламент государственных услуг «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством»;
2) регламент государственных услуг «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков»;
3) регламент государственных услуг «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка»;
4) регламент государственных услуг «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ».
2. Признать утратившим силу постановление акимата района Магжана Жумабаева от 01 июня 2012 года № 262 «Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых госудврственным учреждеием «Отдел земельных отношений района Магжана Жумабавеа Северо-Казахстанской области» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13-9-163, опубликовано 17 августа 2012 года  в районных газетах «Мағжан жұлдызы», «Вести» за № 33).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Магжана Жумабаева Северо – Казахстанской  области Кабдушева А.Д.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района         В. Бубенко
Утвержден
постановлением акимата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
от 1 февраля 2013 года № 29
Регламент государственной услуги
«Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) структурно – функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;

2) уәкілетті орган – «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын, 150800, Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Булаево қаласы, Юбилейный көшесі, 31, телефон 871531 2-07-30 мекенжайында орналасқан ауданның жергiлiктi атқарушы орган (бұдан әрi – жергiлiктi атқарушы орган) көрсетіледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 14-1 бабы және «Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 қаулысы негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат жер ресурстарын басқару жөніндегі Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің www.auzr.kz  интернет-ресурсында, mzh-zher@sko.kz интернет-ресурсында, уәкілетті органның стенділерінде және бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағышта жер учаскесінің кадастрлық (бағалық) құнының бекітілген актісі немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту себебі жазбаша көрсетілген ол туралы уәжделген жауап беру болып табылады.
8. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда күн сайын сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мереке күндері.
Қабылдау кезекке тұру тәртібімен жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның ғимаратында көрсетіледі. Залда күту орындықтары, өтініш бланкілерінің үлгілері бар стендттер, өтініш бланкілері бар тағандар орналастырылады.

2) уполномоченный орган – государственное учреждение «Отдел земельных отношений района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области».
2. Общие положения
2. Государственная услуга «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством» (далее – государственная услуга) оказывается структурным подразделением местного исполнительного органа района, осуществляющим функции в области земельных отношений (далее – уполномоченный орган), расположенным по адресу: 150800, Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, город Булаево, улица Юбилейная, 31, телефон 8(71531) 2-07-30.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании статьи 14-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам».
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
6. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами: www.auzr.kz; на интернет-ресурсе: mzh-zher@sko.kz, стендах уполномоченного органа и опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках.
7. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка на бумажном носителе или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа, в письменном виде.
8. График работы уполномоченного органа: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-00 часов, перерывы на обед с 13-00 до 14-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Государственная услуга оказывается в здании уполномоченного органа. В зале располагаются кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков, стойки с бланками заявлений.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
10. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушымен осы Регламенттің 12 тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған күннен бастап – 3 жұмыс күні ішінде;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекті күтудің максималды уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің максималды уақыты – 30 минут.
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы мыналарды ұсынады:
1) осы Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес нысанда өтініш;
2) мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі не мемлекеттік қызметті алушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлғалар үшін;
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, заңды тұлға өкілінің өкілеттігін растайтын құжат және мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат көшірмесі – заңды тұлғалар үшін;
4) осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік жер кадастрын жүргізетін мемлекеттік кәсіпорынмен есептелген жер учаскесінің бағалау құнын айқындау актісі;
5) тиісті жергілікті атқарушы органдармен құрылған жер учаскесіне құқық беру туралы жер комиссиясының оң қорытындысының көшірмесі.
Тұлғаның жеке куәлігінің немесе сенімхаттың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін қайтарылады.
13. Өтініш бланкілері уәкілетті органның кеңсе қызметкерлерімен беріледі.
14. Құжаттарды қабылдау уәкілетті органның уәкілетті тұлғасымен жүзеге асырылады.
15. Уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушыға осы Регламенттің  12-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
16. Бекiтілген жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі мемлекеттік қызмет алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға беріледі.
17. Мемлекеттік қызмет алушы осы регламенттің 12-тармағында көрсетілген құжаттарды табыс етпеген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет алушыға көрсетілген өтінім келіп түскен күнінен бастап бір күн ішінде жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін бекітуді тоқтатуға себеп болған құжатты, рәсімдеудің тоқтатылуын жоюға мемлекеттік қызмет алушының қажетті іс-әрекетерін көрсете отырып және оның мерзімі туралы жазбаша хабардар етеді.
Уәкілетті орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет алушыға бекiтілген жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін немесе қызмет беруден бас тарту туралы уәжделген жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі бекітілді деп есептеледі.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
10. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
11. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 12 настоящего Регламента – 3 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов – 30 минут.
12. Для получения государственной услуги необходимо представление следующих документов:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту;
2) копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, либо копия доверенности от получателя государственной услуги и документа, удостоверяющего личность доверенного лица – для физического лица;
3) свидетельство о государственной регистрации юридического лица, документ, подтверждающий полномочия представителя юридического лица и копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – для юридического лица;
4) акт определения оценочной стоимости земельного участка, рассчитанный государственным предприятием, ведущим государственный земельный кадастр по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
5) копия положительного заключения комиссии о предоставлении права на земельный участок, создаваемой соответствующими местными исполнительными органами.
Для проверки достоверности копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются.
13. Бланки заявлений выдаются сотрудниками канцелярии уполномоченного органа.
14. В уполномоченном органе прием документов осуществляется уполномоченным лицом уполномоченного органа.
15. Уполномоченным органом получателю государственной услуги выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 12 настоящего Регламента, с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
16. Утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка выдается при личном посещении получателю государственной услуги либо по доверенности уполномоченному лицу.
17. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае непредставления получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 12 настоящего стандарта.
Получателю государственной услуги направляется письменное уведомление в течение одного дня, со дня поступления заявления с указанием документа, на основании которого приостановлено утверждение акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и сроков приостановления с указанием последующих действий получателя государственной услуги для устранения причин приостановления оформления.
В случае если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, то с даты истечения сроков их выдачи акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка считается утвержденным.

18. Мемлекеттік қызмет алушыдан өтініш қабылдау күнінен бастап мемлекеттік қызмет нәтижесін беру күніне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті органның жауапты маманына өтініш және қажетті құжаттарды тапсырады, жауапты маман өтінішті тіркеуді жүргізеді, мемлекеттік қызмет алушыға құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді және құжаттарды қарау үшін уәкілетті органның басшысына жолдайды;
2) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды іске асырады, қарар белгілейді және құжаттарды уәкілетті органның жауапты орындаушыға жібереді;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушы келіп түскен құжаттарды қарайды, жер учаскесінің кадастрлік (бағалау) құны актісін немесе бас тарту себебі көрсетіліп мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауапты дайындайды, уәкілетті органның басшысына қол қою үшін жібереді;
4) уәкілетті органның басшысы жер учаскесінің кадастрлік (бағалау) құны актіге немесе бас тарту себебі көрсетіліп мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауабына қол қояы, уәкілетті органның жауапты маманына жолдайды;
5) уәкілетті органның жауапты маманы мемлекеттік қызмет нәтижесін тіркейді және мемлекеттік қызмет алушыға береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
әрекет (өзара іс-әрекет) тәртібін сипаттау
19. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне келесі құрылымдық-функцияналдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) уәкілетті органның басшысы;
2) уәкілетті органның жауапты маманы;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушы.
20. Әрбір әкімшілік әрекетті орындау мерзімі көрсетіліп әрбір ҚФБ-мен әкімшілік әрекеттің (үдерістің) өзара әрекеті мен бір ізділіктің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген.
21. ҚФБ мен мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық бір ізділігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба (мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) осы Регламенттің 4 қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғаның жауапкершілігі
22. Мемлекеттік қызметтер көрсетуге жауапты тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын уәкілетті органның басшысы, уәкілетті органның жауапты лауазымдық тұлғалары (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділігіне, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы қабылдаған шешім мен әрекетке (әрекетсіздікке), Қазақстан Республикасының заңнамасымен қаралған тәртіптегі белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетудің жүзеге асырылуына жауапкершілікте болады.
«Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
_________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
жер қатынастары бойынша
уәкілетті органның бастығы
_________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
_________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты _________________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
_________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке _________________________________________
басын куәландыратын құжаттардың
_________________________________________
деректемелері, байланыс телефоны,
_________________________________________
мекенжайы)
Өтініш
________________________________________________________ мекенжайында
(жер учаскесінің орналасқан жері)
орналасқан жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін бекітуіңізді сұраймын.
Күні __________ Өтініш беруші________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның не
___________________________________
уәкілетті тұлғаның тегі, аты,
_________________________________
әкесінің аты, қолы)
____________________________
«Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау актісі

18. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление и необходимые документы ответственному специалисту уполномоченного органа, ответственный специалист проводит регистрацию обращения, выдает получателю государственной услуги расписку о приеме документов и передает документы руководителю уполномоченного органа для рассмотрения;
2) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами, накладывает резолюцию и направляет документы ответственному исполнителю уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает поступившие документы, готовит акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа, направляет для подписания руководителю уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа подписывает акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа, направляет ответственному специалисту уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа регистрирует результат оказания государственной услуги и выдает получателю государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
19. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа;
2) ответственный специалист уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
20. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
21. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ, приведена в приложении 4 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
22. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководитель уполномоченного органа, ответственные должностные лица уполномоченного органа, участвующие в оказании государственной услуги (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных
участков, продаваемых в частную
собственность государством»
Начальнику ОЗО
_________________________
(фамилия, имя, отчество)
от ______________________
(фамилия, имя, отчество физического лица
_______________________________________
либо полное наименование
_______________________________________
юридического лица)
_______________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
_______________________________________
личность физического или юридического
_______________________________________
лица, контактный телефон, адрес)
Заявление
Прошу утвердить акт кадастровой (оценочной) стоимости
земельного участка, расположенного по адресу ________________________
____________________________________________________________________
(место нахождения земельного участка)
Дата __________ Заявитель ________________________________
(фамилия, имя, отчество физического
__________________________________
или наименование юридического лица,
_________________________________
либо уполномоченного лица, подпись)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных
участков, продаваемых в частную
собственность государством»
Акт
определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного
участка

1. Акті азамат (ша) өтінімі негізінде жасалды _____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
заңды тұлғаның
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
_____________________________________________________________________
жер учаскесін бағалауға байланысты өтінімі негізінде жасалады.
2. Жер учаскесінің пайдалану мақсаты: _____________________________________________________________________
3. Жер учаскесінің орналасқан жері: _____________________________________________________________________
4. Жер учаскесінің бағалау құнының есебі (жер пайдалану құқығы)
Аймақ нөмірі (елді мекен жерлеріне), алқап түрлері, топырақтың үлгісі (ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге)
Көлемі
Базалық ставкасы
Түзету коэффици-
енті
Бағалау құны
барлығы
5. Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны __________________________________________________________ құрайды.
(жазбаша сомасы)
Осы акт анықталды _____________________________________________
(жер кадастрын жүргізетін кәсіпорынның атауы)
М.О. ______________ ___________________________________________
(қолы)       (басшының тегі, аты, әкесінің аты)
М.О. __________________________________________________________
(қолы ) (уәкілеті орган бастығының тегі, аты, әкесінің аты)
Күні «____» ____________
«Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Әрбір әкімшілік әрекетті орындау мерзімі көрсетіліп әрбір ҚФБ-мен әкімшілік әрекеттің (үдерістің) өзара әрекеті мен бір ізділіктің мәтіндік кестелік сипаттамасы
1 кесте. ҚФБ әрекетін сипаттау
Негізгі үдерістің әрекеті (жұмыстың барысы, ағыны)
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
1
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның жауапты орындаушы
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның жауапты маманы
2
Әрекеттің атауы (үдеріс, үрдіс, операция) және оны сипаттау
Мемлекеттік қызмет алушымен ұсынылған өтінішпен қажет құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, мемлекеттік қызмет алушыға қолхат беру
Құжаттармен танысу, қарар белгілеу, уәкілетті органның жауапты орындаушыға орындау үшін жолдау
Келіп түскен құжаттарды қарау, жер учаскесінің кадастрлық (бағалу) құны актісін немесе бас тарту туралы уәжделген жауапты дайындау, уәкілетті органның басшылығына қол қоюға жолдау
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалу) құны актісіне немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауабына қол қою
Мемлекеттік қызмет нәтижесін тіркеу және жер учаскесінің кадастрлық (бағалық) құнының бекітілген актісін немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапты мемлекеттік қызмет алушыға беру
3
Аяқтау нысаны (мәлімет-
тер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Қолхат
Қарар, құжаттарды уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдау
кадастрлық (бағалау) құны актісі немесе бас тарту туралы уәжделген жауап
Құжатқа қол қою
жер учаскесінің кадастрлық (бағалық) құнының бекітілген актісі немесе бас тарту туралы уәжделген жауап
4
Орындау мерзімдері
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
30 минуттан аспайды
5
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1 топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
2 топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
3 топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
4 топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
5 топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 әрекет
Мемлекеттік қызмет алушымен ұсынылған өтінішті және қажет құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, мемлекеттік қызмет алушыға қолхат беру
№ 2 әрекет
Мемлекеттік қызмет алушымен ұсынылған құжаттармен танысу, жауапты маманға жолдау
№ 3 әрекет
Ұсынылған құжаттарды қарау, кадастрлық (бағалау) құны актісін дайындау, уәкілетті органның басшысына қол қою үшін жіберу
№ 4 әрекет
кадастрлық (бағалу) құны актісіне қол қою
№ 5 әрекет
жер учаскесінің кадастрлық (бағалық) құнының бекітілген актісін тіркеу және мемлекеттік қызмет алушыға беру
Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1 топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
2 топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
№ топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
4 топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
5 топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 әрекет
Мемлекеттік қызмет алушымен ұсынылған өтінішті және қажет құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, мемлекеттік қызмет алушыға қолхат беру
№ 2 әрекет
Мемлекеттік қызмет алушымен ұсынылған құжаттармен танысу, жауапты маманға жолдау
№ 3 әрекет
Ұсынылған құжаттарды қарау, бас тарту туралы уәжделген жауап дайындау, уәкілетті органның басшысына қол қою үшін жіберу
№ 4 әрекет
Кадастрлық (бағалу) құны актісіне немесе бас тарту туралы уәжделген жауабына қол қою
№ 5 әрекет
Бас тарту туралы уәжделген жауапты тіркеу және мемлекеттік қызмет алушыға беру
«Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
ҚФБ мен мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық бір ізділігі мен өзара әрекетін
көрсететін сызба
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің

1. Акт составлен в соответствии с заявлением гражданина (ки)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О.)
юридического лица
_____________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
в связи с оценкой земельного участка: _______________________________
_____________________________________________________________________
2. Целевое использование земельного участка: ________________________
_____________________________________________________________________
3. Местоположение земельного участка:______________________________
_____________________________________________________________________
4. Расчет оценочной стоимости земельного участка (права землепользования)
Номер зоны (для земель
населенных пунктов),
виды угодий, типы почв
(для земель
сельскохозяйственного
назначения)
Площадь
Базовая
ставка
Поправочный
коэффициент
Оценочная
стоимость
Итого
5. Оценочная стоимость земельного участка (права
землепользования) составляет:
____________________________________________________________________
(сумма прописью)
Настоящий акт определен ______________________________________
(наименование предприятия, ведущего земельный кадастр)
М.П. ____________________ _________________________________
(подпись) (Ф.И.О. руководителя )
М.П. ____________________ ________________________________________
(подпись) (Ф.И.О. начальника уполномоченного органа)
Дата «____» ____________
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных
участков, продаваемых в частную
собственность государством»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
1
Наименова-
ние СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
Руководи-
тель уполномо-
ченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Руководитель уполномочен-
ного органа
Ответственный специалист уполномоченного органа
2
Наименова-
ние действий (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием представленных получателем государственной услуги заявления и необходимых документов, регистрация обращения, выдача расписки
Ознакомле-
ние с докумен-тами, наложение резолюции, передача ответ-
ственному исполнителю уполномо-
ченного органа для исполнения
Рассмотрение поступивших документов, подготовка акта кадастровой (оценочной) стоимости либо мотивированного ответа об отказе, направление для подписания руководству уполномоченного органа
Подписание акта кадастровой (оценочной) стоимости либо мотивирован-
ного ответа об отказе в предоставлении услуги
Регистрация результата оказания государственной услуги и выдача утвержденного акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
3
Форма завершения (данные документ, организа-
ционно-
распоряди-
тельное решение)
Расписка
Резолюция, направление документов ответствен-
ному исполнителю уполномо-
ченного органа
Акт кадастровой (оценочной) стоимости либо мотивированный ответ об отказе
Подписание документа
Утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка либо мотивированный ответ об отказе
4
Срок исполнения
не более 30 минут
в течение 1 часа
В течение 1 рабочего дня
в течение 1 рабочего дня
не более 30 минут
5
Номер следующего действия
2
3
4
5
Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Группа 5 СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
Действие № 1
Прием представленных получателем государственной услуги заявления и необходимых документов, регистрация обращения, выдача расписки
Действие № 2
Ознакомление с документами, наложение резолюции, передача ответственному исполнителю уполномоченного органа для исполнения
Действие № 3
Рассмотрение поступивших документов, подготовка акта кадастровой (оценочной) стоимости, направление для подписания руководителю уполномоченного органа
Действие № 4
Подписание акта кадастровой (оценочной) стоимости
Действие № 5
Регистрация и выдача утвержденного акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка
Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Группа 5 СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
Действие № 1
Прием представленных получателем государственной услуги заявления и необходимых документов, регистрация обращения, выдача расписки
Действие № 2
Ознакомление с документами, наложение резолюции, передача ответственному исполнителю уполномоченного органа для исполнения
Действие № 3
Рассмотрение поступивших документов, подготовка мотивированного ответа об отказе, направление для подписания руководителю уполномоченного органа
Действие № 4
Подписание мотивированного ответа об отказе
Действие № 5
Регистрация и выдача мотивированного ответа об отказе
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных
участков, продаваемых в частную
собственность государством»
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Утвержден
постановлением акимата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области

2013 жылғы 1 ақпандағы № 29
қаулысымен бекітілді
«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекiту»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту» Регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері;
2) уәкілетті орган – «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. «Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту» мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) 150800, Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Булаев қаласы, Юбилейная көшесі, 31, телефон 8(71531) 2-07-30 мекенжайында орналасқан «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 14-1 бабы150 бабы (бұдан әрі - Қазақстан Республикасының Жер кодексі) және «Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 қаулысы негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің www.auzr.kz интернет-ресурсында, mzh-zher@sko.kz уәкілетті органның арнайы ақпараттық стенділерінде орналастырылады және бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағышта жер телімін қалыптастыру бойынша бекітілген жерге орналастыру жобасы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту себебі жазбаша көрсетілген ол туралы уәжделген жауап беру болып табылады.

от 1 февраля 2013 года № 29
Регламент государственной услуги
«Утверждение землеустроительных проектов по
формированию земельных участков»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) структурно – функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) уполномоченный орган – государственное учреждение «Отдел земельных отношений района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области».
2. Общие положения
2. Государственная услуга «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков» (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Отдел земельных отношений района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области» (далее - уполномоченный орган), расположенным по адресу: 150800, Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, город Булаево, улица Юбилейная, 31, телефон 8 (71531) 2-07-30.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании статьи 14-1,  статьи 150 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года (далее – Земельный Кодекс Республики Казахстан) и постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам».
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
6. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами: www.auzr.kz; на интернет-ресурсе mzh-zher@sko.kz, стендах уполномоченного органа и опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках.
7. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный землеустроительный проект по формированию земельного участка на бумажном носителе или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.

8. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда күн сайын сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мереке күндері.
Қабылдау кезекке тұру тәртібімен жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органның ғимаратында көрсетіледі. Залда күту орындықтары, өтініш бланкілерінің үлгілері бар стендттер, өтініш бланкілері бар тағандар орналастырылады.
2.Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
10. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушымен осы Регламенттің 12 тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған күннен бастап – 7 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде күтудің максималды уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің максималды уақыты – 30 минут.
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы мыналарды ұсынады:
1) жер теліміне жеке меншік құқығын және жер пайдалану құқығын сұрау кезінде:
осы Регламенттің 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша жерге орналастыру жобасын бекітуге өтініш;
тиісті жергілікті атқарушы органдармен құрылған жер учаскелерін жеке меншікке беру бойынша жер комиссиясының оң қорытындысының көшірмесі;
жобаланып отырған учаскенің орналасу орнының (жерге орналастыру объектісінің шекарасы мен олардың координаттары) мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесіндегі графикалық мәліметтерге сәйкестігі бойынша мемлекеттік жер кадастрын жүргізетін кәсіпорынмен келісілген жерге орналастыру жобасы;
жер учаскесінің бағалық (кадастрлық) құнын айқындау актісі (қажет болғанда);
мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі не мемлекеттік қызмет алушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлға үшін;
заңды тұлғанын мемлекеттік тіркеліуі туралы куәлігі, заңды тұлғанын өкілеттігін куәландыратын құжат және мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – заңды тұлға үшін;
2) жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
осы осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес нысандағы жерге орналастыру жобасын бекітуге өтініш;
мемлекеттік жер кадастрын жүргізетін мемлекеттік кәсіпорынмен мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде жобаланып отырған учаскенің (жерге орналастыру объектісінің шекарасы мен олардың координаттары) орналасу орынының сәйкестігі жөнінде келісілген, жерге орналастыру жобасы;
жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау актісі (қажет болғанда);
мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі не мемлекеттік қызмет алушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлға үшін;
заңды тұлғанын мемлекеттік тіркеліуі туралы куәлігі, заңды тұлғанын өкілеттігін куәландыратын құжат және мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – заңды тұлға үшін.
Тұлғаның жеке куәлігінің немесе сенімхаттың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін қайтарылады.

8. График работы уполномоченного органа: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Государственная услуга оказывается в здании уполномоченного органа. В зале располагаются кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков, стойки с бланками заявлений.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
10. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
11. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 12 настоящего Регламента – 7 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов – 30 минут.
12. Для получения государственной услуги необходимо представление следующих документов:
1) при испрашивании права частной собственности на земельный участок или права землепользования:
заявление на утверждение землеустроительного проекта по форме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту;
копия положительного заключения комиссии, создаваемой соответствующими местными исполнительными органами, о предоставлении земельного участка;
землеустроительный проект, согласованный государственным предприятием, ведущим государственный земельный кадастр, в части соответствия месторасположения проектируемого участка (границ объекта землеустройства и их координат) графическим данным автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра;
акт оценочной (кадастровой) стоимости земельного участка (при необходимости);
копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, либо копия доверенности от получателя государственной услуги и документа, удостоверяющего личность доверенного лица – для физического лица;
свидетельство о регистрации юридического лица, документ, подтверждающий полномочия представителя юридического лица и копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – для юридического лица;
2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление на утверждение землеустроительного проекта по форме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту;
землеустроительный проект, согласованный государственным предприятием, ведущим государственный земельный кадастр, в части соответствия месторасположения проектируемого участка (границ объекта землеустройства и их координат) графическим данным автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра;
акт оценочной (кадастровой) стоимости земельного участка (при необходимости);
копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, либо копия доверенности от получателя государственной услуги и документа, удостоверяющего личность доверенного лица – для физического лица;
свидетельство о регистрации юридического лица, документ подтверждающий полномочия представителя юридического лица и копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – для юридического лица.
Для проверки достоверности копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются получателю государственной услуги.

13. Өтініш бланкілері уәкілетті органның кеңсе қызметкерлерімен беріледі.
14. Құжаттарды қабылдау уәкілетті органның уәкілетті тұлғасымен жүзеге асырылады.
15. Уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушыға осы Регламенттің  12-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
16. Бекiтілген жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасы мемлекеттік қызмет алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға беріледі.
17. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады, егер құрастырылған жерге орналастыру жобасы:
1) Қазақстан Республикасының Жер кодексінің талаптарына және нормаларына;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 қыркүйектегі № 958 қаулысымен бекітілген, Қазақстан Республикасында мемлекеттiк жер кадастрын жүргiзудiң ережесiне сәйкес болмаған жағдайда.
Мемлекеттік қызмет алушыға жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобасын бекiтуді тоқтатуға себеп болған құжатты көрсете отырып және бекітпеу себептерін жою үшін мемлекеттік қызмет алушының кейінгі іс-қимылын көрсететін жазбаша хабарлама жолданады.
Уәкілетті орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет алушыға бекiтілген жерге орналастыру жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап жерге орналастыру жобасы бекітілді деп есептеледі.
18. Мемлекеттік қызмет алушыдан өтініш қабылдау күнінен бастап мемлекеттік қызмет нәтижесін беру күніне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті органның жауапты маманына өтініш және қажет құжаттарды тапсырады, жауапты маман өтінішті тіркеуді жүргізеді, мемлекеттік қызмет алушыға құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді және құжаттарды қарау үшін уәкілетті органның басшысына тапсырады;
2) уәкілетті органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды іске асырады, қарар белгілейді және құжаттарды уәкілетті органның жауапты орындаушыға жібереді;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды қарайды, жер телімін қалыптастыру бойынша жерге орналастыру жобасын бекіту туралы бұйрығын немесе бас тарту себебін көрсетіп мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауап дайындайды. Осы Регламенттің 12-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушының құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді;

13. Бланки заявлений выдаются сотрудниками канцелярии уполномоченного органа.
14. В уполномоченном органе прием документов осуществляется уполномоченным лицом уполномоченного органа.
15. Уполномоченным органом получателю государственной услуги выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 12 настоящего Регламента, с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
16. Утвержденный землеустроительный проект по формированию земельных участков выдается при личном посещении получателю государственной услуги либо по доверенности уполномоченному лицу.
17. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае, если составленный землеустроительный проект не соответствует:
1) нормам и требованиям Земельного кодекса Республики Казахстан;
2) Правилам ведения государственного земельного кадастра в Республике Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2003 года № 958.
Получателю государственной услуги направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого отказывают в утверждении землеустроительного проекта и последующих действий получателя государственной услуги для устранения причин.
В случае если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги утвержденный землеустроительный проект или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, то с даты истечения сроков его выдачи землеустроительный проект считается утвержденным.
18. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление и необходимые документы ответственному специалисту уполномоченного органа, ответственный специалист проводит регистрацию обращения, выдает получателю государственной услуги расписку о приеме документов и передает документы руководителю уполномоченного органа для рассмотрения;
2) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами, накладывает резолюцию и направляет документы ответственному исполнителю уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает поступившие документы, готовит приказ об утверждении землеустроительного проект по формированию земельного участка либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа, направляет для подписания руководителю уполномоченного органа. При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 12 настоящего Регламента, уполномоченный орган письменно информируют получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.

4) уәкілетті органның басшысы жер телімін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасын бекіту туралы бұйрығына немесе бас тарту себебін көрсетіп мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауабына қолын қояды;
5) уәкілетті органның жауапты маманы мемлекеттік қызмет нәтижесін тіркейді және мемлекеттік қызмет алушыға береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әрекет (өзара іс-әрекет) тәртібін сипаттау
19. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне келесі құрылымдық-функцияналдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) уәкілетті органның басшысы;
2) уәкілетті органның жауапты маманы;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушы.
20. Әрбір әкімшілік әрекетті орындау мерзімі көрсетіліп әрбір ҚФБ-мен әкімшілік әрекеттің (үдерістің) өзара әрекеті мен бір ізділіктің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген.
21. ҚФБ мен мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық бір ізділігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба (мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) осы Регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғаның жауапкершілігі
22. Мемлекеттік қызметтер көрсетуге қатысатын уәкілетті органның басшысы, уәкілетті органның жауапты лауазымдық тұлғалары (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) жауапты болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділігіне, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы қабылдаған шешім мен әрекетке (әрекетсіздікке), Қазақстан Республикасының заңнамасымен қаралған тәртіптегі белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетудің жүзеге асырылуына жауапкершілікте болады.
«Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекiту»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
_________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
жер қатынастары бойынша уәкілетті органның бастығы
_________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
_________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
_________________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
_________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке
_________________________________________
басын куәландыратын құжаттардың
_________________________________________
деректемелері, байланыс телефоны,
_________________________________________
мекенжайы)
Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекiтуге өтініш
Жерге орналастыру жобасын құрастырушы - тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның толық атауы
Жер учаскесіне құқық беруге өтініш білдірушінің тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы
Жерге орналас-
тыру жобасының атауы
Жер учаске-
сінің мекенжайы
(орналас-
қан орны)
Жер учас-
кесінің сұралу мақсаты және алаңы, га
Жерге орналас-
тыру жобасы-
ның данасы-
ның саны
1
2
3
4
5
6
Жерге орналастыру жобасы әзірленді: мемлекет жер учаскесіне жеке меншік құқығын немесе жер пайдалану құқығын берген кезде, жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамалары өзгерген жағдайда (қажеттісін сызу)
Күні __________ Өтініш беруші________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның не
___________________________________
уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты,
_________________________________
қолы)
________________________
«Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекiту»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (үдерістердің) бір ізділігі мен өзара әрекетін сипаттау
1 кесте. ҚФБ әрекетін сипаттау
Негізгі үдерістің әрекеті (жұмыстың барысы, ағыны)
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
1
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты маманы
2
Әрекеттің атауы (үдеріс, үрдіс, операция) және оны сипаттау
Мемлекеттік қызмет алушымен ұсынылған өтінішті және қажет құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, қолхат беру
Құжаттармен танысу, қарар белгілеу және уәкілетті органның жауапты орындаушыға орындау үшін жіберу
Келіп түскен құжаттарды қарау, жер телімін қалыптастыру бойынша жерге орналастыру жобасын бекіту туралы бұйрығын немесе бас тарту себебін көрсетіп мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауап дайындау. Осы Регламенттің 12-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушының құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
Жер телімін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасын бекіту туралы бұйрығына немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қою
Мемлекеттік қызмет нәтижесін тіркеу және мемлекеттік қызмет алушыға беру
3
Аяқтау нысаны (мәлімет-
тер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Қолхат
Қарар, құжаттарды уәкілетті органның жауапты орындау-
шысына жіберу
Жер телімін қалыптастыру бойынша жерге орналастыру жобасының бұйрық немесе бас тарту себебін көрсетіп мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауап
Құжатқа қол қою
жер телімін қалыптастыру бойынша бекітілген жерге орналастыру жобасы немесе бас тарту туралы уәжделген жауап
4
Орындау мерзімдері
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күннің ішінде
4 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
30 минуттан аспайды
5
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1 топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
2 топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
3 топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты орындаушы
4 топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
5 топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 әрекет
Мемлекеттік қызмет алушымен ұсынылған өтінішті және қажет құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, қолхат беру
№ 2 әрекет
Мемлекеттік қызмет алушымен ұсынылған құжаттармен танысу, уәкілетті органның жауапты орындаушыға жолдау
№ 3 әрекет
Келіп түскен құжаттарды қарау, жер телімін қалыптастыру бойынша жерге орналастыру жобасын бекіту туралы бұйрығын дайындау, қол қою үшін уәкілетті органның басшысына жолдайды. Осы Регламенттің 12-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушының құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
№ 4 әрекет
Жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасын бекіту туралы бұйрығына қол қою
№ 5 әрекет
жер телімін қалыптастыру бойынша бекітілген жерге орналастыру жобасын тіркеу және беру
Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1 топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
2 топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
3 топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты орындаушы
4 топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
5 топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
№ 1 әрекет
Мемлекеттік қызмет алушымен ұсынылған өтінішті және қажет құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, қолхат беру
№ 2 әрекет
Мемлекеттік қызмет алушымен ұсынылған құжаттармен танысу, уәкілетті органның жауапты орындаушыға жолдау
№ 3 әрекет
Келіп түскен құжаттарды қарау, бас тарту себебін көрсетіп мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы уәжделген жауап дайындау, қол қою үшін уәкілетті органның басшысына жолдайды. Осы Регламенттің 12-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушының құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
№ 4 әрекет
Бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қою
№ 5 әрекет
Бас тарту туралы уәжделген жауапты тіркеу және беру
«Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру
жобаларын бекiту»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
ҚФБ мен мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық бір ізділігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба (мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде)
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің

4) руководитель уполномоченного органа подписывает приказ об утверждении землеустроительного проекта либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа, направляет ответственному специалисту уполномоченного органа;
5) ответственный специалист уполномоченного органа регистрирует результат оказания государственной услуги и выдает получателю государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
19. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа;
2) ответственный специалист уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
20. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
21. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
22. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководитель уполномоченного органа, ответственные должностные лица уполномоченного органа, участвующие в оказании государственной услуги (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Утверждение землеустроительных
проектов по формированию
земельных участков»
Начальнику уполномоченного органа
по земельным отношениям
_______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
_______________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от ____________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица
_______________________________________
либо полное наименование
_______________________________________
юридического лица)
_______________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего _______________________________________
личность физического или юридического
_______________________________________
лица, контактный телефон, адрес)
Заявление на утверждение землеустроительного проекта
по формированию земельного участка
Разработчик землеустро-
ительного проекта - Фамилия, имя, отчество или полное наименование юридического лица
Фамилия, имя, отчество или наименование юридического лица, ходатайствую-
щего о предоставлении права на земельный участок
Наимено-
вание земле-
устрои-
тельного проекта
Адрес (место нахождения) земельного участка
Запра-
шиваемое целевое назна-
чение земель-
ного участка и площадь, га
Коли-
чество экзем-
пляров земле-
устрои-
тельного проекта
1
2
3
4
5
6
Землеустроительный проект изготовлен: при предоставлении государством права частной собственности на земельный участок или права землепользования, в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка (нужное подчеркнуть)
Дата _______ Заявитель ______________________________________
(фамилия, имя, отчество физического
______________________________________
или наименование юридического лица либо
______________________________________
уполномоченного лица, подпись)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Утверждение землеустроительных
проектов по формированию
земельных участков»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
1
Наименова-
ние СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
Руководи-
тель уполно-
моченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Руководитель уполномочен-
ного органа
Ответственный специалист уполномоченного органа
2
Наименова-
ние действий (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием представленных получателем государственной услуги заявления и необходимых документов, регистрация обращения, выдача расписки
ознаком-
ление с поступив-
шими документа-ми, наложение резолюции и передача ответствен-
ному исполнителю уполномо-
ченного органа
рассмотрение поступивших документов, подготовка приказа об утверждении землеустроитель-
ного проекта по формированию земельного участка либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа, направляет для подписания руководителю уполномоченного органа. При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 12 настоящего Регламента, уполномоченный орган письменно информируют получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
подписание приказа об утверждении землеустрои-
тельного проекта либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государствен-
ной услуги с указанием причины отказа, направляет ответственному специалисту уполномочен-
ного органа
регистрирует результат оказания государственной услуги и выдает получателю государственной услуги
3
Форма завершения (данные документ, организа-
ционно-
распоряди-
тельное решение)
Расписка
Резолюция, направление документов ответствен-
ному исполнителю уполномо-
ченного органа
Приказ об утверждении землеустроитель-
ного проекта по формированию земельного участка либо мотивированный ответ об отказе
Подписание документа
Утвержденный землеустроитель-
ный проект по формированию земельного участка либо мотивированный ответ об отказе
4
Срок исполнения
не более 30 минут
в течение 1 рабочих дней
в течение 4 рабочих дней
в течение 1 рабочего дня
не более 30 минут
5
Номер следующего действия
2
3
4
5
Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Группа 5 СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
Действие № 1
Прием представленных получателем государственной услуги заявления и документов, регистрация обращения, выдача расписки
Действие № 2
Ознакомление с представленными получателем государственной услуги документами, направление ответственному исполнителю уполномоченного органа
Действие № 3
рассмотрение поступивших документов, подготовка приказа об утверждении землеустроитель-
ного проект по формированию земельного участка, направляет для подписания руководителю уполномоченного органа. При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 12 настоящего Регламента, уполномоченный орган письменно информируют получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
Действие № 4
Подписание приказа об утверждении землеустроительного проекта по формированию земельного участка
Действие № 5
Регистрация и выдача утвержденного землеустроитель-
ного проекта по формированию земельного участка
Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Группа 5 СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
Действие № 1
Прием представленных получателем государственной услуги документов, регистрация обращения, выдача расписки
Действие № 2
Ознакомление с представленными получателем государственной услуги документами, направление ответственному исполнителю уполномоченного органа
Действие № 3
Рассмотрение представленных документов, подготовка мотивированного ответа об отказе, направление для подписания руководителю уполномоченного органа. При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 12 настоящего Регламента, уполномоченный орган письменно информируют получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов
Действие № 4
Подписание мотивированного ответа об отказе
Действие № 5
Регистрация и выдача мотивированного ответа об отказе получателю государственной услуги
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Утверждение землеустроительных
проектов по формированию
земельных участков»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ
Утвержден
постановлением акимата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области

2013 жылғы 1 ақпандағы № 29
қаулысымен бекітілді
«Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру» Регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері;
2) уәкілетті орган – «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. «Жер учаскесiнiң нысаналы мақсатын өзгертуге шешiм беру» мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын, 150800, Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Булаев қаласы, Юбилейный көшесі, 56, телефон 871531 2-14-03 мекенжайында орналасқан ауданның жергiлiктi атқарушы орган (бұдан әрi – жергiлiктi атқарушы орган) көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 49-1 бабы және «Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 қаулысы негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат жер ресурстарын басқару жөніндегі Қазақстан Республикасы Агенттігінің www.auzr.kz интернет ресурсында, mzh-akimat@sko.kz интернет ресурсында, бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесінің пайдалану мақсатын өзгертуге шешім немесе бас тарту себебтерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
8. Жергілікті атқарушы органның жұмыс кестесі: дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда күн сайын сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мереке күндері.
Қабылдау кезекке тұру тәртібімен жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

от 1 февраля 2013 года № 29
Регламент государственной услуги
«Выдача решения на изменение целевого назначения
земельного участка»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) структурно – функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) уполномоченный орган – государственное учреждение «Отдел земельных отношений района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области».
2. Общие положения
2. Государственная услуга «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка» (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом района, осуществляющим функции в области земельных отношений (далее – местный исполнительный орган), расположеного по адресу: 150800, Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, город Булаево, улица Юбилейная, 56, телефон 871531 2-14-03.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании статьи 49-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам».
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
6. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами: www.auzr.kz; на интернет-ресурсе mzh-akimat@sko.kz, стендах местного исполнительного органа и опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках.
7. Результатом оказания государственной услуги является выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
8. График работы местного исполнительного органа: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

9. Мемлекеттік қызмет жергілікті атқарушы органның ғимаратында көрсетіледі. Залда күту орындықтары, өтініш бланкілерінің үлгілері бар стендттер, өтініш бланкілері бар тағандар орналастырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
10. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушымен осы Регламенттің 12 тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған күннен бастап – 37 жұмыс күні ішінде;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекті күтудің максималды уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің максималды уақыты – 30 минут.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жер учаскесіне құқықты куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының көшірмесі;
4) салықтық қарыздың жоқтығы туралы салық органдарынан анықтама;
5) жер учаскесіне ауыртпалықтардың жоқтығы туралы әділет органдарынан анықтама;
6) жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау актісі (қажет болғанда);
7) елді мекеннің бас жоспарына сәйкес құрылыс объектілерін салған жағдайда, жылжымайтын мүліктердін әр бұрынғы меншік иесімен жер учаскесін сатып алу бойынша жасалған келісім шарттың көшірмелері (қажет болғанда);
8) жылжымайтын мүлік объектісіне құқықты куәландыратын құжаттың көшірмесі (қажет болғанда);
9) жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық төлқұжаты (қажет болғанда);
10) мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі не мемлекеттік қызмет алушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлғаға;
11) заңды тұлғанын мемлекеттік тіркеліуі туралы куәлігі, заңды тұлғанын өкілеттігін куәландыратын құжат және мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – заңды тұлғаларға;
Тұлғаның жеке куәлігінің немесе сенімхаттың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін қайтарылады.
13. Өтініш бланкілері жергілікті атқарушы органның кеңсе қызметкерлерімен беріледі.
14. Құжаттарды қабылдау жергілікті атқарушы органның уәкілетті тұлғасымен жүзеге асырылады.
15. Жергілікті атқарушы органның кеңсе қызметшісімен (бұдан әрі - жергілікті атқарушы органның жауапты маманы ) мемлекеттік қызмет алушыға осы Регламенттің 12-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:

9. Государственная услуга оказывается в здании местного исполнительного органа. В зале располагаются кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков, стойки с бланками заявлений.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
10. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
11. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 12 настоящего Регламента – 37 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов – 30 минут.
12. Для получения государственной услуги необходимо представление следующих документов:
1) заявления по форме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту;
2) копии правоустанавливающего документа на земельный участок;
3) копии идентификационного документа на земельный участок;
4) справки с налогового органа об отсутствии налоговой задолженности;
5) справки с органов юстиции об отсутствии обременении на земельный участок;
6) акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка (при необходимости);
7) копии договора, заключенного с каждым бывшим собственником недвижимости на земельном участке, о выкупе земельных участков, в случае строительства объектов, предусмотренных генеральным планом населенного пункта (при необходимости);
8) копии правоустанавливающего документа на объект недвижимости (при необходимости);
9) копии технического паспорта объекта недвижимости (при необходимости);
10) копии документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, либо копии доверенности от получателя государственной услуги и документа, удостоверяющего личность доверенного лица – для физического лица;
11) свидетельства о государственной регистрации юридического лица, документа, подтверждающего полномочия представителя юридического лица и копии документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – для юридического лица.
Для проверки достоверности копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются.
13. Бланки заявлений выдаются сотрудником канцелярии местного исполнительного органа.
14. Прием документов осуществляется уполномоченным лицом местного исполнительного органа.
15. Сотрудником канцелярии местного исполнительного органа (далее – ответственный специалист местного исполнительного органа) получателю государственной услуги выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 12 настоящего Регламенту, с указанием:

1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
16. Жер учаскесінің пайдалану мақсатын өзгертуге шешім мемлекеттік қызмет алушының жеке өзіне немесе сенімхатпен уәкілетті тұлғаға беріледі.
17. Құқықтық режимi, жер учаскесiнiң санатқа тиесiлiгi және жердi аймақтарға бөлуге сәйкес рұқсат етiлген пайдалану негiзiнде нысаналы мақсатын өзгертуге рұқсат беру мүмкiн емес болған жағдайда мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартылады.
Жергілікті атқарушы орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушыға рұқсат немесе қызмет беруден бас тарту туралы уәжделген жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап рұқсат берілді деп есептеледі.
18. Мемлекеттік қызмет алушыдан өтініш қабылдау күнінен мемлекеттік қызмет нәтижесін беру күніне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) мемлекеттік қызмет алушы жергілікті атқарушы органға мемлекеттік қызмет алу үшін жүгінеді;
2) жергілікті атқарушы органның жауапты маманы өтініш және қажет құжаттарды қабылдайды, өтінішті тіркейді, мемлекеттік қызмет алушыға қолхат береді және құжаттарды жергілікті атқарушы органның басшысына жібереді;
3) жергілікті атқарушы органның басшысы ұсынылған құжаттарды танысуды іске асырады, қарар қояды және уәкілетті органға орындау үшін жібереді;
4) уәкілетті органның басшысы ұсынылған құжаттарды танысуды іске асырады, қарар қояды және уәкілетті органның орындаушысына жібереді;
5) уәкілетті органның орындаушысы ұсынылған құжаттардың толығын тексереді, құжаттардың толық болуы кезінде аудан жергілікті атқарушы органмен құрылатын комиссияның қарауына жолдайды (бұдан әрі – Комиссия). Осы Регламенттің 12-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда, құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта, жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
6) Комиссия ұсынылған құжаттарды қарайды. Отырыста қарау кезінде Комиссия жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы шешім немесе бас тарту туралы шешім қабылдайды;

1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
16. Решение на изменение целевого назначения земельного участка выдается при личном посещении получателю государственной услуги либо по доверенности уполномоченному лицу.
17. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае невозможности изменения целевого назначения земельного участка в соответствии с его правовым режимом, принадлежности категорий земель и разрешенного использования в соответствии с зонированием земель.
В случае если местный исполнительный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги решение или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, то с даты истечения сроков его выдачи решение считается выданным.
18. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги для получения государственной услуги обращается в местный исполнительный орган;
2) ответственный специалист местного исполнительного органа принимает заявление и необходимые документы, регистрирует обращение, выдает получателю государственной услуги расписку и передает документы руководителю местного исполнительного органа;
3) руководитель местного исполнительного органа осуществляет ознакомление с представленными документами, накладывает резолюцию и направляет документы на исполнение в уполномоченный орган;
4) руководитель уполномоченного органа осуществляет рассмотрение представленных документов, накладывает резолюцию и передает на исполнение ответственному исполнителю уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа проверяет полноту представленных документов, при предоставлении полного перечня документов передает на рассмотрение комиссии, создаваемой местным исполнительным органом района (далее – Комиссия). При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 12 настоящего Регламента, местный исполнительный орган письменно информирует получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
6) Комиссия рассматривает представленные документы. При рассмотрении на заседании, Комиссия принимает решение об изменении целевого назначения земельного участка либо об отказе;

7) уәкілетті орган Комиссия хаттамасы негізінде жер учаскесінің пайдалану мақсатын өзгерту туралы әкімдік қаулысының жобасын немесе бас тарту туралы дәлелді жауабын дайындайды;
8) жергілікті атқарушы орган қабылдайды, ал жергілікті атқарушы органның басшысы жер учаскесін нысаналы өзгертуге шешімге немесе бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қояды және жергілікті атқарушы органның жауапты маманына жолдайды;
9) жергілікті атқарушы органның жауапты маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тіркейді және мемлекеттік қызмет алушыға береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
әрекет (өзара іс-әрекет) тәртібін сипаттау
19. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне келесі құрылымдық-функцияналдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) жергілікті атқарушы органның басшысы;
2) жергілікті атқарушы органның жауапты маманы;
3) ауданның жергілікті атқарушы органымен құрылатын комиссия;
4) уәкілетті органның басшысы;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушы.
20. Әрбір әкімшілік әрекетті орындау мерзімі көрсетіліп әрбір ҚФБ-мен әкімшілік әрекеттің (үдерістің) өзара әрекеті мен бір ізділіктің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген.
21. ҚФБ мен мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық бір ізділігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба (мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) осы Регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғаның жауапкершілігі
22. Мемлекеттік қызметтер көрсетуге жауапты тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын жергілікті атқарушы органның басшысы, Комиссия мүшелері, уәкілетті органның басшысы, жергілікті атқарушы және уәкілетті органдардың жауапты лауазымдық тұлғалары (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділігіне, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы қабылдаған шешім мен әрекетке (әрекетсіздікке), Қазақстан Республикасының заңнамасымен қаралған тәртіптегі белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетудің жүзеге асырылуына жауапкершілікте болады.
«Жер учаскесінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Облыс әкіміне (облыс, қала, аудан)
_______________________________________
_______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
кімнен _____________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
_______________________________________
немесе заңды тұлғаның толық атауы)
_______________________________________
ИИН/БИН______________________________
_______________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның куәландыратын
_______________________________________
құжаттарының деректемелері, жеке куәлігі,
_______________________________________
мекенжайы, телефоны)
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беруге өтініш
Сізден менің жеке меншігімдегі (жер пайдаланудағы) ___________
_____________________________________________________________________
мекенжайында орналасқан, кадастрлық нөмірі__________________________ жер учаскесінің ___________________________________ нысаналы мақсатын __________________________________________________ нысаналы мақсатына _____________________________________________________________________
(нысаналы мақсатын өзгерту қажеттілігінің себебін көрсету)
байланысты өзгертуді сұраймын.
Күні __________ Өтініш беруші________________________________
(жеке не уәкілетті тұлғаның тегі, аты,
___________________________________
әкесінің аты немесе заңды тұлғаның
_________________________________
атауы қолы)
«Жер учаскесінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (үдерістердің) бір ізділігі мен өзара әрекетін мәтіндік кестелік сипаттау
1 кесте. ҚФБ әрекетін уәкілетті орган арқылы сипаттау
Негізгі үдерістің әрекеті (жұмыстың барысы, ағыны)
Әрекет-
тің № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
ҚФБ атауы
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушы
Комиссия
Уәкілет-
ті органның жауапты орындау-
шы
Жергі-
лікті атқару-
шы орган
Жергілік-
ті атқарушы органның жауапты маманы
Әрекеттің атауы (үдеріс, үрдіс, операция) және оны сипаттау
Өтінішті және қажет құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, алушыға қолхат беру, құжаттарды жергілікті атқарушы органның басшысына жіберу
Құжаттармен танысу, қарар қою, уәкілетті органға орындау үшін жіберу
Құжаттар-
мен танысу, қарар қою, уәкілетті органның жауапты орындашыға орындау үшін жіберу
ұсынылған құжаттардың толығын тексеру, құжаттардың толық болуы кезінде аудан жергілікті атқарушы органмен құрылатын комиссияның қарауына жолдау (бұдан әрі – Комиссия). Осы Регламенттің 12-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда, құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта, жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
ұсынылған құжат-
тарды қарау. Отырыста қарау кезінде Комиссия жер учаске-
сінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы шешім немесе бас тарту туралы шешім қабыл-
дайды
Комиссия хаттама-
сы негі-
зінде жер учаске-
сінің пайда-
лану мақсатын өзгер-
ту туралы әкімдік қаулы-
сының жобасын немесе бас тарту туралы дәлелді жауабын дайын-
дайды
қабыл-
дайды, ал жер учаске-
сінің пайда-
лану мақсатын өзгерту туралы әкімдік қаулы-
сына (жергі-
лікті атқарушы органның басшысы жер учаске-
сін нысаналы өзгер-
туге шешімге) немесе бас тарту туралы уәждел-
ген жауапқа қол қояды және жергі-
лікті атқарушы органның жауапты маманына жолдайды
мемлекет-
тік қызмет көрсету нәтижесін тіркеу және мемлекет-
тік қызмет алушыға беру
Аяқтау нысаны (мәлімет-
тер, құжат, ұйымдастыру-өкім-
дік шешім)
Қолхат
уәкілетті органға жіберу
уәкілетті органның жауапты орындашыға жіберу
Құжаттарды Комиссияға жіберу
жер учаске-
сінің пайдалану мақсатын өзгертуге шешім немесе бас тарту туралы уәжделген жауап
жер учаске-
сінің пайда-
лану мақса-
тын өзгерту туралы әкімдік қаулы-
сының жобасы (жер учас-
кесінің пайда-
лану мақса-
тын өзгер-
туге шешім) немесе бас тарту туралы уәждел-
ген жауап
жер учаске-
сінің пайдалану мақсатын өзгертуге шешім немесе бас тарту туралы уәжделген жауап
Шешім немесе бас тарту туралы уәжделген жауап
Орындау мерзім-
дері
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
10 күнтізбелік күн ішінде
20 күнтіз-
белік күн ішінде
4 күнтіз-
белік күн ішінде
30 минуттан аспайды
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
8
Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
Жергілік-
ті атқарушы органның басшысы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушы
Комиссия
Жергілікті атқарушы орган
1 әрекет
Өтінішті және қажет құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, мемлекеттік қызмет алушыға қолхат беру, құжаттарды жергілікті атқарушы органның басшысына жіберу
2 әрекет
Құжат-
тармен танысу, қарар қою, уәкілетті органға орындау үшін жіберу
3 әрекет
Құжат-
тармен танысу, қарар қою, уәкілетті органның жауапты орындашыға орындау үшін жіберу
4 әрекет
ұсынылған құжаттардың толығын тексеру, құжаттардың толық болуы кезінде аудан жергілікті атқарушы органмен құрылатын комиссияның қарауына жолдау (бұдан әрі – Комиссия). Осы Регламенттің 12-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда, құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта, жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
5 әрекет
ұсынылған құжаттарды қарау. Отырыста қарау кезінде Комиссия жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы бас тарту туралы шешім қабылдайды
7 әрекет
бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қояды және жергілікті атқарушы органның жауапты маманына жолдайды
8 әрекет
жер учаскесінің пайдалану мақсатын өзгертуге шешімді тіркеу және мемлекеттік қызмет алушыға беру
6 әрекет
Комиссия хаттамасы негізінде жер учаскесінің пайдалану мақсатын өзгерту туралы әкімдік қаулысының жобасын дайындайды
Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушы
Комиссия
Жергілікті атқарушы орган
1 әрекет
Өтінішті және қажет құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, мемлекеттік қызмет алушыға қолхат беру, құжаттарды жергілікті атқарушы органның басшысына жіберу
2 әрекет
Құжаттармен танысу, қарар қою, уәкілетті органға орындау үшін жіберу
3 әрекет
Құжаттармен танысу, қарар қою, уәкілетті органның жауапты орындашыға орындау үшін жіберу
4 әрекет
ұсынылған құжаттардың толығын тексеру, құжаттардың толық болуы кезінде аудан жергілікті атқарушы органмен құрылатын комиссияның қарауына жолдау (бұдан әрі – Комиссия). Осы Регламенттің 12-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда, құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта, жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
6 әрекет
ұсынылған құжаттарды қарау. Отырыста қарау кезінде Комиссия жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы шешім қабылдайды
7 әрекет
бас тарту туралы уәжделген жауапқа қол қояды және жергілікті атқарушы органның жауапты маманына жолдайды
8 әрекет
бас тарту туралы уәжделген жауап беруін тіркеу және мемлекеттік қызмет алушыға беру
5 әрекет
Комиссия хаттамасы негізінде бас тарту туралы дәлелді жауабын дайындайды
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
ҚФБ мен мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық бір ізділігі мен өзара әрекетін көрсететін сызба
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы әкімдігінің

7) уполномоченный орган  на основании протокола Комиссии, готовит проект постановления акимата об изменении целевого назначения земельного участка либо мотивированный ответ об отказе;
8) местный исполнительный орган принимает, а руководитель местного исполнительного органа подписывает постановление об изменении целевого назначения земельного участка (решение на изменение целевого назначения земельного участка) либо мотивированный ответ об отказе и направляет ответственному специалисту местного исполнительного органа;
9) ответственный специалист местного исполнительного органа регистрирует и выдает получателю государственной услуги результат оказания государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
19. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель местного исполнительного органа;
2) ответственный специалист местного исполнительного органа;
3) комиссия, создаваемая местным исполнительным органом района;
4) руководитель уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
20. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
21. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий, приведена в
приложении 3 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
22. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководитель местного исполнительного органа, руководитель уполномоченного органа, члены Комиссии, ответственные должностные лица местного исполнительного и уполномоченного органа, участвующие в оказании государственной услуги (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача решения на
изменение целевого назначения
земельного участка»
Акиму области (города, района)
______________________________
(области, города)
______________________________
(фамилия, имя, отчество)
от ___________________________
(фамилия, имя, отчество
физического лица
______________________________
либо полное наименование
______________________________
юридического лица)
ИИН/БИН ______________________
______________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
______________________________
личность физического или
юридического
______________________________
лица, контактный телефон, адрес)
Заявление
на изменение целевого назначения земельного участка
Прошу Вас изменить целевое назначение земельного участка,
принадлежащего мне на праве частной собственности (землепользования), расположенного по адресу ______________________________с кадастровым
номером _______________ с целевого назначения ______________________
на целевое назначение ______________________________________________
в связи с __________________________________________________________
(указать причину необходимости изменения целевого назначения)
Дата ________ Заявитель ___________________________________
(фамилия, имя, отчество физического
___________________________________
или наименование юридического лица либо
___________________________________
уполномоченного лица, подпись)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача решения на
изменение целевого назначения
земельного участка»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ через уполномоченный орган
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
Наимено-
вание СФЕ
Ответствен-
ный специалист местного исполни-
тельного органа
Руководи-
тель местного исполни-
тельного органа
Руководи-
тель уполномо-
ченного органа
Ответствен-
ный исполни-
тель уполномо-
ченного органа
Комиссия
Ответствен-
ный исполнитель уполномочен-
ного органа
местный исполни-
тельный орган
Ответ-
ствен-
ный специа-
лист мест-
ного испол-
нитель-
ного органа
Наимено-
вание действия
(процес-
са, про-
цедуры,
операции) и их
описание
Прием заявления и необходимых документов, регистрация обращения, выдача получателю государ-
ственной услуги расписки, передача документов руководи-
телю местного исполни-
тельного органа
Ознакомле-
ние с докумен-
тами, наложение резолюции и направление документов на исполнение в уполномо-
ченный орган
Ознаком-
ление с представ-
ленными докумен-
тами, наложение резолюции и передача ответствен-
ному исполни-
телю уполномо-
ченного органа для исполнения
Проверка полноты представ-
ленных документов, при предостав-
лении полного перечня документов передача на рассмотре-
ние Комиссии. При непредстав-
лении полного перечня документов, указанных в пункте 12 настоящего Регламента, местный исполни-
тельный орган письменно информирует получателя государ-
ственной услуги о причине отказа в предостав-
лении государ-
ственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
Рассмот-
рение представ-
ленных докумен-
тов, принятие решения об изменении целевого назначе-
ния земель-
ного участка либо об отказе
На основании протокола Комиссии подготовка проекта постановле-
ния акимата об изменении целевого назначения земельного участка либо мотивирован-
ного ответа об отказе
Принима-
ет, руково-
дитель местного исполни-
тельного органа подписы-
вает постанов-
ление об изменении целевого назначе-
ния земель-
ного участка (решение об изменении целевого назначе-
ния земельно-
го участка) либо мотиви-
рованный ответ об отказе и направля-
ет ответ-
ственному специа-
листу местного исполни-
тельного органа
Реги-
страция и выдача полу-
чателю госу-
дарст-
венной услуги резуль-
тата оказа-
ния госу-
дарст-
венной услуги
Форма заверше-
ния
(данные, документ,
органи-
зационно-
распоря-
дительное
решение)
Расписка
Отправка
документов в уполномо-
ченный орган
Передача документов ответствен-
ному исполнителю уполномо-
ченного органа
Передача документов Комиссии
решение об изменении целевого назначе-
ния земель-
ного участка либо мотиви-
рованный ответ об отказе
проект постановле-
ния акимата об изменении целевого назначения земельного участка либо мотивирован-
ного ответа об отказе
решение об изменении целевого назначе-
ния земель-
ного участка либо мотиви-
рованный ответ об отказе
реше-
ние об изме-
нении целе-
вого назна-
чения зе-
мель-
ного участ-
ка либо моти-
виро-
ванный ответ об отказе
Сроки исполне-
ния
не более 30 минут
в течение 1 рабочего дня
в течение 1 рабочего дня
в течение 10 календарных дней
в течение 20 календар-
ных дней
в течение 4 каленарных дня
не более 30 минут
Номер следую-
щего действия
2
3
4
5
6
7
8
Варианты использования. Основной процесс
Ответственный специалист местного исполнительного органа
Руководитель местного исполнительного органа
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Комиссия
Действие 1.
Прием заявления и необходимых документов, регистрация обращения, выдача получателю государственной услуги расписки, передача документов руководителю местного исполнительного органа
Действие 2.
Ознакомление с представленными документами, направление документов на исполнение в уполномоченный орган
Действие 3.
Ознакомление с представленными документами, наложение резолюции и передача ответственному исполнителю уполномоченного органа для исполнения
Действие 4.
Проверка полноты представленных документов, при предоставлении полного перечня документов передача на рассмотрение Комиссии. При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 12 настоящего Регламента, местный исполнительный орган письменно информирует получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
Действие 5.
Рассмотрение представленных документов, принятие решения об изменении целевого назначения земельного участка
Действие 8.
Регистрация и выдача получателю государственной услуги результата оказания государственной услуги
Действие 7.
Местный исполнительный орган принимает, руководитель местного исполнительного органа подписывает постановление об изменении целевого назначения земельного участка (решение об изменении целевого назначения земельного участка) и направляет ответственному специалисту местного исполнительного органа
Действие 6.
На основании протокола Комиссии подготовка проекта постановления акимата об изменении целевого назначения земельного участка
Варианты использования. Альтернативный процесс
Ответственный специалист местного исполнительного органа
Руководитель местного исполнительного органа
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномочен-
ного органа
Комиссия
Действие 1.
Прием заявления и необходимых документов, регистрация обращения, выдача получателю государственной услуги расписки, передача документов руководителю местного исполнительного органа
Действие 2.
Ознакомление с представленными документами, направление документов на исполнение в уполномоченный орган
Действие 3.
Рассмотрение представленных документов, наложение резолюции и передача ответственному исполнителю уполномоченного органа для исполнения
Действие 4.
Проверка полноты представлен-
ных документов, при предоставле-
нии полного перечня документов передача на рассмотрение Комиссии. При непредстав-
лении полного перечня документов, указанных в пункте 12 настоящего Регламента, местный исполнитель-
ный орган письменно информирует получателя государствен-
ной услуги о причине отказа в предоставле-
нии государствен-
ной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов
Действие 5.
Рассмотрение представлен-
ных документов, принятие решения об отказе
Действие 8.
Регистрация и выдача получателю государственной услуги мотивированного ответа об отказе
Действие 7.
подписывает мотивированный ответ об отказе и направляет ответственному специалисту местного исполнительного органа
Действие 6.
На основании протокола Комиссии подготовка мотивированного ответа об отказе
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Утвержден
постановлением акимата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области

2013 жылғы 1 ақпандағы № 29
қаулысымен бекітілді
«Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін
пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру» Регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың, мемлекеттік органдар құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері;
2) уәкілетті орган – «Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. «Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) егiстiкте, жақсартылған шабындықтар мен жайылымдарда, көп жылдық екпелер бар жерде, сондай-ақ ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерi мен орман қоры жерiнде облыстардың жергілікті атқарушы органдары көрсететін қоса алмағанда, Солтүстік Қазақстан облысы, Мағжан Жұмабаев ауданы, Булаев қаласы, Юбилейный көшесі, 56, телефон 871531 2-14-03 мекенжайында орналасқан ауданның жергілікті атқарушы органымен көрсетіледі.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 1771 баптары және «Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 қаулысы негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат жер ресурстарын басқару жөніндегі Қазақстан Республикасы Агенттігінің: www.auzr.kz интернет ресурсында; жергілікті атқарушы органның mzh-akimat@sko.kz интернет ресурсында уәкілетті органның стендтерінде, ақпараттық ресми көздерінде орналастырылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағышта іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат не жазбаша түрде себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.

от 1 февраля 2013 года № 29
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
земельного участка для изыскательских работ»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Выдача разрешения на использование
земельного участка для изыскательских работ» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) структурно – функциональные единицы – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) уполномоченный орган – государственное учреждение «Отдел земельных отношений района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области».
2. Общие положения
2. Государственная услуга «Выдача разрешения на использование
земельного участка для изыскательских работ» (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом района, расположенным по адресу: Северо-Казахстанская область, район Магжана Жумабаева, город Булаево, улица Юбилейная, 56, телефон 8(71531)2-14-03, за исключением выдачи разрешений для проведения работ на пашне, улучшенных сенокосах и пастбищах, на землях, занятых многолетними насаждениями, а также на землях особо охраняемых природных территорий и землях лесного фонда, выдаваемых местными исполнительными органами областей.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании статей 1771 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и  постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам».
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
6. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами: www.auzr.kz; на интернет-ресурсе местного исполнительного органа: mzh-akimat@sko.kz, стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
7. Результатом оказания государственной услуги является выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.

8. Жергілікті атқарушы органның жұмыс кестесі: күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мереке күндері.
Құжаттарды қабылдау сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет ауданның жергілікті атқарушы органның ғимаратында көрсетіледі. Залда күту орындары, толтырылған бланк үлгілері бар стенділер, өтініш бланкілері бар тағандар орналастырылады, физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар көзделген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
10. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушымен осы Регламенттің 12 тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған күннен бастап – 10 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекті күтудің максималды уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің максималды уақыты – 30 минут.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін келесі құжаттарды тапсыру қажет:
1) осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес нысанда, іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру туралы жеке тұлғадан өтініш немесе мерзімдерін, орналасқан жері мен көлемі көрсетілген заңды тұлғадан өтініш-хат;
2) заңды тұлға ретінде мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі – заңды тұлға үшін;
3) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлға үшін;
4) жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі – жеке кәсіпкер үшін;
5) іздестіру жұмыстарын жүргізуге тапсырманың көшірмесі;
6) іздестіру жұмыстарын жүргізу аймағының жоспары (сызбасы);
7) мемлекеттік қызметті алушымен бекітілген іздестіру жұмыстарын жүргізу бойынша графикасы;
8) кепіл хат – топырақ қабатын бүлдірген кезде топырақ қабатын қалпына келтіруді, сондай-ақ келтірілген зиянды төлеу кезінде (қажет болған жағдайда) және жерді нысаналы мақсатында пайдалану үшін оларды пайдалануға жарамды қалпына келтіру жөніндегі іздестіру жұмыстарын орындаушылардың міндеттемесі.
Құжаттардың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін мемлекеттік қызметті алушыға қайтарылады.

8. График работы местного исполнительного органа: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенья и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием осуществляется в порядке очереди с 9-00 часов до 18-00 часов без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Государственная услуга оказывается в здании местного исполнительного органа района. В здании располагаются кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков, стойки с бланками заявлений, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
10. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
11. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 12 настоящего Регламента – 10 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов – 30 минут.
12. Для получения государственной услуги необходимо представление следующих документов:
1) заявления от физического лица по форме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту, или письма-ходатайства от юридического лица о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ с указанием сроков, местоположения и площади земельного участка;
2) копии свидетельства о государственной регистрации получателя государственных услуг в качестве юридического лица – для юридического лица;
3) копии документа удостоверяющего личность – для физического лица;
4) копии свидетельства о государственной регистрации получателя государственных услуг в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
5) копии задания на выполнение изыскательских работ;
6) плана (схемы) района проведения изыскательских работ;
7) графика выполнения изыскательских работ, утвержденного получателем государственной услуги;
8) гарантийного письма – обязательства исполнителей изыскательских работ по восстановлению почвенного покрова, в случае нарушения почвенного покрова, а также возмещению убытков (при необходимости) и приведению земель в состояние пригодное для их использования по целевому назначению.
Для проверки копии документов предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются получателю государственной услуги.

13. Өтініш бланкілері жергілікті атқарушы органның кеңсе қызметкерлерімен беріледі.
14. Құжаттарды қабылдау жергілікті атқарушы органның уәкілетті тұлғасымен жүзеге асырылады.
15. Жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкерімен мемлекеттік қызметті алушыға осы Регламенттің 12-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
16. Рұқсат мемлекеттік қызмет алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға беріледі.
17. Жергілікті атқарушы орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушыға рұқсат немесе қызмет беруден бас тарту туралы дәлелді жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап рұқсат берілді деп есептеледі.
18. Мемлекеттік қызметті алушыдан өтініш қабылдау сәттен және мемлекеттік қызмет нәтижесін беру кезіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін жергілікті атқарушы органға жүгінеді;
1) жергілікті атқарушы органның жауапты маманы құжаттарды қабылдайды, өтінішті тіркейді, мемлекеттік қызметті алушыға құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді және танысу үшін жергілікті атқарушы органның басшысына жібереді;
2) жергілікті атқарушы органның басшысы келіп түскен құжаттармен танысуды іске асырады, бұрыштама қояды және құжаттарды уәкілетті органға орындауға жібереді;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Іздестіру жұмыстары үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы қаулы жобасын дайындайды не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімдейді және қол қою үшін жергілікті атқарушы органның басшысына жолдайды. Осы Регламенттің 12-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда, құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта, жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
4) жергілікті атқарушы орган қабылдайды, жергілікті атқарушы органның басшысы іздестіру жұмыстары үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы қаулыға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және жергілікті атқарушы органның жауапты маманына жолдайды;

13. Бланки заявлений выдаются сотрудниками канцелярии местного исполнительного органа.
14. Прием документов осуществляется уполномоченным лицом местного исполнительного органа.
15. Сотрудником канцелярии местного исполнительного органа получателю государственной услуги выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 12 настоящего Регламента, с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
16. Выдача разрешения осуществляется лично получателю государственной услуги либо по доверенности уполномоченному лицу.
17. В случае если местный исполнительный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги разрешение или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, то с даты истечения сроков его выдачи разрешение считается выданным.
18. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
получатель государственной услуги для получения государственной услуги обращается в местный исполнительный орган;
1) ответственный специалист местного исполнительного органа принимает заявление и необходимые документы, регистрирует обращение, выдает получателю государственной услуги расписку о приеме документов и передает руководителю местного исполнительного органа для ознакомления;
2) руководитель местного исполнительного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами, накладывает резолюцию и отправляет документы в уполномоченный орган на исполнение;
3) руководитель уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами, накладывает резолюцию и направляет ответственному исполнителю уполномоченного органа на исполнение;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа проверяет полноту представленных документов. Готовит проект постановления о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ, либо оформляет мотивированный ответ об отказе и направляет руководителю местного исполнительного органа для подписания. При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 12 настоящего Регламента, направляет в местный исполнительный орган для письменного информирования получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.

5) жергілікті атқарушы органның жауапты маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тіркейді және мемлекеттік қызметті алушыға береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
әрекет (өзара іс-әрекет) тәртібін сипаттау
19. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне келесі құрылымдық - функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) жергілікті атқарушы органның басшысы;
2) жергілікті атқарушы органның жауапты маманы;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
4) жергілікті атқарушы орган.
20. Әрбір әкімшілік әрекетті орындау мерзімі көрсетіліп әрбір ҚФБ-мен әкімшілік әрекеттің (үдерістің) өзара әрекеті мен бір ізділіктің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген.
21. ҚФБ мен логикалық бір ізділігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба (мемлекеттік қызмет көрсету процесінде) осы Регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
22. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын жергілікті атқарушы органның басшысы, жергілікті атқарушы органның, уәкілетті органның жауапты лауазымды тұлғалары (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасы мен тиімділігіне, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы қабылдаған шешім мен әрекетке (әрекетсіздікке), Қазақстан Республикасының заңнамасымен қаралған тәртіптегі белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетудің жүзеге асырылуына жауапкершілікте болады.
«Іздестіру жұмыстарын жүргізу
үшін жер учаскесін пайдалануға
рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
____________________________________ әкімі
(жергілікті атқарушы органның атауы)
_________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
_________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
_________________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
_________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке
_________________________________________
басын куәландыратын құжаттардың
_________________________________________
деректемелері, байланыс телефоны,
_________________________________________
мекенжайы)
Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға
рұқсат беру туралы өтініш
____________________________________________________________ бойынша
(жер учаскесінің мекенжайы (орналасқан орны)
орналасқан, алаңы _______________ жер учаскесін ______________________ мерзімге дейін
_____________________________________________________________________
(іздестіру жұмыстарының түрін көрсету)
жұмыстарын жүргізу үшін пайдалануға рұқсат беруіңізді өтінемін.
Күні __________ Өтініш беруші________________________________
(жеке тұлғаның немесе заңды
_________________________________
тұлғаның не уәкілетті тұлғаның
_________________________________
тегі, аты, әкесінің аты, қолы)
_________________________________
«Іздестіру жұмыстарын жүргізу
үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдердің) бір ізділігі мен өзара әрекетін мәтіндік кестелік сипаттау
Негізгі процестің әрекеті (жұмыстың барысы, ағыны)
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
1
ҚФБ атауы
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
Жергілікті атқарушы органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Жергілікті атқарушы орган
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
2
Әрекеттің атауы (процесс, рәсім, операция) және оны сипаттау
Мемлекеттік қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, қолхат беру
Құжаттармен танысу, бұрыштама салу, құжаттарды уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдау
Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру. Іздестіру жұмыстары (рұқсат) үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы қаулы жобасын әзірлеу не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімдеу және қол үшін жергілікті атқарушы органның басшысына жолдау. Құжаттар тізбесі толық ұсынылған жағдайда, құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта, жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар ету.
Іздестіру жұмыстары үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы қаулы қабылдау және жергілікті атқарушы орган басшысымен қол қою не бас тарту туралы дәлелді жауап және жергілікті атқарушы органның жауапты маманы жолдау
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тіркеу және мемлекеттік қызметті алушыға беру
3
Аяқтау нысаны (мәлімет-
тер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Қолхат
Бұрыштама
Іздестіру жұмыстары (рұқсат) үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы қаулы жобасы не бас тарту туралы дәлелді жауап
Іздестіру жұмыстары (рұқсат) үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы қаулы не бас тарту туралы дәлелді жауап
Іздестіру жұмыстары үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру не бас тарту туралы дәлелді жауап
4
Орындау мерзімдері
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
5 жұмыс күні ішінде
30 минуттан аспайды
5
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
1 топ ҚФБ
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
2 топ ҚФБ
Жергілікті атқарушы органның басшысы
3 топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
4 топ ҚФБ
Жергілікті атқарушы орган
№ 1 әрекет
Мемлекеттік қызмет алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, қолхат беру
№ 2 әрекет
Құжаттармен танысу, бұрыштама салу, құжаттарды уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдау
№ 3 әрекет
Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру. Іздестіру жұмыстары (рұқсат) үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы қаулы жобасын әзірлеу не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімдеу және қол үшін жергілікті атқарушы органның басшысына жолдау. Құжаттар тізбесі толық ұсынылған жағдайда, құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта, жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар ету.
№ 4 әрекет
Іздестіру жұмыстары (рұқсат) үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру туралы қаулы қабылдау және жергілікті атқарушы органның жауапты маманы жолдау
№ 5 әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тіркеу және беру
Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс
1 топ ҚФБ
Жергілікті атқарушы органның жауапты маманы
2 топ ҚФБ
Жергілікті атқарушы органның басшысы
3 топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
№ 1 әрекет
Мемлекеттік қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, қолхат беру
№ 2 әрекет
Құжаттармен танысу, бұрыштама салу, құжаттарды уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдау
№ 3 әрекет
Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру. Бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдеу және қол қою үшін жергілікті атқарушы органның басшысына жолдау. Құжаттар тізбесі толық ұсынылған жағдайда, құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта, жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар ету.
№ 5 әрекет
Қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және беру
№ 4 әрекет
Қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
«Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін
жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
ҚФБ мен мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық бір ізділігі мен өзара әрекетін бейнелейтін сызба

5) местный исполнительный орган принимает, а руководитель местного исполнительного органа подписывает постановление о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ (разрешение) либо мотивированный ответ об отказе и направляет ответственному специалисту местного исполнительного органа;
6) ответственный специалист местного исполнительного органа регистрирует и выдает получателю государственной услуги результат оказания государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
19. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель местного исполнительного органа;
2) ответственный специалист местного исполнительного органа;
3) руководитель уполномоченного органа;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
5) местный исполнительный орган.
20. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
21. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
22. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководитель местного исполнительного органа, руководитель уполномоченного органа, ответственные должностные лица местного исполнительного органа и уполномоченного органа, участвующие в оказании государственной услуги (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за качество и эффективность оказания государственной услуги, а также за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги, за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на
использование земельного участка
для изыскательских работ»
Акиму _____________________________
(наименование местного
исполнительного органа)
___________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от ________________________________
(фамилия, имя, отчество
физического лица
___________________________________
либо полное наименование
___________________________________
юридического лица)
___________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
___________________________________
личность физического или юридического
___________________________________
лица, контактный телефон, адрес)
Заявление
о выдаче разрешения на использование
земельного участка для изыскательских работ
Прошу выдать разрешение на использование земельного участка для
проведения _________________________________ работ, расположенного по
(указать вид изыскательских работ)
___________________________________________________________ площадью
(адрес (место нахождения) земельного участка)
на срок ____________________________________________________________.
Дата __________ Заявитель __________________________________
(фамилия, имя, отчество физического
__________________________________
или наименование юридического лица либо
__________________________________
уполномоченного лица, подпись)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на
использование земельного участка
для изыскательских работ»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ
Действие основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
1
Наимено-
вание СФЕ
Ответственный специалист местного исполнитель-
ного органа
Руководитель местного исполнитель-
ного органа
Руководи-
тель уполномо-
ченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Местный исполнитель-
ный орган
Ответствен-
ный специалист местного исполнительного органа
2
Наименова-
ние действий (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием представлен-
ных получателем государствен-
ной услуги заявления и необходимых документов, регистрация обращения, выдача расписки
Ознакомление с документами, наложение резолюции, направление документов в уполномочен-
ный орган
Ознаком-
ление с докумен-
тами, наложение резолюции, направле-
ние документов ответ-
ственному исполни-
телю уполномо-
ченного органа
Проверка полноты представленных документов. Подготовка проекта постановления о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ, либо оформление мотивированного ответа об отказе и направление руководителю местного исполнительного органа для подписания. При непредставлении полного перечня документов, направляет в местный исполнительный орган для письменного информирования получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов
Принятие и подписание руководителем местного исполнитель-
ного органа постановление о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскатель-
ских работ (разрешение) либо мотивирован-
ный ответ об отказе и направление ответствен-
ному специалисту местного исполнитель-
ного органа
Регистрация результата оказания государ-
ственной услуги и выдача получателю государ-
ственной услуги
3
Форма завершения (данные документ, организа-
ционно-
распоря-
дительное решение)
Расписка
Резолюция
Проект постановления о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ (разрешение), либо мотивированный ответ об отказе
Постановление о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскатель-
ских работ (разрешение), либо мотивирован-
ный ответ об отказе
Разрешение на использо-
вание земельного участка для изыскатель-
ских работ, либо мотивиро-
ванный ответ об отказе
4
Срок исполнения
не более 30 минут
в течение 1 рабочего дня
в течение 1 рабочего дня
в течение 3 рабочих дней
в течение 4 рабочих дней
не более 30 минут
5
Номер следующего действия
2
3
4
5
Варианты использования. Основной процесс
Группа 1 СФЕ
Ответственный специалист местного исполнительного органа
Группа 2 СФЕ
Руководитель местного исполнитель-
ного органа
Группа 3 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ
Местный исполнительный орган
Действие № 1
Прием представленных получателем государственной услуги заявления и необходимых документов, регистрация обращения, выдача расписки
Действие № 2
Ознакомление с документами, наложение резолюции, направление документов в уполномоченный орган
Действие № 3
Ознакомление с документами, наложение резолюции, направление документов ответственному исполнителю уполномоченного органа
Действие № 4
Проверка полноты представленных документов. Подготовка проекта постановления о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ, либо оформление мотивированного ответа об отказе и направление руководителю местного исполнительного органа для подписания.  При непредставлении полного перечня документов, направляет в местный исполнительный орган для письменного информирования получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов
Действие № 5
Принятие и подписание руководителем местного исполнительного органа постановление о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ (разрешение) и направление ответственному специалисту местного исполнительного органа
Действие № 5
Регистрация результата оказания государственной услуги и выдача получателю государственной услуги
Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1 СФЕ
Ответственный специалист местного исполнительного органа
Группа 2 СФЕ
Руководитель местного исполнительного органа
Группа 3 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием представленных получателем государственной услуги заявления и необходимых документов, регистрация обращения, выдача расписки
Действие № 2
Ознакомление с документами, наложение резолюции, направление документов в уполномоченный орган
Ознакомление с документами, наложение резолюции, направление документов ответствен-
ному исполнителю уполномочен-
ного органа
Действие № 3
Проверка полноты представленных документов. Оформление мотивированного ответа об отказе и направление руководителю местного исполнительного органа для подписания.  При непредставлении полного перечня документов, направляет в местный исполнительный орган для письменного информирования получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов
Действие № 5
Регистрация и выдача мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Действие № 4
Подписание мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование земельного участка
для изыскательских работ»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ