"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 8-1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2013 жылғы 9 шілдедегі N 14-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 25 шілдеде N 2336 болып тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2014 жылғы 16 қаңтардағы N 10.2.1-15/7 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2014 жылғы 16 қаңтардағы N 10.2.1-15/7 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабы 1-тармағы 4) тармақшасына, 109-бабы 5-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. «Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті туралы» Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 8-1 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2059 тіркелген, аудандық «Вести», «Мағжан жұлдызы» газеттерінің 2013 жылғы 18 қаңтардағы № 3 сандарында жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«1. Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті сәйкесінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 232 821 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 365 387 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 875 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 17 300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 847 259 мың теңге;
2) шығындар – 3 268 004,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6 653,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 7 995,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 342 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржылық активтерді сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - (-41 836,5) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 41 836,5 мың теңге;
қарыз түсімдері – 7 789 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 342 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың пайдаланылатын қалдықтары – 35 389,5».
6-тармақ келесі редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2012 года N 8-1 "О бюджете района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2013-2015 годы"
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 9 июля 2013 года N 14-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 25 июля 2013 года N 2336. Утратило силу (письмо маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 16 января 2014 года N 10.2.1-15/7)
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 16 января 2014 года N 10.2.1-15/7)
В соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 106, пунктом 5 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области «О бюджете района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2013-2015 годы» от 20 декабря 2012 года № 8-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2059, опубликовано 18 января 2013 года в районных газетах «Мағжан Жұлдызы», «Вести» № 3) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить бюджет района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2013-2015 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 232 821 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 365 387 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 875 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 17 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 847 259 тысяч тенге;
2) затраты – 3 268 004,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 653,1 тысячи тенге;
бюджетные кредиты – 7 995,1 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 342 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета - (- 41 836,5) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 41 836,5 тысяч тенге;
поступления займов – 7 789 тысяч тенге;
погашение займов – 1 342 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 35 389,5».
Пункт 6 изложить в следующей редакции:

«6. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер түсімдері келесі көлемде ескерілсін:
1) 39 064,0 мың теңге - эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу;
2) 3 018,0 мың теңге - мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
3) 3 627,0 мың теңге – мұқтаж азаматтарға үйде арнайы әлеуметтік қызметтер ұсынуға арналған;
4) 93 862,0 мың теңге – мектепке дейінгі білім ұйымдарындағы Мемлекеттік оқыту тапсырысын іске асыруға;
5) 12 641,0 мың теңге – «Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, соның ішінде:
12 291,0 мың теңге - негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;
350,0 мың теңге - үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықтық, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге;
6) 9 154,0 мың теңге - жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне;
7) 25 808,0 мың теңге - мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім ұйымдарындағы тәрбиешілерге біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға;
8) 7 964,0 мың теңге - үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға;
9) 20 960,0 мың теңге – «Өңірлерді дамыту» бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 қаулысымен бекітілген «Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға;
10) 430 406,0 мың теңге – селолық елді мекендердің сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға;
11) 7 789,0 мың теңге - мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер (республикалық бюджет қарыздарынан).
7-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«7. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер келесі көлемде ескерілсін:
1) 3 501,0 мың теңге – «Ауданның білім бөлімі» бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша, оның ішінде:
1 000,0 мың теңге – білім объектілері үшін өртке қарсы дабылдаманы орнатуға, өрт сөндіру құралдарын сатып алуға, ағаш қаптаманы (конструкцияны) өңдеу бойынша қызметтерге;
300,0 мың теңге – білім ұйымдарында бейнебақылаулар үшін аппаратура сатып алуға және орнатуға;

«6. Учесть в бюджете района на 2013 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 39 064,0 тысячи тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) 3 018,0 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;
3) 3 627,0 тысяч тенге – на предоставление специальных социальных услуг нуждающимся гражданам на дому;
4) 93 862,0 тысячи тенге – на реализацию Государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
5) 12 641,0 тысяча тенге - на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года № 1118 «Об утверждении Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы», в том числе:
12 291,0 тысяча тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
350,0 тысяч тенге - на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
6) 9 154,0 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
7) 25 808,0 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
8) 7 964,0 тысячи тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
9) 20 960,0 тысяч тенге – на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов», утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862 «Об утверждении программы Развития регионов»;
10) 430 406,0 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
11) 7 789,0 тысяч тенге – бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов (под займы республиканского бюджета);
Пункт 7 изложить в следующей редакции:
«7. Учесть в бюджете района на 2013 год целевые трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) 3 501,0 тысяч тенге – по администратору бюджетных программ «Отдел образования района», в том числе:
1 000,0 тысяч тенге – на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий (конструкций) для объектов образования;
300,0 тысяч тенге – на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования;

665,0 мың теңге - білім ұйымдарында электронды оқулықтарды енгізуге;
1536,0 мың теңге – «Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге», (әрі қарай «Жұмыспен қамту 2020 жол картасы»).
2) 330,0 мың теңге – «Жер қатынастары бөлімі» бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша, оның ішінде:
286,0 мың теңге – елді мекендердің шекараларын белгілеуге;
44,0 мың теңге – елді мекендерді жер шаруашылық орналастыруға.
3) 6 670,0 мың теңге – «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі» бюджеттік бағдарлама әкімшісі бойынша Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру».
Нұсқалған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихаты сессиясының төрағасы             В. Илюшин
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының хатшысы                       Т. Әбілмәжінов
«КЕЛІСІЛДІ»
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
экономика және қаржы
бөлімінің басшысы                          М.И. Омарова
2013 жыл 9 шілде
Аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 9 шілдедегі
№ 14-1 шешіміне қосымша
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 8-1 шешіміне 1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданының 2013 жылға арналған бюджеті
Са-
на-
ты
Сы-
ны-
бы
Iшкi
сы-
ныбы
Атауы
Сомасы мың теңге
1) Кірістер

665,0 тысяч тенге – на внедрение электронных учебников в организациях образования;
1 536,0 тысяч тенге – на ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 «Об утверждении Дорожной карты занятости 2020», (далее «Дорожной карты занятости 2020»);
2) 330,0 тысяч тенге по администратору бюджетной программы «Отдел земельных отношений», в том числе:
286,0 тысяч тенге – на установление границ населенных пунктов;
44,0 тысячи тенге – на землехозяйственное устройство населенных пунктов;
3) 6 670,0 тысяч тенге – по администратору бюджетной программы «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог» на ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020».
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
маслихата района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области               В. Илюшин
Секретарь
маслихата района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области               Т. Абильмажинов
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель отдела экономики
и финансов района Магжана
Жумабаева Северо-Казахстанской области     М. Омарова
9 июля 2013 года
Приложение
к решению маслихата района
от 9 июля 2013 года № 14-1
Приложение 1
к решению маслихата района
от 20 декабря 2012 года № 8-1
Бюджет района Магжана Жумабаева на 2013 год
Категория
2013 тыс. тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Доходы

133 768,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21063,7
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
22 725,0
004
Ауылдық жерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3 327,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
9 695,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
5 713,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
907,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
624,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
39 622,7
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
23 500,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
6 329,2
021
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
260,7
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
494 203,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімнің аппараты
31 917,0
008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
17 147,0
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
4 000,0
010
Жерлеу орындарын күтіп-ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу
1 060,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
9 710,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 600,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
900,0
012
Сумен жабдықтау және су жүйесінің қызмет етуі
30,0
041
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
6 670,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1536,0
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
1536,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
453 150,6
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорындағы тұрғын үйлер салу және (немесе) сатып алу, жобалау
1 500,0
058
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесiн дамыту
450 965,3
072
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту (немесе) сатып алу

133 768,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
21 063,7
002
Программа занятости
22 725,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3 327,0
005
Государственная адресная социальная помощь
9 695,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
5 713,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
907,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
624,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
39 622,7
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
23 500,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
6 329,2
021
Капитальные расходы государственного органа
260,7
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
494 203,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
31 917,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
17 147,0
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
4 000,0
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
1 060,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
9 710,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 600,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
900,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
30,0
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
6 670,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 536,0
026
Ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
1 536,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
453 150,6
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
1 500,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
450 965,3
072
Строительство и (или)приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020