"2013-2015 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 68 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2013 жылғы 28 қазандағы N 132 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 31 қазанда 2391 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихаты аппаратының 2015 жылғы 2 ақпандағы N 12.2.6-18/23 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихаты аппаратының 02.02.2015 N 12.2.6-18/23 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 2-тармағы 4) тармақшасына4-тармағы, 109-бабының 1-тармағына, «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 21-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. «2013-2015 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті туралы» Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 68 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2013 жылғы 15 қаңтарда № 2062 тіркелген, «Тайынша Таңы» 2013 жылғы 1 ақпанда № 5, «Тайыншинские вести» 2013 жылғы 1 ақпанда № 5 газеттерде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2013-2015 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті (әрі қарай аудандық бюджет) тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 3766712 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 676037 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 11162 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 114796 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2964717 мың теңге;
2) шығындар – 3828291,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 12712,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 13847 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1134,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 15350 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 15350 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -89642,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 89642,4 мың теңге.
займдардың түсімі – 13806 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2012 года N 68 "О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2013-2015 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 28 октября 2013 года N 132. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 31 октября 2013 года N 2391. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 2 февраля 2015 года N 12.2.6-18/23)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 02.02.2015 N 12.2.6-18/23).
В соответствии c подпунктом 4) пункта 2, пунктом 4 статьи 106, пунктом 1статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьи 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области «О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2013-2015 годы» от 20 декабря 2012 года № 68 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах под № 2062 от 15 января 2013 года, опубликованных в газетах от 1 февраля 2013 года «Тайынша таңы» № 5, от 1 февраля 2013 года «Тайыншинские вести» № 5) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2013-2015 (далее бюджет района) годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы - 3766712 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 676037 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 11162 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала - 114796 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2964717 тысяч тенге;
2) затраты – 3828291,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12712,6 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты - 13847 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1134,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 15350 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 15350 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -89642,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 89642,4 тысяч тенге;
поступление займов - 13806 тысяч тенге;

займдарды өтеу – 1134,4 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың пайдаланатын қалдығы – 76970,8 мың теңге.».
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Ауданның атқарушы органының резерві 1218 мың теңге сомасында бекітілсін.».
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. 2013 жылға арналған республикалық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер келесі көлемдерде есепке алынсын:
1) 12291 мың теңге сомасында – «Қазақстан Республикасының 2011-2020 жылдарға арналған білім беруді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2011-2020 жылдарға арналған білім беруді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтауға – 12291 мың теңге;
2) Жетiм баланы (жетiм балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтiп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері – 16183 мың теңге;
3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 69230 мың теңге;
4) үш деңгейлік жүйе бойынша біліктілікті көтеруден өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге - 13765 мың теңге;
5) мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету бойынша іс-шараларды іске асыруға – 2744 мың теңге;
6) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 69330 мың теңге;
7) мұқтаж азаматтарға үйде арнаулы әлеуметтік көмек көрсетуге – 3671 мың теңге;
8) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін үстеме ақы көлемін ұлғайтуға – 37336 мың теңге;
9) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі «Өңірлерді дамыту» бағдарламасын бекіту туралы» № 862 қаулысымен бекітілген «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы аясында өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға – 28899 мың теңге;
10) Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға - 93572 мың теңге;
11) Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға - 161254 мың теңге;
12) жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға - 9003 мың теңге.».
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«10. Облыстық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер мыналарға есептелсін:
1) 1000 мың теңге – білім беру объектілері үшін ағаш жабуларды өңдеу жөніндегі қызметке, өрт сөндіру құралдарын сатып алуға, өртке қарсы сигнализацияны орнатуға;

погашение займов - 1134,4 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 76970,8 тысяч тенге.».
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 218 тысяч тенге».
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. Учесть целевые трансферты из республиканского бюджета на 2013 год в следующих размерах:
1) на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года № 1118 «Об утверждении Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы» в сумме 12291 тысяч тенге, в том числе:
12291 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
2) 16183 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
3) 69230 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
4) 13765 тысяч тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
5) 2744 тысяч тенге - на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
6) 69330 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
7) 3671 тысяч тенге - на предоставление специальных социальных услуг нуждающимся гражданам на дому;
8) 37336 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
9) 28899 тысяч тенге - на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов», утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862 «Об утверждении программы «Развитие регионов»;
10) 93572 тысяч тенге - на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
11) 161254 тысяч тенге - на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
12) 9003 тысяч тенге - на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.».
пункт 10 изложить в следующей редакции:
«10. Учесть целевые трансферты из областного бюджета на:
1) на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий для объектов образования - 1000 тысяч тенге;

2) 300 мың теңге – білім беру ұйымдарына бейнебақылау үшін аппаратуралар сатып алуға және орнатуға;
3) 824 мың теңге - білім беру ұйымдарында электрондық оқулықтарды енгізуге;
4) 1989 мың теңге – елді мекендердің жер-шаруашылық орналастыруына;
5) 3696 мың теңге - аудандық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыруға;
6) 75438 мың теңге - мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға;
7) 41000 мың теңге - шағын орталықтардың еңбек ақы төлеу қорына;
8) 1500 мың теңге – «Жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 639 қаулысымен бекітілген «Жұмыспен қамту 2020» бағдарламасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту аясында объектілерді жөндеуге және абаттандыруға;
9) жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға - 423 мың теңге;
10) «Жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 639 қаулысымен бекітілген «Жұмыспен қамту 2020» бағдарламасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту аясында объектілерді жөндеуге - 2532 мың теңге.».
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«11. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде 13806 мың теңге сомасында мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер есептелсін».
көрсетілген шешімнің 14-қосымшалары осы шешімнің 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
XX сессияның төрағасы
Ю. Машталяр
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
хатшысы
Қ. Шәріпов
«КЕЛІСІЛДІ»
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы экономика
және қаржы бөлімінің
басшысы
Б. Сәрсембаев

2) на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования - 300 тысяч тенге;
3) на внедрение электронных учебников в организациях образования - 824 тысяч тенге;
4) на земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов - 1989 тысяч тенге;
5) на землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков сел, сельских округов - 3696 тысяч тенге;
6) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 75438 тысяч тенге;
7) на фонд оплаты труда мини-центров - 41000 тысяч тенге;
8) на ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 639 «Об утверждении Дорожной карты занятости 2020» - 1500 тысяч тенге;
9) 423 тысяч тенге - на увеличение штатной численности местных исполнительных органов;
10) 2532 тысяч тенге - на ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020» утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 639 «Об утверждении Дорожной карты занятости 2020».
пункт 11 изложить в следующей редакции:
«11. Учесть в бюджете района на 2013 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 13806 тысяч тенге».
приложение 14 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель
ХХ сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
Ю. Машталяр
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо- Казахстанской области
К. Шарипов
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель
отдела экономики и финансов
Тайыншинского района
Северо- Казахстанской области
Б. Сарсембаев