"2013-2015 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы" аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 10/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2013 жылғы 29 маусымдағы N 13/4 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 10 шілдеде N 2306 болып тіркелді. Күші жойылды - (Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2014 жылғы 26 маусымдағы N 483 хаты)
Ескерту. Күші жойылды - (Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 26.06.2014 N 483 хаты)
2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 109-бабына және 1998 жылғы 24 наурыздағы «Нормативтік құқықтық актілері туралы» Қазақстан Республикасы Заңының  21-бабынасәйкес Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. «2013-2015 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы» аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 10/1 (2013 жылғы 17 қаңтардағы 2071 нөмірмен нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу Реестрінде тіркелген, 2013 жылғы 2 акпандағы «Көтерілген тың» аудандық газетінде, 2013 жылғы 2 ақпандағы «Нива» аудандық газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
«1. 2013-2015 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті 12, және 3-қосымшаларға сай, соның ішінде 2013 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 1 797 623 мың теңге, соның ішінде келесілер бойынша:
салықтық түсімдер – 201 599 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 400 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсім – 31 822 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 562 802 мың теңге;
2) шығындар – 1 834 747,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 34 936,4 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелеу – 38 947,4 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 4 011 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операция бойынша сальдо – 5 047 мың теңге;
соның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алудан – 5 047 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттік дефицит (профицит) – -77 108,2 мың теңге;
6) бюджеттің дефицитін қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 77 108,2 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 38 947 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 011 мың теңге;
пайдаланатын бюджет қаражатының қалдықтары – 42 172,2 мың теңге.»;
8-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
«8. Нысаналы трансферттер республикалық бюджеттен 347 368 мың теңге сомасында 2013 жылға аудандық бюджетте келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 17 907 мың теңге – эпизоотикаға қарсы іс-шараларын өткізуге;

О внесении изменений в решение районного маслихата от 20 декабря 2012 года N 10/1 "О районном бюджете Тимирязевского района на 2013-2015 годы"
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 29 июня 2013 года N 13/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 10 июля 2013 года N 2306. Утратило силу (письмо Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 26 июня 2014 года N 483)
Сноска. Утратило силу (письмо Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 26.06.2014 N 483)
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV и статьей 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 20 декабря 2012 года № 10/1 «О районном бюджете Тимирязевского района на 2013-2015 годы» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2071 от 17 января 2013 года, опубликованное 2 февраля 2013 года в районной газете «Көтерілген тың», 2 февраля 2013 года в районной газете «Нива», следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 797 623 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 201 599 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 400 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала- 31 822 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 1 562 802 тысяч тенге;
2) затраты – 1 834 747,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 34 936,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 38 947,4 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 4011 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 5 047 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 5 047 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 77 108,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 77 108,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 38947 тысяч тенге;
погашение займов – 4011 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 42 172,2 тысяч тенге.»;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Учесть в районном бюджете на 2013 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 347 368 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 17 907 тыс. тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;

2) 5 155 мың теңге – ауылдық елді мекендердің мамандарына әлеуметтік қолдау көрсетуге;
3) 16 388 мың теңге – негізгі орта беру және жалпы орта білім беру мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға;
4) 800 мың теңге – үйде оқытылатын мүгедек балаларды құрал-жабдықтармен, бағдарламалық қамсыздандырумен қамтамасыз ету;
5) 5 325 мың теңге – ата-ананың қамқорынсыз қалған жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне;
6) 12 902 мың теңге – мектепке дейінгі білім ұйымдарындағы тәрбиешілердің және мектеп мұғалімдерінің біліктілік санатына ай сайынғы үстеме ақы төлеу мөлшерін жоғарылатуға;
7) 3 196 мың.теңге – үш деңгейлік жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдердің еңбекақысын жоғарылатуға;
8) 16 309 мың.теңге – 2013 жылға Тимирязев ауданы бойынша мектепке дейінгі білім ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға;
9) 708 мың теңге – мұқтаж азаматтарға үйде арнайы әлеуметтік қызметтерді ұсынуға;
10) 235 312 мың.теңге – Тимирязев ауданының Хмельницкое селосындағы магистральді су желісі бұрмасын және су жүргізу жүйесінің алаңындағы құрылыстарды қайта жаңартуға;
11) 17 797 мың.теңге – Тимирязев селосында 12 пәтерлі тұрғын үйді салуға;
12) 5 178 мың.теңге – Тимирязев селосында 12 пәтерлі тұрғын үйдің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға;
13) 10 391 мың.теңге – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 «Өңірлерді дамыту» Бағдарламасын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген, «Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы аясында селолық округтерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға.»;
10-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
«10. Нысаналы трансферттер республикалық бюджеттен 53 743 мың теңге сомасында 2013 жылға аудандық бюджетте келесі мөлшерлерде алдын ала қарастырылсын:
1) 1 000 мың теңге – білім объектілеріне арналған ағаш жабынын (құрылымын) өңдеу бойынша қызметтерге, өрт сөндіру құралдарын сатып алуға, өртке қарсы дабыл бергішті орнатуға;
2) 300 мың теңге – білім беру ұйымдарында бейне қондырғылары үшін аппаратураны сатып алуға және орнатуға;
3) 287 мың теңге – білім беру ұйымдарында электронды оқулықтарды енгізуге;
4) 53 мың теңге – елді мекендер шекараларын белгілеуге;
5) 21 721 мың теңге – Тимирязев селосында 12 пәтерлі тұрғын үйді салуға;
6) 23 376 мың.теңге – Тимирязев ауданының Хмельницкое селосындағы магистральді су желісі бұрмасын және жүргізу жүйесінің алаңындағы құрылыстарды қайта жаңартуға;

2) 5 155 тыс. тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов;
3) 16 388 тыс. тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
4) 800 тыс. тенге - на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
5) 5 325 тыс. тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
6) 12 902 тыс. тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
7) 3 196 тыс. тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
8) 16 309 тыс. тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования по Тимирязевскому району на 2013 год;
9) 708 тыс. тенге – на предоставление специальных социальных услуг нуждающимся гражданам на дому;
10) 235 312 тыс. тенге – на реконструкцию отвода магистрального водовода на село Хмельницкое Тимирязевского района и сооружений на площадке водопроводных сетей;
11) 17 797 тыс. тенге – на строительство 12-квартирного жилого дома в селе Тимирязево;
12) 5 178 тыс. тенге – на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры 12-квартирного жилого дома в селе Тимирязево;
13) 10 391 тыс. тенге – на реализацию мер по содействию экономическому развитию сельских округов в рамках Программы «Развитие регионов», утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862 «Об утверждении Программы «Развитие регионов»;
пункт 10 изложить в следующей редакции:
«10. Предусмотреть в районном бюджете на 2013 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 53 743 тыс. тенге в следующих размерах:
1) 1 000 тыс. тенге - на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий (конструкций) для объектов образования;
2) 300 тыс. тенге – на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования;
3) 287 тыс. тенге - на внедрение электронных учебников в организациях образования;
4) 53 тыс. тенге – на установление границ населенных пунктов;
5) 21 721 тыс. тенге – на строительство 12-квартирного жилого дома в селе Тимирязево;
6) 23 376 тыс. тенге – на реконструкцию отвода магистрального водовода на селе Хмельницкое Тимирязевского района и сооружений на площадке водопроводных сетей;

7) 7 006 мың теңге – аудандық маңызы бар – Дзержинское, Москворецкое, Дружба селоларының кіребіріс жолдарына орташа жөндеу жұмыстарына.»;
11-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
«11. 2013 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 23 мың теңге сомасына бекітілсін.»;
13-тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
«13. Ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайларда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары жалақы мен тарифтiк ставкалар белгіленсін.».
Көрсетілген шешімнің 159-қосымшалары осы шешімнің 12,  3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын (қоса берілген);
18. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың                       Аудандық мәслихат
ХIII сессия төрағасы                       хатшысы
Ж. Жантоқов                                С. Мұстафин
КЕЛІСІЛГЕН
«Тимирязев ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің басшысы            Г. Қожахметова
2013 жылғы 27 маусым
2013 жылғы 29 маусымдағы
№ 13/14 мәслихат шешіміне
1-қосымша
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 10/1 мәслихат шешіміне
1-қосымша
2013 жылға арналған Тимирязев ауданының бюджеті
Са-
на-
ты
Сы-
ны-
бы
Iшкi
сы-
ныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)
I. Кірістер

7) 7006 тыс. тенге – на средний ремонт дорог районного значения - подъезды к селам Дзержинское, Москворецкое, Дружба.»;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
«11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 23 тысяч тенге.»;
пункт 13 изложить в следующей редакции:
«13. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.».
Приложения 159 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 123 к настоящему решению (прилагается).
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель XIII сессии                   Секретарь
районного маслихата                        районного маслихата
Ж. Жантоков                                С. Мустафин
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель государственного
учреждения «Отдел экономики
и бюджетного планирования
Тимирязевского района                      Г. Кожахметова
27 июня 2013 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 29 июня 2013 года № 13/4
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 декабря 2010 года № 10/1
Бюджет Тимирязевского района на 2013 год
Ка-
те-
го-
рия
Кла-
сс
Под-
кла-
сс
Наименование
Сумма, тыс. тенге
I. Доходы