"2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 11/1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихатының 2013 жылғы 10 қыркүйектегі N 20/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 23 қыркүйекте N 2364 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихаты аппаратының 2015 жылғы 07 тамыздағы N 15.2.02-04/168 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихаты аппаратының 07.08.2015 N 15.2.02-04/168 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 106-бабы 1-тармағына, 109-бабы 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 11/1 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2013 жылдың 16 қаңтарында № 2069 тіркелген, аудандық "Парыз" газетінде 2013 жылғы 25 қаңтарда № 4 санында, аудандық "Новатор" газетінде 2013 жылғы 25 қаңтарда № 4 санында жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ келесі басылымда баяндалсын:
"1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сай бекітілсін, соның ішінде 2013 жылға келесі көлемде:
"1) кіріс – 2043039 мың теңге, соның ішінде келесілер бойынша:
салықтық түсімдер – 229546 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8655 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер - 49379 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 1755459 мың теңге;
2) шығындар – 2054625,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 9410 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несие – 10386 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 976 мың теңге
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржылық активтерді сатудан түскен түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет дефициті - -20996,8 мың теңге;
6) бюджет дефицитін қаржыландыру – 20996,8 мың теңге;
займдардың түсімі – 10386 мың теңге;
займдарды өтеу – 976 мың теңге;
пайдаланатын бюджеттік қаражат қалдықтары - 11586,8."
9-тармақ келесі басылымда баяндалсын:
"9. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте нысаналы ағымды трансферттер, дамуға трансферттер және бюджеттік несиелер 9-қосымшаға сай бекітілсін:
мемлекеттік басқармадағы жоғары тұрған органдардың республикалық трансферттер мен бюджеттік несиелер келесі мөлшерді:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Шал акына от 20 декабря 2012 года № 11/1 "О районном бюджете на 2013-2015 годы"
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 10 сентября 2013 года N 20/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 23 сентября 2013 года N 2364. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 07 августа 2015 года N 15.2.02-04/168)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 07.08.2015 N 15.2.02-04/168).
В соответствии с пунктом 1 статьи 106, пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Шал акына РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Шал акына "О районном бюджете на 2013-2015 годы" от 20 декабря 2012 года № 11/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2069 от 16 января 2013 года, опубликовано от 25 января 2013 года в районной газете "Парыз" № 4, от 25 января 2013 года в районной газете "Новатор" № 4 следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
"1) доходы – 2043039 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 229546 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 8655 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 49379 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1755459 тысяч тенге;
2) затраты – 2054625,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9410 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 10386 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 976 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – –20996,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 20996,8 тысяч тенге;
поступление займов – 10386 тысяч тенге;
погашение займов – 976 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 11586,8.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Утвердить в районном бюджете на 2013 год целевые текущие трансферты, трансферты на развитие и бюджетные кредиты, согласно приложению 9:
республиканские трансферты и бюджетные кредиты из вышестоящих органов государственного управления в следующих размерах:

1) 27851 мың теңге – эпизоотикаға қарсы іс шараларды өткізу үшін;
2) 1720 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шарасын жүзеге асыру үшін;
3) 110190 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын жүзеге асыру үшін;
4) 12291 мың теңге – химия кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтау;
5) 7615 мың теңге – жетім балаларды асырау үшін асыраушылар (қамқоршылар) мен ата-ана қамқорынсыз қалған балаларға ай сайынғы ақшалай қаржыны төлеу үшін;
6) 20349 мың теңге – білім беру ұйымдарындағы мектеп мұғалімдері мен мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік деңгейі қосымша ақы мөлшерін көбейту үшін;
7) үш деңгейлі жүйе бойынша санатын жоғарлатудан өткен мұғалімдерге еңбек ақысын жоғарлатуға – 6070 мың теңге;
8) 1971 мың теңге – арнайы әлеуметтік көмекке мұқтаж үйдегі азаматтарға қызмет ұсыну үшін;
9) "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 Қаулысымен бекітілген, "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы аясында өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша селолық округтерді жайластыру сұрақтарын шешуге іс шараларды іске асыру үшін – 10969 мың теңге;
10) 10386 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау іс шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік несиелер үшін;
11) жергілікті атқарушы органдар үшін 10 бірлік санында штат санын арттыруға және компьютерлер сатып алуға – 4419 мың теңге".
10-тармақ келесі мазмұнда баяндалсын:
"10. Облыстық бюджеттен мақсатты трансферттер келесі мөлшерде:
1) елді мекендердің жер-шаруашылығы құрылымы – 1550 мың теңге;
2) елді мекендердің шекара орнатуы – 1681 мың теңге;
3) білім беру объектілеріне өртке қарсы дабылды орнату, өрт сөндіру құрылғыларын сатып алу, ағаш жабылғыларын (құрылымдарын) өңдеу қызметтері бойынша – 1000 мың теңге;
4) білім беру ұйымдарында бейнебақылау құралдар жиынтығын сатып алу және орнату үшін – 300 мың теңге;
5) білім беру мекемелерінде электрондық кітаптар енгізуге – 439 мың теңге;
6) Сухорабовка ОМ және Мерген НМ күрделі жөндеу жүргізуге – 2268 мың теңге;
7) жергілікті атқарушы органдар үшін 1 бірлік санында штат санын арттыруға және компьютерлер сатып алуға – 423 мың теңге.
көрсетілген шешімдегі 1, 4, 9-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына келісті жаңа редакцияда мазмұндалсын (қоса беріледі);
2. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан ісіне енеді.
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы
мәслихатының ХХ сессиясының
төрағасы
К. Сақтанов
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы
мәслихатының хатшы
Н. Дятлов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Шал ақын ауданы
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
2013 жыл 10 қыркүйек
Е. Андреева
Шал ақын ауданы мәслихатының

1) на проведение противоэпизоотических мероприятий – 27851 тысяч тенге;
2) для реализации мер социальной поддержки специалистов – 1720 тысяч тенге;
3) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 110190 тысяч тенге;
4) на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии – 12291 тысяч тенге;
5) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 7615 тысяч тенге;
6) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 20349 тысяч тенге;
7) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 6070 тысяч тенге;
8) на предоставление специальных социальных услуг нуждающимся гражданам на дому – 1971 тысяч тенге;
9) на решение вопросов обустройства сельских округов в реализацию мер по содействие экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов", утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862 "Об утверждении Программы "Развитие регионов"" – 10969 тысяч тенге;
10) бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов – 10386 тысяч тенге.;
11) на увеличение штатной численности в количестве 10 единиц и приобретения компьютеров для местных исполнительных органов – 4419 тысяч тенге";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Целевые трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов – 1550 тысяч тенге;
2) установление границ населенных пунктов – 1681 тысяч тенге;
3) на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий (конструкций) для объектов образования – 1000 тысяч тенге;
4) на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования – 300 тысяч тенге;
5) на внедрение электронных учебников в организациях образования – 439 тысяч тенге;
6) на проведение капитального ремонта Сухорабовской СШ и Мергенской ОШ – 2268 тысяч тенге;
7) на увеличение штатной численности в количестве 1 единицы и приобретение компьютера в комплекте для местного исполнительного органа – 423 тысяч тенге".;
приложения 1, 4, 9 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению (прилагаются).
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель ХХ сессии
маслихата района Шал акына
Северо-Казахстанской области
К. Сактанов
Секретарь
маслихата района Шал акына
Северо-Казахстанской области
Н.Дятлов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и
бюджетного планирования
района Шал акына"
Е. Андреева
Приложение № 1
к решению маслихата района Шал акына

006
Балаларға қосымша білім беру
56345
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2500
040
Мектепке дейінгі мекемелерде білім беру жалпы мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру
110190
067
Мекемелер және мемлекеттік мекемелерде ведомствоға қарасты күрделі шығындар
40030
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6585
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
9595
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
7615
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
96292
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
96292
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
11522
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
1101
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4595
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
7727
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1530
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
24463
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
20141
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
3771
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18776
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2165
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
501
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
46043
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
19033
007
Қаланы және елді мекендерді көркейтуді дамыту
4000
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
6600
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
7000
072
Жұмыспен қамту 2020 Жол картасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту және (немесе) сатып алу

006
Дополнительное образование для детей
56345
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2500
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
110190
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
40030
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
6585
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
9595
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
7615
06
Социальная помощь
96292
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
96292
002
Программа занятости
11522
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
1101
005
Государственная адресная социальная помощь
4595
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
7727
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1530
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
24463
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
20141
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3771
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
18776
021
Капитальные расходы государственного органа
2165
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
501
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
46043
467
Отдел строительства района (города областного значения)
19033
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
4000
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
6600
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7000
072
Строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020