2014 - 2016 жылдарға арналған қала бюджеті туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 155 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 15 қаңтарда № 2844 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 5 ақпандағы № 253 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 05.02.2015 № 253 шешімімен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8 бабына және және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Атырау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған қала бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес бекітілсін, оның ішінде 2014 жылға келесі көлемде:
1) кірістер – 70 065 927 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 58 728 708 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 529 101 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 349 355 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 10 458 763 мың теңге.
2) шығындар – 70 495 014 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттiк кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0 мың теңге.
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 913 993 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 913 993 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге.
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -1 343 080 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 343 080 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 392 055 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 719 950 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 670 975 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау қалалық мәслихатының 03.02.2014 № 173; 17.04.2014 № 196; 16.07.2014 № 209; 15.10.2014 № 218; 05.12.2014 № 227 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2014 жылы облыстық бюджетке Атырау қаласының бюджетінен бюджеттік алымдар сомасы 39 778 162 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 1 301 354 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге - 75 093 мың теңге;

О бюджете города на 2014 - 2016 годы
Решение Атырауского городского маслихата Атырауской области от 10 декабря 2013 года № 155. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 15 января 2014 года № 2844. Утратило силу решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 5 февраля 2015 года № 253
Сноска. Утратило силу решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 05.02.2015 № 253 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Атырауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 70 065 927 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 58 728 708 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 529 101 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 349 355 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 458 763 тысяч тенге.
2) затраты – 70 495 014 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 913 993 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 913 993 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 343 080 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 343 080 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 392 055 тысяч тенге;
погашение займов - 719 950 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 670 975 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Атырауского городского маслихата Атырауской области от 03.02.2014 № 173; от 17.04.2014 № 196; от 16.07.2014 № 209; от 15.10.2014 № 218; от 05.12.2014 № 227 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Утвердить на 2014 год объемы бюджетных изъятий из бюджета города Атырау в областной бюджет в сумме 39 778 162 тысяч тенге.
3. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1 301 354 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
75 093 тысяч тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;

негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 29 918 мың теңге;
әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге - 8 343 мың теңге;
мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек көрсетуге – 16 800 мың теңге;
18 жасқа дейiнгi балаларға мемлекеттiк жәрдемақылар төлеуге – 1 552 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 367 691 мың теңге;
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 2 500 000 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға - 2 217 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын және жарық беретін құрылғылармен жарақтауға - 7 341 мың теңге;
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға - 8 659 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 17.04.2014 № 196; 16.07.2014 № 209; 15.10.2014 № 218; 05.12.2014 № 227 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
1 мен 4 сыныптардағы балаларды және аз қамтылған отбасыларының балаларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге – 590 088 мың теңге;
білім беру мекемелерінде өртке қарсы дабылқаққыш орнатуға – 1 901 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге – 187 851 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда, өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 17.04.2014 № 196; 16.07.2014 № 209; 15.10.2014 № 218; 05.12.2014 № 227 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет қаражаты есебінен "Қол жетімді тұрғын үй – 2020" Бағдарламаны іске асыруға 5 753 097 мың теңге сомасында, оның ішінде:
жалдамалы тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кезекте тұрғандар үшін – 1 431 452 мың теңге нысаналы даму трансферттер;
жас отбасыларға тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға – 622 930 мың теңге нысаналы даму трансферттер;

29 918 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
8 343 тысяч тенге - на введение стандартов социальных услуг;
16 800 тысяч тенге – на оказание государственной адресной социальной помощи;
1 552 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
367 691 тысяч тенге – на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемые из местного бюджета;
2 500 000 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2 217 тысяч тенге - на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
7 341 тысяч тенге - обустройство пешеходных переходов звуковыми и световыми устройствами в местах расположения организаций ориентированных на обслуживание инвалидов;
8 659 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси".
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Атырауского городского маслихата Атырауской области от 17.04.2014 № 196; от 16.07.2014 № 209; от 15.10.2014 № 218; от 05.12.2014 № 227 (вводится в действие с 01.01.2014).
4. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
590 088 тысяч тенге - на обеспечение горячим питанием учащихся с 1 по 4 классы и детей из малообеспеченных семей;
1 901 тысяч тенге - на установку пожарной сигнализации в учреждениях образования;пункт 4 дополнить строками следующего содержания:
187 851 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для общеобразовательных учреждений образования
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Атырауского городского маслихата Атырауской области от 17.04.2014 № 196; от 16.07.2014 № 209; от 15.10.2014 № 218; от 05.12.2014 № 227 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрены за счет средств республиканского бюджета на реализацию Программы "Доступное жилье – 2020" в сумме 5 753 097 тысяч тенге, в том числе:
целевые трансферты на развитие на проектирование, строительство и (или) приобретение арендного жилья – 1 431 452 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья для молодых семей – 622 930 тысяч тенге;

инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) сатып алуға 2 306 660 мың теңге республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер;
коммуналдық тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға – 1 392 055 мың теңге республикалық бюджеттен кредиттер көзделгені ескерілсін;
көлік инфрақұрылымын дамыту үшін – 1 152 570 мың теңге нысаналы даму трансферттер.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 17.04.2014 № 196; 05.12.2014 № 227 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2014 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 92 284 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 03.02.2014 № 173; 15.10.2014 № 218; 05.12.2014 № 227 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау экономика, кәсіпкерлікті дамыту, индустрия, сауда, салық және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (С. Ерубаев).
8. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
9. 2014 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттің бағдарлама тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Шешім 9-тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 03.02.2014 № 173 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2014 жылға арналған қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараттары бойынша бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. Шешім 10-тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 03.02.2014 № 173 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 13 9 458 065 "Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту" бағдарламасының 612 "Квазимемлекеттік сектордың жарғылық капиталын қалыптастыру және ұлғайту" ерекшелігі бойынша жұмсалған 13 125 000 теңге кассалық шығындары 7 1 458 049 "Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу" бағдарламасының 159 "Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу" ерекшелігіне жылжытылсын.

целевые трансферты на развитие на развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 2 306 660 тысяч тенге;
бюджетные кредиты на строительство и (или) приобретение жилья через систему жилищных строительных сбережений – 1 392 055 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие для развития транспортной инфраструктуры - 1 152 570 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Атырауского городского маслихата Атырауской области от 17.04.2014 № 196; от 05.12.2014 № 227 (вводится в действие с 01.01.2014).
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2014 год в сумме 92 284 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Атырауского городского маслихата Атырауской области от 03.02.2014 № 173; от 15.10.2014 № 218; от 05.12.2014 № 227 (вводится в действие с 01.01.2014).
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (С. Ерубаев) по вопросам экономики, развития предпринимательства, индустрии, торговли, налога и бюджета.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
9. Утвердить перечень местных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 03.02.2014 № 173 (вводится в действие с 01.01.2014).
10. Утвердить на 2014 год перечень бюджетных программ по аппаратам акимов района в городе, города районного значения, поселка, cела, сельского округа, согласно приложению 5.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 03.02.2014 № 173 (вводится в действие с 01.01.2014).
11. Произведенные кассовые расходы по специфике 612 "Формирование и увеличение уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора" программы 13 9 458 065 "Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц" в сумме 13 125 000 тенге перенести на специфику 159 "Оплата прочих услуг и работ" программы 7 1 458 049 "Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов.

Ескерту. Шешім 11-тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 16.07.2014 № 209 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 07 1 467 003 "Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу" бағдарламасының 431 "Жаңа объектілерді салу және қолдағы объектілерді реконструкциялау" ерекшелігі бойынша жұмсалған 428 399 782,65 теңге кассалық шығындары 013 "Республикалық бюджеттен берiлген кредиттер есебiнен" кіші бағдарламасынан 015 "Жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен" кіші бағдарламасынаның 431 "Жаңа объектілерді салу және қолдағы объектілерді реконструкциялау" ерекшелігіне жылжытылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 11 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 16.07.2014 № 209 (вводится в действие с 01.01.2014).
12. Произведенные кассовые расходы по специфике 431 "Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов" программы 07 1 467 003 "Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда" в сумме 428 399 782,65 тенге перенести с подпрограммы 013 "За счет кредитов из республиканского бюджета" на специфику 431 "Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов" подпрограммы 015 "За счет средств местного бюджета".

Ескерту. Шешім 12-тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 05.12.2014 № 227 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 10 1 473 001 015 "Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бағдарламасының 159 "Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу" ерекшелігі бойынша жұмсалған 450 000 теңге кассалық шығындары 10 1 473 003 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" бағдарламасының 416 "Материалдық емес активтерді сатып алу" ерекшелігіне жылжытылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 12 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 05.12.2014 № 227(вводится в действие с 01.01.2014).
13. Произведенные кассовые расходы по специфике 159 "Оплата прочих услуг и работ" программы 10 1 473 001 015 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии" в сумме 450 000 тенге перенести на специфику 416 "Приобретение нематериальных активов" программы 10 1 473 003 "Капитальные расходы государственного органа".

Ескерту. Шешім 13-тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 05.12.2014 № 227 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 4 9 464 012 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" бағдарламасының 413 "Көлік құралдарын сатып алу" ерекшелігі бойынша жұмсалған 2 550 000 теңге кассалық шығындары 4 9 464 067 015 "Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары" бағдарламасының 413 "Көлік құралдарын сатып алу" ерекшелігіне жылжытылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 13 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 05.12.2014 № 227 (вводится в действие с 01.01.2014).
14. Произведенные кассовые расходы по специфике 413 "Приобретение транспортных средств" программы 4 9 464 012 "Капитальные расходы государственного органа" в сумме 2 550 000 тенге перенести на специфику 413 "Приобретение транспортных средств" программы 4 9 464 067 015 "Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций".

Қалалық мәслихаттың 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 155 шешіміне 4-қосымша
2014 жылға арналған жергілікті бюджетті орындалу процесінде қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджет бағдарлама тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функционалдық топ
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
4
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Білім бөлімі
3
Жалпы білім беру
Қалалық мәслихаттың 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 155 шешіміне 5-қосымша
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппаратының бағдарламаларының бөлінісі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Атырау қалалық мәслихатының 5.12.2014 № 227 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Атырау ауылдық округі
Ақсай ауылдық округі
Дамбы ауылдық округі
Қайыршақты ауылдық округі
Геолог ауылдық округі
1
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету

Приложение 4 к решению городского маслихата от 10 декабря 2013 года № 155
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2014 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администраторы бюджетных программ
Программа
Наименование
4
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования
3
Общеобразовательное обучение
Приложение 5 к решению городского маслихата от 10 декабря 2013 года № 155
Расшифровка программ аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Сноска. Приложение 5 в редакции решения Атырауского городского маслихата Атырауской области от 05.12.2014 № 227 (вводится в действие с 01.01.2014).
№ п/п
Наименование
Атырауский сельский округ
Аксайский сельский округ
Дамбинский сельский округ
Кайыршактинский сельский округ
Геологский сельский округ
1
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа