2014 - 2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 17-3 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 13 қаңтарда № 2833 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 мамырдағы № 29-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 22.05.2015 № 29-5 шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2014 – 2016 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, аудандық мәслихат ХVIІ сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес,оның ішінде 2014 жылға мынандай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 12 998 547 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 475 824 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 449 мың теңге;
негізгі капиталдан сатудан түсетін түсімдер – 5 727 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 3 454 563 мың теңге;
2) шығындар – 13 082 838 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 118 334 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 118 334 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -202 625 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 202 625 мың теңге; оның ішінде:
қарыздар түсімі – 118 334 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 84 291 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 04.02.2014 № 18-3; 18.04.2014 № 19-1; 24.10.2014 № 24-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2014 жылға келесідей көлемде ескерілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 50%
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100%
әлеуметтік салық – 50%
3. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың 2014 жылға арналған көлемі 4 650 731 мың теңге сомасында белгіленсін.

О районном бюджете на 2014 - 2016 годы
Решение Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 11 декабря 2013 года № 17-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 13 января 2014 года № 2833. Утратило силу решением Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 22 мая 2015 года № 29-5
Сноска. Утратило силу решением Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 22.05.2015 № 29-5.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2014 - 2016 годы, районный маслихат на XVII сессии РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014 - 2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 998 547 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 9 475 824 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 18 449 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 727 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 3 454 563 тысяч тенге;
2) затраты – 13 082 838 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 118 334 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 118 334 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе :
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -202 625 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 202 625 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 118 334 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 84 291 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 04.02.2014 № 18-3; от 18.04.2014 № 19-1; от 23.07.2014 № 21-1; от 24.10.2014 № 24-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Учесть на 2014 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в районный бюджет следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 50%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100%;
по социальному налогу – 50%.
3. Установить на 2014 год объемы бюджетных изъятий из районного бюджета в областной бюджет в сумме – 4 650 731 тысяч тенге.

4. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 12 291 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 252 654 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 526 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 136 545 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 22 760 мың теңге;
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 1 254 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 18.04.2014 № 19-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте сумен жабдықтау жүйесін дамытуға келесідей көлемде:
республикалық бюджеттен – 647 718 мың теңге;
облыстық бюджеттен – 123 463 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
6. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте "Моноқалаларды дамытудың 2012 – 2020 жылдарға арналған бағдарламасы" шеңберінде келесідей көлемде:
бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері - 792 276 мың теңге;
бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері - 52 005 мың теңге;
кәсіпкерлікке микрокредит беруге республикалық бюджеттен – 112 778 мың теңге кредиттер көзделгені ескерілсін.
7. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елдi мекендердiң әлеуметтiк сала мамандарын әлеуметтiк қолдау шараларын iске асыру үшiн 8 334 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттiк кредит беру көзделгенi ескерiлсiн.
8. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға 792 317 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
9. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аз қамтылған отбасылардың оқушы балаларын және 1 мен 4 сыныптардағы балаларды ыстық тамақпен қамтамасыз етуге 198 497 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
12 291 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
252 654 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
526 тысяч тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
136 545 тысяч тенге - на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемые из местного бюджета;
22 760 тысяч тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
1 254 тысяч тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов.
Сноска. Пункт 4 изменениями, внесенными решением Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 18.04.2014 № 19-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год на развитие системы водоснабжения предусмотрены целевые трансферты на развития в следующих размерах:
из республиканского бюджета - 647 718 тысяч тенге;
из областного бюджета – 123 463 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год в рамках "Программы развития моногородов на 2012 – 2020 годы" предусмотрены:
792 276 тысяч тенге - целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реализацию бюджетных инвестиционных проектов;
52 005 тысяч тенге - целевые трансферты на развитие из областного бюджета на реализацию бюджетных инвестиционных проектов;
112 778 тысяч тенге - кредиты из республиканского бюджета для микрокредитования предпринимательства.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 8 334 тысяч тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 792 317 тысяч тенге.
9. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на обеспечение горячим питанием учащихся детей из малообеспеченных семей и детей с 1 по 4 классы в сумме 198 497 тысяч тенге.

қысқы кезеңге дайындыққа – 36 228 мың теңге;
білім беру ұйымдарын материалдық–техникалық жабдықтауға – 40 000 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 14 300 мың теңге;
Жеңістің 70 жылдық мерекесіне орай Ұлы Отан соғысына қатысушыларға арналған ескерткіштерді ағымдағы және күрделі жөндеуге – 15 200 мың теңге;
әскерге шақыру комиссиясынан өту кезеңінде азаматтарға консультациялық-диагностикалық қызметтер көрсетуге арналған шығындар мен медициналық қызметкерлердің еңбек ақы қорына – 3 629 мың теңге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 18.04.2014 № 19-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2014 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 190 000 мың теңге сомасында бекітілсін.

36 228 тысяч тенге - на подготовку к зимнему периоду;
1. 40 000 тысяч тенге – на материально-техническое оснащение учреждений образования;
14 300 тысяч тенге - на текущее содержание учреждений культуры;
15 200 тысяч тенге – на текущий и капитальный ремонт памятников участникам Великой Отечественной Войны к празднованию 70-летия Победы;
3 629 тысяч тенге - на фонд оплаты труда медицинских работников и затраты на оказание консультативно–диагностических услуг гражданам в период прохождения призывной комиссии.
Сноска. Пункт 9 изменениями, внесенными решением Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 18.04.2014 № 19-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2014 год в сумме 190 000 тысяч тенге.

11. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдері аппараты арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру мөлшері 4–қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2014 жылға арналған жергілікті бюджеттің орындалу процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттің бағдарлама тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешімнің орындалуын бақылау бюджет, қаржы, экономика және кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі тұрақты комиссияның төрағасы (Б. Сұлтановқа) жүктелсін.

11. Утвердить объемы финансирования бюджетных программ аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа согласно приложению 4.
12. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год согласно приложению 5.
13. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по бюджету, финансам, экономики, и развития предпринимательства (Б. Султанова).

14. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихаттың ХVІІ
сессиясының төрағасы
Ә. Балжігітов
Аудандық мәслихат хатшысы М. Кенғанов
"2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 11 желтоқсандағы ХVII сессиясының № 17-3 шешіміне 1 қосымша
2014 жылға нақтыланған бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Атырау облысы Жылыой аудандық мәслихатының 24.10.2014 № 24-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер

14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель ХVІІ сессии
районного маслихата
Балжигитов А.
Секретарь районного маслихата Кенганов М.
Приложение 1 к решению XVІІ
сессии районного маслихата
от 11 декабря 2013 года № 17-3
"О районном бюджете на 2014-2016 годы"
Уточненный бюджет на 2014 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Жылыойского районного маслихата Атырауской области от 24.10.2014 № 24-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
Категория
Сумма, тысяча тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы