2014 - 2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2013 жылғы 11 желтоқсандағы № ХХ-2 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 14 қаңтарда № 2837 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2015 жылғы 27 наурыздағы № ХХХ-7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 27.03.2015 № ХХХ-7 шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы БюджетКодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігінің 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 314 қаулысын қарай келіп, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджетті 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2014 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 066 714 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 737 332 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 875 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 169 793 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 199 952 мың теңге;
2) шығындар – 3 930 569 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -33 033 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 33033 мың теңге, оның ішінде;
қарыздар түсімі – 22 224 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 779 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 11.02.2014 № ХХІ-1; 18.04.2014 № ХХІІ-2; 25.07.2014 №  ХХV-2; 22.10.2014 № ХХVII-2; 05.12.2014 № ХХVIII-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2014 жылға келесідей көлемде белгіленсін:
жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұстайтын табыстан - 100%;
жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталмайтын табыстан - 100%;
әлеуметтік салық бойынша - 100%.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 05.12.2014 № ХХVIII-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 11 декабря 2013 года № XX-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 14 января 2014 года № 2837. Утратило силу решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 27 марта 2015 года № ХХХ-7
Сноска. Утратило силу решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 27.03.2015 № ХХХ-7.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев постановление районного акимата от 10 декабря 2013 года № 314 районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014 - 2016 годы согласно приложениям 12 и 3, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 066 714 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 737 332 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13 875 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 169 793 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 199 952 тысяч тенге;
2) затраты – 3 930 569 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -33 003 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 33 003 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 22 224 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 779 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 11.02.2014 № ХХІ-1; от 18.04.2014 № ХХІІ-2; от 25.07.2014 № ХХV-2; от 22.10.2014 № ХХVІІ-2; от 05.12.2014 № ХХVIІІ-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить на 2014 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет района в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100%;
по социальному налогу – 100%.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 05.12.2014 № ХХVIІІ-1 (вводится в действие с 01.01.2014).

3. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 2014 жылға - 1 742 169 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2014 жылға арналған республикалық және облыстық бюджеттен аудандық бюджетке келесідей сомада ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
1) ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 21 796 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер бекітілсін;
2) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын жүзеге асыруға ("Балапан" бағдарламасы бойынша) – 89 672 мың теңге;
3) негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 7 374 мың теңге;
4) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 11 133 мың теңге;
5) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағытталған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілерін және бағыттағыштар орнатуға - 400 мың теңге;
6) аз қамтылған отбасыларының оқушы балаларын және 1 мен 4 сыныптардағы балаларды ыстық тамақпен қамтамасыз етуге – 56 719 мың теңге;
7) "Жұмыспен қамту - 2020" бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға – 11 869 мың теңге;
8) алынып тасталды - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 05.12.2014 № ХХVIII-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9) мемлекеттік саяси қызметшілер мен "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің жалақысын өсіруге – 1 965 мың теңге;
10) Қазақстан Республикасы мәслихаттарының 20 жылдығына байланысты семинар өткізу үшін полиграфиялық өнімдер сатып алуға – 300 мың теңге;
11) "Қазынашылық-клиент" жүйесі үшін бағдарлама сатып алуға және ұстауға – 7 920 мың теңге;
12) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 800 мың теңге;
13) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 811 мың теңге;
14) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 108 363 мың теңге;
15) білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға – 32 943 мың теңге;
16) білім беру мекемелерінде өрттік дабыл қаққыш орнатуға –  5 817 мың теңге;
17) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын бюджеттік мекемелердің жылыту жүйелерін қысқы от жағу маусымына дайындау үшін –  4 053 мың теңге;

3. Установить на 2014 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме - 1 742 169 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского и областного бюджета в следующей сумме:
1) утвердить бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов на сумму 21 796 тысяч тенге;
2) на реализацию государственного образовательного заказа (по программе "Балапан") в дошкольных организациях образования – 89 672 тысяч тенге;
3) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 7 374 тысяч тенге;
4) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе - 11 133 тысяч тенге;
5) на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организации, ориентированных на обслуживание инвалидов – 400 тысяч тенге;
6) на обеспечение горячим питанием учащихся детей из малообеспеченных семей и детей с 1 по 4 классы – 56 719 тысяч тенге;
7) на развития сельских населенных пунктов в рамках "Программы занятости - 2020" – 11 869 тысяч тенге;
8) исключен решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 05.12.2014 № ХХVIІІ-1 (вводится в действие с 01.01.2014);
9) на увеличение заработной платы политических государственных служащих и административных государственных служащих корпуса "А" – 1 965 тысяч тенге;
10) на приобретение полиграфической продукции для проведения семинара в связи с 20-летием маслихатов Республики Казахстан - 300 тысяч тенге;
11) на приобретение и содержание программы для системы "Казначейство-клиент" – 7 920 тысяч тенге;
12) на выплату государственной адресной социальной помощи - 800 тысяч тенге;
13) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 811 тысяча тенге;
14) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 108 363 тысяч тенге;
15) на материально-техническое оснащение учреждений образования – 32 943 тысяч тенге;
16) на установку пожарной сигнализации в учреждениях образования – 5 817 тысяч тенге;
17) для подготовки отопительных систем бюджетных организаций финансируемых из местного бюджета к зимнему отопительному сезону – 4 053 тысяч тенге;

18) әскерге шақыру комиссиясынан өту кезеңінде азаматтарға консультациялық-диагностикалық қызметтер көрсетуге арналған шығындар мен медициналық қызметкерлердің еңбек ақы қорына – 3 499 мың теңге;
19) Жеңістің 70 жылдық мерекесіне орай Ұлы Отан соғысына қатысушыларға арналған ескерткіштерді ағымдағы және күрделі жөндеуге – 1 100 мың теңге.
20) "Жұмыспен қамту - 2020" бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға – 2 698 мың теңге;
21) Ұлы Отан Соғысының ардагерлеріне коммуналдық шығындарын өтеуге – 570 мың теңге;
22) алынып тасталды - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 05.12.2014 № ХХVIII-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
23) Жалпы білім беретін білім беру ұйымдары үшін оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге – 19 176 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 11.02.2014 № ХХІ-1; 18.04.2014 № ХХІІ-2; 25.07.2014 №  ХХV-2; 22.10.2014 № ХХVII-2; 05.12.2014 № ХХVIII-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте келесідей сомада республикалық және облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері қаралғаны ескерілсін:
1) сумен жабдықтау жүйесін дамытуға республикалық бюджеттен – 504 163 мың теңге;
2) сумен жабдықтау жүйесін дамытуға облыстық бюджеттен – 436  625 мың теңге.
3) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 99 813 мың теңге;
4) алып тасталды - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 22.10.2014 № ХХVII-2 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен..
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 11.02.2014 № ХХІ-1; 25.07.2014 № ХХV-2; 22.10.2014 № ХХVII-2; 05.12.2014 № ХХVIII-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2014 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 17 600 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2014 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер әкімі аппараттары арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру мөлшері 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешімді бақылауға алу аудандық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту және экология жөніндегі тұрақты комиссияға (О. Жанықұлов) жүктелсін.

18) на фонд оплаты труда медицинских работников и затраты на оказания консультативно-диагностических услуг гражданам в период прохождения призывной комиссии – 3 499 тысяч тенге;
19) на текущий и капитальный ремонт памятников участникам Великой Отечественной Войны к празднованию 70-летия Победы – 1 100 тысяч тенге.
20) на развития сельских населенных пунктов в рамках "Программы занятости - 2020" – 2 698 тысяч тенге.
21) на возмещение коммунальных расходов ветеранам Великой Отечественной Войны - 570 тысяч тенге.
22) исключен решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 05.12.2014 № ХХVIІІ-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
23) на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для общеобразовательных организаций образования – 19 176 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 11.02.2014 № ХХІ-1; от 18.04.2014 № ХХІІ-2; от 25.07.2014 № ХХV-2; от 22.10.2014 № ХХVІІ-2; от 05.12.2014 № ХХVIІІ-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на развития из республиканского и областного бюджета в следующей сумме:
1) на развитие системы водоснабжения из республиканского бюджета – 504 163 тысяч тенге;
2) на развитие системы водоснабжения из областного бюджета – 436 625 тысяч тенге;
3) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 99 813 тысяч тенге;
4) исключен решением Кызылкогинского районного маслихата Атырауской областиот от 22.10.2014 № ХХVІІ-2 (вводится в действие с 01.01.2014).
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 11.02.2014 № ХХІ-1; от 25.07.2014 № ХХV-2; от 22.10.2014 № ХХVІІ-2; от 05.12.2014 № ХХVIІІ-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2014 год на сумму 17 600 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2014 год согласно приложению 4.
8. Утвердить в районном бюджете на 2014 год размер финансирования бюджетных программ финансируемых из аппарата акима сельских округов согласно приложению 5.
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по бюджету, финансам, экономике, развитии предпринимательства и экологии (О. Жаныкулов).

10. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы                            М. Сүлейменов
Мәслихат хатшысы                           Т. Бейсқали
Аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 11 желтоқсандағы
ХХ-сессиясының "2014-2016
жылдарға арналған аудандық
бюджет туралы" № ХХ-2
шешіміне 1-қосымша
2014 жылға арналған бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 05.12.2014 № ХХVIII-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
І. КІРІСТЕР

10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии                        М. Сулейменов
Секретарь маслихата                        Т. Бейскали
Приложение 1 районного маслихата
от 11 декабря 2013 года № ХХ-2
"О районном бюджете на 2014-2016 годы"
Районный бюджет на 2014 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 05.12.2014 № ХХVІІI-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

ХХ-сессиясының "2014-2016
жылдарға арналған аудандық
бюджет туралы" № ХХ-2
шешіміне 4-қосымша
2014 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы барысында қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Атауы
04
Білім беру
464
Аудандық білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 11 желтоқсандағы
ХХ-сессиясының "2014-2016
жылдарға арналған аудандық
бюджет туралы" № ХХ-2
шешіміне 5-қосымша
2014 жылға ауылдық округтер әкімі аппараттары арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру мөлшері

"О районном бюджете на 2014-2016 годы"
Перечень бюджетных программ не подлежащих секвестированию при исполнении районного бюджета на 2014 год
Наименование
Образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательные обучение
Приложение 5 районного маслихат
от 11 декабря 2013 года № ХХ-2
"О районном бюджете на 2014-2016 годы"
Размер финансирования бюджетных программ финансируемых из аппарата акима сельских округов на 2014 год