2014 - 2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 169-V шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 14 қаңтарда № 2842 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2015 жылғы 20 наурыздағы № 288-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 20.03.2015 № 288-V шешімімен (қол қойған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2014 – 2016 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, аудандық мәслихат ХІХ сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014 – 2016 жылдарға арналған аудандық бюджет тиiсiнше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2014 жылға келесі көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер - 3 312 024 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 1 480 485 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 6 315 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 13 200 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 1 761 834 мың теңге;
2) шығындар – 3 312 024 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру - 11 112 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 11 112 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен бойынша операциялар сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -11 112 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 51 529 мың теңге:
қарыздар түсімі - 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 51 529 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 07.02.2014 № 186-V; 15.04.2014 № 194-V; 23.07.2014 № 237-V; 22.10.2014253-V; 03.12.2014 262-V (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2014 жылға келесі мөлшерде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100%;
әлеуметтік салық бойынша – 50%.

О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 11 декабря 2013 года № 169-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 14 января 2014 года № 2842. Утратило силу решением Макатского районного маслихата Атырауской области от 20 марта 2015 года № 288-V
Сноска. Утратило силу решением Макатского районного маслихата Атырауской области от 20.03.2015 № 288-V (вводится в действие со дня его подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2014-2016 годы, районный маслихат на XIX сессии РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы - 3 312 024 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления - 1 480 485 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 6 315 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 13 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 1 761 834 тысяч тенге;
2) затраты - 3 312 024 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 11 112 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 11 112 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -11 112 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 51 529 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 51 529 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Макатского районного маслихата Атырауской области от 07.02.2014 № 186-V; от 15.04.2014 № 194-V; от 23.07.2014 № 237-V; от 22.10.2014 № 253-V; от 03.12.2014 № 262-V (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Утвердить на 2014 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет района в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты - 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты - 100%;
по социальному налогу - 50%;

3. Тиісті бюджеттің кірісіне:
бірыңғай бюджеттік сыныптаманың кірістер сыныптамасының "Әлеуметтік салық" коды бойынша - бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар жөніндегі берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың бұрын Жол қорына түсіп келген аударымдары;
"Өндірушілер көтерме саудада сататын өзі өндіретін бензин (авиациялық бензинді қоспағанда)" коды бойынша – бұрын Жол қорына түсіп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
"Өндірушілер көтерме саудада сататын, өзі өндіретін дизель отыны" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсіп келген дизель отынынан алынатын алым бойынша берешек есептелетін болып белгіленсін.
4. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлеміндегі 2014 жылға 259 018 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. 2014 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерде көзделгені ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 123 903 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 30256 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 4 097 мың теңге;
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға - 453 мың теңге.
6. 2014 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен келесі мөлшерде:
ауданның ауылдық елді мекендерінің сумен қамту және су бұру жүйесінің нысандарын салу және қайта жаңғыртуға – 389 594 мың теңге нысаналы даму трансферті көзделгені ескерілсін.
7. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте ауылдық елдi мекендердiң әлеуметтiк сала мамандарын әлеуметтiк қолдау шараларын iске асыруға жергілікті атқарушы органдарға – 11 112 мың теңге сомасында бюджеттiк несие көзделгенi ескерiлсiн.
8. 2014 жылға арналған аудандық бюджетке:
аз қамтылған отбасылардың оқушы балаларын және 1 мен 4 сыныптардағы балаларды ыстық тамақпен қамтамасыз етуге – 51 736 мың теңге;
егжей-тегжейлі жоспарлау жобасын жасауға – 30 000 мың теңге көзделсін.
9. 2014 жылға арналған аудандық бюджетке келесі:

3. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
по коду "Бензин (за исключением авиационного бензина) собственного производства, реализуемый производителями оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" - задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.
4. Установить на 2014 год объем субвенций, передаваемый из областного бюджета в районный бюджет, в сумме 259 018 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
123 903 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
30 256 тысяч тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
4 097 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
453 тысяч тенге - на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрен целевой трансферт на развитие из республиканского бюджета в следующем размере:
389 594 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах района.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены кредиты в сумме - 11 112 тысяч тенге кредиты местным исполнительным органам на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2014 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
51 736 тысяч тенге - на обеспечение горячим питанием учащихся детей из малообеспеченных семей и детей с 1 по 4 классы;
30 000 тысяч тенге - на разработку проекта детальной планировки;
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2014 год целевые трансферты на развитие в следующих размерах:

сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 59 826 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға – 128 000 мың теңге нысаналы даму трансферттері көзделсін.
10. 2014 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 30 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. 2014 жылға арналған аудандық бюджеттің орындалу процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттің бағдарлама тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

59 826 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения;
128 000 тысяч тенге - на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2014 год в сумме 30 000 тысяч тенге.
11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4.

12. Осы шешімнің орындалуын бақылау жасау бюджеттік жоспарлау, шаруашылық қызмет, жерді пайдалану және табиғатты қорғау, заңдылықты қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (Д. Алтаева) жүктелсін.
13. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихаттың кезекті
ХІХ сессиясының төрағасы                   Ж. Ермұханов
Аудандық мәслихат хатшысы                  Т. Жолмағамбетов
Аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 169-V шешіміне 1-қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджеті

12. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии районного маслихата по вопросам бюджетного планирования, хозяйственной деятельности, использования земли, охраны природы и обеспечение законности (Д. Алтаева).
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель очередной
ХІХ сессии районного маслихата             Ж. Ермуханов
Секретарь районного маслихата              Т. Жолмагамбетов
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 11 декабря 2013 года № 169-V
Районный бюджет на 2014 год