Шымкент қалалық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 15/103-5с "2013-2015 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2013 жылғы 1 қарашадағы № 27/180-5c шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 5 қарашада № 2393 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2014 жылғы 3 ақпандағы № 1-29 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 03.02.2014 № 1-29 хатымен).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 5-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 25 қазандағы № 19/166-V «Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 9/71-V «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2388 тіркелген шешіміне сәйкес, Шымкент қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қалалық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 15/103-5с «2013-2015 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2173 тіркелген, 2012 жылғы 28 желтоқсандағы «Шымкент келбеті» газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
1. «2013-2015 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 57 371 744 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 28 846 220 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 152 037 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 021 262 мың теңге;
трансферттер түсімі – 26 352 225 мың теңге;
2) шығындар – 58 196 952 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -2 268 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 268 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 822 940 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 822 940 мың теңге.»;
2-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений в решение Шымкентского городского маслихата от 20 декабря 2012 года № 15/103-5с "О бюджете города Шымкент на 2013-2015 годы"
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 1 ноября 2013 года № 27/180-5с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 5 ноября 2013 года № 2393. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 3 февраля 2014 года № 1-29)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 03.02.2014 № 1-29).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 25 октября 2013 года № 19/166-V «О внесении изменений и дополнения в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 9/71-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2388, Шымкентский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шымкентского городского маслихата от 20 декабря 2012 года № 15/103-5с «О бюджете города Шымкент на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2173, опубликовано 28 декабря 2012 года в газете «Панорама Шымкента») следующие изменения:
пункт 1 настоящего решения изложить в новой редакции:
1. «Утвердить бюджет города Шымкент на 2013-2015 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 57 371 744 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 28 846 220 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 152 037 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 021 262 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 26 352 225 тысяч тенге;
2) затраты – 58 196 952 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 2 268 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 2 268 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
5) дефицит бюджета – - 822 940 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 822 940 тысяч тенге.»;
пункт 2 изложить в новой редакции:

«2. 2013 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
қалалық және елді-мекендердің көшелерін маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) орташа жөндеуге – 3 137 525 мың теңге;
білім беру нысандарында күрделі жөндеу жұмыстарын жүргізуге – 578 348 мың теңге;
жалпы білім беру мектептеріне кітап сатып алуға және тасымалға (Н.Ә. Назарбаевтың таңдамалы шығармалары) – 2 220 мың теңге;
адамның иммундық тапшылығы вирусын жұқтырған балалары бар отбасыларға сәбиге қарау бойынша ай сайын өтемақы төлеуге – 17 311 мың теңге;
абаттандыру шығындарына (ойын алаңшалары) – 1 856 901 мың теңге;
жануарлардың энзоотиялық ауруларына қарсы ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге – 1 188 мың теңге;
егжей-тегжейлі жобаларды әзірлеуге – 26 531 мың теңге;
жол таңба сызықтарын жүргізуге – 148 479 мың теңге;
оң жақ өткел көше қиылыстарын жайғастыруға – 224 241 мың теңге;
бағдаршамдарды ауыстыруға – 206 000 мың теңге;
мектептердің жанынан спорт алаңдарын құруға – 144 477 мың теңге;
жылу жүйелері нысандарын жөндеу жұмыстарына – 209 856 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 4 781 мың теңге;
төтенше жағдайларды алдын алуға – 61 990 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде білім беру объектілерін жөндеуге – 15 659 мың теңге;
жалпы білім беру мектептеріне М.Шоқай фильмін сатып алуға – 2 987 мың теңге.».
3-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«3. 2013 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 1 412 211 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 3 211 730 мың теңге;
инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 741 738 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға – 1 878 725 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 1 042 102 мың теңге;
қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамытуға – 1 968 730 мың теңге;
газ көлігі жүйесін дамытуға – 2 022 535 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 124 588 мың теңге;
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамытуға – 207 811 мың теңге.».
3-1 тармақтың төртінші абзацы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 1 090 557 мың теңге;».
4-тармақ редакцияда мазмұндалсын:
«Қала әкімдігінің 2013 жылға арналған резерві 122 958 мың теңге сомасында бекітілсін.».
5-тармақ редакцияда мазмұндалсын:

«2. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на следующие цели:
средний ремонт автомобильных дорог городского значения (улиц города) и улиц населенных пунктов – 3 137 525 тысяч тенге;
проведение капитального ремонта объектов образования – 578 348 тысяч тенге;
приобретение и доставка книг общеобразовательным школам (избранные речи Н. А. Назарбаева) – 2 220 тысяч тенге;
выплата ежемесячной компенсации по уходу за ребенком семьям, имеющим детей с вирусом иммунодефицита человека – 17 311 тысяч тенге;
затраты по благоустройству (игровые площадки) – 1 856 901 тысяч тенге;
организация проведения ветеринарных мероприятий против энзоотических болезней животных – 1 188 тысяч тенге;
разработка проектов детальной планировки – 26 531 тысяч тенге;
нанесение дорожной разметки – 148 479 тысяч тенге;
обустройство перекрестков правых съездов – 224 241 тысяч тенге;
замена светофоров – 206 000 тысяч тенге;
устройство спортивных площадок при школах – 144 477 тысяч тенге;
ремонтные работы объектов теплоснабжения – 209 856 тысяч тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг – 4 781 тысяч тенге;
на предупреждение чрезвычайных ситуаций – 61 990 тысяч тенге;
на ремонт объектов образования в рамках Дорожной карты занятости 2020 – 15 659 тысяч тенге;
на приобретение фильма М. Шокай общеобразовательным школам – 2 987 тысяч тенге.»;
пункт 3 изложить в новой редакции:
«3. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов образования – 1 412 211 тысяч тенге;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 3 211 730 тысяч тенге;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 741 738 тысяч тенге;
развитие коммунального хозяйства – 1 878 725 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения – 1 042 102 тысяч тенге;
развитие благоустройства городов и населенных пунктов – 1 968 730 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы – 2 022 535 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры – 124 588 тысяч тенге;
развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы «Развитие регионов» - 207 811 тысяч тенге.»;
четвертый абзац пункта 3-1 изложить в новой редакции:
«проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 090 557 тысяч тенге;»;
пункт 4 изложить в новой редакции:
«4. Утвердить резерв акимата города на 2013 год в сумме 122 958 тысяч тенге.»;
пункт 5 изложить в новой редакции:

«2013 жылға арналған қала бюджетінде қала ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жоюға – 37 110 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін.».
Аталған шешімнің 126 қосымшалары осы шешімнің 123 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Қалалық мәслихат сессиясының төрағасы      Ж.Қалауов
Қалалық мәслихат хатшысы                   Н.Бекназаров
Шымкент қалалық мәслихатының
2013 жылғы 1 қарашадағы
№ 27/180-5с шешіміне 1-қосымша
Шымкент қалалық мәслихатының
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 15/103-5с шешіміне 1-қосымша
2013 жылға арналған Шымкент қаласының бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Атауы
Ішкі сыныбы
І. Кірістер

«Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены средства на предупреждение и ликвидацию чрезвычайных ситуаций в масштабе города – 37 110 тысяч тенге.».
Приложения 126 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 123 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии городского маслихата   Ж. Калауов
Секретарь городского маслихата             Н. Бекназаров
Приложение 1 к решению
Шымкентского городского маслихата
от 1 ноября 2013 года № 27/180-5с
Приложение 1 к решению
Шымкентского городского маслихата
от 20 декабря 2012 года № 15/103-5с
Бюджет города Шымкент на 2013 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
І. Доходы