2014-2016 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 30/190-5с шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 31 желтоқсанда № 2476 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2015 жылғы 13 қаңтардағы № 1-12 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 13.01.2015 № 1-12 хатымен).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 21/172-V «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2441 тіркелген шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 74 225 503 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 36 342 901 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 321 503 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 326 854 мың теңге;
трансферттер түсімі – 35 234 245 мың теңге;
2) шығындар – 75 618 918 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 210 067 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -1 603 482 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1 603 482 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 02.12.2014 № 43/293-5с шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру нысандарында күрделі жөндеу жұмыстарын жүргізуге – 498 737 мың теңге;
егжей-тегжейлі жобаларды әзірлеуге – 21 331 мың теңге;
санитарлық союға бағытталған ауыл шаруашылығы малдардың құнын өтеуге (50% дейін) – 2 712 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 69 343 мың теңге;
Ұлттық валюта курсының төмендеуіне байланысты аз қамтамасыз етілген отбасыларға әлеуметтік көмек көрсетуге – 35 147 мың теңге;

О бюджете города Шымкент на 2014-2016 годы
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 24 декабря 2013 года № 30/190-5с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 31 декабря 2013 года № 2476. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 13 января 2015 года № 1-12)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 13.01.2015 № 1-12).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2013 года № 21/172-V «Об областном бюджете на 2014-2016 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2441, Шымкентский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 74 225 503 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 36 342 901 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 321 503 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 326 854 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 35 234 245 тысяч тенге;
2) затраты – 75 618 918 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 210 067 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -1 603 482 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 1 603 482 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 02.12.2014 № 43/293-5c (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на следующие цели:
проведение капитального ремонта объектов образования – 498 737 тысяч тенге;
разработка проектов детальной планировки – 21 331 тысяч тенге;
возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных направляемых на санитарный убой – 2 712 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 69 343 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи малообеспеченным семьям в связи с падением курса Национальной валюты – 35 147 тысяч тенге;

Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде жолдарды орташа жөндеуге – 31 764 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде білім беру объектілерін күрделі жөндеуге – 125 431 мың теңге;
оқулықтарды сатып алуға – 76 395 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде мәдениет объектілерін жөндеуге – 666 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 143 195 мың теңге.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 25.02.2014 № 32/207-5с; 30.05.2014 № 36/246-5с; 03.11.2014 № 42/288-5с; 02.12.2014 № 43/293-5с шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-1. 2014 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға – 3 860 393 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 61 455 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 107 880 мың теңге;
«Инватакси» қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру – 4 800 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 13 290 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 1 181 486 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 57 149 мың теңге.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 21.01.2014 № 31/204-5с шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).; өзгерістер енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 22.04.2014 № 35/243-5с; 02.12.2014 № 43/293-5с шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2014 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 1 591 200 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 7 015 075 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 1 300 762 мың теңге;

на средний ремонт дорог в рамках Дорожной карты занятости 2020 – 31 764 тысяч тенге;
капитальный ремонт объектов образования в рамках Дорожной карты занятости 2020 – 125 431 тысяч тенге;
приобретение учебников – 76 395 тысяч тенге;
ремонт объектов культуры в рамках Дорожной карты занятости 2020 – 666 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 143 195 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 25.02.2014 № 32/207-5c; от 30.05.2014 № 36/246-5с; от 03.11.2014 № 42/288-5c; от 02.12.2014 № 43/293-5c (вводится в действие с 01.01.2014).
2-1. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на следующие цели:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 3 860 393 тысяч тенге;
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 61 445 тысяч тенге;
повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 107 880 тысяч тенге;
размещение государственного социального заказа на развитие служб «Инватакси» – 4 800 тысяч тенге;
введение стандартов специальных социальных услуг – 13 290 тысяч тенге;
выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 1 181 486 тысяч тенге;
выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 57 149 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 21.01.2014 № 31/204-5c (вводится в действие с 01.01.2014); с изменениями, внесенными решениями Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 22.04.2014 № 35/243-5c; 02.12.2014 № 43/293-5c (вводится в действие с 01.01.2014).
3. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов образования – 1 591 200 тысяч тенге;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 7 015 075 тысяч тенге;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 300 762 тысяч тенге;

коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 2 093 468 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 1 837 993 мың теңге;
қаланы және елді мекендерді көркейтуді дамытуға – 2 397 296 мың теңге;
спорт және туризм объектілерін дамытуға – 41 651 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 2 905 310 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 1 436 163 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға – 5 000 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 25.02.2014 № 32/207-5с шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).; өзгерістер енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 30.05.2014 № 36/246-5с; 08.08.2014 № 39/265-5с; 03.11.2014 № 42/288-5с; 02.12.2014 № 43/293-5с шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
3-1. 2014 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 2 612 960 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 1 619 861 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 1 089 416 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 786 849 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 210 067 мың теңге.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 21.01.2014 № 31/204-5с шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).; өзгерістер енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 22.04.2014 № 35/243-5с; 02.12.2014 № 43/293-5с шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
3-2. 2014 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға 1 222 200 мың теңге кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-2-тармақпен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 21.01.2014 № 31/204-5с шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).; жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 22.04.2014 № 35/243-5с шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Қала әкімдігінің 2014 жылға арналған резерві 299 606 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 03.11.2014 № 42/288-5с шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

развитие коммунального хозяйства – 2 093 468 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения – 1 837 993 тысяч тенге;
развитие благоустройства городов и населенных пунктов – 2 397 296 тысяч тенге;
развитие объектов спорта и туризма – 41 651 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы – 2 905 310 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры – 1 436 163 тысяч тенге;
развитие теплоэнергетической системы – 5 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 25.02.2014 № 32/207-5c; с изменениями, внесенными решениями Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 30.05.2014 № 36/246-5с; от 08.08.2014 № 39/265-5с; от 03.11.2014 № 42/288-5c; 02.12.2014 № 43/293-5c (вводится в действие с 01.01.2014).
3-1. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов образования – 2 612 960 тысяч тенге;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 1 619 861 тысяч тенге;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 089 416 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения – 786 849 тысяч тенге;
увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций – 210 067 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 21.01.2014 № 31/204-5c (вводится в действие с 01.01.2014); с изменениями, внесенными решением Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 22.04.2014 № 35/243-5c; 02.12.2014 № 43/293-5c (вводится в действие с 01.01.2014).
3-2. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 1 222 200 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 21.01.2014 № 31/204-5c (вводится в действие с 01.01.2014); в редакции решения Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 22.04.2014 № 35/243-5c (вводится в действие с 01.01.2014).
4. Утвердить резерв акимата города на 2014 год в сумме 299 606 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 03.11.2014 № 42/288-5c (вводится в действие с 01.01.2014).

5. 2014 жылға арналған қала бюджетінде қала ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жоюға – 127 195 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 02.12.2014 № 43/293-5с шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Осы шешімге қоса беріліп отырған:
1) 4 қосымшасына сәйкес қала бюджетінде инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған даму бюджеттік бағдарламалар тізбесі;

5. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрены средства на предупреждение и ликвидацию чрезвычайных ситуаций в масштабе города – 127 195 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 02.12.2014 № 43/293-5c (вводится в действие с 01.01.2014).
6. Утвердить прилагаемые к настоящему решению:
1) перечень бюджетных программ развития городского бюджета направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов на 2014 год согласно приложению 4;

2) 5 қосымшасына сәйкес 2014 жылға қала бюджетінің атқарылуы процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарлама тізбесі бекітілсін.
7. Осы шешімнің 6 қосымшасына сәйкес 2014-2016 жылдарға қаладағы аудандардың бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
8. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Сессия төрағасы,
қалалық мәслихат хатшысы                   Н.Бекназаров
Шымкент қалалық мәслихатының
2013 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 30/190-5с шешіміне 1 қосымша
2014 жылға арналған Шымкент қаласының бюджеті

2) перечень бюджетной программы не подлежащей секвестру в процессе исполнения бюджета на 2014 год согласно приложению 5.
7. Утвердить бюджетные программы районов в городе на 2014-2016 годы согласно приложению 6.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии,
секретарь городского маслихата             Н.Бекназаров
Приложение 1 к решению
Шымкентского городского маслихата
от 24 декабря 2013 года № 30/190-5с
Бюджет города Шымкент на 2014 год

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 25.02.2014 № 32/207-5с шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты

Сноска. Приложение 4 в редакции решения Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 25.02.2014 № 32/207-5c (вводится в действие с 01.01.2014).
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Наименование
Администратор бюджетных программ
Программа
1
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
122
Аппарат акима района (города областного значения)