2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 25-183-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 9 қаңтарда № 2483 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 30 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 29.01.2015 № 30 хатымен).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңынының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 21/172-V «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы», Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2441 тіркелген шешіміне сәйкес, Сарыағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарыағаш ауданының 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджеті 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 30 285 386 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 825 557 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 76 294 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 79 331 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27 304 204 мың теңге;
2) шығындар – 30 189 120 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 64 135 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 69 450 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 315 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 155 052 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 155 052 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -122 921 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 122 921 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 69 450 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 354 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 58 825 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 03.12.2014 № 37-304-V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен жеке табыс салығы және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.

О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение маслихата Сарыагашского района Южно-Казахстанской области от 24 декабря 2013 года № 25-183-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 9 января 2014 года № 2483. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Сарыагашского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 29 января 2015 года № 30)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Сарыагашского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 29.01.2015 № 30).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2013 года № 21/172-V «Об областном бюджете на 2014-2016 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2441, Сарыагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Сарыагашского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 285 386 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 825 557 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 76 294 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 79 331 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 27 304 204 тысяч тенге;
2) затраты – 30 189 120 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 64 135 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 69 450 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 315 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 155 052 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 155 052 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -122 921 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 122 921 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 69 450 тысяч тенге;
погашение займов – 5 354 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 58 825 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 03.12.2014 № 37-304-V (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить на 2014 год норматив распределения индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.

3. 2014 жылы облыстық бюджеттен ауданның бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі – 13 145 860 мың теңге болып белгіленсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2014 жылға арналған резерві 55 800 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2014 жылға арналған даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

3. Установить объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района на 2014 год в сумме 13 145 860 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 55 800 тысячи тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития, направленных в 2014 году на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, в разрезе бюджетных программ согласно 4 приложения.

6. 2014 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде, секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2014 жылға арналған әрбір аудандық маңызы бар қаланың, кенттiң және ауылдық округтердiң бюджеттiк бағдарламалары тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238-бабының 2-тармағына сәйкес, 2014 жылға ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақыларымен тарифтік ставкалар белгіленсін.

6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2014 год согласно 5 приложения.
7. Утвердить перечень бюджетных программ города районного значения, поселка и сельского округа на 2014 год согласно 6 приложения.
8. В соответствии с пунктом 2 статьи 238 трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, установить на 2014 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 20.02.2014 № 28-208-V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы     М.Қалменов
Аудандық мәслихат хатшысы                  Б.Садыков
Сарыағаш аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 24 желтоқсан
№ 25-183-V шешіміне 1 қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет

Сноска. Пункт 8 в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 20.02.2014 № 28-208-V (вводится в действие с 01.01.2014).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        М. Калменов
Секретарь
Районного маслихата                        Б. Садыков
Приложение 1 к решению
Сарыагашского районного маслихата
от 24 декабря 2013 года № 25-183-V
Районный бюджет на 2014 год