Төлеби аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 12/58-V "2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2013 жылғы 20 тамыздағы № 20/97-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының әділет департаментімен 2013 жылғы 4 қыркүйекте № 2372 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 2014 жылғы 8 қаңтардағы № 02 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Төлеби аудандық мәслихатының 08.01.2014 № 02 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 5-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 7 тамыздағы 2013 жылғы № 16/144-V «Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 9/71-V «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2353 тіркелген шешіміне сәйкес, Төлеби аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Төлеби аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 12/58-V «2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2204 санымен тіркелген, 2013 жылы 19 қаңтардағы «Аймақ тынысы» газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«1. Төлеби ауданының 2013-2015 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 12 682 435 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 077 402 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 875 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 82 622 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 11 518 536 мың теңге;
2) шығындар – 12 691 209 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 770 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7 790 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 16 544 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 544 мың теңге, оның ішінде:

О внесении изменений в решение Толебийского районного маслихата от 21 декабря 2012 года № 12/58-V "О районном бюджете на 2013-2015 годы"
Решение Толебийского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 20 августа 2013 года № 20/97-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 4 сентября 2013 года № 2372. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Толебийского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 08 января 2014 года № 02)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Толебийского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 08.01.2014 № 02).
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 августа 2013 года № 16/144-V «О внесении изменений и дополнений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 9/71-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2353, Толебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Толебийского районного маслихата от 21 декабря 2012 года № 12/58-V «О районном бюджете на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2204, опубликовано 19 января 2013 года в газете «Аймак тынысы») следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить районный бюджет Толебийского района на 2013-2015 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 682 435 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 077 402 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 875 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 82 622 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 11 518 536 тысяч тенге;
2) затраты – 12 691 209 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 770 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 790 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 16 544 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16 544 тысяч тенге, в том числе:

қарыздар түсімі – 7 790 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 323 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 077 мың теңге.».
Аталған шешімнің 1256-қосымшалары осы шешімнің 123, 4-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы     Т.Әміралиев
Аудандық мәслихат хатшысының
міндетін уақытша атқарушы                  Ғ.Елібаев
Төлеби аудандық мәслихатының
2013 жылғы 20 тамыздағы
№ 20/97-V шешіміне 1-қосымша
Төлеби аудандық мәслихатының
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 12/58-V шешіміне 1-қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
сыныбы
Ішкі сыныбы

поступления займов – 7 790 тысяч тенге;
погашение займов – 1 323 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 077 тысяч тенге.».
Приложения 1256 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1234 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии районного маслихата    Т. Амиралиев
Временно исполняющий обязанности
секретаря районного маслихата              Г. Елибаев
Приложение 1 к решению
Толебийского районного маслихата
от 20 августа 2013 года № 20/97-V
Приложение 1 к решению
Толебийского районного маслихата
от 21 декабря 2012 года № 12/58-V
Районный бюджет на 2013 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Категория
Класс

239423
2
Әлеуметтiк көмек
208430
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
197541
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
18379
003
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан"орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектерін жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
100
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3500
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2488
006
Тұрғын үй көмегі
13000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
20943
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
22812
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
98638
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
17681
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
10889
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
10889
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
30993
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
30993
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29208
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1185
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4072428
1
Тұрғын үй шаруашылығы
473498
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15040
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
10538
041
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
4502
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4500
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
4500
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

239423
2
Социальная помощь
208430
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
197541
002
Программа занятости
18379
003
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, «Халық Қаһарманы», Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом «Отан» из числа участников и инвалидов войны
100
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3500
005
Государственная адресная социальная помощь
2488
006
Жилищная помощь
13000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
20943
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
22812
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
98638
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
17681
464
Отдел образования района (города областного значения)
10889
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
10889
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
30993
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
30993
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29208
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1185
021
Капитальные расходы государственных органов
600
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4072428
1
Жилищное хозяйство
473498
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15040
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
10538
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
4502
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4500
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
4500
467
Отдел строительства района (города областного значения)

467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
10939
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10939
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
15080
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6930
003
Ауданның қала құрылысы даму аумағын және елді мекендердің бас жоспарлары схемаларын әзірлеу
8000
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
150
12
Көлiк және коммуникация
94509
1
Автомобиль көлiгi
94509
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
94509
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
94509
13
Басқалар
113939
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
2414
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
2414
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2414
9
Басқалар
111525
458
«Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі»
83786
040
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер ретінде «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыру
83786
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17647
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13747
013
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
400
108
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету және сараптамасын жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
3500
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10092
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
10092
15
Трансферттер
7101
1
Трансферттер
7101
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7101
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
1024
024
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

467
Отдел строительства района (города областного значения)
10939
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
10939
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
15080
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
6930
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
8000
004
Капитальные расходы государственных органов
150
12
Транспорт и коммуникации
94509
1
Автомобильный транспорт
94509
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
94509
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
94509
13
Прочие
113939
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
2414
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
2414
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
2414
9
Прочие
111525
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
83786
040
Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
83786
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17647
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
13747
013
Капитальные расходы государственных органов
400
108
Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
3500
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10092
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
10092
15
Трансферты
7101
1
Трансферты
7101
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7101
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1024
024
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий