2014-2016 жылдарға арналған Бородулиха ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2013 жылғы 26 желтоқсандағы № 20-2-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 10 қаңтарда № 3153 болып тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихат аппаратының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 01-13-302 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихат аппаратының 24.12.2014 № 01-13-302 хаты).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 7375-баптарына, «Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 17/188-V Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының шешіміне сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3132 нөмірімен тіркелген) Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 123 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3204466,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 838280,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14648,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8100 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2343438 мың теңге;
2) шығындар – 3233359,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 47035 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 55440 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8405 мың теңге;
4) бюджет (профицит) тапшылығы – - 75928 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру - 75928 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 22.04.2014 № 23-2-V; 29.07.2014 № 25-2-V; 29.10.2014 № 27-2-V шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетіне 2014 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталмайтын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 17/188-V Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының шешіміне сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3132 нөмірімен тіркелген) 100 пайыз мөлшерінде анықталып орындауға алынсын.

О бюджете Бородулихинского района на 2014-2016 годы
Решение Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 26 декабря 2013 года № 20-2-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 10 января 2014 года № 3153. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо аппарата Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2014 года № 01-13-302)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо аппарата Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24.12.2014 № 01-13-302).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 7375 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 17/188-V «Об областном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3132) Бородулихинский районный маслихат Восточно-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 123 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 3204466,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 838280,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14648,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8100 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2343438 тысяч тенге;
2) затраты – 3233359,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 47035 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 55440 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8405 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – -75928 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 75928 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22.04.2014 № 23-2-V; от 29.07.2014 № 25-2-V; от 29.10.2014 №  27-2-V (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Принять к исполнению на 2014 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов согласно решению Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 17/188-V «Об областном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3132).

3. 2014 жылға арналған аудан бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенцияның көлемі 2022424 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
4. Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 238-бабының 2, 3-тармақтарына сәйкес ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы азаматтық қызметшілеріне, егер Қазақстан Республикасының заңдарына өзгеше белгіленбесе, жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақылармен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк ставкалар белгіленсін.
Ауылдық жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет спорт және ветеринария мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органымен келісу бойынша жергілікті атқарушы орган анықтайды.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 22.04.2014 № 23-2-V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. алып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 29.07.2014 № 25-2-V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 4 қосымшаға сәйкес 2014 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі ескерілсін.
7. 2014 жылға аудандық бюджетте мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке облыстық бюджеттен 28331 мың теңге көлемінде трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 29.10.2014 № 27-2-V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Аудандық бюджетте табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен мөлшердегі отбасыларға ақшалай көмек таратуды енгізуге 20820 мың теңге көлемінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
9. 1 қосымшаға сәйкес аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 187863 мың теңге көлемінде ескерілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 29.10.2014 № 27-2-V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 1 қосымшаға сәйкес аудандық бюджетте Бородулиха ауылындағы Ф. Середин көшесі бойында орналасқан 59 пәтерлі тұрғын үйді қайта жөндеуге, дамытуға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер облыстық бюджеттен 84000 мың теңге көлемінде ескерілсін.

3. Учесть объем бюджетной субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района на 2014 год в сумме 2022424 тысяч тенге.
4. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, по решению местных представительных органов за счет бюджетных средств, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, если иное не установлено законами Республики Казахстан.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22.04.2014 № 23-2-V (вводится в действие с 01.01.2014).
5. исключен решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29.07.2014 № 25-2-V (вводится в действие с 01.01.2014).
6. Учесть перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год согласно приложению 4.
7. Учесть в районном бюджете на 2014 год трансферты из областного бюджета на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан в размере 28331 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29.10.2014 № 27-2-V (вводится в действие с 01.01.2014).
8. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на внедрение обусловленной денежной помощи семьям, имеющим доходы ниже величины прожиточного минимума в размере 20820 тысяч тенге.
9. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в размере 187863 тысяч тенге согласно приложению 1.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29.10.2014 № 27-2-V (вводится в действие с 01.01.2014).
10. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на развитие из областного бюджета в размере 84000 тысяч тенге на реконструкцию 59-ти квартирного жилого дома по ул. Ф. Середина в с. Бородулиха согласно приложению 1.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 29.07.2014 № 25-2-V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2014 жылға аудандық бюджеттің түсімдер құрамында мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 55440 мың теңге көлемінде республикалық бюджеттен несиелер ескерілсін.
12. 234567 қосымшаларға сәйкес 2014 жылға арналған «Қала, аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округі әкімінің аппараты» 123 бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бойынша шығындар көлемі 282716,0 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 29.10.2014 № 27-2-V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                                    У. Эфендиев
Бородулиха аудандық
мәслихатының хатшысы                                У. Майжанов
Бородулиха аудандық мәслихатының
2013 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 20-2-V шешіміне № 1 қосымша
2014 жылға арналған Бородулиха ауданының бюджеті

Сноска. Пункт 10 в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29.07.2014 № 25-2-V (вводится в действие с 01.01.2014).
11. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2014 год кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в размере 55440 тысяч тенге.
12. Утвердить по администраторам бюджетных программ 123 «Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа» на 2014 год объем расходов в общей сумме 282716,0 тысяч тенге, согласно приложениям 234567.».
Сноска. Пункт 12 в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29.10.2014 № 27-2-V (вводится в действие с 01.01.2014).
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии                                У. Эфендиев
Секретарь Бородулихинского
районного маслихата                               У. Майжанов
Приложение № 1 к решению
Бородулихинского районного маслихата
от 26 декабря 2013 года № 20-2-V
Районный бюджет на 2014 год

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қалалар) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
5
Денсаулық сақтау
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Бородулиха аудандық мәслихатының
2013 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 20-2-V шешіміне № 5 қосымша
2014 жылға арналған ауылдық (кенттік) округтердегі
аппараттардың бөлінісіндегі «Қаладағы аудан, аудандық маңызы
бар қала, кент, ауыл,ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз
ету жөніндегі қызметтер» 123.001. код бағдарламасы бойынша
шығындар

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
5
Здравоохранение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Приложение № 5 к решению
Бородулихинского районного маслихата
от 26 декабря 2013 года № 20-2-V
Затраты по коду программы 123.001.
«Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе,
города районного значения, поселка, села, сельского округа»
в разрезе аппаратов сельских (поселковых) округов на 2014 год

239
1
Бородулиха ауылдық округі әкімінің аппараты ММ
160
2
Краснояр ауылдық округі әкімінің аппараты ММ
79
Бородулиха аудандық мәслихатының
2013 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 20-2-V шешіміне № 8 қосымша
2014 жылға арналған ауылдық (кенттік) округтердегі
аппаратарының «Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде,
ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс
істеуін қамтамасыз ету» 123.013 код бағдарламасы бойынша шығындар
Ескерту. 8 қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 29.10.2014 № 27-2-V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
р/с
Ауылдық (кенттік) округтердегі аппараттардың атауы
Сомасы
(мың теңге)
Барлығы:

239
1
ГУ Аппарат акима Бородулихинского сельского округа
160
2
ГУ Аппарат акима Красноярского сельского округа
79
Приложение № 8 к решению
Бородулихинского районного маслихата
от 26 декабря 2013 года № 20-2-V
Затраты по коду программы 123.013.
«Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах
районного значения, поселках, селах, сельских округах» в
разрезе аппаратов сельских (поселковых) округов на 2014 год.
Сноска. Приложение 8 в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29.10.2014 № 27-2-V (вводится в действие с 01.01.2014).
п/п
Наименование аппаратов сельских (поселковых) округов
Сумма
(тысяч тенге)
ВСЕГО:

бөлінісіндегі «Мемлекеттік органның күрделі шығыстары» 123.022.
код бағдарламасы бойынша шығындар
Ескерту. 12 қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 29.10.2014 № 27-2-V шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
р/с
Ауылдық (кенттік) округтердегі аппараттардың атауы
Сомасы
(мың теңге)
Барлығы:
4651
1
Белағаш ауылдық округі әкімінің аппараты ММ
800
2
Дмитриевка ауылдық округі әкімінің аппараты ММ

Затраты по коду программы 123.022.
«Капитальные расходы государственного органа" в разрезе
аппаратов сельских (поселковых) округов на 2014 год
Сноска. Приложение 12 в редакции решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29.10.2014 № 27-2-V (вводится в действие с 01.01.2014).
п/п
Наименование аппаратов сельских (поселковых) округов
Сумма
(тысяч тенге)
ВСЕГО:
4651
1
ГУ Аппарат акима Бель-Агачского сельского округа
800
2
ГУ Аппарат акима Дмитриевского сельского округа