"2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 12/2-V шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2013 жылғы 17 шілдедегі № 17/19-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 26 шілдеде № 3007 болып тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Глубокое аудандық мәслихатының 2013 жылғы 19 желтоқсандағы N 302 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Глубокое аудандық мәслихатының 19.12.2013 N 302 хаты).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 106, 109-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының "2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 8/99-V шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2013 жылғы 3 шілдедегі № 12/135-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2988 болып тіркелген) шешіміне сәйкес Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Глубокое аудандық мәслихатының "2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 12/2-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2805 болып тіркелген, 2013 жылғы 15 қаңтардағы "Ақ бұлақ", "Огни Прииртышья" газеттерінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3367099 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1418319 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6373 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 48843 мың теңге; трансферттер түсімі – 1893564 мың теңге;
2) шығындар – 3484459,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 52155,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 57123,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4968 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)– -169515,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 169515,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 57123 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 4968 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение от 21 декабря 2012 года № 12/2-V "О районном бюджете на 2013-2015 годы"
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17 июля 2013 года N 17/19-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 26 июля 2013 года N 3007. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Глубоковского районного маслихата от 19 декабря 2013 года № 302)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Глубоковского районного маслихата от 19.12.2013 № 302).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 3 июля 2013 года № 12/135-V «О внесении изменений и дополнений в решение от 7 декабря 2012 года № 8/99-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2988) Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Глубоковского районного маслихата «О районном бюджете на 2013-2015 годы» от 21 декабря 2012 года № 12/2-V (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2805, опубликовано 15 января 2013 года в газетах «Ақ бұлақ», «Огни Прииртышья») следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 3367099 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1418319 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6373 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 48843 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 1893564 тысячи тенге;
2) затраты – 3484459,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52155,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 57123,3 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4968 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -169515,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 169515,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 57123 тысячи тенге;
погашение займов – 4968 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 117360,7 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238-бабының 2, 3-тармақтарына сәйкес, ауылдық жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорттың азаматтық қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына және тарифтік ставкаларына осы қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметкерлердің лауазымдық жалақылары және тарифтік ставкаларымен салыстырғанда, жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша бюджеттік қаражаттар есебінен жиырма бес пайызға өсіру белгіленсін.
Ауылдық жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт мамандарының тізбесін жергілікті атқарушы орган жергілікті өкілетті органының келісімі бойынша анықтайды.";
7-тармақта:
бірінші, екінші абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 277886 мың теңге сомасында есепке алынсын, оның ішінде:
эпизоотияға қарсы шаралар өткізуге 21564 мың теңге;";
бесінші, алтыншы абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:
"мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 116472 мың теңге;
2011-2020 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы білім беруді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 4097 мың теңге;";
он бірінші абзацпен мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын арттыруға 17722 мың теңге.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2013 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 14600 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
төтенше резерв – 6500 мың теңге;
шұғыл шығындарға резерв – 6400 мың теңге;
сот шешімдері бойынша міндеттерді орындауға резерв – 1700 мың теңге.";
12-тармақта:
екінші - бесінші абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:
"қала, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер 5 қосымшаға сәйкес 181504,7 мың теңге сомасында;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру 6 қосымшаға сәйкес 35 мың теңге сомасында;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыру 7 қосымшаға сәйкес 17331 мың теңге сомасында;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету 8 қосымшаға сәйкес 9485 мың теңге сомасында;";
жетінші-оныншы абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:
"елді мекендерді көріктендіру және көгалдандыру 10 қосымшаға сәйкес 15781 мың теңге сомасында;
аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету 11 қосымшаға сәйкес 14264 мың теңге сомасында;

используемые остатки бюджетных средств – 117360,7 тысяч тенге.»;
пункт 5 изложить в новой редакции:
«5. В соответствии с  пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, по решению местных представительных органов за счет бюджетных средств повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.»;
в пункте 7:
абзацы первый, второй изложить в новой редакции:
«7. Учесть в районном бюджете целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 277886 тысяч тенге, в том числе:
21564 тысячи тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;»;
абзацы пятый, шестой изложить в новой редакции:
«116472 тысячи тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
4097 тысяч тенге на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы;»;
дополнить абзацем одиннадцатым следующего содержания:
«17722 тысячи тенге на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.»;
пункт 10 изложить в новой редакции:
«10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 14600 тысяч тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв – 6500 тысяч тенге;
резерв на неотложные затраты – 6400 тысяч тенге;
резерв на исполнение обязательств по решениям судов – 1700 тысяч тенге.»;
в пункте 12:
абзацы второй - пятый изложить в новой редакции:
«услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа в сумме 181504,7 тысячи тенге согласно приложению 5;
организация водоснабжения населенных пунктов в сумме 35 тысяч тенге согласно приложению 6;
освещение улиц населенных пунктов в сумме 17331 тысяча тенге согласно приложению 7;
обеспечение санитарии населенных пунктов в сумме 9485 тысяч тенге согласно приложению 8;»;
абзацы седьмой – десятый изложить в новой редакции:
«благоустройство и озеленение населенных пунктов в сумме 15781 тысяча тенге согласно приложению 10;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах в сумме 14264 тысячи тенге согласно приложению 11;