2014-2016 жылдарға арналған Зайсан ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы N 21-2 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 09 қаңтарда N 3141 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы N 29-8/5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 23.12.2014 N 29-8/5 шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, "2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2013 жылғы 13 желтоқсандағы Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының № 17/188-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3132 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5491714,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 763034 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 45111 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 32348 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4651221,9 мың теңге;
2) шығындар – 5494768,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13771 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 16632 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2861 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 36000 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 36000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -52824,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) –52824,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 16632 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2861 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 39053,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 31.10.2014 № 28-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. "2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2013 жылғы 13 желтоқсандағы Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының № 17/188-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3132 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес аудан бюджеті үшін 2014 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталмайтын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде орындалуға алынсын.

О бюджете Зайсанского района на 2014-2016 годы
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2013 года N 21-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 09 января 2014 года N 3141. Утратило силу - решением Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2014 года N 29-8/5
Сноска. Утратило силу - решением Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.12.2014 N 29-8/5.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, решением Восточно Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года 17/188-V "Об областном бюджете на 2014-2016 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3132) Зайсанский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 5491714,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 763034 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 45111 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 32348 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4651221,9 тысяч тенге;
2) затраты – 5494768,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13771 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 16632 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2861 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 36000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 36000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -52824,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 52824,5 тысяч тенге;
поступление займов – 16632 тысяч тенге;
погашение займов – 2861 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 39053,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 31.10.2014 № 28-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Принять к исполнению на 2014 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты иностранных граждан, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты иностранных граждан в размере 100 процентов согласно решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 17/188-V "Об областном бюджете над 2014-2016 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3132).

3. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 2009419 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
4. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238-бабының 2, 3-тармақтарына сәйкес ауылдық жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт салалары азаматтық қызметшілеріне бюджет қаражаты есебінен лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкалары қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда шұғылданатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда еңбекақылары жиырма бес пайызға көбейтіліп белгіленсін.
Ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт салалары мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органмен келісімі бойынша жергілікті атқарушы орган айқындайды.
5. Аудандық жергілікті атқарушы органның 2014 жылға арналған резерві 15820 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
6. 2014 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
7. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен 851344,9 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 31.10.2014 № 28-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте 6-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен 1790458 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 31.10.2014 № 28-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 16632 мың теңге сомасында кредит көзделгені ескерілсін.

3. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год установлен объем субвенции, передаваемый из областного бюджета в сумме 2009419 тысяч тенге.
4. В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся с этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в размере 15820 тысяч тенге.
6. Учесть перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены трансферты из областного бюджета в сумме 851344,9 тысяч тенге, согласно приложению 5.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 31.10.2014 № 28-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены трансферты из республиканского бюджета в сумме 1790458 тысяч тенге, согласно приложению 6.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 31.10.2014 № 28-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
9. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрен кредит из республиканского бюджета в сумме 16632 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов.

10. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдерінің бюджеттік бағдарламалары 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10-1. 39053,5 мың теңге бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары осы шешімнің 8-қосымшасына сәйкес бөлінсін.
Ескерту. 10-1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 19.04.2014 № 25-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

10. Утвердить перечень бюджетных программ акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельских округов согласно приложению 7.
10-1. Используемые остатки бюджетных средств 39053,5 тысяч тенге распределить согласно приложению 8 к настоящему решению.
Сноска. Пункт 10-1 - в редакции решения Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.04.2014 № 25-1 (вводится в действие с 01.01.2014).

11. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Ануаров
Аудандық мәслихат хатшысы Д. Ыдырышев
Зайсан аудандық мәслихатының
2013 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 21-2 шешіміне 1-қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 31.10.2014 № 28-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Кірістер атаулары
I. КІРІСТЕР

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии М.Ануаров
Секретарь районного маслихата Д.Ыдырышев
Приложение 1
к решению Зайсанского
районного маслихата
от 25 декабря 2013 года № 21-2
Бюджет района на 2014 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 31.10.2014 № 28-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
Категория
Сумма (тыс. тенге)
Класс
Подклас
с
Наименование
I. ДОХОДЫ

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 31.10.2014 № 28-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
р/с
Атауы
Шығыстар сомасы (мың теңге)
1
Азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсету (ҰОС қатысушыларға және мүгедектеріне, соғысқа қатысушыларға теңестірілген адамдарға, қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына)
5374
2
Қазақстан Республикасы алдында еңбек сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсету
48
3
Аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқыту (оқыту құны, стипендия, жатаханада тұруы)
40000
4
"Алтын Алқа", "Күміс Алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр Ана" атағын алған және 1,2 дәрежелі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға бір реттік көмек көрсету
9770
5
4 немесе одан көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсету
5655
6
4 -ші балаға бір реттік материалдық көмек көрсету
5600
7
ШҚО Үлкен Қаратал ауылының су құбыры желілерін және құрылғылары
29628
8
Зайсан қаласы Боқажанов көшесіндегі 60 пәтерлі №1,2 коммуналды тұрғын үйлердің құрылысы
160950
9
"ШҚО Зайсан ауданының 9 елді мекеніне кентішілік газбен қамтамасыз ету тарату желілері құрылысының" жобалық сметалық құжатын дайындау
9450,1
10
"ШҚО Зайсан қаласындағы бірінші кезектегі ішкі кварталдық газ тарату желілерін іске қосу комплексі екінші кезеңі құрылысының" жобалық сметалық құжатын дайындау
39147
11
ШҚО Зайсан қаласындағы канализация жүйелері және тазалау құрылыстары
20799
12
"ШҚО Зайсан қаласындағы канализация жүйелері және тазалау құрылыстарының екінші кезеңі" жобасының жобалық сметалық құжатын әзірлеу
17900
13
"ШҚО Зайсан қаласындағы су жүйелері және су қондырғыларын қайта жаңғыртудың екінші кезеңі" жобасының жобалық сметалық құжатын әзірлеу
19200
14
Зайсан ауданы Дайыр ауылындағы мәдениет үйі құрылысы
60000
15
ШҚО Зайсан ауданы, Зайсан қаласындағы 600 орындық интернатымен орта мектептің құрылысы
91702
16
ШҚО Зайсан ауданы,Зайсан қаласындағы Богенбай көшесіндегі 140 орындық бала бақша құрылысы
226121,8
17
ШҚО Зайсан ауданы Зайсан қаласындағы бәйге орыны
60000
18
ШҚО Зайсан ауданының 9 елді мекенінде газ құбырының кентішілік және орамішілік желілерін салу
15000
19
ШҚО Зайсан ауданы Зайсан қаласының көшелерін орташа жөндеу
15000
20
ШҚО Зайсан қаласындағы Манапов, 6 көшесінде орналасқан қазандықты қатты отыннан табиғи газға ауыстыру
10000
21
ШҚО Зайсан қаласындағы Ленин, 14 көшесінде орналасқан қазандықты қатты отыннан табиғи газға ауыстыру
10000
Жиыны

Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 31.10.2014 № 28-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
№ п/п
Наименование
Суммы расходов (тыс. тенге)
1
Оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих)
5374
2
Оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед Республикой Казахстан
48
3
Обучение детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии)
40000
4
Оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям награжденным подвесками "Алтын алқа","Күміс алқа"или получившие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1,2 степени
9770
5
Оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
5655
6
Оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям на 4 ребенка
5600
7
Водопроводные сети и сооружения в селе Улкен-Каратал Зайсанского района ВКО
29628
8
60 квартирные коммунальные жилые дома №1,2 по улице Бокажанова в городе Зайсан
160950
9
Разработка проектно-сметной документации "Строительство внутри поселковых распределительных сетей газоснабжения в 9-ти населенных пунктах Зайсанского района ВКО"
9 450,1
10
Разработка проектно-сметной документации "Строительство внутриквартальных распределительных сетей второго пускового комплекса первой очереди в г.Зайсан ВКО"
39 147
11
Канализационные сети и очистные сооружения в г.Зайсан ВКО
20799
12
Разработка проектно-сметной документации по проекту "2-го этапа канализационных сетей и очистных сооружений г.Зайсан ВКО"
17900
13
Разработка проектно-сметной документации по проекту "Реконструкция второго этапа водопроводных сетей и водозаборных сооружений г.Зайсан ВКО"
19200
14
Строительство Дома культуры в с. Даир Зайсанского района
60000
15
Строительство средней школы на 600 мест с интернатом в г.Зайсан ВКО
91702
16
Строительство детского сада на 140 мест по улице Богенбай в г.Зайсан ВКО
226121,8
17
Ипподром в г.Зайсан Зайсанского района ВКО
60000
18
Строительство внутри поселковых и внутриквартальных сетей газопровода в 9-ти населенных пунктах Зайсанского района ВКО
15 000
19
Средний ремонт улиц г.Зайсан Зайсанского района ВКО
15000
20
На перевод котельной с твердого топлива на природный газ, расположенной по ул. Манапова, 6 в городе Зайсан ВКО
10000
21
На перевод котельной с твердого топлива на природный газ, расположенной по ул. Ленина, 14 в городе Зайсан ВКО
10000
Всего

851344,9
Зайсан аудандық мәслихатының
2013 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 21-2 шешіміне 6 қосымша
2014 жылға республикалық бюджеттен берілген трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 31.10.2014 № 28-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
р/с
Атауы
Шығыстар сомасы (мың теңге)
1
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру

851344,9
Приложение 6
к решению Зайсанского
районного маслихата
от 25 декабря 2013 года №21-2
Трансферты республиканского бюджета на 2014 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 31.10.2014 № 28-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
№ п/п
Наименование
Суммы расходов
(тыс. тенге)
1
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования