"2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 8-2 шешімге өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 2013 жылғы 16 шілдедегі N 12-5 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 26 шілдеде N 3004 болып тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Күршім аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы N 162 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Күршім аудандық мәслихатының 24.12.2013 N 162 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106109 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 8/99-V шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 3 шілдедегі № 12/135-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2988 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес, Күршім аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» аудандық мәслихаттың 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 8-2 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2794 нөмірімен тіркелген, «Рауан-Заря» газетінің 2013 жылғы 16 қаңтардағы № 5, 2013 жылғы 18 қаңтардағы № 6, 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 8, 2013 жылғы 30 қаңтардағы № 9, 2013 жылғы 6 ақпандағы № 11, 2013 жылғы 13 ақпандағы № 13 сандарында жарияланды) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«кірістер - 3893919 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 468600 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 10405 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 6000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша - 3408914 мың теңге;»;
2) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«шығындар - 3920966,8 мың теңге;»;
3) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«таза бюджеттік кредит беру - 32286,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 36408,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 4122 мың теңге;»;
5) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«бюджет тапшылығы (профицит) - - 59334,3 мың теңге;»;
6) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 59334,3 мың теңге;»;
4 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238 бабы 2, 3-тармақтарына сәйкес ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт салалары қызметкерлеріне бюджет қаражаты есебінен лауазымдық жалақылар және қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда шұғылданатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда еңбекақылары жиырма бес пайызға көбейтіліп белгіленсін.
Ауылдық жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілетті органның келісімі бойынша жергілікті атқарушы орган анықтайды.»;
6 тармақта:
алтыншы абзац келесі редакцияда жазылсын:
«Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға - 7611 мың теңге;»;
сегізінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«эпизоотияға қарсы шараларды жүргізуге - 87036 мың теңге;»;
6 тармақ мынадай мазмұндағы оныншы абзацпен толықтырылсын:
«жергілікті атқарушы органдардың штат санын көбейтуге - 8494 мың теңге.»;
аталған шешімнің 1679 қосымшалары осы шешімнің 123,  4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнения в решение от 21 декабря 2012 года № 8-2 "О районном бюджете на 2013-2015 годы"
Решение Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 16 июля 2013 года N 12-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 26 июля 2013 года № 3004. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Курчумского районного маслихата от 24 декабря 2013 года № 162)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Курчумского районного маслихата от 24.12.2013 № 162).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 3 июля 2013 года № 12/135-V «О внесении изменений и дополнений в решение от 7 декабря 2012 года № 8/99-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2988), Курчумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата «О районном бюджете на 2013-2015 годы» от 21 декабря 2012 года № 8-2 (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2794, опубликовано в газете «Рауан-Заря» от 16 января 2013 года № 5, от 18 января 2013 года № 6, от 25 января 2013 года № 8, от 30 января 2012 года № 9, от 6 февраля 2013 года № 11, от 13 февраля 2013 года № 13) следующие изменения:
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«доходы - 3893919 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 468600 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 10405 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 6000 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3408914 тысяч тенге;»;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«затраты - 3920966,8 тысяч тенге;»;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«чистое бюджетное кредитование - 32286,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 36408,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 4122 тысяч тенге;»;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«дефицит (профицит) бюджета - -59334,3 тысяч тенге;»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -  59334,3 тысяч тенге.»;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
«В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности за счет бюджетных средств должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях отметить с повышением на двадцать пять процентов.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.»;
в пункте 6:
абзац шестой изложить следующей редакции:
«на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» - 7611 тысяч тенге;»;
абзац восьмой изложить следующей редакции:
«на проведение противоэпизоотических мероприятий - 87036 тысяч тенге;»;
пункт 6 дополнить десятым абзацам следующего содержания:
«на увеличение штатной численности местных исполнительных органов - 8494 тысяч тенге.»;
приложения 1679 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1234 к настоящему решению.

600
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж
1600
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
8
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
4
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін мемлекеттік баж
540
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
7
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
11
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
91
21
Тракторшы-машинисттің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
92
2
Салықтық емес түсiмдер
10405
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
400
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
400
08
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
400
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
5
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
5
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
10000
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
10000
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
2500
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
7500
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
6000
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
6000
1
Жерді сату
6000
01
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
6000
4
Трансферттердің түсімдері
3408914
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
3408914
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
3408914
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер

600
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1600
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
8
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
4
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
540
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
7
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
11
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
91
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста-машиниста
92
2
Неналоговые поступления
10405
01
Доходы от государственной собственности
400
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
400
08
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества,находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
400
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
5
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
5
06
Прочие неналоговые поступления
10000
1
Прочие неналоговые поступления
10000
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
2500
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
7500
3
Поступления от продажи основного капитала
6000
03
Продажа земли и нематериальных активов
6000
1
Продажа земли
6000
01
Поступления от продажи земельных участков
6000
4
Поступления трансфертов
3408914
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
3408914
2
Трансферты из областного бюджета
3408914
01
Целевые текущие трансферты