2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы N 16-3 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 10 қаңтарда N 3150 болып тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихаты аппаратының 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 77 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихаты аппаратының 18.12.2014 № 77 хаты).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 7375 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 17/188 -V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3132 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес, Күршім аудандық мәслихаты ШЕШТI:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға мынандай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5125944,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 500659 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 23521,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 13425 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша - 4588338,6 мың теңге;
2) шығындар - 5158061,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 48895 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 55440 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 6545 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - – 81011,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 81011,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 18.04.2014 № 17-4 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.07.2014 № 18-5 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.10.2014 № 20-2 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке 2788229 мың теңге сомада берілген субвенция көлемі 2014 жылға арналған аудандық бюджетте ескерілсін.

О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2013 года N 16-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 10 января 2014 года № 3150. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо аппарата Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18 декабря 2014 года № 77)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо аппарата Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18.12.2014 № 77).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 7375 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 17/188-V «Об областном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3132) Курчумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы - 5125944,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 500659 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 23521,8 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 13425 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 4588338,6 тысяч тенге;
2) затраты - 5158061,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 48895 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 55440 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 6545 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 81011,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -81011,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18.04.2014 № 17-4 (вводится в действие с 01.01.2014); от 22.07.2014 № 18-5 (вводится в действие с 01.01.2014); от 29.10.2014 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Учесть в районном бюджете на 2014 год объем субвенции, переданной из областного бюджета в бюджет района, в сумме 2788229 тысяч тенге.

3. 2014 жылға Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 17/188-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3132 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталмайтын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз болып 2014 жылға арналған аудандық бюджетте орындауға қабылдансын.
4. Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 238 бабы 2, 3 - тармақтарына сәйкес ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне бюджет қаражаты есебінен қызметтің, осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкалармен салыстырғанда кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
Ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкіледі органмен келісім бойынша жергілікті атқарушы орган анықтайды.
5. Аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін мына көлемдердегі нысаналы трансферттер көзделсін:
мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек – 56842 мың теңге;
мәдениет обьектілерін дамытуға 255626,6 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және қалпына келтіруге - 1045781 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 18.04.2014 № 17-4 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.07.2014 № 18-5 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.10.2014 № 20-2 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген мына көлемдердегі нысаналы трансферттер көзделген:
«Өрлеу» жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге – 15559 мың теңге;
біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға – 86069 мың теңге;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011- 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға – 12291 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға – 18538 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру үшін жан басына шаққандағы қаржыландыруға апробациялау үшін – 206079 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке – 250 мың теңге;

3. Принять к исполнению на 2014 год нормативы распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов согласно решению Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 17/188-V «Об областном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3132).
4. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств устанавливаются повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культура и спорта, работающим в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
5. Предусмотреть в районном бюджете целевые трансферты, передаваемые из областного бюджета в объеме:
на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающимся граждан – 56842 тысяч тенге;
на развитие объектов культуры 255626,6 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования - 1045781 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18.04.2014 № 17-4 (вводится в действие с 01.01.2014); от 22.07.2014 № 18-5 (вводится в действие с 01.01.2014); от 29.10.2014 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2014)
6. Предусмотреть в районном бюджете целевые трансферты передаваемые из республиканского бюджета в объеме:
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту «Өрлеу» – 15559 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 86069 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы – 12291 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 18538 тысяч тенге;
на апробирование подушевого финансирование начального, основного и общего среднего образования 206079 тысяч тенге;
на государственную адресную социальную помощь – 250 тысяч тенге;

18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 1305 мың теңге;
санитарлық сою алаңына жіберілген ауыл шаруашылық жануарларының құнын қайтаруға - 0 мың теңге;
жергілікті бюджеттен қаржыланатын мемлекеттік мекемелерде мемлекеттік қызметкер болып табылмайтын, сонымен қатар мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлеріне ерекше қызмет атқарғандары үшін қызметтік еңбекақыларына қосымша төлем төлеуге – 109248 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 18.04.2014 № 17-4 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 29.10.2014 № 20-2 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Аудандық бюджеттен 170739 мың теңге облыстық бюджетке қайтарылатын трансферттер қарастырылсын.
8. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2014 жылға арналған резерві 10540 мың теңге соммасында бекітілсін, соның ішінде:
ауданның аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві – 8358 мың теңге;
шұғыл шығындарға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві - 2182 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 29.10.2014 № 20-2 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2014 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
10. 2014 - 2016 жылдарға арналған инвестициялық жобаларың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Аудандық бюджеттің шығыстарында бағдарламалар бойынша келесі шығындар ескерілсін:
6 қосымшаға сәйкес қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге - 208643 мың теңге сомасында;
7 қосымшаға сәйкес елді - мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға 14691 мың теңге сомасында;
8 қосымшаға сәйкес елді - мекендердің көшелерді жарықтандыруға - 28431 мың теңге сомасында;
9 қосымшаға сәйкес елді - мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге - 7539 мың теңге сомасында;
10 қосымшаға сәйкес жерлеу орындарын күтіп ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеуге 189 мың теңге сомасында.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 22.07.2014 № 18-5 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.10.2014 № 20-2 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

на государственные пособия на детей до 18 лет – 1305 тысяч тенге;
на возмещение стоимости сельскохозяйственных животных, направляемых на санитарный убой - 0 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 109248 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18.04.2014 № 17-4 (вводится в действие с 01.01.2014); с изменением, внесенным решением Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29.10.2014 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2014).
7. Предусмотреть в районном бюджете возвратные трансферты в областной бюджет в сумме 170739 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 10540 тысяч тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района - 8358 тысяч тенге;
резерв местного исполнительного органа района на неотложные затраты - 2182 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29.10.2014 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2014).
9. Учесть перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год согласно приложению 4.
10. Перечень инвестиционных проектов на 2014 - 2016 годы утвердить согласно приложению 5.
11. В расходах бюджета района учтены следующие затраты по программам:
услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа в сумме 208643 тысяч тенге согласно приложению 6;
благоустройство и озеленение населенных пунктов в сумме 14691 тысяч тенге согласно приложению 7;
освещение улиц населенных пунктов в сумме 28431 тысяч тенге согласно приложению 8;
обеспечение санитарии населенных пунктов в сумме 7539 тысяч тенге согласно приложению 9;
содержание мест захоронений и погребение безродных в сумме 189 тысяч тенге согласно приложению 10.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 22.07.2014 № 18-5 (вводится в действие с 01.01.2014); от 29.10.2014 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2014).

2685
5
Ойын бизнесiне салық
119
02
Тiркелген салық
119
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
2741
1
Мемлекеттік баж
2741
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
1149
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж
925
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
24
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
8
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін мемлекеттік баж
401
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
7
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
43
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
100
21
Тракторшы - машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
84
2
Салықтық емес түсiмдер
23521,8
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер

2685
5
Налог на игорный бизнес
119
02
Фиксированный налог
119
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
2741
1
Государственная пошлина
2741
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
1149
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
925
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
24
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
8
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
401
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
7
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
43
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
100
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста - машиниста
84
2
Неналоговые поступления
23521,8
01
Доходы от государственной собственности

51000
5
Бірыңғай жер салығы
2300
01
Бірыңғай жер салығы
2300
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын iшкi салықтар
11770
2
Акциздер
1622
96
Заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өзінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын бензин (авиациялықты қоспағанда)
1600
97
Заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отыны
22
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
1900
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
1900
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
8112
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
492
02
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым
2289
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркегенi және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
232
05
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасы үшін алынатын алым
33
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
504
18
Жылжымайтын мүлiкке құқығын мемлекеттiк тiркегенi үшiн алынатын алым
4562
5
Ойын бизнесiне салық
136
02
Тiркелген салық
136
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
3686
1
Мемлекеттік баж
3686
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
1545
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж
1426
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
17
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
10
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін мемлекеттік баж

51000
5
Единый земельный налог
2300
01
Единый земельный налог
2300
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
11770
2
Акцизы
1622
96
Бензин (за исключением авиационного) реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды
1600
97
Дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды
22
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
1900
15
Плата за пользование земельными участками
1900
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
8112
01
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
492
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
2289
03
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию
232
05
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна
33
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
504
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
4562
5
Налог на игорный бизнес
136
02
Фиксированный налог
136
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
3686
1
Государственная пошлина
3686
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
1545
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1426
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
17
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
10
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства

459
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
9
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
28
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
114
21
Тракторшы - машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
78
2
Салықтық емес түсiмдер
62594
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
8229
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
8229
04
Облыстық коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
229
05
Облыстық коммуналдық меншігіндегі тұрғынүй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
2000
08
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
3000
09
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
3000
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
10000
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
10000
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдер
10000
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
10000
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
10000
14
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен алынатын өзге де айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар
10000
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
34365
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
34365
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы

459
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
9
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
28
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
114
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста - машиниста
78
2
Неналоговые поступления
62594
01
Доходы от государственной собственности
8229
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
8229
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
229
05
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности
2000
08
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества,находящегося в управлении акимов города районного значения,села,поселка,сельского округа
3000
09
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности
3000
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
10000
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
10000
02
Поступления от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
10000
04
Штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
10000
1
Штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений
10000
14
Прочие штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
10000
06
Прочие неналоговые поступления
34365
1
Прочие неналоговые поступления
34365
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета