2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 17-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 10 қаңтарда № 3400 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2015 жылғы 13 ақпандағы № 24-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 13.02.2015 № 24-5 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Бөрлі аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 8 322 913 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 481 909 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 136 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 69 366 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 748 502 мың теңге;
2) шығындар – 8 300 023 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 204 524 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 218 585 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 061 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 147 614 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 147 614 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -329 248 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 329 248 мың теңге:
қарыздар түсімі – 331 719 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 983 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1 512 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 19.12.2014 № 23-1 шешімі (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 3 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 14161718 баптары басшылыққа және қатерге алынсын.
4. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 983 370 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 5 399 мың теңге;

О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24 декабря 2013 года № 17-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 10 января 2014 года № 3400. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 февраля 2015 года № 24-5
Сноска. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.02.2015 № 24-5
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 322 913 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 481 909 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23 136 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 69 366 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 1 748 502 тысячи тенге;
2) затраты – 8 300 023 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 204 524 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 218 585 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 061 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 147 614 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 147 614 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 329 248 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 329 248 тысяч тенге:
поступление займов – 331 719 тысяч тенге;
погашение займов – 3 983 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1 512 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19.12.2014 № 23-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Поступления в районный бюджет на 2014 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы" и согласно пункту 3 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 14161718 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 1 983 370 тысячи тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 5 399 тысячи тенге;

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 113 972 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге - 8 750 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 300 000 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға – 332 154 мың теңге, соның ішінде кезекте тұрғандарға тұрғын үй салу - 73 209 мың теңге, жас отбасылар үшін тұрғын үй салуға - 258 945 мың теңге;
тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру – 186 527 мың теңге;
ауылдық елді-мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер – 58 338 мың теңге;
Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде - 759 166 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 4 254 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 384 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдардың орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға - 395 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге - 166 417 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға - 47 614 мың теңге.
Ескерту. 4 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 19.12.2014 № 23-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 96 851 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:
Бөрлі ауылындағы су құбырын қайта құруға жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге - 15 157 мың теңге;
Кеңтүбек ауылындағы су құбырын қайта құруға жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге - 1 941 мың теңге;
Александровка ауылындағы су құбырын қайта құруға жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге - 5 854 мың теңге;
Пугачево және Аралтал ауылдарында су құбыры желілерін қайта құруға - 36 081 мың теңге;
Ақсай қаласының оныншы шағын ауданында жылу желілерін және ыстық сумен жабдықтау желілерін қайта құруға - 0 мың теңге;
Ақсу ауылын сумен қамту - 37 818 мың теңге.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 19.12.2014 № 23-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 113 972 тысячи тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе- 8 750 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 300 000 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 332 154 тысячи тенге, в том числе на строительство жилья для очередников - 73 209 тысяч тенге, на строительство жилья для молодых семей - 258 945 тысяч тенге;
кредитование на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья – 186 527 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 58 338 тысяч тенге;
в рамках Программы развития моногородов на 2012–2020 годы - 759 166 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи - 4 254 тысячи тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет - 384 тысячи тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов - 395 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов - 166 417 тысяч тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций - 47 614 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19.12.2014 № 23-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 96 851 тысяч тенге, в том числе:
на разработку проектно-сметной документации по реконструкции водопровода села Бурлин - 15 157 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации по реконструкции водопровода села Кентубек - 1 941 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации по реконструкции водопровода села Александровка - 5 854 тысячи тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей сел Пугачево и Аралтал - 36 081 тысяча тенге;
на реконструкцию тепловых сетей и сетей горячего водоснабжения десятого микрорайона города Аксай - 0 тысяч тенге;
водоснабжение села Аксу - 37 818 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19.12.2014 № 23-1 (вводится в действие с 01.01.2014).

6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. 2014 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 125 886 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 19.12.2014 № 23-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді-мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес процентке айлықақы мен тарифтік ставкаларын көтеру белгіленсін.

6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в размере 125 886 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19.12.2014 № 23-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
8. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах, повышение на двадцать пять процентов окладов и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2014 года.

9. 2014 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  К. Ермекбаев
Мәслихат хатшысы                 А. Куликешев
2013 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 17-1 Бөрлі аудандық мәслихатының
шешіміне 1 қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет

9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2014 год, согласно приложению 4.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии              К. Ермекбаев
Секретарь районного маслихата    А. Куликешев
Приложение 1 к решению
Бурлинского районного маслихата
от 24 декабря 2013 года № 17-1
Районный бюджет на 2014 год