2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 15-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 14 қаңтарда № 3406 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2015 жылғы 26 ақпандағы № 25-7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 26.02.2015 № 25-7 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Жаңақала аудандық мәслихат ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 659 561 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 535 115 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 975 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 128 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 122 343 мың теңге;
2) шығындар – 2 646 635 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 56 559 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 56 559 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2 700 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 2 700 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 46 333 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 46 333 мың теңге:
қарыздар түсімі – 55 560 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 465 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 238 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 22.12.2014 № 24-2 шешімі (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 14-3 "2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес құрастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 14161718, баптары қатерге және басшылыққа алынсын.
1) 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы – 176 899 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:

О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 декабря 2013 года № 15-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 января 2014 года № 3406. Утратило силу решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 февраля 2015 года № 25-7
Сноска. Утратило силу решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26.02.2015 № 25-7.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Жангалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 659 561 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 535 115 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 975 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 128 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 122 343 тысяч тенге;
2) затраты – 2 646 635 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 56 559 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 56 559 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 700 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2 700 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 46 333 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 46 333 тысяч тенге:
поступление займов – 55 560 тысяч тенге;
погашение займов – 9 465 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 238 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.12.2014 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Поступления в районный бюджет на 2014 год формируется в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 14-3 "Об областном бюджете на 2014-2016 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 14161718 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы".
1) Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 176 899 тысяч тенге, в том числе:

негiзгi орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегi физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жарақтандыруға – 4 097 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыларын көтеруге – 12 409 мың теңге;
еңбекақыны субсидиялауға – 9 655 мың теңге;
жастар тәжірибесін ұйымдастыруға – 7 074 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге – 10 108 мың теңге;
кадрларды қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға – 2 513 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттерге – 55 560 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға (кезекте тұрғандарға тұрғын үй салу) – 20 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 55 483 мың теңге.
4. Аудандық бюджеттің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2014 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі ішкі сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне 2014 жылға берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы 1 618 830 мың теңге болып белгіленсін.
7. 2014 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 3 500 мың теңге көлемінде бекітілсін.
8. 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді-мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда 25%-ке айлықақы мен тарифтік ставкаларын көтеру белгіленсін.
9. 2014 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сай бекітілсін.

на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 4 097 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 12 409 тысяч тенге;
субсидирование заработной платы – 9 655 тысяч тенге;
на организацию молодежной практики – 7 074 тысяч тенге;
на обеспечение деятельности центров занятости – 10 108 тысяч тенге;
на переподготовку и повышение квалификации кадров – 2 513 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 55 560 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда (на строительство жилья для очередников) – 20 000 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 55 483 тысячи тенге;
4. Установить на 2014 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности районного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет в размере 100%;
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет в размере 100%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Установить на 2014 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в общей сумме 1 618 830 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в размере 3 500 тысяч тенге.
8. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельских населенных пунктах, повышение на 25% должностных окладов и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2014 года.
9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2014 год согласно приложению 4.

10. 2014 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сай бекітілсін.
11. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  М. Кайрлиев
Аудандық мәслихат хатшысы        З. Сисенғали
Жаңақала аудандық мәслихатының
2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 15-3
шешіміне 1 қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 22.12.2014 № 24-2 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі)
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

10. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2014 год согласно приложению 5.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии              М. Кайрлиев
Секретарь районного маслихата    З. Сисенғали
Приложение 1
к решению Жангалинского районного маслихата
от 27 декабря 2013 года № 15-3
Районный бюджет на 2014 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.12.2014 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2014)
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

12 793
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
4 822
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 822
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
7 971
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 971
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
94 750
1
Ауыл шаруашылығы
29 831
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10 611
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
10 611
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
19 220
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 797
006
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
7 423
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
64 919
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
64 919
012
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
64 919
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
8 521
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
8 521
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
8 521
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді-мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8 521
12
Көлiк және коммуникация
2 532
1
Автомобиль көлiгi
2 532
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2 532
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 532
13
Басқалар
34 480
9
Басқалар
34 480
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
21 886
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
21 886
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

12 793
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
4 822
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
4 822
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
7 971
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
7 971
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
94 750
1
Сельское хозяйство
29 831
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10 611
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
10 611
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
19 220
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
11 797
006
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
7 423
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
64 919
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
64 919
012
Проведение противоэпизоотических мероприятий
64 919
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
8 521
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
8 521
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
8 521
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
8 521
12
Транспорт и коммуникации
2 532
1
Автомобильный транспорт
2 532
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 532
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
2 532
13
Прочие
34 480
9
Прочие
34 480
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
21 886
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
21 886
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)