2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 20-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 14 қаңтарда № 3404 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 2015 жылғы 17 наурыздағы № 31-8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 17.03.2015 № 31-8 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 583 786 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 173 896 мың тенге;
салықтық емес түсімдер – 5 340 мың тенге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 80 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 324 550 мың теңге;
2) шығындар – 4 554 996 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 33 920 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 63 894 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 974 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 6 900 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 6 900 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -12 030 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 030 мың теңге:
қарыздар түсімі – 63 894 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 57 352 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 488 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 23.12.2014 № 30-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 10 бабы қатерге және басшылыққа алынсын.
1) 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 501 396 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 7 069 мың теңге;

О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 декабря 2013 года № 20-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 января 2014 года № 3404. Утратило силу решением Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 17 марта 2015 года № 31-8
Сноска. Утратило силу решением Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 17.03.2015 № 31-8.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 583 786 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 173 896 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 340 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 80 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 324 550 тысяча тенге;
2) затраты – 4 554 996 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 33 920 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 63 894 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 974 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6 900 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 6 900 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -12 030 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 030 тысяч тенге:
поступление займов – 63 894 тысячи тенге;
погашение займов – 57 352 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 5 488 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.12.2014 № 30-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Поступления в районный бюджет на 2014 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы" и согласно пункта 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 10 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы".
1) Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 501 396 тысячи тенге, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 7 069 тысяч тенге;

негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 12 291 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыларын көтеруге – 20 351 мың теңге;
инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 154 307 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға – 19 941 мың теңге;
ауылдық елді-мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 55 475 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін кредиттер – 63 894 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 3 252 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 1 263 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерге жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға - 109 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге – 163 444 мың теңге.
2) 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 39 755 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
"Махамбет ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 2 995 мың теңге;
"Щапов ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 4 504 мың теңге;
"Көшім ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 5 662 мың теңге;
"Рубежин ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 8 037 мың теңге;
"Володарское ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 8 842 мың теңге;
"Павлово ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 3 664 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 6 051 мың теңге.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 23.12.2014 № 30-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2014 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 % есепке алынады;

на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 12 291 тысяча тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 20 351 тысяча тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 154 307 тысяча тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 19 941 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 55 475 тысяч тенге;
кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 63 894 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 3 252 тысячи тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 1 263 тысячи тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 109 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 163 444 тысяч тенге.
2) Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 39 755 тысяч тенге, в том числе:
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Махамбет" - 5 185 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Щапово" - 2 995 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Кушум" - 5 662 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Рубежинское" - 8 037 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Володарское" - 8 842 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Павлово" - 3 664 тысячи тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 6 051 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.12.2014 № 30-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
4. Установить на 2014 год норматив распределения доходов для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет 100%;

2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 % есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік кредиттерді өтеуге сомасы 29 974 мың теңге қарастырылсын.
7. 2014 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 19 382 мың теңге көлемінде бекітілсін.
8. 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді-мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақы және тарифтік ставкалары жиырма бес пайызға көтеру белгіленсін.
9. 2014 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Н. Дузбатыров
Аудандық мәслихат хатшысы
Р. Исмагулов

2) социальный налог зачисляется в районный бюджет 100%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2014 год погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 29 974 тысячи тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в размере 19 382 тысячи тенге.
8. Установить специалистам социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах, повышение на двадцать пять процентов окладов и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2014 года.
9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
Н. Дузбатыров
Секретарь районного маслихата
Р. Исмагулов
Приложение 1
к решению Зеленовского
районного маслихата